IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
23. črc 2014

@bibianca to verim to bychom chtely vsechny a prave ty zacatky jsou takovy narocny, ze se tesis a rikas si, ze to vyjde brzo a ono to nejde a nejde a pak propadas spatnym naladam, protoze si zacnes uvedomovat, ze to muze byt taky na pekne dlouho :(, ale preji at ti to tak dlouho netrvá. Ted jsem znova v Car od kvetna tak uvidime.

andreee86
23. črc 2014

Ahoj holky, snad se můžu vmísit k vám do diskuze. Přes půl roku chodíme s manželem do CARu, ale právě uvažuji, že ho změním. Několikrát jsem byla na IUI, ale samozřejmě neúspěšně a teď by mě mělo čekat IVF. Co se mi ale nelíbí je, že mi neudělali v podstatě žádná vyšetření, jen hormonální profil a manželovi spermiogram. A na vyšetření nás prý pošlou, až když IVF nevyjde. A mně se právě nechce hormonálně se stimulovat a taky to stojí dost peněz, když v podstatě ani nevím, jak to mám s průchodností vejcovodů. Tak by mě zajímalo, jak je to v jiných CARech, jestli vám vyšetření dělali ještě před IVF nebo jestli je to všude stejné. Díky.

fori
23. črc 2014

@kytka12 ja take potratila 2x v 8tt. Je to 10 let. A ted kdy jsme chteli mimi nechala jsem si udelat kompletni imunologii.nasli protilátky proti Anexinu. Jedla jsem Medrol a pichala Clexan a zadarilo se...ale jestli to byl duvod proc jsem tenkrat potratila to nikdo nevi....

fori
23. črc 2014

@evcann plati se to...ja za 1 IVF platila 8500 kc. Stimulovala jsem Fostimonem, ten plati pojistovna, akorat mi ta davka nestacila tak jsem si doplacela 2500 kc, ale normalne by stacit mela.... a jelikoz jsme potrabovali ICSI tak to stalo 6000 kc. Ale znam holky co plaili za cele Ivf jen 30 kc.vno a do mrazaku jsme nic nemeli. Kdybx jo tak chteji myslim 3000. Jinde co vim holky plati kolem 30 000 kc.

fori
23. črc 2014

@andreee86 me toto vysetreni delal jeste muj gynekolog...laparku, hysteroskopii a pruchodnost. To bylo vse v poradku. Toto by se melo delat nejdriv. Do caru jsem si nesla uz papity co mam za sebou, byli spokojeni a jasne rekli ze aspon to nemusim podstspovat a tim padem jdem rovnou na iui.

fori
23. črc 2014

@andreee86 ani postkoitalni test ti nedelali?

andreee86
23. črc 2014

@fori Ahoj, no právě že mi krom toho hormonálního profilu nedělali vůbec nic. A ani moje gynekoložka. Ta mě rovnou poslala do CARu s tím, že veškerá potřebná vyšetření mi udělají až tam. Navíc mi řekla, že ona mi nic dělat nemůže, že dřív to šlo, ale teď že je to všechno přesunuté pod CAR a že si to pojišťovny hlídají.
Tak právě uvažuji o přechodu do jiného CAR

evcann
23. črc 2014

@fori tak u toho cyklu IVF je to rozdil jako samoplatci, jinak s lekama je to stejne, Fostimon bych byvala doplacena 1200, protoze ja taky potrebuji vetsi davky, ISCI je levnejsi, ale treba zamrazení jsem platila taky 3000. Tak asi jak v cem, ale kazdopadne to tam vyjde urcite levneji

fori
23. črc 2014

@andreee86 hm, to je divny...me chteli delat nejdriv vysetreni s pak to ostatni...asi bych taky sla jinam.

andreee86
23. črc 2014

@fori No já tady platím i za IUI 1000,- prý za tu zaváděcí sadu. A kam chodíš ty?

dashi
23. črc 2014

@andreee86 jj, neudělají to je totiž živí, že ne každá otěhotní hned na 1 😖 . To si musíš všechno vyběhat sama 😉

dashi
23. črc 2014

@andreee86 já jsem teda s žádankama od svýho gynekologa problém něměla, ať už to bylo na genetiku, nebo imunologii

fori
23. črc 2014

@andreee86 ja za IUI nikdy nic neplatila.....6x do roka to hradi pojistovna......ale proste nektere cary, si to nechavaji platit....

dashi
23. črc 2014

@fori ježiš, co je to za test?

sasanka033
23. črc 2014

@fori ja jsem u apo absolvovala svoje prvni dve IVF, co chces vedet?

majdaatom
23. črc 2014

ahojky holky, můžu se přidat. S manželem se snažíme dva roky - v caru zjištěno, že jsme zdraví a spadáme do kategorie neobjasněná neplodnost, první IVF proběhlo loni v září, ale bylo neúspěšné a mrazáčky jsme bohužel neměli. Po prvním pokusu jsme si dali pauzu, bylo to po psychické i fyzické stránce náročné. Probíhalo pouze pak domácí snažení. V červnu proběhlo IUI - neúspěšně. A jelikož Car Apolinář má přes prázdniny v laboratořích pauzu, tak máme nasazen tamoxifen a opět domácí snažení. Jinak v září asi ještě jednou zkusíme IUI a pak pokud nic z toho neklapne tak půjdeme do druhého ivf v říjnu/listopadu.

fori
23. črc 2014

@sasanka033 ne nic nechci vedet....jen se ptam jestli
tam nekdo nahodou nechodi.

sasanka033
23. črc 2014

@fori aha 🙂 no tak ja uz ne🙂 ale jsou tam bezva, pokud se ti podari vyhnout dvema doktorum 😀

fori
23. črc 2014

@dashi jukni na net...nechce se mi to tu vypisovat. Zjednodusene pred ovu
klkou mate doms sex. Rano jdes do caru a oni ti udelaji ster a zjistuji jestli tam jsou spermie nebo ne. Jestli je proste nezabijes nez doudou k vajicku. Tento problem se da obejit Iui.

fori
23. črc 2014

@sasanka033 jakym? Napis?

sasanka033
23. črc 2014

@fori za me vyhnout se fajtovi a roznickovy🙂 nejradsi mam jirsovou a pak rezabka.

fori
23. črc 2014

@sasanka033 jj Jirsova je super a Rezabek taky...a tamty ani neznam... jsou tam vubec jeste? A nebo jsou novy. Jsem tam byla naposled unor 2012

fori
23. črc 2014

Padim ven....zatim cao

sasanka033
23. črc 2014

@fori tak to tam roznickova asi prisla nak...ona je nova, resp. ted tak dva roky no. nedoporcuju ji hlavne z lidskyho hlediska, ona nikdy nemela bejt doktorka. bere to jak na pase, je nezkusena a nema vubec cit. mne rozbrecela uplne s prehledem skoro nez jsem si sedla na zidli.
a fait je u me totalni debil, pac nam prave PCT delal a nacasoval to tak blbe, ze to vyslo negativni, takze ja v totalni panice, ze zabijim spermie a za dva mesice mi jina doktorka tam rekla, ze to proste blbe nacasoval, ze jsem ani nemohla mit ovulacni hlen.

andreee86
23. črc 2014

@fori No, zkusím nejdřív trvat na nějakých vyšetřeních, uvidím, jaká bude domluva a popřípadě zauvažuji o změně.

andreee86
23. črc 2014

@dashi ahoj, díky za odpověď, jenže bez doporučení mi nikde testy asi neudělají. Teď bych měla jít na kontrolu ke své gynekoložce, tak se jí na to zkusím zeptat.

kytka12
autor
23. črc 2014

Já chodím do CARu Pardubice. Slyšela jsem na Apolinář také samou chválu, ale je to pro nás daleko. Zezačátku jsme 3x zkoušeli IUI a jezdit jen na ultrazvuky je dost časově náročné, pak to vysvětlovat v práci. Navíc intenzivně se snažíme až tento rok 2014 a už mám vyčerpanou celou dovolenou IUI, IVF. 😒

andreee86
23. črc 2014

@kytka12 Já jezdím do Sanusu v Jihlavě a právě jsem uvažovala buď o Českých Budějovicích nebo o Praze, hodně jsem slyšela chválu na Brno, ale to je pro nás už moc daleko. A v Pardubicích, to je také Sanus, nebo ne?

kytka12
autor
23. črc 2014

@andreee86 Jo v Pardubicích to je taky Sanus, ale pokud si můžeš vybrat šla bych do Prahy nebo Brna. V Brně prý dělají všechny vyšetření hned na začátku, v Pardubicích mi řekli, že imunologii nedělají a když to budu potřebovat odešlou mě do Prahy nebo do Brna. Tak uvidíme, jak to bude. Popravdě nechce se mi dojíždět kvůli všemu 1,5 hodiny - vyšetření krve, ultrazvuk apod. V HK ve FN to bohužel nedělají, nemají zkušenosti s IVF. Kdybych to měla blíž jezdila bych spíš do Prahy.

andreee86
23. črc 2014

@kytka12 My to máme do Prahy i ČB skoro stejně daleko, Jihlavu jsme volili, protože je nejblíž. Na imunologii také posílají do Prahy, akorát mě štve, že ty testy mi nechtějí udělat předem, až jak dopadne IVF. A to se mi moc nechce, stojí to docela dost peněz, je tam ta stimulace hormony a také třeba přijdu o pokus na pojišťovnu. Ale jinak bych tam byla spokojená. A v HK Sanus není? Já myslela, že ano.