IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

smekalice
16. dub 2015

@kapr tak to ti to aspon pekne utika 😉 ja mam jeste narizeny klidovy rezim a pritel me nenecha nic delat, takze zbytecne moc nechodim, hlavne si to ted kratim hledanim inspirace na vybaveni domu, kupujeme domecek a v lete by jsme se meli stehovat tak musime vsechno nakoupit

evcann
16. dub 2015

@missym hlavne to nevzdavej, vsak ono to vyjde 🙂

78marcela
16. dub 2015

@smekalice hlavně si moc ty tehu nevolnosti nepřej, nebo se ti to vrátí. Já při prvním nezvracela pak jsem v 9.týdnu potratila, tak jsem při tomto tehu chtěla pořád nevolnosti. Začaly v 9.týdnu, a trvají doteď. A jednu dobu jsem taky musela na kapacky do nemocnice, protože ty křeče byly hrozný, zvracela jsem pětkrát za hodinu, pak jsem brala léky, a fakt jsem z toho byla nešťastná. Teď se to ustálilo, zvracím 2-3 týdně a už jsem smířena s tím že to bude až do porodu. Takže s tím přáním opatrně, mě se to vrátilo fest.🙂

smekalice
16. dub 2015

@78marcela co ma prijit to stejne neovlivnim 🙂 mamka tvrdi ze pri me ani pri bratrovi nevolnostma netrpela tak treba nebudu ani ja, ja jen ze kdybych nebyla na IVF tak ani nepoznam, ze jsem tehotna 🙂

78marcela
16. dub 2015

@smekalice však je ještě brzy. Ty příznaky jsou u každého stejné ať je po IVF nebo ne. A kolik holek to pozná až když nemají ms, jinak nic. Je to normální. Ty příznaky přijdou později.

missym
17. dub 2015

@kapr @smekalice @evcann
Snažím se nevzdávat. Naskočili jsme hned do dalšího pokusu. Ale už nebudu věřit těm chlácholivým povídačkám, jak je vše 100%, jak to vyjde. Vždycky uvěřím a to zklamání je mnohem horší.
Moc vám přeji všem hodně zdravíčka, ať vás ti vaši prckové nezlobí.

evcann
17. dub 2015

@78marcela az takhle te trapi prdola jedna jo? no tak alespon to mas se vsim vsudy, aby sis to uzila :D

@smekalice ja to taky tak ze zacatku mela, kazda jsme jina, nekdo nema zadne priznaky a nekdo jo, ale je fakt, ze je na sobe kolikrat hledame, protoze chceme mit jistotu, ze je vsechno jak ma byt a plasime, ale to taky dela kazda 🙂

@missym to je dobre, ze jste sli hned do dalsiho, ja to tak delala taky, nechtela jsem cekat

missym
17. dub 2015

@evcann Já jsem hlavně byla ráda alespoň za "štěstí v neštěstí", kde se embyjko tentokrát vůbec nechytlo, takže jsem nemusela čekat. Nějak mi to nedocházelo, ale po důkladném zamyšlení a spočítání jsem měla mezi 1. a 2. pokusem bez dvou dnů půl roku. Jak se pořád na něco čekalo a potom ty nutné 3 měsíce po revizi. Takže tentokrát se to alespoň obešlo bez těch průtahů a jsme v dalším pokusu. Termín by měl vyjít kolem 1. května, tak to snad konečně dotáhneme do konce.

78marcela
17. dub 2015

@evcann to teda jo. Mám to snad i za trojcata..🙂 ale hlavně ať je u pořádku malá, jinak všechno vydržím. Včera jsem byla ok velkém utz v 20.týdnu, nelíbily se ji tam nějaké výsledky, tak mě posílá do Brna k Vlasinovi.

evcann
17. dub 2015

@78marcela to bude nejaka drobnost, a ten Vlasina to je genetika jo? nebo tobe delala utz normalne tvoje doktorka? Koukni tam ve skupince jak jsi taky srpnovky a holky taky mely nejaky nalezy a ted vsechny ok, takze to bude dobre. A co presne se jim nelibilo?

78marcela
17. dub 2015

@evcann já vás tam čtu ale všechno nestíhám. Měla jsem nějaké hodnoty značící rozzstep. Utz mi dělala moje doktorka. Rozstep páteře vyloučila, ta je u pořádku, ale neviděla horní čelist. Nejdřív jsem se vyděsila, ale pak jsem si vzpomněla, že na prvním screenu všechno viděla a bylo to v pořádku. Tak věřím že to dopadne dobře.

evcann
17. dub 2015

@78marcela tak jestli to videla na prvnim tak to bude dobry, je to jen pro jistotu a kdy tam k nemu jdes?

78marcela
17. dub 2015

@evcann já si taky myslím a věřím že když to bylo na prvním v pořádku, bude to i dal. Jdu za týden v pátek odpoledne.

smekalice
24. dub 2015

@78marcela prave jsem se vratila z 3denniho pobytu v nemocnici, bohuzel me tehotenstvi skoncilo potratem ☹ snad dalsi pokus vyjde, doufam ze u tebe vsechno v poradku 😉

78marcela
25. dub 2015

@smekalice tak to je mi moc líto...já taky o to první přišla v 9. týdnů, musela jsem na revizi, ty jsi také byla? Nebo to odešlo samo? Po revizi jsem za dva měsíce šla na další pokus a ten mám ted schovaný v bříšku, takže bych radila, jít co nejdříve do dalšího pokusu, říká se, ze po potratu je jako když je pohnojeno.

smekalice
27. dub 2015

@78marcela ja nastesti nemusela na revizi, sice uz jsem krvacela uz v patek ale tak na intimku jednu, ale vcera se asi rozjela menzes tak aspon vsechno funguje tak jak ma, v utery jdem na kliniku resit co bude dal tak doufam ze hned dalsi cyklus budu moct zacit s novou stimulaci, takovy je zivot, ale nevzdavam to 🙂

evcann
27. dub 2015

@smekalice nevzdavej, urcite to vyjde, bohuzel tohle k tomu patri, ale kazde se nakonec zadari, hodne stesti pri dalsim 🙂

@78marcela tak jak jsi dopadla v patek? myslela jsem na tebe, taky jsem byla na kontrole a me zjistili cukrovku

smekalice
27. dub 2015

@evcann diky, doufam ze zacnem brzo kdyz uz jsme v tom a dokud jsem psychicky pripravena 🙂

evcann
27. dub 2015

@smekalice to verim, ono je to hodne psychicky narocne, ale opravdu jsem vzdycky videla, ze se kazda docka a je jaro a je dobra doba, me se prvni syn zadaril na IVF v dubnu 🙂

cermi77
27. dub 2015

@smekalice je mi moc líto...je dobře, že jdeš dál, jaro bývá ideální na početí, upřímně a srdečně držím pěsti, ať se zadaří a je všechno v pořádku 🙂. My si první dcerku upíchli zrovna na 1. máje 😉.

78marcela
27. dub 2015

@smekalice tak na to špatným je aspoň dobře to, ze se můžeš začít hned snažit dal. Držím pěstí, at další pokus vyjde. Důležité je se nevzdat.
@evcann v patek na kontrole dobrý, vývojové vady ani rozstepy nenalezeny nastesti, pan doktor Vlašín byl sice velmi odtazity, prakticky mi neřekl ani slovo. Jen když mi pleskl gel na břicho, cukla jsem a on jen - naka lechtiva. Pak řekl jen jedna ruka, druha ruka, jedna noha druha noha, srdce i žaludek ma, hotovo, na shledanou. A k sestře řekl napište tam bez vad.
Ale co, hlavně když je to v pořádku a to mi stačí. Aji jsem se bala zeptat na velikost, váhu, pohlaví..tak mi to snad řekne moje doktorka za týden.

evcann
27. dub 2015

@78marcela tak parada 🙂

dashi
20. čer 2015

Ahoj holky, ty které mě znají,či neznají v září, říjnu jsem podstoupila 2.ivf.
A tady je důkaz z 19.6.15, 16:53 hod, kluk jak buk.

catchulinecka
20. čer 2015

@dashi jéééé, to je drahoušek 🙂 moc gratuluju 🙂 já to taky čekám každým dnem, včera jsem měla taky termín 🙂

cermi77
20. čer 2015

@dashi gratuluji !!! Vam obema hodne zdravicka 😵.

78marcela
21. čer 2015

@dashi ten je moc krasnej, preji obema moc zdravi😉 😉 😉
@catchulinecka tobe drzim pesti😉

catchulinecka
21. čer 2015

@78marcela díky Marci! 🙂 je to fakt sranda, nejdřív mě ženou do nemocnice pro hrozící předčasný porod, já se to psychicky připravím a teď jako co? přenáším 😀 přeju ti moc, ať se také dostanete co nejdál 😉

78marcela
21. čer 2015

@catchulinecka tak furt lepsi jak predcasne..no me to taky hrozi, furt at se snazim vydrzet aspon do 30.tydne, podle doktorky je vysoka pravděpodobnost porodu pred 34.tydnem.. Jak byly ty vedra, tak to teda bylo krapet horsi, ale ted se zase citim uplne v pohode a,doufam, ze to bude ok.

catchulinecka
21. čer 2015

@78marcela určitě bude!!! samozřejmě může se stát cokoliv, ale bude to dobrý! už jsi 30, za chvíli je ta pověstná 34 🙂 a pak už je to pohoda, vydržíte! moc vám to přeju!

suzik161
21. čer 2015

@dashi jeee, gratuluji, je krásný!!
@catchulinecka ahoj, teda, to nám to uteklo, viď? 🙂