IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
5. lis 2010

@petulke - tehotenstvom 😀

petulke
5. lis 2010

ale to jsou takové sny, uplně děsivé, kdy se pak nemůžu ani nadechnout a jsem celá ztuhnutá jako ze dřeva. a srdce bije jako zvon. a vtom se vzbudím a snažím se chydit dech a uklidnit puls. ☹

petulke
5. lis 2010

@ahojkyy taky to máš takhle?

lenca78
5. lis 2010

@petulke ja se teda priznam, ze dnes jsem zadne sny nemela, byla jsem tak vyrizena z te sousedky, ze jsem spala jak zabita. No ale manzel chudak mel sen o postizenych dvojcatech, asi po tom story od te nasi kamaradky.
Jinak jsem nekde cetla, ze v tehotestvi jsou drsne sny normalni 🙂

petulke
5. lis 2010

no nebo už je to opravdu strašné , pomalu se začnu chodit spát. Navíc dneska usínám sama, moje polovička má dnes službu, to bude noc, když budu vědět že není vedle mě a nebudu ho moct vytlačovat 😀 vždycky se kněmu přilepím a pak chudák se nemůže ani otočit 😀

ahojkyy
5. lis 2010

baby, čo hovoríte na tie popovaky? http://upaji.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1854067

ahojkyy
5. lis 2010

@petulke - ano, rovnako neviem spávať.. zobudím sa o pol 3ej, ako ma malý kope a už nezaspím. Potom mátožím celý deň v práci.. Alebo sa mi naopak snívajú bludy, väčšinou sa s niekým hádam, alebo niečo hrôzostrašné zažijem a tak.. asi to je v tehu normálne, tiež som o tom čítala.

ahojkyy
6. lis 2010

pekné ránko všetkým 🙂

lenca78
6. lis 2010

dobre rano holky, no ja mam za sebou taky spatnou noc. Vcera jsem delala kynute knedliky, pak jsem mela dokonce dva dortiky, rano s jednou sousedkou a odpoledne s druhou sousedkou a nejak me to prohnalo 🙂. Dobre mi tak. Ted zehlim pleny, mam jich 40. Ale pak pujdu asi na chvilku lehnout, jsem grogy.

petulke
6. lis 2010

tak jsem holky neodolala a objednala toto

petulke
6. lis 2010
lenca78
6. lis 2010

ahoj holky, meli jsme cely den navstevy, tak jsem se dostala na net az ted, ale kouka, ze jsme byly asi vsechny nekde v tahu

Peto, to je roztomily pokojicek. Kdybych cekala jen jedno miminko, taky bych si chtel aporidit neco podobneho. Se dvema detma pockam az do noveho vetsiho bytu (snad nekdy bude 🙂) a vyradim se az na vetsim nabytku.

petulke
6. lis 2010

leni nejde o nábytek, ten mám svůj a měnit už nehodlám, ale o vybavení postylky, apod.

ahojkyy
6. lis 2010

@petulke - ahooj, no pekné, na mňa príliš vyzdobené, ale pekne zladené 🙂 dosť drahé 🙂
Ale prestieradla potrebujeme aspoň dvojo, nie? Či stačí jedna súpravička? Ako to máte - plánujete?

lenca78
7. lis 2010

@petulke Jo aha, no ja jsem ale blba. Musis me omluvit - prece jen me vysavaji mozek hned dve deti najednou 🙂
Budes to mit moc hezke.

Nekde jsem cetla, jak miminka maji rada baldachyn a ze je to uklidnuje. Napred jsem si myslela, ze bych taky nejaky poridila, jenze kdyz ty nase dvojcata budou napred spat v postylce dohromady 🙂 To bych musela dat baldachyn z obou stran a to uz bych se k posteli nedostala. Tak jsem to zvdala. My porad jeste nemame ani ty postylky :(

Co se tyce prosteradel, tak nevim, jeslti dve nejsou malo. V noci se ti procura, tak to vymenis, ale budes ho muset hned dalsi den vyprat a nechat schnout, co kdyby byla dalsi noc znovu nehoda. Nevim, jak casto to muze nastat, ale kamaradka treba mela mensi miminko 2,5 kg a to bylo prvni mesic procurane skoro porad, nesedely mu pleny u nozicek a slo to skrz. Ja mam v planu vyrazit do Ikey a nakoupit jich asi rovnou sest - kdyz uz tam konecne pojedu, tak at to mam koupene najednou. Takze bych mela 3 ks na postylku.

petulke
7. lis 2010

holky prostěradel mám habakuk, 2 na gumu, pořídila jsem je, jak byla akce v intersparu a pak mám ještě klasické bez gumy, ty budou pěkně na prd. ale to neva darovanému koni na zuby nehleď, no a vtom intersparu jsem koupila i chránič matrace, tak snad to nepropustí až na matraci.
ztoho byldachýnu jsem byla ze začátku proti, že to je lapač prachu, taky mám jen jedno na test a víc ne. chtěla jsem to do začátku pěkné. až to příjde a nazdobím, tak pošlu fotku. 😅

lenca78
7. lis 2010

@petulke urcite pak posli foto. U nas je v loznici zatim jen bordel, vsude se vadi nejake detske veci, uz to neperu, protoze to nemam kam davat. Dokud nebudou postylky a komoda, nemuzu se dal hnout.
A baldachynu se neboj, ma ho kamaradka a nemuze si ho vynachvalit. Hlavne ze zacatku, kdyz mimco mela v loznici, tak si v pohode mohla rozsvitit a cist, kdyz mimco usnulo a nerusilo ho to.

ahojkyy
7. lis 2010

ahojte baby, tak vidím, že mám čo dokupovať. Akurát dnes sme sa s manželom bavili, koľko nám toho chýba a tak.. tak sme sa dohodli, že je na čase to objednať / kúpiť 🙂 Takže budú aj postieľky, len vybrať akú 🙂 Baby, čo hovoríte na tie postielky, ktoré sa dajú nastaviť potom pre dospievajúcich, na väčšie, ono to ani nevyjde tak draho, napr. s celou výbavou: http://www.batolemarket.cz/index.php?skupina_id... samotná postieľka 2 a pól.. aj keď lenca - kupovať to dvakrát je už zase iná páka, to je pravda..

A ešte otázka - kupujete od začiaku odsávačku, alebo počkáte, ako sa to vyvinie? 😕

ahojkyy
7. lis 2010

a ak áno, tak akú???? dajte tip. ahojkyy

lenca78
7. lis 2010

@ahojkyy Ahoj ahojkyy,
k postylkam - pokud mas na ni misto, koupila bych klidne i tu rostouci. My mame problem s malym bytem, mezi posteli a skrini mam 160 cm, takze dvakrat postylka o sirce 64 cm a suplik ze skrine bohuzel otevru jen na 30 centaku.

K odsavackam - spousta kamaradek si koupili nejakou dopredu a pak ji nepouzily bud vubec nebo fakt jen vyjimecne. Pockala bych az po porodu. Odsavacka manualni se da koupit za par stovek v kazde lekarne. Navic odsavacku vyuzivaji hlavne maminy nedonosenych deti, kdyz deti nemuzou sat a jsou v inkubatoru a oni jim nosi mleko. Ja, pokud to nastane, budu muset jit do elektricke, odsavat na dvojacata rucne je pry sebevrazda 🙂. Jinak jsem slysela chvalu na medelu - ty elektricke, rucni myslim pistova od Aventu.

lenca78
7. lis 2010

Holky, jeste jsem vam chtela napsat o nasem "mensim" problemu. Vcera tu byli nasi a dovezli mi od kamaradky korbicky na ten kocarek, co jsme poridili (koupili jsme tenkrat jen sportaka). Krome toho ze absolutne netusime, jak na to ty korbicky nasadit a navody na netu jsou jen k novemu modelu kocarku 🙂, mam jeste jeden problem. Korbicky jsou strasne uzke,maji tak 30 cm. Kdyz jsem do nich dala ten zimni fusak od Emitexu, tak teda nevim, kam se jeste vejde mimino 🙂. No jesteze rodim v zime. Tak v breznu budu muset koupit lehci fusaky, to uz se mi urcite do kocarku se zimnim fusakem nevejdou. Jedine pozitivni na tom je, ze zadny dvojcatovy kocar do sirky 80cm na tom neni lepe 🙂.

ahojkyy
7. lis 2010

@lenca78 - ty jo, tak 30 cm je nič.. naša má asi raz toľko, zajtra pomerám.. fakt na začiatku to bude oki, ale pár mesiacov a nezmestia sa tam s fusakom. Budeš musieť vymyslieť niečo..
Inak dnes sme s manželom v Tescu videli golfíky - buginy po našom, viezli v tom dvojčatá, boli tak pekne za sebou. Síce ten zadný nič nevidel 😀 ale vyzeralo to super, hneď som si na Teba spomenula.Super to vyzeralo, fakt 🙂

petulke
8. lis 2010

jj, je to fakt 30 cm je moc málo, to je na ten začátek potom se musí přesedlat do větších, většinou už do sportáku s pořádným fusakem a nánožníkem

petulke
8. lis 2010

a přeji krásné ráno a pro pracující příjemný den 😉

lenca78
8. lis 2010

@ahojkyy Jojo, uz jsem vymyslela. Ted se mi tam na zimu vejdou, protoze ty korbicky jsou prekvapive hodne dlouhe, nahore jsou trochu sirsi, tak ke 40 cm. No a pak budou mit jen takovy ten lehky fusacek/zavinovacku. Koupila jsem jim ty od Emitexu, nevim, jeslti jste to videli - ma je sousedka a nemuze si je vynachvalit. Davala do nich svou malou snad do roka a pouzivala ji na vse mozne - v kocarku, v autosedacce i v posteli, kdyz ji dosly spaci pytle. Ditko ji melo mnohem radsi nez zavinovacku, protoze mohlo mit rucicky venku a nozicky pohyblive. Pridavam odkaz. No a s nima doufam, ze se mi do kocarku vejdou. Ja jsem koupila tu letni verzi, protoze to chci kdyztak i na doma a k doktorce a tak. Myslim si, ze to pak s nejakou deckou do kocarku na pozdejsi jaro stacit bude. Doufam 🙂 Nesehnala jsem stejne, ale to nevadi, budeme mit medvidka a zajicka 🙂
http://www.emitex.cz/a-zavinovacka-letni-kapuce...

lenca78
8. lis 2010

@petulke ahoj Peto, ty jsi mezitim taky napsala 🙂 No 30 cm je malo.
Ja jsem si rikala, jeslti jit do vetsiho kocarku - delaji i se sirkou kolem 96 cm, ale to pak neprojedes kazdymi druhymi dvermi. Mam problem i s tim mym kocarem, co ma byt 78 cm. Mame vytah 80 cm siroky. Kocar sice ma 78cm, ale ta konstrukce! Nekdo zapomnel na to, ze s tou striskou ma presah dva centaky z kazde strany, takze do vytahu se musi s kocarem nekolikrat zatocit a teprve potom se do nej dostanu. No bude to jeste sranda. Kazdopadne na dnesek mam zajimavy ukol - pokusit se namontovat korbicky. Nasla jsem si vodovahu - to abych vedela, jestli budou po me montazi vodorovne 🙂.

petulke
8. lis 2010

no jo výtah je zapeklitá věc, ostatní dveře, už bývají o trochu širší, ale nasoukat se do výtahu je docela dřina. vím o čem mluvíš Leni, dokud jsem tam měla dvojčata, to byla první věc kterou jsme hledali a shaněli, aby se vešel do výtahu. 😠 docela nás to uplně děsilo, co budem dělat. nakonec je jen jedno a dokonce holčička 😵

lenca78
8. lis 2010

@petulke Jo jo , vytah je naprd. Ale to mame aspon takhle veliky. Prestav si, ze treba vsude jinde (napr na stredisku u doktora) je uzsi ....... Ten nas barak je delany jako pro vozickare, proto musi byt vytah 80. Ale na spouste jinych mist to asi nedam. No nevadi, nebudu se stresovat. Myslim si zatim ,ze s korbickama to bude lepsi, vzdyt maji jen 30 cm 🙂, tak tam snad ty presahy nehrozi, ne? To spis ta striska sportaku a buh vi, jestli nas kocar bude tak dlouho slouzit, za tech par tisic, co jsme ho koupili, to asi na 3 roky nevypada. Ale uvidime.

petulke
8. lis 2010

začínám prát první pračku, jak tak koukám bude jich hodně ☹ s oblečením jsem vybavena jako na dvojčata nebo trojčata. aničku budu moct převlíkat několikrát denně. dvě krvácející 5 šuplíkové komody. ted jsem do pračky nasoukala víc jak čtrvt jednoho šuplíku. nejhorší bude žehlení 😠