IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

viavia
10. únor 2015

@gasha ty uz mas dve holčičky? To je prima! Kolik jim je? Ja mam doma 5ti letou..vcera mi říkala,ze se ji zdalo,ze máme obe modrou bublinu na brichu a v ni cekame miminko! Az me zamrazilo-ona vůbec neví,ze chodíme do CARu...umi někdo vykládat sny?

hanach111
10. únor 2015

@gasha
@viavia holky nechcete chodit i do te skupiny ket leden unor 2015 ted se tam přihlásila kočena ktera byla taky na ket 2.2 .

gasha
10. únor 2015

@hanach111 Tak to je zajímavé s tím ovulačním testem, nenapadlo by mě to 🙂 V tom případě držím palce, aby byl pozitivní i ten těhotenský! 😉 Chodím do Podolí (Praha).

gasha
10. únor 2015

@viavia Jé, tak to máme holky podobně. Starší bude 5 v červnu, mladší jsou 2 roky a kousek. To už malá v 5 letech takhle uvažuje? To je slušný! Asi jste naladěné na stejné vlně, jinak si nedokážu vysvětlit to uvažování. My jsme to holkám řekly, protože je nechci zvedat. Ale u nás to řeší hlavně ta mladší. Starší má totiž Downův syndrom, takže v tom mluvení (a i uvažování) je o dost pozadu.

gasha
10. únor 2015

@hanach111 Já zrovna tuhle nějakou letošní diskuzi k IVF hledala, ale nikde nic nebylo...

hanach111
10. únor 2015

@gasha tak se přidej ju.

monak85
12. únor 2015

Ahojky, já jsem tam taky, poslední mens 29.12., 21.1 . odběr oocytu, 26.1 . zavedení dvou blastocyst. Dlouhé čekání a po 13 dnech 8.2.test pozitivní, včera nám to potvrdila i krev. 🙂 Bylo to první IVF s ICSI a IMSI. Přítel měl 98% patologických spermií. Dojizdime do Plzne do Smetanky. Příští týden další krev a za 14 dni ultrazvuk. Neskutecny pocit štěstí, snad vše dobře dopadne. Držím vam všem moc palečky, ať máte taky dvě čárky a ať jde vše na jedničku.

kapr
12. únor 2015

holky tahle diskuze je dobrá a úspěšná 🙂 vítejte 😉

kapr
12. únor 2015

@monak85 co je to IMSI?

monak85
12. únor 2015

@kapr IMSI je ještě mnohonasobnejsi mikroskopické zvetseni, pro lepší výběr těch nejlepších spermií. Doporučují to u špatných spermiogramu a priplaci se 5000Kc. Nám to za to stálo. 🙂

kapr
12. únor 2015

@monak85 aha, tak to jo, tak to už snad nebudeme potřebovat 🙂

monak85
12. únor 2015

@kapr To je jasný miminko už je v bříšku a určitě tam taky ještě pár měsíců zůstane! 🙂

gasha
12. únor 2015

@monak85 Gratuluji! Hlavně, ať se mimčo drží a vše je v pohodě. 🙂

monak85
12. únor 2015

@gasha Děkuji, jsem moc šťastná, že to vyšlo a hlavně ať tam miminka zůstanou a ať se vyvíjejí tak jak mají. Vždycky to čekání je dlouhý. 🙂 Také držím pěsti pro štěstí, ať jde vše jak má. 🙂

catchulinecka
12. únor 2015

Tyy jo,presne jak rikas
@kapr ,tahle skupina je fakt hodně plodna 😄 to je dobre,je to fajn sledovat to stesti 😅

gasha
12. únor 2015

@monak85 Jé, já si nevšimla, že vyšly obě dvě. Tak to musí být dvojnásobná radost!!! Úplně tě chápu, před 3 lety jsem zažívala ten slastný pocit, když jsem po prvním IVF zjistila, že se zadařilo. Jakou jsi měla hodnotu hCG, že musíš znovu na krev nebo to u Vás tak dělají normálně?

monak85
12. únor 2015

@gasha Ještě nevíme zda se chytly obě, tak o nich pořád mluvim jako o dvou. 🙂 Já nevím jak je to normální s tou krví. Ale hcg 15.den po et 2910 a sestra řekla, že to ještě není moc vysoké s že pro jistotu příští týden zas. Ale přijde mi to nějaké zmatené. Protože ta hodnota vysoka je. Tak nevím. Ale věřim ze to bude v pořádku. Na první pokus je to takový zázrak. 🙂

gasha
12. únor 2015

@monak85 Tak jestli sestra říká, že 2 910 není mnoho, tak nevím, co by říkala u těch hodnot do 100 😉 Já měla 15. den hCG 260 s dcerou, takže 2 910 bych jasně tipovala na dvojčata. I když je pravda, že se říká, že hodnota sama o sobě toho zas tak moc neříká, že prostě musí růst. Ale u téměř 3 000 bych řekla, že roste dostatečně. I tak držím palečky, aby to všechno bylo v pohodě!

kapr
12. únor 2015

@monak85 cože??? HCG 2910 je málo? tak co pak nače princezna s nějakými 130🙂))) sice 13tý den, ale 15tý bylo neco kolem pětikila....to máš dvojky jak vyšité 😉

monak85
12. únor 2015

@gasha Děkuji, taky si to myslím. Tak nevím jestli v tom není něco jiného, snad ne. Mě se spustil i hyperstimulacni syndrom, ale teď už je to dobré. Pichame Fraxiparine. Tak to možná bude i tim. Jsem napnuta jak kšandy na tu příští krev.

monak85
12. únor 2015

@kapr My bychom si je i přáli, je to krásný, ale šťastná budu i za jednoho zdravého cvrčka 🙂 Právě že mám teď obavy jestli v té krvi nebylo něco jiného a sestra mi to neřekla schválně. :-/

cermi77
12. únor 2015

@monak85 jejda, to bych asi na sestricku kulila oci 🙂, nizka hodnota je do 100 a i takova mimca se chytla a a drzi, mne teda zavadeli jedno a hodnotu hcg pres 2500 jednotek jsem mela 14. den po ket a to jsem mela trochu obavy, jestli se nerozdvojilo 🙂, drzim pesti at je vsechno v poradku i nadale.

monak85
12. únor 2015

@cermi77 Dúležité je, aby do toho příštího týdne se hcg aspoň zdvojnásobilo. Takže napětí.. 😖 Pořád se uklidňuji, že bude vše v pořádku. 🙂 Děkuji, taky přeju ať miminko pěkně roste. 🙂

cermi77
12. únor 2015

@monak85 urcite bude, moc ti to preju, dve by byla paradni bonus 🙂

monak85
12. únor 2015

@cermi77 Děkuji, pořád v to věříme. 🙂 Jinak by to ani nešlo.. Stále se raduji, tak i mimíska snad budou v pohodě 😀

gasha
12. únor 2015

@monak85 Hyperstimulák jsem měla taky, naštěstí jen 1. stupeň - a stačilo mi to, jak mi bylo blbě.

monak85
12. únor 2015

@gasha Já taky jen první stupeň, naštěstí.Ta bolest a břicho jak ve třetím měsíci mi stačilo, vodu jsem měla v břiše 4cm. Okamžitě kapačky a druhý den bylo líp a pak se to zlepšovalo, takže jsem na odsátí vody nakonec ani nešla. 🙂

gasha
12. únor 2015

@monak85 Já to zvládla bez kapaček - prý to bylo hraniční. Ale od té doby jsem do sebe lila litry vody a cpala se bílkovinama. Naštěstí to po 4 dnech ustoupilo, ale když si vezmu, jak mi bylo zle, tak si nedokážu představit, jaký je asi 2. stupeň...

monak85
12. únor 2015

@gasha Jedna kapačka byla na tekutiny a druhá čistá bílkovina. Nějak nedostanu do sebe víc jak 2,5l vody a ty bílkoviny mi taky dávají zabrat, ale snažím se. Naštěstí to odeznělo, i když břicho mám stále nafouknuté.

gasha
12. únor 2015

@monak85 Já se snažila vypít 3,5-4 litry a docela se mi to dařilo. Jenže pak jsem nebyla schopná toho moc sníst. Takže jsem vyloučila všechno ostatní a jedla hlavně bílkoviny. Ale pak mi zase chyběla energie - asi tou absencí sacharidů. Cítila jsem se naprosto příšerně. Naštěstí to netrvalo zas tak dlouho. A toho břicha jsem se teď docela zbavila 🙂