IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
10. zář 2010

@lenca78 - hastroš? 😀 a to sa všade píše - elegantné tehulky 😀 ja som si myslela, že len ja si pripadám jak blbeček, jak stále nosím tie isté nohavky a mikiny 😀 a vypadám jak keby som práve vstala 🙂 dik za podporu, že nie som sama 🙂

delf14
10. zář 2010

jé petule tak to jsme na tom stejně s těmi kg,taky přibírám 2kg za měsíc no teda za tři týdny no už ted se a mě sestra poddívala jak na maminu která furt žere 😝 no má mě něco říct tak uvidí,já mám svědomí čisté,vím,že nežeru tak moc spíš málo 😖
teda lenčo co nám to děláš koukej teda ležet a odpočívat jasný 😅

lenca78
10. zář 2010

@ahojkyy tak elegantni moc nejsem🙂 Ale ted si zacinam prat, abych neelegantni byla aspon do pulky listopadu 😀

lenca78
10. zář 2010

@delf14 no ja nevim, co to mimina delaji, proste je jedno hlavickou dolu a tlaci na cipek 😒 Ja mu ale dam, lezim, nohy nahore, at kouka odplavat nekam vys.

Holky, myslim si, ze mate vahu akorat. Pokud pribirate dve kila za mesic, je to v pohode, nekdo pribira ze zacatku, jinej na konci. Kamaradka nabrala 12 kg do 25.tydne a pak uz nic. Napred ji doktori nadavali, ze moc ji (taky nejedla) a pak ji nadavali, ze nepribira. Oni proste nevi, co chteji 😀

delf14
10. zář 2010

@lenca78 no jo něco na tom bude 😀 tak to je dobře nohy pěkně nahoře jo jo

petulke
10. zář 2010

no mě doktor kazdou navstevou vynadá, a hrozi že jestli budu tak pořád přibírat že mi na den ukončí neschopenku. to bych mu dala, kor když jsem si musela pres ministerstvo obrany prodlužovat podpurčí dobu při neschopence, nebot už mi uplynula,díky pracovnímu urazu, kvuli kteremu jsem musela byt doma pul roku. snazim se uz od 16 nebo 17 hodiny nejist! tak nevim jak to bude pokračovat.
Jj Leni ty svoje tehu jak mi padaj , tak taky padají do kolen! 😀 A jak si je povytahuji tak si pripadam jako sociál! 😠

petulke
10. zář 2010

Leni, dávej na sebe veliky pozor! At nic nezanedbáš! Mám o tebe strach! ☹

lenca78
10. zář 2010

@petulke Peto, nekde jsem cetla, ze pribirani v tehu ovlivnit nejde. tak to neres. Sama vis, co a kolik toho jis, pokud ti to prijde spise mene, tak bych urcite uz jidlo neubirala. Ti doktori by obcas zaslouzili, co?
Jinak ja uz lezim, nozk nahore a vybiram si novou lepsi pohovku🙂 Kdyz lezet. tak aspon poradne, ne? 🙂

delf14
10. zář 2010

@petulke tak mu řekni,že to není jídle ale jak zadržuješ vodu tím to je né jídle,si to piš na papí co sníš za den a uvidíš pak mu to ukážeš a je to

ahojkyy
10. zář 2010

@petulke - peta, ale to fakt nie je tiež správne. Ak sledujem seba, miminko si pýta tak každé tri hoďky, tak aspoň ovocie, alebo zeleninové šaláty večer, byť hladná nemá význam. Neblbni.

ahojkyy
10. zář 2010

@petulke - prípadne mi napísmenkuj cez správy, čo zhruba za dník skonzumuješ a ja sa ti na to kuknem. Ale baby - teraz sa fakt neoplatí blbnúť, chudnúť budeme po pôrode, zase spoločne 😀

petulke
10. zář 2010

no rano si dám caro, na to 2 rohliky sněčím a rajčatem, do oběda sí vezmu banan nebo mandarinku nebo pomeranc nebo jablko, pak si dám obed, no a po obede zobnu kolem 3 nebo 4 uz zobnu taky jenom ovoce. a hladová nejsem to zase nesjem tak upjatá že bych nejedla. to ne! no a behem dne piju aqualineu ananasovou. do konce tretiho jsem pila od rajce materidousku, ale ta uz mi sla krkem tak ted ananasovou vodou!

ahojkyy
11. zář 2010

@petulke - takže k snídani více sacharidov, ak sa dá, pečivo tmavé - celozrnné, závisí od chuti. Dôležité je, čo na to dáš, tj či je to cottage, nizkotučný syr, šunka - aká presne alebo naopak maslo, suchá saláma a pod., tj nezdravé a plné tukov. Vhodné doplniť sacharidy ráno džúsom a pod.
K obedu čo presne?
ja osobne zjem snídani, potom veľkú misu ovocia, potom obed, potom znova ovocie, potom večera a ovocíčko 🙂 sem tam zhreším sušienkou 😀

ahojkyy
11. zář 2010

takže mám pocit, že pri tvojom príjme by som asi umrela od hladu.. 😀

ahojkyy
11. zář 2010

večera je rov nako dôležitá, ak dáš bielkoviny - tj viac syra na cestoviny a pod., len tým naštartuješ metabolizmus a spáliš viac energie. Ale už mudrujem a moc rozmýšĺam..
ahojkyy pekný večer 🙂

petulke
11. zář 2010

koukám že tomu asi docela rozumíš to je super! při tobe se bude krásně hubnout
to jako si mam dat k veceri testoviny, jo? uff to by asi vaha sla hned nahoru,ne? no a na obed si dám co uvaríme dneska jsme melí hovezi polevku a po hodince druhé, bram. kase a sekana

petulke
11. zář 2010

zaklezi co zrovna varime

ahojkyy
11. zář 2010

no, z tých cestovín ti hmotnosť hore nepôjde, ak pridáš k tomu syr, tak ti tie sacharidy + bielkoviny len pomôžu aj miminku 🙂 jasné, že závisí od toho, koľko vydáš, teda príjem vs. výdaj, ale na cestovinách večer nie je nič zlé.. skôr by som sa obávala tej sekanej - veľa tuku, je lepšie si vybrať chudšie mäso - kuracie prsíčka, vhodné ryby (platýz, treska atď.), hovädzie atď. .. Polievka je oki, pomôže Ti splniť pitný režim. Ono v tehu sa moc blbnúť s dietami nedá, ale sú tuky dobré a zlé, ako v reklame 🙂 a pre miminko sú potrebné - pre teba ako matku rovnako - tie dobré, ak tak pošli mail cez súkromné správy a môžem ti poslať nejaké základné pokyny, ktoré dávame klientom - na čom variť, čo si zhruba vyberať atď., keď k nám prídu. Nie je to žiadne šarlatánstvo, všetci tu máme Ph.D. 😉 😀 Ale fakt len ak Ťa to zaujíma.

78marcela
11. zář 2010

Ahoj holky, ano, byla jsem včera na KEt, mám opět v bříšku dva mimísky, děkuju petulke, že na mě myslela.
Testit mám 24.9., ale přijde mě to docela dlouho, takže budu asi dřív. Zatím se hlídám opatruju, nic nedělám, ležím, jen teď večer jsem šla na malou procházku. Opět dvě krásný blastocysty, jedna už vylízala připravená k zavrtání. Vše stejně jak minule. Tak uvidíme.

lenca78
12. zář 2010

Ahoj holky, tak uz nam zase funguje net 🙂

@78marcela Moc a moc ti drzim palce, at to vse dobre dopadne. Do 24.9. bych taky nevydrzela 🙂 Pekne se setri, at se muzou zavrtavat.

@ahojkyy Ani se neodvazuju ti napsat, co jim ja. Jsem naprosty vyzivovy bridil. Miluju totiz sladke a ted se ho nemuzu nabazit. Bylo mi po nem spatne tak od 8.tt do 17.tt, na svatbe jsem zacala jíst koláčky a od té doby proste porad neco zobu :(. Ale zatim se utesuju, ze kdyz to neni videt na vaze, tak to snad nevadi. Ale muzu se te ahojky zeptat, kolik vapniku by mela do sebe tehotna dostat? A kolik to cini treba na jogurty ci mléko? Ja se snazim snist dva jogurty denne a 2 platky syra, vic nedavam, jen nevim, jestli to staci.
@petulke Peto, s tvým jidelnickem bych umrela hlady tak za dva dny 🙂. Snim toho minimalne 3x vice. Ale ja jsem byla zrava odjakziva, jak rika nase babicka 🙂

78marcela
12. zář 2010

@lenca78 Díky Leni, zkusím testit 20.9, to bude desátý den a to už by tam mělo být vidět, jestli jo nebo ne.

petulke
12. zář 2010

@78marcela ahoj 😉 tak vítej mezi námi a užívej si to. možná si tu procházku ještě měla vynechat a počkat sní! jinak já nevím, minulke jsi taky testila a byl pozitiv., tak nevim nevim.
No holky to je právě ono! možná že právě málo jim a právě proto si to tělo ukládá.

78marcela
12. zář 2010

@petulke To byla jen podvečerní procházka na čerstvém vzdoušku, myslím, že neuškodí, Lenča tady taky povídala, že byla na procházkce tuším hned v den transferu. Nemyslím, že se to prostě vyleží. Minule jsem ležela poctivě a nic, poprvé jsem chodila do práce a první testíky pozitivní byly...

Je to pravda, co říkáš, Petro, tělo má tendenci si to ukládat. Já mám taky takhle debilně podělaný metabolismus, jedla jsem ráno než jsem šla do práce a večer jak jsem došla. Vždycky hodně a nezdravě, protože jsem měla za celej den hlad.
A jelikož jsem jedla jen ráno a večer, tělo se zpomalilo a vše si ukládalo. Pak jsem nastoupila do lázní, strava byla klasická 3x denně a mezitím jsme dostávali ještě ovoce, málo příloh, hodně masa a zeleniny a já ani nevím jak, ale za 5 týdnů v lázních jsem měla dole 8 kilo. Snažím se to stále dodržovat tak nějak podobně, ale nejde to jak tam, protože nevím přesně, co mám jíst a co ne, ale natáčím si budíka, abych snědla vždy něco po třech hodinách a celkem mám dole 12 kilo. A přitom nemám vůbec hlad, spíš se někdy musím nutit, abych něco snědla, i když nemám hlad. Jez pravidelně, po třech hodinkách, ovoce, zelenina, mléčné výrobky, maso, myslím, že tím nemůžeš vůbec nic pokazit, a bude to prospěšné jak tobě, tak miminku.

lenca78
12. zář 2010

@78marcela jojo, ja sla na prochazku cca 40 min po transferu. Mam CAR na Letne, venku na me cekal pes s manzelem (znacne nervozni,protoze meli pres dve hodiny zpozdeni), prochazka me tedy neminula. Pak jsme dojeli domu a misto lezeni prijeli kamaradi a sli jsme s nima na kafe do hospody 🙂. A druhy den jsem sice zustala doma, ale se psem clovek ven proste musi snad porad.
Jsou tu holky, co jenom lezely s nohama nahore a nic, jsou tu holky, co chodily do prace a nelezely a taky nic. Nemyslim si, ze by to melo na to nejaky vliv. Podle me je dulezite byt v pohode, do fitka nebo na kolo bych nesla, ale prochazka jeste nikoho nezabila. To je muj nazor. Hlavne bud v klidu, uzivej si podzimniho slunicka a relaxuj.

78marcela
12. zář 2010

@lenca78 přesně můj názor, malá pomalejší procházka určitě neuškodí. A jinak si toho docela užívám, nic nedělám a nechávám se obskakovat. 😉 😉 😉

lenca78
12. zář 2010

@78marcela to je spravny pristup. Ja uz bohuzel obskakovana nejsem, kde jsou ty casy, kdy se mohl pritel pretrhnout 🙂) Ted,jak vidi ten pupek, tak asi dospel k nazoru, ze uz mi nic nehrozi a tak hezky makam ja. A je po obsakovani...🙂

78marcela
12. zář 2010

@lenca78 jejda, tak to je blbý. To já se nechám obskakovat až do porodu hezky. A klidně ještě po něm. Protože taky určitě čekám dvojčata a musím sbírat síly, abych to s nima všechno zvládala, ne? 😉 😉 😉

lenca78
12. zář 2010

@78marcela to je pravda 🙂 Tak at mu to dlouho vydrzi. U nas to vydrzelo prvni tri mesice, pak zacala sezona fotbalku a nohejbalku a pivka na zahradce a tak to trva od cervna. Ale zase mame stastneho tatinka🙂

78marcela
12. zář 2010

@lenca78 Já jsem až ted zjistila, jak mám doma líného chlapa ( podezření jsem teda měla už předtím, ale ted se to projevilo naplno). Takže jsem doma u našich a nechám se obskakovat tady, protože on by mě asi moc neobskakoval. A když se to hezky zahnízdí a já budu těhu, tak se tady nechám obskakovat pořád a žádné takové, že půjdu k němu nahoru.

Je to nějak blbý, u něj, doma, holky, my máme totální krizi. Dokonce jsem uvažovala, že na ten třetí pokus ani nepůjdu, ale on mě přemluvil, tak jsem šla. doma u našich mi je fajn, tam moc ne. No uvidíme, jak se z toho vymotáme a zda vůbec.

petulke
13. zář 2010

Holky já přišla z nákupu, a nechala jsem tam 1.700, za kojenecké soupravy, apod. Dneska mě chytla nějaká mánie a nwm co na to ´moje drahá polovička až se to dozví. ☹ Zkusím to nafotit a dát na profil.