IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
29. lis 2010

@lenca78 - tiež mám kilo navyše, za týždeň. Proste sa to nedá zastaviť, tak to už neriešim. Som rada, že aj malé miminko u Teba je ok 🙂 Na veci kašli, hlavne, že je zdravé, veci dokúpiš / predáš.

Inak dnes tu je v Prahe hrúza.. sneh. Na aute som išla tak pomaly.. aj tak ma kĺzalo. Teraz som skončila, tak padám domov a oddych 🙂 Večer sa prípadne ešte ozvem, zatiaľ sa držte 🙂

lenca78
29. lis 2010

@ahojkyy ty v tom ridis? Tak to ja uz davno vzdala. Hlavne kdo ma odhazovat tech deset cisel snehu 🙂

petulke
29. lis 2010

no já naposledy řídila minuly tyden a už bych do auta nevlezla, nebo se tak blbě sedí za tím volantem stím pupinem, že je to děs. ted uz se asi necham jen vozit 😉

ahojkyy
30. lis 2010

čaute baby, tak tu je "živo" 🙂
tak to auto, snažím sa. Dnes je tu pekne, svieti slniečko, tak by sa išlo asi lepšie. Ale ono to len klame.
Dnes som sa bola dohodnúť ohľadne materskej na personálnom, všetci boli až prehnane milí 🙂 aspoň nejaké výhody má to brucho 😀
Všetko dohodnuté, po pol roku budem späť, už len doriešiť malého.. kam ho strčíme 🙂 zatiaľ som si neni istá, ako to budem riešiť, uvidím, ako budem naňho reagovať. Baby, kde ste všetky?? a - už máte vianočné darčeky? čo kupujete?

ahojkyy

petulke
30. lis 2010

ahojkyy ty jde po pul roce zpatky do práce? Fííha, to tam máte jesličky?
No já dárky nakupuji postupně od listopadu, tak už většinu mám, většinou kupuji kosmetiku a jiné užitečné věci. pro svého Petra jsem koupila vzduchovku, stála mě 3tisíce,ale bude moc potěšen, je moc pěkná.
http://www.gunshop.cz/cs/umarex-colt-special-co...
Už dlouho o ní básní, tak jsem jí koupila, stím, že to bude poslední drahá věc, kterou budem moci pořídit, nebo jak nám klesnou penízky, tak bude hůř.

ahojkyy
30. lis 2010

@petulke -jasné, darček závidím 🙂 super. aj ja sa musím schopiť, nejaké typy mám, ale času nebolo, Tak snáď to doženiem, ako prídem na materskú.
Ano, po polroku sa chystám späť, uvidím, či na plný aleo čiastočný a ako budem riešiť malého. Jednou z možností sú jasličky, ďalšou tchýně, čo by som ale nerada..

ahojkyy
30. lis 2010

a ináč som našla všetko o príjmoch, tak zasielam odkaz, sú tam zmeny pre rok 2011 http://www.mesec.cz/clanky/rodicovska-2011-o-ti...

lenca78
30. lis 2010

ahoj holky, no ja jsem ted dopekla pernicky a uz takovou blbost neudelam, jsem z toho uplne grogy.....
Nejhorsi je, ze prestat clovek nemuze, i kdyz nakonec jem kus testa vyhodila 😀

Vanocni darky zatim nemam zadne, ja to nejak resit nechci, nakupovala jsem na mimina a popravde uz nemam zadne penize nazbyt. Porad jsem si rikala, ze by me mohlo omluvit to, ze me od rijna hospitalizuji na dva mesice. A on je tu prosinec a ja jsem porad doma 🙂. Tak uvidime. Asi se budu muset podivat na internetu a objednat to co nejdrive , posta uz ted ma trochu zpozdeni.

Ahojkyy - ty jo, ty se budes vracet po pul roce do prace? Tak to ja ani nahodou. ROzhodla jsem se, ze po vsech tech peripetiich, co jsme se snazili o miminko, chci zustat tri roky na materske. Nehlede na to, ze na soukrome jeste ci skolku pro dva prcky najednou nemame :(.

petulke
30. lis 2010

no já taky, právě, že je tak vytoužené a prošli jsme takovou strastiplnou cestu k němu, tak se určitě nebudu chtít nechat ošidit. A budu s Aničkou doma, abych si jí užila.

ahojkyy
30. lis 2010

no áno, baby, to by bolo najlepšie riešenie pre miminko aj pre mňa 🙂 ale veľmi si to nemôžeme z hľadiska financií a hypo dovoliť, budem proste musieť nastúpiť. Nechcem, aby to ťahal len manžel a v 40 nemal vlasy 😀
A z dôvodu druhého - odišli sme 1000 km od rodiny, za pracovnou ponukou na VŠ, konkurencia je veľká.. a keď nepôjdem ďalej, tak 3 - ročný rozdiel nedoženiem, tj. v práci nebudú spokojní. Nie je to vrátiť sa po 3 rokoch ku pásu.. hold, život je ťažký. Dúfam len, že malý to bude prípadne znášať dobre, inak to nedoriešime..
ahojkyy

ahojkyy
1. pro 2010

pekné ránko 🙂

lenca78
1. pro 2010

@ahojkyy ja to chapu. Mne se to ted hezky povida, ale ono mozna az zacneme resit ten vetsi byt, tak mi taky nic nezbyde. U me je ale problem, ze soukrome jeste se nam fakt nevyplati, ty okolo Prahy jsou za cca 10tis na mesic, to je 20 tis za dve deti. To jsem v cistem nevydelala ani na plny uvazek, natoz na nejaky kratsi, ktery bych asi chtela 😀 Tak nastesti me manzel do prace honit nebude, spis me donuti, aby zacala delat na zivnostak. A to se mi moc nechce - zaprah s detma a jeste po vecerech makat na PC. No nevim. Uvidime, jak to nakonec dopadne.

Jo, jeste jsem ti chtela napsat, kdyz jsi z te Prahy 6 -kamaradka bydli v Prilepech a bude davat maleho do nejakych jeslicek - nasla pry dobre soukrome zarizeni v Hostivicich, zkus se mrknout na stranky, to by nebylo zas tak daleko od Vas.

ahojkyy
1. pro 2010

@lenca78 - to jo, dik. Jsou tady ruzne jeslicky, soukrome, ale problem je ten, ze akonahle ho dam do takehoto zariadenia.. podla zakona by som mala prist o prispevok. Takze ano, musis vyrobit, alebo obist zakon, vraj sa to da. Uvidime, ako to doriesime.
Inak aj v tych, kde som bola kuknut ja, tak Ta to vyjde na cca 7000,- na plny uvazok / mesiac a pri surodencoch su zlavy. Tak sa na to pripadne este pozri, mozno sa vam to zide, niekedy. Tolko moje prieskumy 🙂

petulke
1. pro 2010

no holky už zase začalo pořádně chumelit, musela jsem jít do obchodu nakoupit salamy , syry ajiné, nebo udělám obložený talíř, dneska přijdou holky z práce na navštěvu. No a pořádně to tam klouže vtěch polobotkách ☹ . Včera jsem byla požádána o ruku 😅 dostala jsem i prstýnek a já plakala 😅

ahojkyy
1. pro 2010

@petulke - gratulujem 🙂 a hoď fotku prstienka 🙂

delf14
2. pro 2010

@petulke gratuluji moc moc 😵

petulke
2. pro 2010

jéé 😵 holky děkuji, tak snad se mu to manželství semnou povede a konečně vydrží, chtěl by udělat svatbu 26.3. na moje narozeniny, ale já mu na to řekla, že do té doby nezhubnu a já nechci být tlustou nevěstou ☹ tak snad se mi to podaří odložit na léto, snad už něco dám dolů.

ahojkyy
2. pro 2010

@petulke - v lete je krajšia svadba, ale zase sa ti kazia skôr koláčiky 😀 ja som mala svadbu v červenci, koncom.

ahojkyy
3. pro 2010

ahojte baby, zase je tu prázdno. Tak to nemáte nič nového? Ja som objednala pre malého kozmetiku - sebamed, presne: myciu emulziu, telové mlieko, krém na tvár - kvôli zime, krém na zadoček, Je potrebný aj šampón???
ďalej som si tam sypla ešte vložky po pôrode, tampóniky do podprsenky na kojenie, no a krém na bradavky, predpokladám, že bude tá z citlivejších 😀 , klobúčiky na kojenie..
Inak v Bille majú akciu na pampersky, väčšie i menšie balenia, tak sme dokúpili ešte jeden balík, s manželom 🙂
Takmer dve tisícky v ... ale čo narobíme.

Kde ste?????
ahojkyy

petulke
3. pro 2010

no ono ahojkyy je takové spací období, v noci nemužu usnout a když se podaří usnout kolem noci tak to dospavam přes den. jinak venku je hrozný mráz a nedá se v těch polobotkách chodit. pořádně to klouže. Navíc už je mi to bříško pořádně otravné a nejraději ho měla dole. už mi to začíná vadit. v noci jsem si ještě musela strčit 3 rennie do pusy, jinak jsem myslela že mi zhoří krk.

ahojkyy
3. pro 2010

@petulke - chuderko 😒 no jasné, to brucho už asi vadí každej z nás, asi najviac lence, keď tam má dve, že lenča, kde si????

petulke
3. pro 2010

to je fakt už se tady lenka dlouho neukázala. snad už neleží v porodnici. 😒
Zítra uvidím jak mi bude a pomalu se pustím do pečení 😠

ahojkyy
4. pro 2010

@petulke - ešte že neviem nejak extrémne piecť, takže tých pár koláčikov stihnem tesne pred sviatkami a hotovo 🙂 aspoň nepriberieme 🙂

ahojkyy
4. pro 2010

@lenca78 - lenča tak kde si??? Čo je s Tebou?

petulke
4. pro 2010

@ahojkyy počkej Lenča se nám ozve a to už bude mít prdolky venku 😉

petulke
4. pro 2010

Jinka Petr mi upekl Linecké a já ho slepovala marmoškou 😵

ahojkyy
5. pro 2010

no tak ten je zlatý, tak to je super 🙂 ten môj manželík zatiaľ ukladá veci po maľovaní, ale fakt - tí chlapi sa trochu menia, jak prichádzajú miminká 🙂 k lepšiemu 😉
ináč linecké sú moje najobľúbenejšie koláčiky, nepošleš? 😉

petulke
5. pro 2010

@ahojkyy 😀
Kdepak máme tu Lenču? já se vsadím, že už je určitě v neocnici, tak dlouho se ještě nikdy neozvala. Já si myslím, že kdyby viděla, že si děláme starosti, tak by aspoň něco napsala, ale takhle mi přijde že je bez netu v nemocnici. Hlavně aby jí vše dopadlo dobře. Ta se má, jestli už to má za sebou! Bude mít nádherné vánoce 😵

ahojkyy
6. pro 2010

@petulke - hm.. tak to áno, už by sa bola ozvala. Ale ak by ma odviezli, no a nebol tam net, tak možno manžel.. ale ten ťažko by sa zaoberal naším fórumom.. tak uvidíme, čo napísmenkuje 🙂 aj ja jej závidím, už mi to bruško začína vadiť. Dnes som prvý dník pracovný na MD, tak som sa rozhodla trošku popratať a zútulniť ten náš bytík. Čo Ty? Máme tu vlastne súkromné fórum pre dve 😀