IVF duben 2012

zezizu
20. bře 2012

Ahojky holky, nikde jsem tu nenašla aktuální debatu. Je tu některá, která jde v dubnu na IVF? Pojďme si dodat odvahu a držet si pesticky 🙂

zezizu
autor
4. dub 2012

@bobulinka74 hodně štěstíčka 🙂

kcvrcekz
4. dub 2012

@zezizu Děkuji moc..🙂

bobulinka74
4. dub 2012

@zezizu dekuji 🙂

simsala11
5. dub 2012

@klingonek Ahojky, my teda nemáme doma váhu, ale myslím, že jsem nepřibrala nic a nebo jen třeba kilo...asi bych to poznala podle oblečení a to se mi nezdá, takže se asi nemusíš bát ;) Pleť taky normální...
Já jsem pera neměla a za injekce jsem celkem dala 2.000,- Kč.

@zezizu O Gennetu jsem slyšela skoro samou chválu, tak to sisi vybrala dobře... Já mám taky krátký protokol, no asi skoro všichni na poprvé maj krátkej, ne? Nebo podle čeho se rozhodne, jestli bude krátkej nebo dlouhej?

Jinak zdravím všechny příchozí a přeju, ať nám všechno pěkně reaguje a Velikonoční vajíčka pěkně rostou 🙂

alenahoff
6. dub 2012

Ahoj holky,byla jsem před 3 roky na ivf v Olomouci ve fertimedu a teď se mám jít objednat na druhé.Chtěla jsem se jen zeptat,že před těma 3 rokami mě to vyšlo na 20 000 a slyšela jsem,že už chtějí 60 000 je to možný nebo je to jen nějaký kec 🙂 Předem děkuji za odpověď

simsala11
6. dub 2012

@alenahoff Ahojky, mě se to teda zdá asi blbost, ale hodně záleží na tom, co si připlatíte...nás to v Praze vyjde asi na 15.000,- Kč. Záleží jestli máte svoje vajíčka, svoje spermie, máte pokus hrazenej pojišťovnou, taky jaký budeš používat hormony a případně nějaký spešl metody (ISCI apod.)....

alenahoff
7. dub 2012

Taky mě to připadne blbost! Máme svoje vajíčka i spermie to asi říkal někdo kdo měl nějaký větší problém,že neměl nic svojeho.Tak uvidíme 20. dubna jsem objednaná na kontrolu tak uvidíme co mi řeknou 🙂

zezizu
autor
9. dub 2012

@alenahoff to je blbost, když mate vše své, tak budeš plaatit jen hormony a popřípadě speciální oplodnění ISCI nebo PICSI, a prodlouženou kultivaci, pokud budete požadovat, popřípadě zmrazení, ale 60000 to určitě nebude, pokud ta klinika není nějak extra dráha....

zezizu
autor
9. dub 2012

@simsala11 tak uvidíme, jak v Gennetu teď koncem Měsíce dopadneme. V Gennetu, co mi říkala dr, tak na 1. Zkouší kratkej a pak zkusí dlouhej, jestli to není lepší, ale podle čeho to určují, to Teda fakt Nevím 🙂

simsala11
11. dub 2012

Ahoj holky, tak bohužel jsem se dneska dozvěděla, že se embryjka přestaly vyvíjet, takže transfer ani neproběhne :(((
Moc mě to mrzí a nejhorší je, že oni neuměj říct čím to je... Tak snad se Vám ostatním daří líp, držím palce!

mia75
11. dub 2012

@simsala11 To ma mrziii ☹ Je to fakt o tom, mat velke stastie.. Kedy mozes zacat novy cyklus?

kcvrcekz
11. dub 2012

@simsala11 ☹( teda drž se☹ je to smutné, ale budeš doufám bojovat dál?

d.h.86
11. dub 2012

ahoj holčiny,mám doma pero puregon pen s taštičkou,14ks jehliček,platíčko utrogestanu,32tbl prednisonu a dvě ampulky a 5000j pregnylu,expirace do konce dubna,mám to schované celou dobu v lednici,tak kdo by měl zájem,pište si,nic extra za to chtít nebudu

d.h.86
11. dub 2012

jinak nám první pokus IVF nevyšel,a z druhého máme syna,a ted čekáme dcerku a přirozeně,jezdili jsme do Brna na Obilní trh a taky jsem měla krátký a pak dlouhý protokol,většinou ej ten první pokus zkušební,potřebují zjistit jak tělo zareaguje

simsala11
13. dub 2012

Ahoj holky,
určitě se nevzdáváme a budem bojovat dál...Přemýšlím, že bych možná zkusila nějakou čínskou léčitelku nebo něco takového, ale u mě je problém, že to nemůže být moc "šamanský", tomu já moc nevěřím... Nemáte s tím některá zkušenost?
Jinak kdy můžem začít znovu ještě přesně nevím, embryoložka říkala do telefonu, že tělo by si mělo nějakou dobu odpočinout, takže ne hned další cyklus...ale příští týden jdem k doktorovi do centra, tak ten nám řekne víc...

visnu
15. dub 2012

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala. Měla jsem podstoupit 1. IVF také v dubnu, ale o měsíc jsme to odložili, protože jsem v březnu prodělala zánět vejcovodu a vaječníku. Aby se tělo zotavilo. Takže začínáme začátkem května.

deeky23
15. dub 2012

ahojky holky rada bych se k vam pridala, planujeme jit na umele . Trosku se bojime.mam jen jeden vejcovod a proto cesta nebude asi nejlehci jak jste na tom vy?

visnu
15. dub 2012

Mám taky jenom jeden vejcovod a ještě k tomu nefunkční. Ale to u IVF vůbec nehraje roli.

kcvrcekz
15. dub 2012

Ahoj holky tak teď jsem zvědavá co bude.V krku mě bolí pořád a zítra jdu k doktorce.Teplotu jsem měla nejvíc 37,5 a nevím zda se to tím nepodune.Nevíte zda se může stimulovat i když jsem nemocná?

deeky23
15. dub 2012

@visnu jak nehraje roli? slyssela jsem ze mam diky tomu nulove sance

simca31
16. dub 2012

@deeky23 urcite mas sanci otehotnet mam kamaradku a ta otehotnela s jednim vejicovodem prirozene zalezi jak ti funguje a to posoudi lekar ale taky tady mas moznost darovanych vajicek takze sance opravdu je 🙂

visnu
16. dub 2012

@deeky23 S jedním vejcovodem se dá otěhotnět i přirozeně, ale při IVF není vejcovodů potřeba vůbec. Odeberou ti vajíčka přímo z vaječníků a zavedou oplodněná do dělohy.

deeky23
16. dub 2012

@simca31 moc dekuju za podporu jste zlata, ja mam ten druhej vejcovod naprosto funckni,uz je to pres pul roku mozna i dele co se snazime o dalsi mimi a furt nic, zatim me to nijak netrapilo,zamestnaval me malej ale ted si nejak uvedomuju ze bych druhe vazne chtela. Stale se obavam toho ze to proste nedopadne,bnudu do sebe rvat spousta prasku a pak prijde zkalmani a to nevim zda bych psychycky zvladla.

deeky23
16. dub 2012

@visnu a to pak zalezi zda je vajicka udrzi? chapu dobre ze?

simca31
17. dub 2012

@deeky23 preju at se zadari prirozene hlavne se na to tolik nesmi myslet psichyka je taky dulezita ale pokud mudr doporuci ivf tak se nemusite niceho bat sice je pravda ze vas nadopujou hormona ale kdyz clovek neco chce tak musi i neco obetovat ale neni to nic strasneho pak se odeberou vajicka a manzelovi sperma a to se vetsinou oplodni metodou icsi a pak se ukaze kolik embrii je schopnych k trasseferu a ty se zavedou do delozni sliznice a pak se ceka tak 14 dni na vysledky jestli se embria zahnizdila preju hodne hodne stesti urcite to dopadne dobre 🙂

visnu
17. dub 2012

@deeky23 simca31 dokonale odpověděla za mě 🙂

zezizu
autor
18. dub 2012

@simsala11 ahojky. To je mi moc lito. Ale nezoufej, ono to priste dopadne dobře 🙂 my jsme při 1.IVF měli 3 embrya, 1 se přestalo vyvíjet 2.den, ostatní byly dobře a stejně to nedopadlo dobře. Ale ME pak zjistili tu endiometriozu a zvýšené No buňky, tak Nevím čím to vlastně bylo ze se to nepovedlo. Jestli mýma problemama nebo embryama.drž se kocko!

zezizu
autor
18. dub 2012

@simsala11 ahojky, kamarádka chodila na akupunkturu, mela jich 12 po sobe a cvicila mojzisku, a pak i při problémů, který měla otěhotněla po inseminaci. A Teda takovymhle praktikám taky moc nevěřím, ale divy se asi dejou 🙂 my jdeme na druhé IVF po 5 měsících. Ona taky pojišťovna si bere nějaký CAS, než uzavře to 1. A povolí 2. Zkuste dlouhý protokol na tom dalším pokusu. Prý je lepší, trvá dyl ale je vice uspesny, mi řekli v Gennetu. Hlavně je dobry pro ženy s endiometriozou a různýma orekazkama, které pravé žena má... hodně stesticka

zezizu
autor
18. dub 2012

@deeky23 ne úplné nulová ale menší San se je pocit přirozené nebo inseminaci. Ale při umělým ti vejcovody nehraji žádnou roli, tam nemusíš Mit ani jeden. Tak se nestresuj 🙂

ruzich
19. dub 2012

@zezizu ahojky já jsem tu nová a čtu Tvůj příspěvek tak doufám že neva že píšu.Tu endometriosu mám bohužel taky ☹ mám už 14-ti letou dceru ale od té doby bohužel nic .Endometriozu mám už asi 4 roky pořád jsem chodila na laparoskopii a na odstranění srůstů a polipů atd.Ted jsem 10.4.12 po ET a do včerejška vše ok ale večer jsem začala špinit ale trošku víc mám ještě bolesti v podbříšku jako před menzesem ale to je asi normál jak tady čtu.Volala jsem na Gennet ale mám zůstat ležet a léky brát dál.Na krev mám přijít v uterý tak doufám že bude vše ok.Jo a taky jsem to nevydržela a uděla si test a jsou tam dvě // 🙂 ta jedna je sice slabší ale je tam.
A co Ty půjdeš znova?