IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

eustoma
12. dub 2010

ja som prechadzala referencie roznych centrier a je hromada centier a niekomu vyhovuje to niekomu ono. takze je to rozne.
niekto popisoval velmi dobre referencie na brnenskeho lekara, ten nespolupracuje s poistovnou, tak mozno by stalo dohladaj jeho. je to trochu blyzsie ako praha.

ahojkyy
12. dub 2010

a v čom máte problém? Ty alebo manžel - priateľ? Mńa desí práve to, že "sme zdraví" len sa nedarí. Takže vlastne nie je čo naprávať, len skúšať. Bojím sa, že ak to IVF nevyjde, ostane predo mnou len prázdno.. Asi je to blbý pocit, ked to tak opakovane nevyšlo. Ako sa ti darí to nevzdávať? musíš byť silná

amatka
12. dub 2010

ahojkyy: no ja som mala styri vaja a tie stali 315.......stimulovala som GONALOM v najvyssich davkach ,CETROTIDE,PREGNYL reagovala som super ale neviem co sa stalo potom a ani lekarka to so mnou neprebrala vlastne sa so mnou vobec neskontaktovala len po sestricke mi poslala za kazdym spravu...................sledovali ma aj krv a aj UZV

amatka
12. dub 2010

PROBLEM MAM JA, MAM NEPRIECHODNE VAJCOVODY ☹

ahojkyy
12. dub 2010

to je divné, nie? ja osobne som teda na IVF v Gennete nebola, len na jednom takom zákroku, IUI a predtým hysteroskopia. Ale vždy som jednala s lekárom, po hysteroskopii ako som sa prebrala prišla lekárka, Slovenka :D, no a pekne mi všetko vysvetlila, dala odporúčania atd. Nepochopila som to, ako tá stimulácia nevyšla, alebo o čo išlo? ak teda môžem byť zvedavá..
aj tak ťa obdivujem, že máš síl do toho ísť, ja už teraz umieram od nervozity, čo a ako bude a ako to dopadne..

ahojkyy
12. dub 2010

to nič, v dnešnej dobe je to už bežné, sú ženy, kt. sú na tom horšie, nepriechodné vajcovody určite rieši IVF. Viem, že klasické IUI neprichádza do úvahy. Robili Ti hysteroskopiu / laparoskopiu?

amatka
12. dub 2010

3x laparoskopiu a raz operacne ...takze jazvyciek mam dost........IVF je riesenie len aby bolo uspesne.........a lekarka mi navrhla odstranit vajcovody tak neviem co a ako........teda ak to bude neuspesne.....

ahojkyy
12. dub 2010

to odstránenie je nevyhnutné resp. zvýši to pravdepodobnosť alebo prečo?
Raz sa to IVF musí predsa podariť, amatka

amatka
12. dub 2010

to co ma zenie a dodava silu je tuzba po drobcekovi..........
neviem preco sa to takto stalo a lekarku som ani nevidela.........mam trosku zle skusenosti s nou.....mali sme uz schvalenu ziadost tak sme nechceli odist z centra a znovu cakat...ale som velmi sklamana....a nase rozhodnutie je ist na inu kliniku tak preto teraz hladam a pytam sa ktora je lepsia a kde aky su lekari....

liny
12. dub 2010

mám stejný problém jako amatka, až na to,že mi vejcovody odebírat nechtějí. Dr říka,že pokud je pak vše ok tak nevidí jediný problém,ale 100%tní to samozřejmě není stále je tu pravděpodobnost pouhých 30%. U každého je to individuální, já naštěstí na všechny léky a injekce reagovala předpisově. Tak snad nám to vydrží.

liny
12. dub 2010

amatka je hrozné když při takové "události" to ještě stěžuje přístup doktorů ☹

amatka
12. dub 2010

liny pristup lekarov je dost dolezity ale oni to beru ako rutinu...no pre nas je to vsetko a nadej ktoru mame v nas takym pristom nicia..............nevedia co vsetko preziame a ako trpime........oni len vedia ze to nieje pre nas jednoduche......

liny
12. dub 2010

To souhlasím vždyť právě jde hlavně o přístup lékařů, podle toho se pak i lépe cítí pacient. Včera večer jsem byla na pohotovosti nechat si píchnout Pregnyl, sestřička byla v 20h dost naštvaná,že ji někdo otravuje,ale když jsem ji v ordinaci vysvětlila na co to potřebuji tak najednou byla úplně jiná a při odchodu stále přála štěstí.... kéž by měli takovou reakci všichni v týmech CAR, člověku to dává hodně pozitivních myšlenek.

amatka
12. dub 2010

tak to som zazila na pohotovosti aj ja a sestricka bola zlata...........
boze trosku ma pobolieva brusko dufam ze to nic nebude ☹

liny
12. dub 2010

amatka neboj to určitě zvládneš jen mysli na něco pozitivnějšího, než nad přístupem lékařů....vše je o psychice tak šupky dupky myšlenky na něco krásného 🙂

liny
12. dub 2010

amatka moc se těším až budu mít také po ET jako ty ,že budu zase o krok dále....stále se mi to zdá zdlouhavé i když není 😕

amatka
12. dub 2010

🙂 budem sa snazit

liny
12. dub 2010

amatka v čem podnikáš jestli to můžeš prozradit?

ahojkyy
12. dub 2010

to amatka: zvládneš to 🙂

eustoma
12. dub 2010

u nas bol roblem ze som neovulovala, ale uz cca rok ovulujem, no ziaden posun neni. je pravda, ze foliky niekedy rastu, ale vecsinou sa im musi hormonami pomahat. tak verim ze ivf vyjde a budeme mat vysnivane dvojicky 😉

holky urcite to zvladneme. treba v to verit, psychika velmi pomaha.

liny
12. dub 2010

eustoma přesně tak prostě to vyjde a hotovo 🙂 ,doma ani nesmím dát náznak obav, jinak by mě přítel hned nadal,že nemyslím pozitivně.

eustoma
12. dub 2010

tak tak, ziadne obavy. bude uricte lepsie 😉.
inak mena uz vybrane mame, dokonca niekolko variant. zase ako poznam mna a manzela, tak to este zmenime 😉.
momentalne Denisa a Tomas - to ako idealna kombinacia. dvajak chlapci by boli Denis a Tomas. Pre dievcatka sme mali variantu Denisa a Natalka. No lenze Natalka sa nam uz nepaci. takze kto vie co bude za 9 mesiacov 😉, este to tak 4 krat zmenime 😉

liny
12. dub 2010

Máte vybrané pěkné jména 🙂 Denis se nám líbí také i Natálka,ale teď jsou favorité Tadeáš,Max a nebo Vanesa a Ema. Také to stále měníme a vybíráme je to sranda 😀

liny
12. dub 2010

ale jinak já bych ráda měla jedno miminko, necítím se na dvě....ale jak to dopadne tak to bude vymýšlet si nebudu 🙂

eustoma
12. dub 2010

😉 Tadeas bol favoritom pred vikendom, cez vikend sme to zmenili na Tomas 😉, inak v hre je u nas Lubos, Matus... mena konciace na S. nejak sa nam to hodi s Denisou.
strasne sa nam jednu dobu pacila Neli. Ale potom jak sme to parkrat omjenali, tak uz to neni uplne ono.

mojim snom je mat dvojicky 😉, som si povedala ze aspon 2 deticky chcem a ked to ma byt, nech to je radsej naraz 😉. tak uvidime. nejak som na to navnadila aj manzu ;😉. no ale ked to budu 2 chlapci, tak urcite budeme chciet este dievcatko. super by bolo, kebyze sa nam podari parik 😉. manza chce strasne dievcatko, kludne aj dve. ja by som asi rada mala oboje 😉.

liny
12. dub 2010

Obdivuji to odhodlání mít obě naráz , asi bych to ve finále také zvládla. Ale v této době by mi opravdu stačilo jedno. Mě je to celkem jedno jestli by byla holčička nebo klučina,ale vidím na příteli,že by rád kluka, on je fotbalista a už má doma kopačák pro mrňouska 🙂 .

liny
12. dub 2010

začínám být nervozní ze zítřejšího odsátí vajíček, pak budu nervozní zda se dobře vyvíjejí,pak zda se uhnízdí po ET, no vlastně čeká nás dalších pár měsíců nervozity ... teda co my všechno jsme schopné vydržet že 🙂

eustoma
12. dub 2010

liny: nervozitu zahod daleko za hlavu. musis byt v pohodicke. to je mile, ze ma uz pre mrnouuska kopacka 😉

eustoma
12. dub 2010

urcite zajtra napis, kolko vajicok sa podarilo.
kolko si mala pri kontrole?

liny
12. dub 2010

eustoma při kontrole v neděli jich bylo 15 . Nevím zda je to hodně či málo,ale dle Dr to stačí. Konečně zavřu v práci dveře z venku nakoupím , vyvenčím bafana a nakouknu zda tu někdo bude 🙂 je fajn, mít si s kým takto popovídat. Zatím ahoj a hlavu vzhůru 🙂