IVF, duben 2010

garp776
16. bře 2010

ahoj holky,
mám za sebou 2 neúspěšné IUI pokusy, takže jdu snad v průběhu dubna na své první IVF. MM má azoospermii, takže máme vždy dárce. Pokud by jste se chtěly přidat se svými zkušenostmi, názory..budu moc ráda.

lenca78
2. čer 2011

@ahojkyy Aha, tak ja to se Zuzkou zkusim taky, ale nechci ji do niceho nutit, az bude chtit, tak asi zacne sama, zatim tu potrebu nema 🙂.
Ty prikrmy hrotit nebudu, dnes mely poprve kombinaci mrkev a brambor, to budu davat do konce tydne a pak zkusim mozna cuketu nebo spenat. Maso dam az tak za mesic, prece jen jsou nedonosene a je jim ted vlastne jen 4,5 mesice. Tak at to nemaji moc brzo.

Takze ty uz davas bebu na noc? Nevedela jsem, myslela jsem si, ze maly je jen na tvem MM. Ja zkousim ty kase, ale nic moc. I kdyz u nas i troska kase pomuze mym prsum. Tolik mlika uz tam totiz asi ani byt nemuze.

Spani mame ted naprd, dopoledne schrupnou na 30 min, v poledne 30 min a odpoledne bud 30 min doma nebo hodinku v kocarku, nic vic. A pres noc jsou tak 4x vzhuru 😖 A jeste mi krome noci nespi nikdy dohromady...

ahojkyy
2. čer 2011

@lenca78 - ide o to, že ty ju tam zdvihneš, ona uvidí, že tam má nový rozhľad a už má motiváciu sa dvíhať. Tomík sa dnes nie len dvihol, ale už chcel aj posedávať, kukal, usmieval sa 🙂 proste tam vydržal dlhšie 🙂
Bebu na noc som dávala od začiatku, ako mi začčalo hafrovať mlieko a potom som sa rozkojila, tak tá nočná dávka mu ostala, inak má len MM okrem toho. Proste nemám toľko mliečka. Ale večer to vypadá väčšinou, aj dnes napríklad tak, že vypije tú 180ku UM, na to sa vráti manžel domov z práce, vytiahne ho z postielky, samozrejme 😕 😀 hrajú sa, potom začne už kričať od únavy, ja medzitým ako sa hrajú odsajem mlieko, vypije ďalších 100 - 150 a podľa toho sa následne budí za 6 - 7 hodín na jedlo.
Spinká krásne. Lenča, 4x za noc??? To sa nedá zvládať, šak už majú pol roka babizne a stále sa takto budia, potvorky? Tak šup do toho mäska, snáď to žalúdky naplní a budú spinkať lepšie 🙂

ahojkyy

ahojkyy
2. čer 2011

lenča, mne Dr. vravela, že deti sa po tých kašiach budia, pretože sú smädné, žízen po vašom 🙂 vraj im treba dať čajík a mali by spinkať. Vyskúšaj, no..

ahojkyy
3. čer 2011

čaute baby, tak Tomík mi spal 9 hodiniek, neuveriteľné, asi skôr náhoda, cez deň vyvádzal, tak v noci dospal 🙂 no ráno mi skoro prasklo prso 😀 ale dobre padlo vyspať sa.
Čo idete stvárať dnes? Počasie v Prahe na prd, že lenča? Peťa, žiješ??

ahojkyy

lenca78
3. čer 2011

Ahooj,
ahojky, tobe teda spinka krasne. U nas je to blbe v tom, ze treba jedna se vzbudi a ja pak vzbudim i tu druhou, jenze jak je rozespala,tak se napije jen trochu, takze do dvou hodin vstava ta rozespala 😠. Kdyz zase tu druhou nevzbudim, tak se mi proste sama vzbudi cca hodinku dve po te prvni.... Proste ani jedna varianta neni u dvojcat lepsi 🙂
Ale ja se musim taky pochlubit, dnes v noci kojeni jen v 1 , pak ve 4 Stepka, v 6 Zuzik a ted teprve vstavaji 😀 Udelala jsem jim kasi z nutrilonu, vcera se mi nechtelo odsavat a jak jim smakovala 😀
A druha vec, ukazaa jsem Zuzce to sezeni a uz se taky pritahuje, mam radost, ted to budeme trenovat, v pondeli jdeme na neurologii, tak at nas zase neposle na vojtovku....

Peto, kde jsi?

ahojkyy
3. čer 2011

@lenca78 - tak som rada, že sa Ti posadila. Aj ja som z toho mala dobrý pocit. Tí Dr. sa rôznia. Pediatrička mi povedala, že musím posadzovať, obložiť vankúšmi, nech vie, čo to sed je, proste zažije to a následne sa bude snažiť. Dnes mi v práci fyzioterapeutka povedala, že neposadzovať, neťahať do sedu atď., lebo pri tom zapája iné svaly a vraj sa má naučiť zapájať svaly bruška celé, nie len priamy brušný sval, tj sadnúť si má sám, keď na to bude pripravený. Tak vyberme si..

petulke
5. čer 2011

ahoj holky, občas mě hoďte se zavináčem a já věděla, že je po mě zháňka 😅 jinak teda podle vás mám asi nejhodnější a nejspavější dítko. Anička mi chrupká od 20 hodiny většinou se vzbudí kolem půl šesté na mlíko a pak opět zachrupne do desáte. pak chvíli blbneme dám jí v 11 obídek už i s masem a pak jde opět chrupat na hodku nebo hodku a půl pak jí dám banán, který trošku rozředím s nutrilonem, není jí pak po něm těžko, hrajem si a blbneme no a pak jí dám ovocnou přesnídávku no a je večer a dám jí plnou lahvičku nutrilonu 150ml něbo kaši a pak čajík a jde hajat 😵 😵 😵 sama zvedá hlavičku a zizá kdeby co uviděla a něco jí neuniklo, přetáčí se na bok jeden i druhej, při pasení už má tendeci se zvednou z předloktí jen na ručičky, no a palečky od nohou jsou většinou v pusince. no a občas jí i stavím na nožky i když nemám ale když jí postavím na chviličku, myslím že nic nezkazím, nebo ztoho má strašnou radost, že stojí.
Leni taky jsem si toho všimla, že někdy nemá náladu a něco se jí na hrazdičce nelíbí a piští, hrčí na to až se rozpláče. a přes den mi usíná bud v kočárku když jsme venku a nebo přes den v mé posteli, kde si sní nachvili lehnu než usne a pak si jdu dělat svojí práci. 😔

ahojkyy
5. čer 2011

@petulke - to ti fakt krásne spinká. Točí sa i Tomík, ale preferuje jednu stranu. Na ručičkách vystretých sme tiež. Stáť, to bez šance, ale myslím, že majú času 😉
My sme dali prvú mrkvičku, dnes druhý deň. Celkom pekne baštíme, len potrebujeme kúpiť tie podbradníčky, inak budem prať od nevidím do nevidím, aj tie plienky, aj oblečenie. Inak baby, ako ste postupovali - dni, množstvá atď. s tými príkrmami?

dík, držte sa.
ahojkyy

lenca78
5. čer 2011

@ahojkyy
@petulke ahoj holky, davam zavinace, abyste vedely, ze vam pisu 😀
Peto, vy mate ale hezky rezim, pekne spi, zavidim. To me spi napreskacku, takze mam pocit, ze vubec nespi, ale neni to pravda, ony by jako jedno miminko byly holky moc hodne, takhle se mi stridaji 🙂.
Ale nevadi, ja uz si zvykla.

Ahojky, ty prikrmy jsem delala napred tak dva dny mely holky dohromady tu lahvicku 125 g, pak treti den je snedly dva a tak asi dalsi tri dny. Pak uz jsem zacala varit a to mi sni ted kazda cca 200 ml. Na prikrmech jsou cca 9 dni. Jinak ja mam zadelano vse, je to hruza, pracka jede kazdy den...

Tak ja to tam jdu uspat, dneska nejak ne a ne zabrat.

ahojkyy
6. čer 2011

@lenca78 - no nasla som na nete, že existuje taká zasterka, aj s rukavmi, stoji to nieco cez sto korun, tak to pojdem kupit. Ale mame plavanie a potrebujem ist po uradoch,t ak sa tam dostanem az .. cez vikend. No a dovtedy plienky a pracka, no..
ale ta zasterka sa da pekne len umyt a hotovo. Neviem, ci by vsak miminku nevadila, ako je do toho navleceny, myslim, ze na tu chvilu nie. Inak mi nosime kratasky a triko v tychto horucavach a poviem Vam, vypadame ako velki chlapi 😀

ahojkyy
6. čer 2011

@lenca78 - a chcu ti mlieko po prikrme? lebo tomik nie, pocka tak hodku a potom zacne eee tak mu dam 🙂

petulke
6. čer 2011

@ahojkyy
@lenca78
já toho příkrmu dávam jako je malá lahvička hami, někdy dávám přímo hami, někdy si udělám pro ní jídla víc a dam to do těch skleniček a pak zamrazit. akorát se musím zeptat doktorky co mám dělat když mi v takových vedrech nechce čaj, musím jí ho dávat po stříkačkách abych nějaký čaj do ní dostala ☹

ahojkyy
6. čer 2011

@petulke no to je problem, aj tomik si cucne len tu tam vodu, ale on ma MM tak to je ine. Dnes mi zjedol pol flasticky mrkvicky, najviac chutila, ked videl mna ako dojedam 🙂

plavanie mame za sebou, asi 10 min revu a potom v pohode. Dost studena voda, vela noveho, priestory, instruktorka, tak bol vypukany. Ale nakoniec sme plavali, tak oki 🙂 uvidime, ak oto bude pokracovat

ako ste baby robili zemiacky s mrkvou? recept? :D dik
ahojkyy

lenca78
6. čer 2011

@ahojkyy
@petulke Ahoj holky, no tak ja mam nejake zrouty, dnes holky snedly skoro 500ml zeleniny a hned potom kojeni 5 min (normalne piji 10min). Dneska mely poprve i cuketu a t a jim moc chutnala, jdu ji zas zitra koupit (rano jsem si myslela, ze mam navareno i na zitra 😀 ).

Jinak ja to varim takto: mrazena mini mrkvicka, dva brambory a ted i kousek cukety. Rozvarim, rozmixuju a kapku dve kapky olivoveho oleje. Jak varite vy? A peto, jake davas kombinace zeleniny?

Ahojky plavani teda bylo fajn? Jak mam dvojcata, tak si nic neuziju, s dvojcaty to fakt nejde ☹

ahojkyy
7. čer 2011

@lenca78
@petulke
ahojte, tak mi sme dnes dali druhú polku flaštičky a zajtra ideme na - brokolicu alebo mám kombinovať? alebo len zemiačik? raďte baby! 🙂
no plávanie by ste asi dali len s manželom, alebo s tchýni a tak. ono by to ale bolo zaujímavé ťa vidieť, ako ti revú dve 😀 ja som to skoro vzdala, ale nakoniec sa na ňu, inštruktorku, usmial a už to bolo v norme. Šťastný z toho teda nebol a dúfam, že sa to zlepší. Teraz si to len tak vytrpel 😀 čo ma prekvapilo, reagoval na iné deti, pozeral, usmieval sa a tak. Asi by bolo začať chodiť k nejakým deťom do centier a tak, aby mal spoločnosť 🙂

lenca78
7. čer 2011

@ahojkyy no s tchyni? Jen to ne 😀 Radsi si to plavani necham ujit 😀

Jinak ja kombinuju, my jedeme vzdy mrkev a k omu brambor nebo cuketu. To spis poradi Peta, ta uz prikrmuje dele. Vid Peto?@petulke

ahojkyy
8. čer 2011

@lenca78 tak to asi ako ja s tchýní, radšej nič ako minimum 😀 tak s maminkou, no. Abo manžel, aspoň by ste si to užili 🙂 spolu 🙂
no ja som dnes rozmýšlala, či dat brokolicu, mám první lzičku, alebo ísť do mrkva + zemiačky. Ja si neviem predstaviť, že to zelené jem sama.. no a dať to jemu, chudáčik malý. Inak dnes s ním ostáva manžel, na doobedie, ja idem dovybavovať rodičovský, na tretíkrát 😕 ... no tak dúfam, že si ho trošku užije a na obed šup na plávanie, druhýkrát, tak dám info, ako sme na tetu inštruktorku kričali 😉

Pekný dník a baby @lenca78
@petulke

čo to stretko, čo sme plánovali? 🙂

ahojkyy

@lenca78
@petulke

petulke
8. čer 2011

@ahojkyy hihi tak to nebude na vině zavináč 😀 hihi. to bude potřeba sem častěji kuknut jestli tu není nějaký zavináč!!! 😀 😀 😀 ahojky zkus prvně brokoličku a pak s bramborem, samotně brambory bych nedavala. jinak kombinuji stejně tak jak to vidím na lahvičkách při složení, akorát nechápu, protože občas z toho mého příkrmu se někdy osype, mám tušení na celer nebo petrželku??? ještě to musím vychytnout 😝 jinak ahojkyy určitě pak je potřeba dokrmit mlíkem je to hladové.
a banánek s mlíčkem je taky fajn, to sbaští ani nemrkne celej 😕

lenca78
8. čer 2011

@ahojkyy
@petulke
Peto, takze brokolici bys udelala samotnou a dalsi den pak s bramborem? Brokolice a mrkev je asi divna kombinace, co? Stejne vam holky reknu, takovou zeleninu, to bych nejedla ani ja, co davam detem 🙂. Ja treba celer ani petrzel bych nesnedla 😀
Peto, banan s mlekem - s jakym mlekem, s UM?

Ahojky , co to plavani? Jak se dnes libilo?

Jinak ja ted srazik asi nestiham, pristi tyden jdou holky na 1. meningokoka a pak se zase stehuju do Klatov, napred na tyden, pak se tu objevim na par dni kvuli ockovani a zase na 10 dni do Klatov. Vratim se nekdy v pulce cervence

ahojkyy
8. čer 2011

@lenca78
@petulke
čauteeeeeee 🙂 tak plávanie oki, prerevali sme začiatok lekcie ale potom ok. Najkrajsi je ako ho drzim na brusku a plava, vypada ako hribik 🙂 potom som si to odniesla v satni, pol hodinovym revom, jak tam placu miminka, tak spustil aj on. ale to uz bol unaveny.
stretko posunieme, len dufam,ze sa nestretneme, ked budu drobci na VŠ 😀
dnes vyhrala mrkva so zemiacikom, netvaril sa slavne, ale zbastil asi 2/3 flasticky a nasledne vypil cele! mlieko, no nazdar, MM.. tak asi je to fakt hladova zelenina / jedlo, ako pise petulke.

kam planujete dovolenku? planujete nieco, baby?
ahojkyy

petulke
9. čer 2011

@ahojkyy
@lenca78
brokolicka a mrkev je opravdu divná kombinace. bananán dělám s nutrilonem, trochu ho rozředím líp se jí to tráví.
Ahojkyy mi pujdeme na plavání asi od půl roku, dřív nám to doktorka nedoporučuje.
Včera jsme byli na kontrole, a začátkem 5.měsíce máme 6,61 kg a 71 cm a hlavičku 41cm. dostala poslední prevenar.
Včera jsem byla na sociálce tak mám čekat dopis o vyjádření. Vy už ho máte?
No a stou dovolenkou? do zahraničí určitě ne.ty někam plánuješ?

lenca78
9. čer 2011

@petulke
@ahojkyy Ahoj holky, ja tu zase trpim, horecky, dalsi zanet v prsu a to nejsou ani 2 tydny od poslednich antibiotik. Strasne :(. Kdy ja se toho zbavim, nevim. Acdh jo.

Tak ja jsem dneska udelala cuketu a mrkev a ta jim moc jela. Jen na zitra nemam nic a ani se nikam pro zeleninu nedostanu, jen mrazenou mrkev, tak asi zase bude jen mrkev. Ale to nevadi, hlavne ze vubec neco dostanou, ze? Jinak holky potom taky pijou jako dive, kdybych je od prsu neodtahla, tak by pily snad porad 😀

Peti, mate krasne vahy a i miry, ta bude dlouhan, co? Vy jste oba tak vysoci? Prumer je 74 cm v roce. Holky maji ted 64 a doktorka rika, ze taky budou hodne vysoke, tak co teprve vy?

Jinak my dovolenou zadnou neplanujeme, manzel jede sam dvakrat na motorku a ja popravde s dvojcaty jsem nejradeji doma, mame tu spoustu hracek, nejak je zabavim, predstava cestovani i se psem me proste desi 😠

petulke
10. čer 2011

@lenca78 Leni jejda, proč tě to tak trápí? co ti to způsobuje? já bych asi na to neměla nervy. Včera měla Anička nějakej divnej den, pořád jen knourala a plakala, tak nevím co to mělo znamenat a co mě bude čekat ndeska až se vzbudí. Je dlouhán to jo. však korbičku má na délku tak tak, ještě pár dní to vydržím, ale zachvíli jí asi budu muset dát do sportáku. No nedalo mi to a šla jsem ted přeměřit korbičku má 75 cm, tak snad do další kontroly vydrží. nebo to vypadá že každej měsíc povyroste o 4 cm. Včera mi přišla pozvánka na přijímací pohovor na vyšší odbornou školu - sociální právní činnost. tak jestli mě přijmou, kdo ví jestli to zvládnu studovat při aničce ☹ Nehodlám se totiž vrátit do armády, sice mají prašulky pěkné, ale s aničkou už na to nebudu mít náturu. tak uvidím co budu dělat až mi skončí rodičovská. 😅

lenca78
10. čer 2011

@petulke Peto, ted to mam z toho, jak zacaly holky zeleninu, davala jsem jim ji okolo 11 dopoledne. Takze rano, kdyz vstaly, prsa byla hrozne plna a oni to k snidani v 8 nevypily, pak meli zeleninu, taky toho moc nevypily a to mliko mi tak zacalo tvrdnout 😠 Zato dnes, jak jsem mela horecku a paraleny, tak zas nemam mliko skoro zadny a holky tu breci hlady, jdu jim asi udelat kasi ze sunaru. Ja se zblaznim. 😀

No po pravde, ja si zatim nedokazu predstavit, ze se jednou vratim do prace. Uvidime. TO bude sranda 🙂) Peto , tak drzim palce na prijimacky. Ja jsem chtela delat doktorat od zari, ale nema mi kdo hlidat holky, tak smula. Musim pri tom oducit min. jedno odpoledne cca od 1 do 8 vecer a to mi proste nikdo nepohlida, i s cestou je to tak na 10 hodin. 😝

ahojkyy
10. čer 2011

@lenca78 - ahoj. žiadny zákon resp. predpis ti nenariadi, koľko máš ako postgraduálny študent odučiť, alebo sa mýlim? Neviem, či externe alebo interne by si študovala, ale ani v jednom prípade o tom teda neviem, že by bola taká povinnosť. To máte povinné resp. ako? Nie je to fair. Išla by som do toho, zaplatila by som si hlídaní, na jedno popoludnie. Alebo to hoď na manžela, mamku. Ale postgraduál a malé deti, k tomu dvojčatá tak všetka česť!
To mlieko, no. Aj mne sa zdá, že mám čím ďalej menej. Pri odsávaní to vraj tak býva, tak sa to dalo čakať. Baby, no a neviete, aký je rozdiel medzi bebou a inými sunar a pod.? Myslím, čo do chutí, lebo Tomík rozlišuje bebu senzitiv a materské samozrejme, neviem, či by bolo niečo UM a sladšie..
?

@petulke - držím palce na prijímačky.

Mňa ten návrat do práce čaká v září. Sama neviem, ako to bude, snáď to s Tomíkom zvloádneme. Je mi tak blbo, tak dlho sme sa snažili, prešli všetko cez to IVF a nakoniec musím späť. Dal by sa skrátiť uvazok, to ano, ale skráti to aj príjem, že ano..

ahojkyy

ahojkyy
10. čer 2011

@petulke - no niekde sa plávanie odporúča od 5., niekto od 6. mesiacov. Myslím, že je to jedno, voda je slaná, takže chlór nehrozí, tak ok. Inak je to úžasné, aj keď zo začiatku mravká a ričí, ale potom je krásny 🙂 Tie očkovania máte dopredu, nám chýba ešte jedna hexavakcína a z prevenaru máme za sebou len jednu , ste kočky, ako ste to zvládli všetko naraz. Ja by som sa bála.
ahojkyy

ahojkyy
10. čer 2011

ju a na dovču sme sa s manželom dohodli k moru, ale len tu vyššie, Italia alebo Chorvátsko a v septembri, keď bude menej teplo a malý bude vačší. velmi sa teším 🙂 myslíte, že je to ešte risk?

lenca78
10. čer 2011

@ahojkyy No ja prave chci ucit, takze bych sla jako internista. No a mamka mi nepohlida, ma to sem 180 km, tchyne taky :(: Je to za trest mit babicky takhle daleko. Jeste uvidim, docela me to laka. DO prace se vracet jeste nechci, ani to nejde, dvojcatka nikdo moc sam tolik hlidat nechce 🙂. Ale ten postgradual bych si dala.

@ahojkyy
@petulke
Jinak holky me ted tak zlobi, nevim co s nima. Kazdy vecer dve hodiny jeci v postylkach, proste dokud se neprorvou az k dalsimu krmeni a pak odpadnou . Ale ja jsem z toho totalne grogy, dneska jecely od 7,30 doted, nakojila jsem a uz chrni. Ale takhle je uspavat nechci . Delaji to posledni tyden, nevite, co se jim stalo? Driv si krasne chvili hraly a pak samy usnuly.

petulke
11. čer 2011

Dneska jsme to pořídili, měla jsem strach jestli už do toho může, a jestli se jí vtom bude líbit, ale koukám má ztoho obrovskou radost. takhle vískat radostí jsem jí ještě neviděla. je to hopsadlo od FP v pompu to mají za 3.899 a v dračíku za 2.699 se slevovou kartou za 2.510 kč 😉

lenca78
11. čer 2011

@petulke Peto, to je krasne hopsadlo. A uz do toho muzou?
To ja se ted skoro stydim napsat, co jsme poridili holkam dneska my 🙂. V kobecich odrezek koberce a ten se jim moooc libil 🙂