IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

gabca84
16. zář 2014

@kapr a jak se to pocita odedne zavedeni nebo den po od zavedeni jsem 5 den.ja mela ovitrell ten sem pichala 7.9 tak ten uz v tele mit nebudu

bibianca
16. zář 2014

Holky, teďka se pomali začínáme chystat na 2. konzultaci, kde nám dr. řekne jak jsme na tom a co by nám vyhovovalo. V případě že jste v PN, tak od kdy jste šli marodit?

dashi
16. zář 2014

@jajakad půl roku, fí ha, to mi teda řekni.....neřeknu tak měsíc, ale zase nemusí jít znovu pokud máš odklad 😉

gabca84
16. zář 2014

@dashi dekuju kez by to vyslo byla bych rada

dashi
16. zář 2014

@gabca84 počítá se ode dne, kdy ti embryjko/a zavedou, aspoň já to tak počítala 😉

dashi
16. zář 2014

@bibianca já myslím, že je to individuální, někdo jde marodit hned, někdo chodí dál do práce 😉 já stimuluju a normálně chodím do práce 😉 dělám v kanclu, ale říkala jsem si, že jestli se zadaří, tak vydržím 1. trimestr a pak půjdu marodit, i když člověk nikdy neví 😉

kapr
16. zář 2014

@gabca84 jj ode dne zavedení 😉

kapr
16. zář 2014

@bibianca 🙂 a já chodila do práce pořád ikdyž jsem měla ryzikové 🙂 a dokonce jsem zapomněla nastoupit na MD 😀
ale rovněž jsem hačala v kanclu anic náročného nedělala ani psychycky 🙂

kapr
16. zář 2014

a takových hrubek jsem tu nasekala 😨 😀

bibianca
16. zář 2014

@kapr No, já jsem taky v kanclu, ale docela stress... O víkendu jsem si říkala, že to nějak přežiju, ale teď se mi zdá, že asi ne... 😒 Ale nechci jít na PN hned a pak jít do práce s tím, že se nezdařilo bo vzhledem k situaci co se tady odehrává nevím, jestli bych se měla kam vrátit 😒

kapr
16. zář 2014

@bibianca naprosto chápu. U nás to bylo v té době stejné. takže jsem řekla že jsem těhu už na začátku. a bylo po stresu🙂

bibianca
16. zář 2014

@kapr jako v práci jsi to řekla?? a makala jsi dál aniž bys šla na PN

dashi
16. zář 2014

@bibianca
@kapr já si říkala, že bych vydržela 1. trimestr, člověk nikdy neví a pak šla taky marodit, sice jsem v kanclu, ale taková děvka pro všechno a když tu den nejsem, tak se to sype a šéfíci jsou nervozní, tak mi to daj pěkně sežrat 🙄 , permanentně, když mám oběd 😝

kapr
16. zář 2014

@bibianca jj jako své nadřízené. Ono já jsem musela podstupovat spousty vyšetření na začátku těhu, takže jsem to raději řekla aby bylo jasno. Samozřejmě je to nepříjemné v situaci, když se může stát první 3 měsíce cokoli 😒 ale já věděla, že tohle těhu bude OK, takže jsem do toho šla 😉 a pracovala jsem dál 🙂 ono většinou nebylo do čeho píchnout, takže jsem koníkovala a scháněla věci na mimčo a tak 🙂

kapr
16. zář 2014

@dashi tak když to máš takhle, tak bych asi také šla ať máš klid 😉

bibianca
16. zář 2014

@kapr jak to oznamit v praci nebo na neschopenku?

bibianca
16. zář 2014

@kapr No, já jsem teď z toho docela na nic. Páč jsem byla oznámit, že zítra nebudu, že potřebuji si něco vyřídit. Protože nás poslali ještě na nějaké podrobnější vyš. na genetiku, kvůli zvýšenému riziku a pravděpodobnosti z důvodu zvýšeného výskytu nádor. onemocnění v rodině. To jsem řekla šéfovi min. pátek, že ted budu mít pár vyšetření, ale že je to kvůli těhu jsem se nezmínila. No a on se mě ptal jestli už mám DPH a já mu říkám, že se ve čtvrtek vrátím, že dojdu a on mi řekl. No, kdo ví jestli... Chjo.. Nevím, co si o tom myslet. Mám strach aby mě nevyšoupl ještě dřív než budu těhu.. Nebo proč to tak řekl... Nechápu... 😒

kapr
16. zář 2014

tak pak se asi bojí aby ses nehodila marod? Má k tomu důvod? třeba i jako že by sis hodila marod aby tě nevyhodili?

lujsyta
16. zář 2014

Ahoj holky, jmenuji se Lucka, a je mi 23 let. V neděli jsme podstoupili s manželem náš první KET. (Manžel má šúatnou morfologii spermií, neustále jsem potrácela, a konečně se našla příčina) Chtěla bych se zeptat, miminko - chlapečka - mi vložili ted v neděli v 10:00 hod ráno, dnes jsem tedy 2 dny po KET 🙂 Necítím zatim žádné příznaky (hodně jsem četla, že bolí podbříšek) měprostě NIC. Je na příznaky ještě brzo? Kdy se tak embryo zavrtá? Bylo mi řečeno, že do 48 hodin, ale i tak díky za všechny zkušenosti. 🙂 🙂

kapr
16. zář 2014

@lujsyta 🙂 hele první pohyby jsem cítila ve 20tt 🙂 ne to je vtip
jenže ono tak prostě je. Ikdyž u každého je to individuální. ještě si možná vzpomenu, že jsem cítívávala popíchávání v děloze. ale to jsem cítila ikdyž jsem těhu nebyla. jinak mne nic nebolelo. takže jsem necítila také nic. A dokonce mne ani nebolela prsa, jako při prvním těhu.

lujsyta
16. zář 2014

@kapr - Ahoj kapr, no já dnes teprve 2 dny po KET - a sem tam mě píchne v děloze, ale to mám beztak vsugerované...... strašně by mě zajímalo, KDY NEJDŘÍVE, je reálné po ET/KET cítit nějaký bolení v podbříšku nebo bolení prs..... Kolid dní po transferu.... 😀 2 dny p transferu to bude sotva zavrtané (doufam teda), ne? Achjo holky, mě už jde hlava kolem..... ☹

kapr
16. zář 2014

@lujsyta ahoj 🙂 vždyť já vím, také ses měla zasmát 🙂 ale jak jsem psala, necítila jsem nic a ani prsa mne nebolela🙂ale jak píšeš, teprve do 2 dnů se začnou zavrtávat a to fakt necítíš 🙂 bolení podbřišku se dá přisuzovat zvětšování dělohy a na to je ještě hodně času. U každého to je individuální. Mně ani nebylo moc špatně a nikdy jsem nezvracela 😉

lujsyta
16. zář 2014

@kapr - Budu testovat as v neděli, tak pak dam schvalně vědět, jak jsem dopadla, doufam, že to klapneeee 😝 děkuji za rady a odpovědi. 😉 😉

kapr
16. zář 2014

@lujsyta tak se těším v pondělí na zprávy🙂 a držím palečky 🙂

suzik161
18. zář 2014

@lentikalena Ahoj, tak jak??? Včera jsem na tebe myslela, ale mám to teď nějak nabité s časem 😀 stěhujeme se s manželem do baráčku a tam ještě nemám internet

dashi
18. zář 2014

@bibianca protože, je to taková doba, hlavně ať máš splníno v práci 😖 já mám to samé, no hlavně ať máš tohle a tamto. Nikdy jsem žádný resty neměla, po slepáku jsem šla udělat mzdy, místo toho abych ležela a vděk žádnej. Za 3 roky jsem nemarodila a když mě chytly záda, tak se práci dozvím, jako že simuluju, kvůli stěhování 😖 .

dashi
18. zář 2014

@kapr ,@bibianca ,@suzik161 , @marcelka78 Ahoj holky, takže včerejší kontrola a utz dopadla dobře, mám asi tak 10 folíků 😉 jinak zvýšená dávka menopur na 300 jednotek. No a v sobotu dašlí kontorola 😉 . Akorát jsem byla trochu znechucená při pohovoru s ivf koordinátorkou, začala mi vnucovat icsi, já že ho nechceme, jelikož máme spermiogram velice dobrý a že pri 1.ivf se nám v poho oplodnilo 14 vajíček, tak mi zase začala vnucovat nějaký dna vyšetření spermii 🙄 . A to samý budu zase povídat v den opu, ach jooo.

bibianca
18. zář 2014

@dashi Tak vidím, že na tom nejsem sama tak zle...

gabca84
18. zář 2014

Holky kolikaty dne vam ukazal test po ET ja skousel avcera 6 den po Et a´nic ja vim je asi brzo mela jsme 8 bunecne a 10 bunecne emria mam dane obe. Vecer a přes den me pichaji vaječníky a v děloze myslite ze to něco znamena je to moje 1 IVF.

dashi
18. zář 2014

@gabca84 no já myslím, že je ještě brzno, myslím, že tak 8.den můžeš vidět ducha 😉 A do jakýho CAR chodíš?