IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
8. bře 2011

@lenca78 - ahoj lenca, z ktorej casti Prahy si? Ak by si to nemala "od veci" k nam, tak nie je problem. Ale ak si pamatam, tak sme dost mimo seba.. daj vediet.
Inak s tou Vojtovkou, aj ja sa toho bojim.. vraj miminka fakt rumazgaju. Ale vraj ich to neboli, len im je nepohodlne, ze su v polohe, v ktorej ich nutime byt a byt tam nechcu, chcu sa slobodne pohybovat. Kazdopadne je to narocne na cas.. to ano. Nezavidim. A dufam, ze nas to minie.
Daj kazdopadne vediet, ak to nemas daleko na P6, tak Ti pomozem, NO PROBLEM 🙂
Mam len 1 miminko a neviem, ako by som toto zvladala. Uz teraz mam dost.
Inak nam sa ulavilo od kolik, na par dni a je to zase spat. Ale len v noci, cez den - klop klop - spi malinky aj 4 hodky, malokedy sa zobudi. V noci do 2 hodin place.. pokial teda nie je v mojej posteli. Vzala som ho nakojit, lahla som si k tomu a zaspali sme. Ziadny problem, ziadne bolesti, spali sme. Ze by to neboli koliky? 😀 😝

ahojkyy

lenca78
8. bře 2011

@ahojkyy to jsi moc hodna, ale P 6 je z ruky ☹
Holky, ja sama nevim, jak to zvladnu, asi se fakt uz zblaznim...

Taky usinas pri nocnim kojeni? Ja casto. A pak se vzdy bojim, ze mimco zalehnu 😀 Tak to jsem rada , ze v tom nejsem sama.

ahojkyy
9. bře 2011

@lenca78 - skoda s tym hlidanim.
Ano, co sa tyka kojenia a spania, je to max. pohodlné, vziať si malého do postele, ľahnúť si a hotovo. Malý si cucká a ja už spím. Vôbec nemrnká napije sa a zaspí. Ale rovnako sa bojím, že ho zaľahnem alebo zadusím perinou..

lenca78
10. bře 2011

@ahojkyy tak jsem se ptala laktacni poradkyne (nejake veci si ode me kupuje 🙂). Tak zalehnuti pry nehrozi, my matky to mame snad v genech. Zalehnuti ale hrozi od manzela ci partnera, tak na nej bacha. A to uduseni je blbe, doporucuje se prikryt mimino vlastni deckou a sebe pak treba od prsou dolu.

lenca78
14. bře 2011

Ahoj holky, zdravim z postele, mam chripku jako tram, holky poradnou rymu. Tata zatim vydelava, ale brzo uz nebude.... Teda reknu vam, je to narocny byt nemocna a starat se o deti. A jak se mate? Co noveho?

ahojkyy
14. bře 2011

ahojte. Tak aspoň lenča sa ozvala 🙂 rýchlo sa vylieč, hlavne starať sa chorá o choré, nič moc.. jak nebude vydelávat, čo sa deje??
Inak my nič nového, zajtra idem k Dr. Kyčle zatiaľ nič, lebo Dr. mal dovolenku, tak teraz vo štvrtok - utorok, uvidím, jak sa tam dostanem. Zajtra napísmenkujem, čo a ako.
Inak už sa trošku pokúša malý Tomík stavať na rúčky, na brušku, ale zatiaľ mu to veľmi nejde. Spojili sme ručičky 🙂 sem tam na chvilinku chytí hračku 🙂 Prdíky máme stále, niekedy lepšie, niekedy horšie. Lenča, koľko dávaš toho B. Calmu? Lebo my sme minuli fľašku ani nie za týždeň, malý si to už vyslovene vyžaduje.. dúfam, že mu neublížim..

tak pekný večer všetkým. ahojky

petulke
15. bře 2011

ahoj holky, včera jsme byli na 2 měsíční kontrole, a málem jsme dostali hexu, ale jen jsem se zmínila o rotarixu, že bych o něj měla zájem, tak jí dostanem ve středu obě dvě jak rotarix tak hexu. no a ptala jsem se doktorky na příznak co dělá naše malá, tak jí trápí laryngeální stridor, což je nevyvinutá laryngeální chrupavka, občas mi totiž tak zahekne jako kohout při nádechu a vtáhne se jí přitom ta jugulární jamka, dělá to už od narození, já myslela že to je normální, ale když už má dva měsíce, tak mi to nedalo a zeptala jsem se. No nedá se stím nic dělat musím rok počkat, kdy jí to zmizí.
@ahojkyy dostala jsem na prdíkové koliky radu, koupila jsem laktobacilky, jsou od 1. měsíce a dávají se do mlíka, jsou to takové kapslíčky a ty otevřeš a vysypeš do mlíka + podávat fenyklový čajík během dne, dávám ten granulovaný, dva dny jsem sní bojovala, nebo jí to natahovalo, ale už se pomalu rozpíjí, včera mi vypila 40 ml, uf.

petulke
15. bře 2011

jo a holky co dávate do kočárku teď? nebo ještě máte zimní fusak? já teda jo čekám dokud mi nepříjde ten fusak, nebo mi to nedalo a já objednala fusak 2v1 od emitexu za 400 používá se do kočárků od jara do podzimu.

ahojkyy
15. bře 2011

@petulke - ahoj. No ak by som vedela, že to na prdíky pomôže.. len sa bojím vysadiť kvapky, tri druhy! čo používame, lebo sa bojím, že sa to zhroší..
ja dávam do kočiarika momentálne na ráno - na logiu ešte fusak, bojím sa, že nachladne. Ale je pravda, že sa mu vyhodili potničky - na tváričke, inak je čistý. Vybrala som však španielsku deku, je super, v zime s ňou bolo teplo..
Takže už len fusak, cez deň ako sme na prechádzke, tak mám kočiarik otvorený a fusak rozopnutý a vyhrnutý. Ale to krásne svieti slniečko a nesmie fúkať. Tak tak, idem s malým k Dr. Zatím. ahojkyy

lenca78
15. bře 2011

ahoj holky,
zdravim uz mimo postel. Ja uz jsem mnohem lepsi, jen holky maji hnusnou rymu.....

@ahojkyy To, ze tata brrzo vydelavat nebude , bylo mysleno tak, ze taky brzo ulehne do postele🙂. Jeste dnes sel do prace, ale uz nevypadal dobre, tak si myslim, ze zitra ho tu mam v posteli. A to ma blby, protoze zrovna mame dva doktory, dopoledne kardiologa a odpoledne prvni cviceni vojty se zuzkou. Tak si moc nepolezi.
Jinak u nas se lahev babycalmu taky moc neohreje, az jsem se zalekla a zacala davat holkam trochu mene, treba jen 5 kapek. A obcas i vysadim uplne. Ale mne se zda, ze z toho holy pomalu vyrostly, uz jsou lepsi a prdikovou koliku nemely ani nepamatuju, vysadit kapky se ale bojim.
@petulke Lactobacilky mam taky koupeny, ale ted zatim davam ty drahe probiokapky. Zkousela jsem totiz je rozpustit na lzicce odstrikaneho mleka a byla z toho kase. Budu to delat, az treba prestamu kojit a budu mit nutrilon a rozpustim to v lahvi, ted se mi kvuli tomu odstrikavat nechce. Jak to delas ty? Do odstrikaneho mleka?
Jinak holky byly vcera v otevrenem zimnim fusaku a po hodine jsem je doma musela prevleci, byly totalne propocene, tak musim vymyslet neco jineho. Zitra jedu k tomu doktoru, budu tam uz v 7.30, tak to je asi jeste zima na to jet jen v zavinovacce, ale zase je to na dlouho, pak by nam zavinovacka stacila. No neco musim vymyslet.

lenca78
15. bře 2011

@petulke Ty jo, ty uz ockujes? To se mas, nam ockovani posunuli az n a ukonceny 6.mesic, kvuli vojtovce.

petulke
15. bře 2011

Leni dávám to do nutrilonu, pomalu ale jiste, je víc na nutrilonu než na mém mlíku. ☹ 😖 Uvidíme jak to půjde dál. No zítra už nás to čeká, a mám ztoho větší hrůzu než Anička, ta chudák ani neví co jí čeká. Bude mě to bolet za ní. Jsem zvědavá jestli ztoho bude mít nějaký vedlejší účinek. Leni ony ty nedonošátka očkují později 😉

ahojkyy
15. bře 2011

@lenca78 - no presne. Mne teraz flaštička vydržala týždeň. Už sa bojím pýtať v lekárni, čo si pomyslia 😀

Inak dnes sme dostali prvú vakcínu. Malý ani neplakal, trošku zamrnkal. Dr. strašila, že môže mať horúčku, tak čakám, aká bude reakcia, už spí 🙂 Vážime 4630 g a dnes sme stihli aj bedrové kĺby - kyčle a je to ok. Inak tam bolo milión miminiek a všetky revali. Tomík sa usmieval, za to mi to vrátil večer po kúpaní 🙂

ahojkyy

ahojkyy
15. bře 2011

@lenca78
@petulke - ono tie rotaviry hradí poisťovňa len do určitého vedu dieťaťa, potom už nie, myslím, že do 6. mesiaca, tak pozor, lenča, nech zbytočne neplatíš.

@petulke - ja som sa tiež bála za malého, ale bolo to v pohode. A bola to injekcia do stehna.. ci beky, ja by som osobne vrešťala..

ahojkyy
15. bře 2011

@lenca78 - vezmi navyse jednu deku, potom ju zlozis mimo. Malo by to stacit,ja tak prikryvam maleho rano v logii, ked nedam fusak
Ešte nosíte zavinovačku?? Ja som ju dala mimo, jak má volnejšie nožičky, tak nemá prdíky. Alebo myslíš takú ako je napr. emitex do autosedačky? ahojkyy

petulke
15. bře 2011

@ahojkyy no já už jsem musela zaplatit při objednání v pondělí ten rotarix, jedna davka stoji 2000, a je to takový sirupek na lžičce, dáva se celkem 2x. jo a já neřekla, že naše Anička má 4.90 kg a 61 cm, roste víc do výšky než do šířky 😉

petulke
16. bře 2011

holky já jsem asi hrozná máma ☹ chjo. Dneska jsme byli na tom očkování , nejprve dostala ten sirupek rotarix, ten jí teda vůbec nechutnal, už u něho se strašně rozplakala, a injekce jí přidala ještě víc na pláči, teď tady chudák malá spinká. ale teď k tomu, proč jsem hrozná máma. Anička má třes rukou, já jsem myslela, že to je normální, že to ty malé miminka dělají, tak mě doktorka vyvedla z omylu, že to mohou mít pouze do 6 týdnů a pak už né. Tak jsem jí řekla, že těma ručkama třepe pořád při všem 😒 dostali jsme sirupek calcium chloratum, že to je z nevyvážené hladiny calcia a fosforu ☹ tak pokud to do 14 dní u ní nezmizí, tak mám přijít na náběry krve aby zjistili tu její hodnotu. tak nevím co je ještě normální a co ne. ☹ a zase se nechci dělat ze sebe ustrašenou maminku abych tam chodila z každou rýmečkou.
no a už jsem zase o 1000 lehčí, zaplatila jsem už 3 dávky prevenaru 13. v pondělí 2000. chjo, ale co by jsme pry ty naše mimča neudělali, no to oplodnění bylo dražší. a vlastně když to tak vezmu, teď už se bude investovat pořád že jo? až do 18let =)

lenca78
19. bře 2011

Ahoj holky, vubec nic nestiham . Ta vojtovka je docela narocna, cviceni s oblikanim a utesovanim deti trva za den celkem 3,5 hod, nekdy 4, zalezi, jak moc deti rvou. Pak musim stihnout spoustu veci okolo, k tomu pejsek. Kazdy den jsem s holkama v osm vecer v posteli a tuha 🙂

@ahojkyy myslim takovou tu emitex zavinovacku - tu teda jeste nemame, je moc velka, ale mam podobny tip pro deti do cca pul roka, tak v te drandi holky tedka

@petulke Peto, nejsi hrozna mama. Ja taky kolikrat neco jen tak utrousim u doktorky a ona mi pak vynada, ze to nehlasim hned. Treba ted s tou vojtovkou, Zuza ma srdecni vadu a me proste nenapadlo zeptat se te kardiolozky, jeslti muze cvicit vojtovku, prislo mi to jako automaticky ze ano. No a pak u rehabilitacni sestry jsem jen tak nahodou rekla, ze Zuzka toho ma dneska uz dost, prtze rano byla uz se srdickem a dozvim se, ze se musim kardiologa zeptat a vyzadat si souhlas se cvicenim 🙂 No a tahle to u me chodi porad, takze klidek, ja jsem uplne stejna hrozna mama. Porad holkam rikam, jaky jsou to chudaci, ze maji za mamu zrovna me, ktera si niceho nevsimne 😀 Ale vynahrazuju jim to materskou laskou, tak to snad holky vi 😀 😀

Jinak holky s tim ockovanim, to je naprd . Ja jsi psala @ahojkyy, opravdu je hexavakcina (ne rotarix, ten se plati vzdy a u nas je za 2200 - previti, o dalsich 200 drazsi nez u Peti) hrazena ze zdravotniho pojisteni jen do urciteho veku - musi se napichat myslim 3 davky do 7. mesice - to my proste nestihame. Tak si to budu muset zaplatit. Ja ty penize dam, ale stve me to, proc to nekdo tak omezuje? Kdo to zase vymyslel? Nechapu Kazdopadne castka pry pujde do tisicu a jeste krat dva. Pak vam napisu, az se pohadam s doktorkou, chci totiz po ni, at to papirove udela tak, ze ty davky dostaly a fyzicky jim je pichneme az po pulroce. No uvidim, jak pochodim.

ahojkyy
19. bře 2011

@lenca78 - ak myslíme tú istú od Emitexu, tak je to s normálne nôžkami, to sa dá.
Čo ste tam presne cvičili? Fakt tak plakalo to miminko? Jak dlho také cvičenie trvá? Sorry za otázky, ale tiež sa toho bojím, no..
Inak ak si baby myslíte, že ste zlé mamy, mali ste vidieť mňa v noci. Bola som s malým sama, manžel služobne mimo a mali sme koliku. Ale strašnú. Po 4ej ráno som to vzdala a skúsila som naňho už aj zvýšiť hlas, sa naľakal. Ešte viac kričal. Takže občas to zaberie, ale asi to ešte miminko tak nerozlišuje, ani intonačne. Každopádne mi liezol na nervy, bola som strašne unavená.. ale lásku som pocítila hneď ráno, tak snáď som mama v pohode :D

ahojkyy

lenca78
21. bře 2011

@ahojkyy konecne jsem zase na netu, byla jsem u rodicu, mame babicku v nemocnici. Ma embolii. Mamka mi volala, at radsi hned prijedu, aby me jeste videla ☹ Ale uz je to snad lepsi a mozna by ji i pustili za par tydnu domu. No uvidime :(

JInak ta Vojtovka - ja ti nevim, asi jsem uplne blba, zatim mi to moc nejde. Holky svlecu a neco mackam a jeci u toho, ale nedelaji to, co u te rehabilitacni sestry. Nastesti jdu znovu ve ctvrtek, tak me asi opravi chyby a pak to snad uz k necemu bude. Cviceni trva chvili, par minut, ale blbe je to oblikani a svlekani a pak utesovani. Vetsinou me pocuraji, tak pak prevlekani i me nebo pocuraji neco okolo, tak musim trochu pouklizet. Cvicim 3x denne, jedna runda mi zabere cca hodinku. Takze tri hodiny denne, hrozny co? Jsem zvedava, jestli to cvicim dobre. Uvidime. Dam pak vedet.

lenca78
28. bře 2011

ahoj holky, kam jste se ztratily???

petulke
28. bře 2011

tak jakpak to jde holky? kdy vás čeká vítání občánků? my ho máme 9.4. v 9.oo, no a Anička je na nutrilonu comfort, který je pro koliky a zácpy stojí 240 kč 400g a nepoužívám žádne kapičky na prdíky 😉 není potřeba, ten nutrilon je opravdu super. nemáme žádné problémy a HLAVNĚ bez pláče 😵

lenca78
29. bře 2011

@petulke Ahoj Peto, vy jdete na vitani obcanku? My tu taky mamre nekdy v pulce dubna, ale jeste nevim, jestli pujdeme. To jsem rada, ze uz mas po trapeni s prdiky, holky z toho vyrostly. Kapky uz jim davam jen tak dvakrat denne, at je nevyleju🙂. Ale musela jsem zase koupit ty drahe probioticke, holky mely ockovani proti rotavirum a maji uz pres tyden hrozny prujem. Jinak u nas uz taky relativne bez place, jen kdyz maji hlad nebo se NUDI 🙂)

ahojkyy
1. dub 2011

ahojte baby. Tak som tu dlhšie nebola.. mali sme cez víkend návštevu, lebo sme krstili malého - manžel je veriaci. Celkom pekné to bolo, aj pre pohľad laika ako som ja. Preto ma vítanie občanku minie, no.. vraj je to pekné. Prečo až tak neskoro, lenča?
Inak prdíky aj u nás lepšie, klop klop klop, skôr sa stane, že už len trošku pomrnká, ako prdíkuje, ale žiadne extrémne kŕče a tak. Aspoň sme teda dlho nemali, dúfam, že to neprivolám.
@petulke - už vôbec nekojíš? Mne sa pri druhej M urobilo zase menej mlieka. Takmer som to vzala, boli sme už takmer úplne na bebe senzitiv, no ale nakoniec som skúsila ešte odsávačku. Požičala som si Medelu Symphony, no a snáď sa to rozbehne. Zatiaľ to vyzerá dobre. Každopádne to dá kvalitne zabrať, musím odsávať pre navýšenie laktácie každé dve hoďky, aj v noci. Ale zrejme to stojí za to.. už teraz sme na 7+2, tj. 7 kojení / dokrmy materským mliekom a 2 umelým mliekom. Uvidím, ako dlho to vydržím.

@lenca78 - jak babička?

ahojkyy

ahojkyy
1. dub 2011

inak malý začína byť už fakt živučký. A presne ako Peťa píše, aj on nevydrží dlho na jednej hre, na jednom mieste a keď sa nudí, začne mrnkať. Snažím sa kolo neho veľmi nebehať, ale no.. tak .. prvorodený a jediný 😀 To asi lenča nemôže, tak trochu výhoda v nevýhode, nebude ich mať rozmaznané 🙂
Tomík si objavil rúčky, spojil, ale to už dávnejšie. Dáva ich do pusy. Siaha pomaličky na hračky. Na brušku ako kedy, ale väčšinou sme leniví sa dvíhať. Najlepšie reaguje ráno, keď je oddýchnutý. Vidí sa v zrkadle, ale usmieva sa zatiaľ len na môj obraz 🙂 na toho malého človiečika zatiaľ nie 🙂 A zdá sa mi, že sa nahlas zasmial, ale nie som si istá 🙂 🙂
ahojkyy

lenca78
1. dub 2011

Ahoj holky, zase Vas zdravim z Klatov, babicku uz mame z nemocnice zpatky, ale moc dobre ji jeste neni. Snad se z toho dostane, starsi lidi jsou vzdy na jare a v lete lepsi, krize nastane zase na podzim. Ja se tu flakam na 5 dni, v nedeli zase do Prahy ☹ ani se mi nechce, tady je tak krasne, baracek se zahradkou, hezke prochazky, mamka vari, co vic chtit. Zitra planuju poprve vyrazit na inliny.

My pujdeme na vitani obcanku az ted proto, ze predtim bylo na konci ledna a to jsem s holkama jeste nechtela, prece jen byly hodne nedonosene. No a dalsi je ted v dubnu, tak uvidime, jestli pujdeme. Ja na tom zas tak netrvam. Ale vsichni rikaji, ze to je docela hezke. Jake to bylo u Vas Peto?

Ahojky, Peto, vy teda kojite a dokrmujete umelym? Ja jsem se nekdy okolo 2.M rozkojila a od te doby zatim jen prsa. A holky nabiraji akorat. Jsem za to rada, jednak ta umela strava leze s dvojcaty hodne do penez a pak pro me je to pohodlnejsi. Zacatky byly krute, jak pise ahojkyy, krmit, odsavat co dve az tri hodiny, priserne. Ale taky mi pomohla odsavacka, asi zatim nejlepsi investice.

Tak se holky mejte, ja jdu nakrmit ty hladove krky. L

ahojkyy
2. dub 2011

@lenca78 - a akú máš?Ja som si požičala. Stojí to ale 60,- / deň, takže asi 1800,- mesačne by to vyšlo. Rozmýšľam kúpiť, ak sa to rozbehne,čo vypadá, že áno. Ale akú?? Mám medelu symphony a je to fakt super. Ale stojí 35 tisíc, tak len niečo menšie.
Inak my sme sa dnes krásne usmievali. Boli sme na nákup v Hypernove, tak jak sme sa tam prebrali, tak som ho nakŕmila z fľaštičky, krásne prebalila a išli sme ďalej. Som rada, že sa s ním už dá a pohneme sa aj mimo dom.

Ako sa máte, baby?
petulke - čo malá a tie krvné testy? Ste ok?

ahojkyy

ahojkyy
2. dub 2011

@lenca78 - a akú máš?Ja som si požičala. Stojí to ale 60,- / deň, takže asi 1800,- mesačne by to vyšlo. Rozmýšľam kúpiť, ak sa to rozbehne,čo vypadá, že áno. Ale akú?? Mám medelu symphony a je to fakt super. Ale stojí 35 tisíc, tak len niečo menšie.
Inak my sme sa dnes krásne usmievali. Boli sme na nákup v Hypernove, tak jak sme sa tam prebrali, tak som ho nakŕmila z fľaštičky, krásne prebalila a išli sme ďalej. Som rada, že sa s ním už dá a pohneme sa aj mimo dom.

Ako sa máte, baby?
petulke - čo malá a tie krvné testy? Ste ok?

ahojkyy

lenca78
3. dub 2011

@ahojkyy Ja jsem koupila Medelu swing, stala 3500Kc. Je pry nejlepsi co se tech evnejsich odsavacek pise. Holcina se mnou na pokoji mela Medelu minielectric a byla hrozne nespokojena. Pak si taky koupila tu swing. Premyslim, ze ji poslu dal, nam uz poslouzila a kdybych ted ve 4 mesicich prisla o mleko, uz to resit nebudu. I tak si myslim, ze je to zazrak, ze holky zatim jen kojim. Jinak taky jsem zvazovala pujceni odsavacky, ale bylo to docela drahe, za mresicni pujceni bych mela pulku nove odsavacky:(. Ale zase bych ted nemusela resit prodej. Tak kdyby ses pro ni rozhodla, dej vedet, poslu ti fotky.

lenca78
3. dub 2011

Jinak ja jsem holky uz mobilni, jezdim k doktorum s holkama sama. A jen co nam prijdou golfky, bude to jeste lepsi🙂

Peto, a co vy? Jaak se mate?

petulke
3. dub 2011

Ahoj holky, já už jí krmím pouze nutrilonem ☹ Dalo by se říct, že jsem to vzdala 😖
Krevní testy dopadly špatně, má vyrovnané calcium s fosforem a to je prý špatně, proto má ten třes těch ručiček. Navíc jí i zjistili málo hemogobinu, takže je i chudokrevná. Tak jí musím dávat jak calcium v sirupu, tak i kapky železo. Obojí se musí dávat 1/2 hodiny před jídlem a každý zvlášť, aby se to lépe vstřebávalo. ☹