IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
9. led 2015

@kapr když to není ono, ja bych raději takový ten matroš jak to jen zvedneš a šup, takový to vzdušný, ale to jsem neviděla nikde :/ to spíš asi fakt budou šaty než košilka 😀. Já něco takového doma mám, to by mi i vyhovovalo, ale zase jsou černé a to mi do porodnice přijde blbý

dashi
9. led 2015

@78marcela to nic neznamená já měla mama test a 5 testů po zaschnutí mi připadaly úplně stejný, pak jsem zkusila dr. max a to byl teda rozdíl 😉 držím palec 😉

kapr
9. led 2015

@majda21 to si piš že myslím 🙂 protože jsem na ni nemyslela při prvním a pak mi to přišlo strašně líto, když jsem viděla fotky a byla jsem tam jak hastroš 🙂 a příjemně mi v tom také 2x nebylo 🙂 Takže ať si to užiju, šak to bude naposledy v životě🙂
Například na porod jsem si vzala starou sepranou bavlněnou košilku, kterou jsem měla asi od 7 třídy. Na radu kamarádky, že všechno děsně zašpiním.....no jo, ale ty fotky, když mi dali malého na bříško .......strašný. To těch 300 Kč za novou klidně dám. Stejně se to vypere🙂

kapr
9. led 2015

@evcann no to jo. černá je asi fakt blbá. No já ještě o tom včera přemýšlela a nechám to asi normálně na jaro. Až se začne něco prodávat na krámech. Možná se totiž trefím do nějakých bavlněných šatiček.......a objednat z netu se to dá vždycky. A župan s krátkým rukávem jeden mám jsem si uvědomila, takže to asi nebudu řešit.... 🙂

suzik161
9. led 2015

@78marcela myslím, myslím!!! Palce držím!

78marcela
9. led 2015

@suzik161 @kapr
@dashi
@evcann
Dnešní utz už ukázal bublinku 8 mm a zárodek plodu. Tak snad bude vše ok.

evcann
9. led 2015

@78marcela juuuuu tak to je dobrá zpráva, takže ty jsi nějak 5tt že jo?

suzik161
9. led 2015

@78marcela to se mi moc líbí!!!!! Buď a sebe opatrná!! A užívej si domácí pohody. Moc držím palce

78marcela
9. led 2015

@evcann Podle ms jsem dnes 6+0, to mi říká tady kalkulačka. Ale vím, že se zahnízdilo později, přece jsem měla ty nízký hodnoty hcg ještě i ten 11. den. Takže budu asi přelom 5. a 6. týden. Tak to doktorka dneska řekla.

78marcela
9. led 2015

@suzik161 už mám vypsanou neschopenku, tak budu v klidu a v pohodě. Nechci nic zanedbat a doktorka v tomto byla taky celkem nekompromisní.

evcann
9. led 2015

@78marcela tak to odpovida nejak mezi 5-6tt, spis asi 5tt, jinak by videla vic, ale o tom, že si dlouho hledal místecko víme a ted kdyz uz je dobře uvelebený tak bude jen a jen hezky prospívat 🙂

78marcela
9. led 2015

@evcann já jsem ráda, že bylo vůbec něco vidět. v úterý jsem tam byla, neviděla nic, hcg bylo 1017, a testy prakticky nesílily, tak jsem tam šla se sevřeným žaludkem...a dnes za pouhé tři dny už skoro centimetrová dutinka a v ní už něco pidi...těším se na kontrolu v reprofitu, třeba už bude srdíčko🙂)

evcann
9. led 2015

@78marcela tak to je jasné a kdy jdes do Reprofitu?

78marcela
9. led 2015

@evcann ve čtrvtek 15.1.

kapr
9. led 2015

@78marcela tak na začátku raketově porostete🙂 😉 tržím palce 😉

78marcela
9. led 2015

@kapr tak trž pěvně🙂)
já doufám, že jo. ale i u minulého těhu jsem měla pomalý start, a pak už to šlo dobře. Teda jen do 9. týdne. tenhle prďola si dlouho hledal místo, kam se vrtne, ale ted už si myslím, že se snaží dobře. Tak snad bude vytrvalý.

dashi
9. led 2015

@78marcela jj, držím palce, hlavně odpočívej 😉 hlavně neplašit, já ze začátku dost plašila 😅 no, i když ty obavy budou pořád, aspoň já to tak mám co výsledky, překonat 12.tt a další 😉

78marcela
9. led 2015

@dashi já jsem plašan, to vím. ted jsem trochu klidnější, snad mi to vydrží do další kontroly. pak zase budu plašit až v tom devátým týdnu, co jsem minule potratila, a když to překonám (JAKOŽE TO PŘEKONÁME!!!!) tak pak ještě do dvanáctýho a pak snad už budu klidnější...

kapr
9. led 2015

@78marcela pak budeš čekat na 30tt a pak na porod 🙂

hanule80
9. led 2015

@78marcela super! Je to na dobré cestě! Držím palce! 😉

hanule80
9. led 2015

Jojo pořád se pak na něco čeká..na srdíčko, na 12tt screening, teď čekám na 16tt na druhý genetický utz, pak na30tt no a pak snad uzuž JEN ten porod...no ale pak to začíná zas ale jiný čekání u těch našich zlatíček 😀

kapr
9. led 2015

@hanule80 jj, to je pak šestinedělí, pak 3 měsíce, pak první půlrok, a rok🙂 pořád nějaká meta🙂

evcann
9. led 2015

@hanule80 a proč jdes na druhý screening?

hanule80
9. led 2015

Screening s odběrem krve -tripple přímo ne, ale utz jo, to mi dali termín na te genetice. To vy nejdete? Ty tripple napsali ve zprávě aby můj gyn nedělal, že ty NT je přesnější. No možná mám kontrolu navic kvůli lékům na tu moji epilepsii, jsou tam rizika rozstepu patra nejo páteře, sice malé procento ale jsou. Tak možná kvuli tomu. Pak mám myslím uz termin na 30tt na utz srdíčka na kardiu a detailní 3D utz obliceju kvuli těm rozstepum... no jsem ráda, ze se takhle o nás starají. To u prvniho těhotenství jsem byla na genetice, ale jinde, a tam nic neresili, tak taky ted koukám co všechno nás čeká.

suzik161
9. led 2015

@evcann je to dvoufázový screening, já ho mám také. Je to dělané, protože to umožní mnohem přesnější genetické informace. Ukáže ti to rozdíl mezi jednotlivými vyšetřeními a tím jsou schopnější podat přesnější informace. Tak mi to vysvětlovali na genetice v Budějovicích.

evcann
9. led 2015

@hanule80
@suzik161 nn my nejdeme, ja mam klasicky testy z krve, na tech jsem byla ted a pak screening ve 12tt a pak ve 20tt ani s prvním jsem na ničem takovém nebyla, ale asi je to tím, že nejsem v nějaký ty rizikovější skupine, já bych mela mít rizikové teh. jen kvuli tomu, že je to po IVF

suzik161
9. led 2015

@evcann to jsem měla taky, krev a utz ve 12.týdnu. v 16.týdnu je to vše znova, krev a utz aby to bylo s čím porovnávat. Moje dr mi dala na výběr, buď normální screening někde v nemocnici a nebo tento, ona prý jiný už nedělá. Tak jsem si vybrala tenhle přesnější. Já nemám žádné riziko, kromě toho hematomu, co jsem měla v 7tt. Každý doktor to dělá jinak. Pak mám normál ve 20tt druhý screening 🙂

evcann
9. led 2015

@suzik161 tak to ja nemam, ja jdu taky nekam primo do creening. centra, ale pak az ve 20 tt

suzik161
9. led 2015

@evcann to je ono, mě posílala taky do centra a nebo k ní na tenhle. Je mi jasný že z čistě dobroty to nedělá, ale když to jde 🙂

hanule80
9. led 2015

To je fakt rozdílny, já myslela jak je to jednotné u všech, že třeba ten utz srdíčka a toho obličeje je navic, ale jinak že je to stejné..