IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

petulke
20. lis 2010

@lenca78 my i když čekáme holčičku, taky budem pořizovat autodráhu a různé nářadí, aby anička už odmalička měla vlohy ke klukům 😒 , říká moje polovička 😅

lenca78
20. lis 2010

@petulke jojo, peto, uz se to asi blizi 😀 Mozna se holky uz brzo vyspim 😀 (samozrejme nez me daji na pokoj deti).
Zabaleno jeste nemam, ale dneska jsem si rikala, ze bych se na to mela vrhnout. Chci nachystat postylky, pripravit poradne tasku do porodnice, ale v pondeli si ji s sebou brat nebudu. Nechci to privolat. Vezmu si jen do batuzku prezuvky, kosili a knizku - kdyby nahodou, zbytek doveze manzel. Nechci tam ale jet s celou taskou. Abych to neprivolala.

petulke
20. lis 2010

@lenca78 Taky jsem to tak Leni myslela, jen aby to nemusel balit manžel, aby jsi měla vše připravené. 😉 aby ti to tam potom mohl jen přivest. ale podle mě pokud to jedno neroste, tak ti je vytahnou, sama jsem strašně zvědavá, koho v sobě nosíš, moc bych ti přála páreček 😵

lenca78
20. lis 2010

@petulke to jsi hodna, ja bych taky chtela parecek. Autodraha se dvema modryma autickama by byla moc monotonni, to same s ruzovyma😀 Lepsi bude modre a ruzove.
Jinak tasku celou na manzelovi opravdu clovek nechat nemuze, dokaze si predstavit, co by nam ti chlapi zabalili? Ja to snad ani nechci domyslet🙂. Asi bych se pak v porodnici nasmala.

lenca78
20. lis 2010

Jo a holky, uz jsme zmenili jmeno pro holcicku, na prvnim miste je ted Zuzka. Prisel s tim manzel, ze si to porad pise dokola na papir a ted chce Zuzku. Popravde holky, mne to je uplne jedno, ted chci, aby byla miminka zdrava

petulke
20. lis 2010

@lenca78 neboj Leni musíš jim věřit, Zuzka je pěkné jméno, my jsme ho nemohly dát, takové jméno má Petrova neteř, ta bude mít v lednu dva ročky. taky se narodila dřív, ve 32 tt ji musely vytáhnout z duvodu že taky měly preeklampsii a zuzka místo kilo a pul měla necelých 900 gramu. Neboj dneska ti doktoři vědí co dělat, i když o těch mosteckých pochybuji, zase nedávno byla kauza v hlavních zprávách.

lenca78
20. lis 2010

@petulke Ty jo, tak Zuzka? A ve 32.tydnu? Tak aby to nedopeceny mimco nebyla taky Zuzanka 🙂
No te vahy se bojim nejvic, oni ty ultrazvuky maji rozptyl plus minus 600g - to mi rikala vcera gyndarka. No jo, jenze to je velky rozdil, jestli mimco ma 1,6 kg nebo jen kilo 😀 Nebo aspon me to tak prijde 🙂

ahojkyy
20. lis 2010

baby, co na nu hovorite, manzel ju chce kupit. Ale aj s matracom od Ikey. Lenca, co ti na tych matracoh nesedelo?

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0011...

lenca78
20. lis 2010

@ahojkyy Jo, tak ta byla muj favorit, protoze se pak da sundat bocnice a ditko muze samo slezt z postele. Jenze kdyz jsem si to vynosobila dvakrat, tak uz to bylo na me moc penez a museli jsme do tech nejlevnejsich.
Matrace mi vadila proto, ze je z polyuretanove peny. Kdyz si na netu najdes navod k monitorum dechu Nanny, nedoporucuji je pouzivat pod PUR matrace. Ale zkus se nekoho zeptat, jestli je nekdo nema a jak mu funguji.

petulke
20. lis 2010

@lenca78 no jo, ono u těch malinkatých dítek, je to velký rozdíl. a naše zuzka je uplně normální a zdravá jako všechny ostatní, akorát jde na ní vidět že je menší na výšku od ostatních a strašně jí to mluví 😀 zopakuje i to co nemá 😅

ahojkyy
22. lis 2010

pekné ránko i celý deň všetkým tehulkám 🙂

petulke
22. lis 2010

Ahoj holky, taky přeji krásný den vám všem 😵
@lenca78 Leni tak hodně štěstí a dej nám vědět jak jsi dopadla! 😉

ahojkyy
22. lis 2010

no to dúfam, bude mať možnosť napísmenkovať, tiež som zvedavá 🙂

lenca78
22. lis 2010

ahoj holky, zdravim. Mam za sebou 4 hodiny na Bulovce (vesmes cekani v cekarne). Bohuzel se potvrdilo, ze jedno mimco je mnohem mensi nez ma byt, ma 1,5kg (odpovida 29tt) a druhe 2,1kg (34.tt). Rozdil se doktorovi nelibi, ale nebyl schopen mi rict nic blizsiho. Poslali me nastesti domu (oni maji ted do 2.12. zavreno, maluji porodni saly a sestinedeli, tak mozna i proto) a mam prijit zase za tyden. Tak nevim, co si o tom mam myslet. Chvilku se koukal na mozek toho mensiho a nic nerikal. Kdyz jsem se zeptala, tak z nej jen vypadlo, ze se na to podiva znovu za tyden. Mam dvojvajedna dvojcata, kazdy se svou placentou, tak je nemozne, aby jedno zilo na ukor druheho. No kazdopoadne nevim, jak ten tyden ted preziju, vim stejne malo jako predtim, naopak diky lepsimu ultrazvuku jsou ty rozdily mezi vahou jeste vetsi. Prutoky jsou pry relativne v norme - co to je relativne v norme nevim. Nalada pod psa, asi se z toho pujdu na chvili vyspat a pak si dam neco na spraveni nalady ☹

ahojkyy
22. lis 2010

@lenca78 - no máš tri prietoky, ktoré by tam mali byť a majú celkovo nejakú rýchlosť, akou to ide, tak asi je to na okraji normy. Lenca, ale ja sa fakt modlím, aby môj michal mal 1,5 kg.. zajtra mám ultrazvuk a po minulom ultrazvuku, keď mal 1100 g zhruba, tak očakávam tak 1,5.. to je málo?

klídek, hlavne, povedali sme si jasne, že všetky deti už dokážu zachrániť, už majú vyvinuté orgány. ahojkyy

ahojkyy
22. lis 2010

@lenca78 - dáš si frťana alebo kafé na náladu 😀 😉 to by som si tiež dala, len by ma manžel nemohol strážiť 😝

lenca78
22. lis 2010

@ahojkyy tak pak napis, kolik vazi ten tvuj. Doktor se dnes tvaril, ze cekal minimalne 1800g :(. Takze 1,5 kg ho moc neutesilo. Ale co, dala jsem si cokoladu, za hodku vyrazim s pejskem, je tam sice hnusne ale aspon si procistim hlavu. Hlavni je , ze si me tam nenechali, bez netu a po takovych zpravach bych to tam nedala. Ted jen doufam, ze miminko nebude nejak postizeny, ale to uz stejne neovlivnim.

ahojkyy
22. lis 2010

@lenca78 - no tak lenca, malý michal mal 1100 g pred dvoma týždňami, tj som bola v 30-31. tt.. a vraj zaostával trošku, 1 týždeň. Preto ideme na kontrolu zajtra a uvidíme. Vravím, ak bude mať kilo a pol, budem šťastná. K tomu mi pozreli komplet všetko, aj hlavičku, aj prietoky a bolo to ok, je zdravý, teda k tomu čo vidno na ultrazvuku.
Takže by som sa toho nebála, že to bude nejaká nemoc atď., len je proste menšie to jedno ako druhé..
Zvláštne, fakt, koľko lekárov, toľko názorov.. ak by 1 500 g bolo na 29 tt, tak môj michalko by bol vo vývoji zhruba v 27??

Bola by som kľudná, každopádne ti dám zajtra vedieť. ahojkyy

ahojkyy
22. lis 2010

a výsledky boli na utz nasledovné:
BPD> 29+6, 75,5 mm
HC> 28+6, 273,9 mm
AC> 26+5, 225,9 mm
HL> 28+5, 49,8 mm
FL> 27+6, 53,4 mm

odpovedali sme teda 28+6 a prietok a umbilicalis PI> 1,07

petulke
22. lis 2010

No Leni, tak snad bude vše ok, ještě štěstí že tě opět chtěji vidět za tyden, že si nelajznout tě nepozvat za delší dobu. jsem zvědavá jak dopadneš! Mě zítra taky čeká velká kontrola, jak u gynekologa v 8.40 a ukončení neschopenky s nastupem na mateřskou a potom musim na 10 hodinu frčet do nemocnice na velký utz. a uvidím jak mi bude, jestli pojedu autem ještě do práce s ukončenou neschopenkou a nebo už se na to nebudu citit a budu odpočívat doma. ono uz ten pohyb stim pupinem neni jen tak 😅 Tak nevim v kolik vám zitra pisnu nějaké novinky 😔

ahojkyy
22. lis 2010

@petulke - tak si napísmenkujeme novinky 🙂

lenca78
23. lis 2010

dobre rano holky, dekuju za podporu. Vam moc drzim palce a napiste potom , jak vam dopadly kontroly.
Peto, ja jsem na materske od vcerejska 🙂. Tak to jdeme skoro stejne.

petulke
23. lis 2010

tak jsem doma, uf, ale ještě musim po jedné frčet do práce do žatce. tak snad jak budu řídit po dlouhé době se mi nic nestane 😅
A tady výsledky z kontroly. hlavičku máme dole, a termín zase posunut na 11.1. , nebo má 2kg je tedy z ní velký puclík.
Holky to jako mám mín jíst aby tolik nepřibírala? A ted jsem né ve 32 tt ale ve 33.tt

ahojkyy
23. lis 2010

ahojte. Tak my máme 1600 g. Sme zase trošku menší, ale dôležité je, že malý rastie.
Petulke, čo to máš za obra? 😀 😉
Inak som sa lenca pýtala na môjho, no a povedala mi Dr. že takto to vychádza, že nebude veľký v termín pôrodu, tj. bude mať len 3 kg, nie 4,5.. takže fakt čo lekár, to názor. Moja Dr. povedala, že dôležité je, aby sa to ob tie dva týždne - týždeň, ako je kontrola, menilo, tj. aby dieťatko rástlo. Zrejme preto Ťa chcú vidieť o týždeň, aby to vedeli porovnať. Ak chceš konkrétne údaje, ako som písala včera,tak daj vedieť, napísmenkujem.

ahojkyy

lenca78
23. lis 2010

jee holky, to je super, ze mate dobre zpravy

Peto - tak to mas termin skoro jako ja, jen o dva dny. A ten muj horni zrout ma 2,1 kg, tak to mas jeste stihlou holcicku oproti tomu memu svistovi 🙂. A jinak si myslim, ze to proste neovlivnis. Podivej se na me, jim jak jim a jedno je male a druhe velke. Jed opatrne!

Ahojkyy - no tak to ti vyrostl o dost, to je dobre. Ja doufam, ze pristi tyden tam nejaka zmena ve vaze toho meho stihlouna bude. Ale za posledni dva a pul tydne nepribral nic :(. Ale co, oni na to nejak prijdou, ne? Hlavne, ze tvoje mimco roste a porad je lepsi rodit trikilove mimino nez petikiloveho cvaldu. Takto to uplne staci, ja stejne nemam vsechy udaje o tech svych detickach.

ahojkyy
23. lis 2010

@lenca78 - jo a rozdiel z ultrazvuku u Tvojho gynekológa a tam v centre by som nebrala do úvahy, je tam veľká chyba merania, pri zmene Dr. aj prístroja..

ahojkyy
23. lis 2010

@lenca78 - uvidíš, čo Ti povedia v centre, ako sa zmenia za ten týždeň. Fakt je dobré sledovať to na tom jednom prístroji. Držíme si palečky 🙂
A jasne, som rada, že mi to Dr. vysvetlila, 3 kg úplne stačia. Hlavne na pôrod 😀

lenca78
23. lis 2010

@ahojkyy no na to nekoukam, ja mam mereni jen od gynekologa a to ze 30. a konce 32.tt a tam uz zadny rozdil nebyl :(
proto me poslala v patek na bulovku
Na bulovce ho odhadli na nizsi vahy jeste nez co rikala gynekolozka v tom 30.tt. Ale uvidim. Tak snad trochu povyroste,ne? Nemusi moc, ale aspon deset dvacet deka. A ten zrout nahore by se mohl trochu krotit. Mam nakoupene oblecky stejne velikosti a bude mi to jeste nanic, jedno bude po porodu velikost 62 a druhy nejaka ta 40, ne? 😀

ahojkyy
23. lis 2010

@lenca78 😀 jojo jedneho krotit a druhého posúvať, nech papá 🙂
inak mi to vyšlo na stejno ako tebe, u gynekológa mal malý v 30 tt zhruba 1300 niečo g a v centre potom len 1100g.. rôzne ultrazvuky.

ahojkyy
23. lis 2010

@lenca78 - ty, ale to by bola výhoda, by si ušetrila, jeden by to ponosil, ten druhý po ňom následne, aspoň by to vynosili 🙂