IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

ahojkyy
3. dub 2011

@lenca78 - ahoj, co za nu chces? Prave som hladala na nete, ze by som ju prekupila. ahojkyy

ahojkyy
3. dub 2011

@petulke - ahoj Peťa. Malá je úžasná 🙂 Inak nechápem, aké trasenie ručičkami.. keď na ňu pozerám, tak toto robí aj náš Tomík, však oni ešte nemajú takú koordináciu, tak preto tak trasú. Nie? ahojkyy

lenca78
3. dub 2011

@petulke Peto, mala je krasna. Takhle uz si hraje? Holkam jsou dnes 4 mesice a jsou trochu linejsi, na hrani musi mit naladu 🙂 A ja teda zadny tres rucicek nevidim. My mame taky zelezo, davaji to snad vsem nedonosencum. A nikdo mi nerekl, ze se to ma davat pul hodinky predem, ja jim to davam tesne pred kojenim a na jipce to miminkum davali primo do mlika. Peto, nevadi, ze uz nekojis, mala vypada vyborne a tak ji asi svedci i ten Nutrilon , dneska nekoji spoustu maminek. Ja mam obcas taky pocit, ze s tim prastim, posledni dobou holky pri kojeni zlobi (porad nekam koukaji a nepijou a pak rvou hlady a u prsa zase nepijou) a mam zanet v pravem prsu, kojeni boli jako cert. Tak uvidim, jak to dlouho jeste pujde, ted ve stredu jdeme na kontrolu a prevazeni, mozna ten Nutrilon uz zase dostaneme narizen.

@ahojkyy Ja jsem si rikala tak za 2500, ale nevim ,jake jsou ted ceny na netu. My ji kupovali v lekarne, ale v ten moment, kdy mas deti na jipce a propusti te ze spitalu se slovy "odsavejte nebo nebudete mit mliko nikdy" te cena nezajima. 😉 Za kolik se prodavaji? Nemam vubec predstavu. Mne tady lezi od konce ledna, uz neodsavam a jen kojim. Nevim, jeslti si neporidit aspon tu pakovou manualni, co kdybych nekdy potrebovala odsat??? Ale na druhou stranu, s detma jsem porad sama, nemam tu nikoho na hlidani a popravde, nikdo dvojcata moc ani hlidat nechce 🙂. Takze je to asi blbost, kupovat tu manualni.

Holky, ted mam za sebou brutalni podvecer a vecer, obe holky jeci jako pominute, asi zase tim prevozem. Nejak nemaji rady zmenu prostredi.... No ja jsem total grogy, a to jsem chtela jeste uvarit aspon polivku na zitra.

ahojkyy
3. dub 2011

@lenca78 - ahoj. Tak pohybujú sa od 2 - 2700,- 2apol.. len narychlo som kukala. Zavisi od toho, ci su v zaruke a tak.
Nebudes ju uz potrebovat? Predstava bola tak 2-2200,- ale to uz zjednavam 😀
Je dobra? Ta symphony je super, mam ju tu. Ale vyjde to cca. 1800,- / mesiac, no.. paka riadna.
ahojkyy

ahojkyy
3. dub 2011

@lenca78 - a manualnu nekupuj. Ono je to dobre, ked mas napuchnute prso, tak uvolnit. Ale inak nemas sancu, kvoli malym odsavat a podavat mlieko, ked su lenive a tak.
baby - ako ste na tom s menstruaciou? Nehafrovalo Vam mlieko pri nej, vramci hormonov? Mne vlastne vtedy "odislo" mlieko..

ahojkyy

lenca78
4. dub 2011

@ahojkyy Takze manualni odsavacku ne? No vidis, tak aspon usetrim a muzu ti ji dat levneji o nejakou stovecku 😀 Jeste se domluvim s manzelem, kupoval ji on, tak at se neurazi, ze ji prodavam.
Jinak ja jsem s ni byla moc spokojena, na jipce si ji pak kupovala i ta holcina, co lezela se mnou. Na den si ji pujcila sousedka a taky spokojena a kupovala si ji pred mesicem. Klidne si ji prijed vyzkouset, nechces nekdy dorazit? Je to k nam z Prahy 6 cca 45 min autem, jsi pojizdna? Bydlime na Odolene Vode. At to nekupujes na blind, lepsi to je zkusit, vycitala bych si to, kdyby ti nevyhovovala 🙂.Jinak to pujcovne je fakt sebevrazedne, ja bych takhle za ten mesic nechala 1800 za pujceni, tak jsme radsi hned koupili novou, nevedela jsem, ze se mi mliko rozjede tak rychle. Ted uz mi to je jedno, kdyz to holkam nebude stacit, tak zacnu s prikrmy, jsou jim uz 4 mesice.

Ja menses nemam, nemela jsem ho sama od sebe ani predtim, jsme dohodnute s gynekolozkou, ze pockam az dokojim a pak dostanu hormony. Jsem uz v prechodu, takze budu brat neco co berou damy kolem padesatky 🙂.

ahojkyy
4. dub 2011

@lenca78 - no tak to ti zavidim, to s tym M. ... mne sa to, samozrejme, rozjelo hned po sestinedeli a hned problem s mliekom, teraz znova. No chcela by som potiahnut kojit do pol roka, potom zhruba pojdem asi aj min. ciastocne spat do prace, zda sa mi toaj zbytocne, plne kojit dlhsie. Vsak su uz dokrmy.
Ale neviem, ci mi to vyjde. Ked som pred tyzdnom priniesla odsavacku, Tomik papal 60 ml, max. 90 dal na noc. Aj UM. Teraz je na 120, vcera dal 120 + velky krik, akurat som odsavala, tak som mu to dala, dalsich 80. V noci sme boli na 150 a viac.. tak neviem, co to je, zrazu mu chuti, ked netreba tahat 😀 Neviem, ci budem stihat. Lave prso mi nefunguje takmer vobec, len trosku, nedam z neho moc viac ako 30 ml. Snad sa to tiez rozbehne. Uvidime 🙂

Kuknem, kde ta Odol. voda je a dam vediet. Bolo by to super 🙂 Hlavne Tomik by siel kuknut na mozno buduce nevesty 😀 😝 Zabava, mat takych troch po hromade, mali by sme zavolat este Petu a zorganizovat stretko. Len kedy?? pri tych nasich sidlach, nie je cas:D ahojkyy

ahojkyy
4. dub 2011

a ty si lenca v porodnici neskusala tu symhony vobec, ze by sme porovnali, ze?

ahojkyy
4. dub 2011

a k tej manuálnej - mám ju doma, môžem ti ju dať rovnako vyskúšať. Fakt o držku, proste to vzdáš. Tu keď odsávam, nič netečie a znova sa to rozbehne. Proste manuálna je ok, ale myslím si, že len ak máš trebárs veľa mlieka a potrebuješ odsať, aby sa prso uvolnilo. Na to ano. Na tieto naše špecifické prdelky, ktorým treba vkladať do pusy mliečko pomaly jak infúziu, tak pre nich to nie je 😀 Teda - toľko moja skúsenosť. ahojkyy

petulke
4. dub 2011

Leni, určitě si pořid tu elektrickou, myslím, že pro tebe ta manuální bude k ničemu a to minim. ze 2 duvodu: 1, potřebuješ to rychleji odsát, při dvojčkách nemáš toliko času, 2, stejně při tom odsáváni musíš to prso masírovat, aby se odsálo uplně všechno a to by ti chyběla ta třetí ruka. určitě si pořid elektrickou, já ji měla, byla dobrá.
Třes ručiček má opravdu velkej, zrovna na tom videu to moc vidět nejde.
a menstruace? už 2 týdny nekojím a menses nikde!??? ale pobolívají mě vaječníky. před porodem jsem žádnýma bolestmi netrpěla. tak kdepak jí mám? 😕

lenca78
4. dub 2011

@ahojkyy jee, no vidis, tu symphony jsme meli na JIPce a prislo mi to hodne podobne s tou domaci, taky si regulujes sani a taky ma dve faze. jen to neni takovy velky pristroj a v pohode se vesla i do batuzku - jezdila jsem s ni napred na jipku a odsavala na chodbe.

Holky, ten sraz byhcom mohly udelat, to by bylo super. Peto, ty jsi mobilni? A troufla by sis jet ku Praze? U Mostu na Odolku je to tak za hodinku, mozna trochu mene. A diky za ty typy, na manualni odsavacku se vykaslu, bud to mliko bude anebo kdyz nebude, dam umele ci prikrmy, uz jsem zvladla 4 mesice, vic nez jsem cekala. V to jsem ani nedoufala, tak mam mozna odkojeno. Ale holky nebojte se, ze bych to mela tak jednoduche, mam syndrom bile bradavky - kdybyste videly, jak trpim, uz jsem se o vikendu na to chtela vykaslat, ale zase mi to nedalo, tak se snazim. Ale boli to jako cert.

ahojkyy
4. dub 2011

@lenca78 - ano, podla popisu su podobne len ma zaujimalo,ci podla teba symphony nie je vykonnejsia nesaje silnejsie a pod. ta tvoja je na jedno prso, vsak?
lenca, od kedy chces zacat s prikrmami? Myslim nie UM. Alebo si myslela UM?
ahojkyy

lenca78
5. dub 2011

ahoj holky, dnes den blbec, manzelovi v noci ukradli letni pneu z auta, rano nasel oktavku bez kol. A to ho nechal prezout v patek 😠 Takze po ranu honicka, policajti, leasingovka, manzel nasr...ny, vsechno bylo spatne.
Ted uz je klid, tak pisu.

@ahojkyy tak tu odsavacku radsi jeste prodavat nebudu, nezlob se, ale vcera jsem potkala sousedku, m stejne stare miminko, bylo nemocne a nechtelo prso, tak mi tu licila, jak musela odsavat. Tak pri me smule by nas to urcite taky potkalo, jen co bych ji prodala. Ale klidne si ji prijed vyzkouset 🙂
A myslela jsem rovnou prikrmy, nejakou kasi na noc. Zitra se domluvim s doktorkou, podle me je uz ted blbost zacinat s UM, uz asi prejdeme postupne na zeleninu.

ahojkyy
5. dub 2011

@lenca78 - ahoj. Tak to má manžel smolu. Ja som včera našla tú odsávačku za 1850,- tak som ju vzala. Tiež som čakala a dúfala, že ťa nenaštvem 🙂 keď sa rozhodneš ju predať, tým, že už je na ceste iná, už keď sme sa dohadovali.
Tak oki to vyšlo 🙂
Inak Tomík začal dnes štrajkovať, pije na dvakrát každé "jedlo", neviem, čo sa mu deje.
Baby, koľko Vám tak malé vytiahnu na jedenkrát. Hlavne petulke, ty to dávaš z flaštičky, tak vieš presnejšie. dík.
ahojkyy

lenca78
6. dub 2011

@ahojkyy no vidis, jak se to krasne s tou odsavackou vyresilo 🙂. Jinak holky jsou dnes taky tak trochu na zabiti, nevim, jestli jim treba nezacinaji rust zoubky ??? Za chvili jdeme k doktorce, tak uvidim, co mi rekne. Anebo jim to mliko proste nestaci. Ja jsem ale total grogy, v noci jsem vstavala snad co hodinu, neskutecne.
JInak ja nevim, kolik holky vypijou, nechavam je u prsa cca 10 min, vic ne.

ivuscha
6. dub 2011

@lenca78
Ahoj moje holky porad slintaji tak si myslim ze jim taky brzo porostou zoubky a to jim budou teprve 3 mesice i kdyz nekdo rika ze slintat muzou jeste klido dals 2 mesice tak nevim musime porad nosit bryndak jinak jsme porad mokry a prevlikala bych dokola obe kojim a vydrzi spat nekdy 6 nekdy 8 hodin takze jsem odpocata akorat kila mi nejdou vubec dolu z toho jsem vyrizena dziny natahnu do pulky nohou mam o 20 kilo vic nez pred otehotnenim asi jsem te potkala v nemocnici jeste jako tehuli ja tam taky lezela ale mely jsme zrovna navstevy a pak jsem te uz nevidela holka mi tam jedla veceri a lezela jsem s holcinou od vas z Odol Vody cekala 3 dite kluka tak jestli nahodou neznas?uz ma 2 holciny.Tak at ti to dopadne dobre u doktora a holcicky at moc nezlobi a gratuluji ti jsou krasneee

ahojkyy
6. dub 2011

@lenca78 🙂

lenca78
6. dub 2011

@ivuscha Ahoj Ivus, tak ty jsi byla taky na Bulovce, v 5.patre? To je sranda, jestli jsme se potkaly🙂. A kdy jsi tam byla?

Jinak holky maji 5,4 a 5,25 kg, ale Zuzka prerostla Stepku, je o centak delsi, ma uz 60cm. A ja porad resim, proc jim ta 56 neni a ze i 62 je uz nekdy mala 😀 Jinak mlika pry maji dost, kdyz takhle rostou. Tak na kase muzu zapomenout. A ja se tak tesila, ze by treba v noci dele spaly. Ale nevadi, zase krasne rostou.

ivuscha
6. dub 2011

@lenca78
no ja tam lezela dvakrat zacatkem prosince a pak v lednu po svatcich a to jsem tam byla 14 dni nakonec mi sama praskla voda zrovna kdyz jsem na vikend chtela pustit domu tak mi to nevyslo byla jsem v 5 patre v prosinci 3 dny a v lednu asi 10 dni a to jako kdyz holky prospivaji tak jim nemuzes udelat kasicku?ja uz ji mam koupenou od ukonceneho 4 mesice jim ji proste dam cajik fenyklovy jim davam od mala aby si zvykly a v lete nebyly dehydrovany to mi za den vypijou 150 ml za den jinak nevim kolik vazime my ale asi taky dost holky jsou pekne vypaseny na nausnicky a ockovani jdeme za tyden

lenca78
6. dub 2011

@ivuscha no tak to jsme se tam fakt potkaly, ja byla v 5.patre od 1. do 3. 12., toho 3. me pak odpoledne kuchli 🙂 To je sranda, svet je tak malej 🙂
Jinak kasi jim jeste teda davat nebudu, doktorka totiz chce dodrzet 4 mesice korigovaneho veku, to budou nekdy koncem kvetna, jsou o 6 tydnu drive. Ale nevadi, nejak to zkuism vydrzet a kdyz to nepujde, tak za ni znovu naklusu. Ale na umele mliko prejit nechci, protoze jedna nesnasela Nutrilon a druha Bebu a delat dva druhy mleka me fakt nebavilo. Hlavne jsem stejne vzdycky zapomnela , ci je ci 🙂
Holkam budou ouska pichat zitra, bez ockovani. Uz na to cekat nemuzu. Samy si zacaly sahat na usi a to rikaji, ze je nejhorsi, pak si tam totiz muzou zanest infekci. Tak proste zitra pichne teta usi a hotovo. Ockovani budeme mit prvni taky v tom cervnu. Doufam, ze z toho nebudou mit nejaky zanet...

ahojkyy
6. dub 2011

manželská krize..

petulke
7. dub 2011

ahojky holky, ráno když se vzbudí, tak vyžahne 120 ml. jinak během dne jen 90ml, co dvě nebo tři hodiny, ale ted se mi vzbudila spala od 12.oo do 15.30 a vyžahla 150 ml 😅 . ale normálně mi pije kolem 90 ml/ 2hod. Jak kdy, jindy když má plné střeva a nejde se jí vykadit, tak pije jen 30 ml!

petulke
7. dub 2011

Jinak Leni mobilní jsem, pokud se domluvím dopředu s Petrem, aby mi nechal auto doma. Ale v Praze se nevyznám, tam bych bloudila. tam znám jen jižní spojku. To by bylo super kdybychom se sešli 😵

lenca78
8. dub 2011

@ahojkyy jaka krize? Co se stalo?

@petulke Peto, tak na ten sraz bude Odolka idealni, je totiz na sever od Prahy cca 15 km, kousek od Kralup nad Vlatovou. Takze do Prahy bys vubec nezajizdela a sjela bys pred Prahu z teplicke dalnice. Jeee, takze bychom se prece jen sesly? To by byla parada. Mame tu vybornou cukrarnu 🙂

Jinak holky uplne obecne - jaky je ted vas vztah s partnerem - kdyz tu pise ahojkyy o krizi? Ja mam manzela hodne rada, ale proste na nej ted nemam moc casu, vlastne ani na sebe, vse se tocci kolem holek, k tomu se jeste musim venovat psovi a proste kdyz pak vecer bych mela byt s manzelem, tak misto toho si jdu s holkama lehnout uz v 8 hodin. Takhle to asi dal nejde, ze? To by s ena me taky mohl vykaslat.

lenca78
8. dub 2011

Holky, jedna aktualni fotecka - mame nove cepicky. 😀

petulke
11. dub 2011

Moc krásný Leni, a přesně ten ružovej dudlíček máme taky 😵 Holky jsou nádherné, krásně se jim daří! Jsou na fotkách takové spokojené!
A my žádnou krizi nemáme, ba naopak! Konečně se povedlo udělat druhý sexík od porodu, akurát to děsně bolí 🙄 , mezi tím jsme to řešili jinak, ale opravdu si myslím, že porod císařem neudělá takové paseky jako klasický porod. To mi nikdo nevymluví. 😝
A tady máte naše fotky ze včerejšího koupání!

nana.76
11. dub 2011

@petulke malička je užasna 🙂

ahojkyy
12. dub 2011

ále, to len chvíľkové. Sexík už tiež a nemám bolesti, našťastie. Akurát že skúšame tým pádom ďalšie, pracovný názov Lukáško 🙂 tak uvidíme, snáď možno aj sa niečo podarí 🙂
peťa - vy máte teda vlasov! Tomík je málo vláskový, tak závidím 🙂

Dnes ideme baby na očkovanie, dostane 2.. tak držte palce. Večer Vám napísmenkujem info, ako sme sa držali a ako to celé dopadlo 🙂

Čo to stretko, baby?????

ahojkyy

ahojkyy
12. dub 2011

@lenca78 - no, ono je to normálne zamerať sa na dieťa, a ešte keď máš dve. Ale máš pravdu, istý čas to pochopí ten človek, muž, ale potom už je potrebné to riešiť, nesmieme to takto nechať, oni sa potom cítia nedôležití a to nie sú. Proste zosúladiť to, ale fakt to chce z našej strany, nie od nich. Oni nerodili, oni sú tam, kde boli, takmer. ahojkyy