IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

kapr
7. říj 2014

@lejla29 ....jo a ještě něco, těhotníme od 28 let a v 35 jsem se dočkala 😉 ...já jen kvůli té hranici 🙂

lentikalena
7. říj 2014

n

kapr
7. říj 2014

taky vám blbne koník?

lentikalena
7. říj 2014

@suzik161 Lenka z vedlejší vesnice,už víš.To jsem ráda,že se známe aspoń se mužeme více podporovat. 😀 😉

januleh84
7. říj 2014

@sasanka033 děkuji. Máme zamrazeno 7 kousků. Cyklus i ovulace je v pořádku. Tedy dosud. Tak snad to bude vše ok. A vyjde to doufam. Jinak všem držím palce.

evcann
7. říj 2014

@kapr za jeden pokus jo? no tak to je mazec castka teda, tak to jsi mi uplne vyrazila dech teda, je to sileny bussines, oni kolikrat i udelaji neco co nemusi, ale vysvetli ti jak moc nutne to je, chjo. No jsem na to zitra zvedava.

kapr
7. říj 2014

@evcann jj za jeden pokus. Spíš nechápu tak obrovský rozdíl cca 40 tisíc za nativ a IVF. Vždyť je jedno, jestli vezmou 1 vajíčko nebo 5. použijí jeden a tentýž nástroj, ne? Leda že by měli na každý vpich něco jiného.....pak chápu narkózu......no prostě business. Ale co se dá dělat. Někdo si za to koupí televizi třeba my si koupíme pokus. však ono to není napořád. 1x ročně nativ a 6x ročně IUI to plánuji do cca 42 let 😀 ale věřím, že to nebude potřeba 😉

lejla29
7. říj 2014

@sasanka033 , @kapr Joj, tu diskuzi jsem zkoušela už několikrát, teď jsem tam nabízela léky, které nevyužiju. Ale moc lidí tam nechodí. Jinak já chodim do Gennetu Archa a zatím jsem neměnila. My tam jsme jinak spokojení, cenově jsou o.k. a mají dobré výsledky, řekla bych, že po Heliosu je hned Gennet. A taky si myslím, že to není o Caru, ale o štěstí. Jednou to vyjít musí. Taky jsem slyšela spoustu příběhů, kde měl chlap jen tři spermie a byly z toho dvojčata a nebo příběh, kde podle doktorů neměl žádné spermie a dva měsíce na to byla těhotná. Proto toho dárce nechceme. Ještě chceme zkoušet pát let a dárce by byla asi poslední možnost. Zatím ho můj chlap nechce. Já si furt říkám, že jednou to vyjít musí, že je to jen otázka času. Musíme být trpělivé. Jinak já mám vajíček hodně, ale zjistila jsem, že je jedno jestli mám oplodněných 4 nebo 12 ocytů, při každém IVF mám 3.den vždy jen 3-4 embryí dobrý, který se pravidelně dělí a drží se do čtvrtého dne a pak na 5.den půlka odejde.
Joj @kapr taky si říkám, že až se na to vyprdnem, a bude mi třeba 38let, tak zjistím, že jsem přirozeně těhotná. Pak bych litovala, že jsme šli pro dárce. Ono se říká, že chlapovi se spermiogram může měnit a někdy stačí jen jedna spermie.

sasanka033
7. říj 2014

@lejla29 jojo, snad mas pravdu. ja na zazraky verim, ale uz ne u nas. prijde mi, ze se dejou jen vsude kolem. my mame vlastne opacnej problem - u nas uz je otevrena otazka darovanejch vajec ☹ no, jsem posledni dobou uz na tom nejak psychicky hur nez driv. driv jsem se hroutila akorat po nevydarenym transferu, ted uz to na me pada i mezi pokusama.

kapr
7. říj 2014

@lejla29 jak říkám, jsem na tom stejně. Vždy jsem měla 10, 3tí den 4-5 a do ET zbyl 1 favorit a jeden dobrý. Nikdy žádní mrazáčci. z 1. IVF jedno zamlklé těhu a zbytek přirozeně. a ještě absolutně nechápu kdy (který den) jsem k tomu přišla 🙂 jelikož už dávno nehlídám ovu. S manželem sexujeme vcelku často, takže tohle háži za hlavu 😵
A spermiogram se opravdu mění. Nám tedy klesá a klesá, občas se dostaneme na 3 miliony ale co. 🙂 nevzdáme to!!!

suzy115
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suzik161
7. říj 2014

@lentikalena Ahoj, nějaký typ mám, ale nejsem si jistá. Můžeš mi říct přesně, nemám paměť na jména, ale na obličeje. Moc děkuji a omlouvám se, že moc netuším. Každopádně jsem za tebe moc ráda, že se to povedlo a budu ti držet palce!!!!

lentikalena
7. říj 2014

@suzik161 Řečice

lentikalena
7. říj 2014

@suzik161 Tak co,už víš?
😉

suzik161
8. říj 2014

@lentikalena no jasně, můj odhad byl správný!! A mám z tebe velikou radost 🙂

lentikalena
8. říj 2014

@suzik161 Tak to jsem ráda,že víš o koho jde.Je to všechno v začátku,takže marodím jedu tam za týden ve středu tak snad,už bude něco videt na utc.Jinak mi pěkně naskočil tlak,takže,aby toho nebylo málo se zase budu léčit s tlakem to je futr něco.Jinak ti moc děkuji za podporu jsi hodná.A neboj taky se ti to teď podaří.Moc na tebe myslím. 🙂

lentikalena
8. říj 2014

@suzik161 a moc ti to přeji holka 🙂

suzik161
8. říj 2014

@lentikalena no jo chvilku mi to trvalo,ale už vím. Musíš tomu věřit a nemyslet na špatné věci,prcek tam je a zůstane!!!! Jen odpočívej!! Snad máš pravdu, už mám několik pokusů za sebou, tak to beru jak to je. V jihlavě to bude můj poslední pokus, pokud to nevyjde půjdu jinam. Tohle bude již 5.pokus,i když víme o té mé ideologii už,ale není to nic jasného. 🙂

evcann
8. říj 2014

@kapr ahoj tak jsem od doktora, jdu do toho posledniho IVF, mam kratky protokol s vysokyma davkama a uvidime. Melo by to byt nejak prelom rijen, listopad. Ale z tech penez predezne spocitanych se mi taky protaceli panenky teda 🙂

elvie
9. říj 2014

V pondělí jsem byla na HCG - výsledek pozitivní. Ale mou úžasnou radost zarazilo včerejší špinění. Prozatím to ustalo, ale jsem vyděšená. V CAR mi řekli, že nemám panikařit, ale panika tady je. Na ultrazvuk jdu až 23. 10., to fakt nevím, jak to vydržím. Mám strach.

kapr
9. říj 2014

@evcann Tak já hlásím příchod z OPU. Jedno vajucho máme 😉 a teda děvčata bez narkózy 😲 no nic příjemného, ale byla to chvilka. Pak teda trochu hledali vajíčko, ale našli. Tak jsem jim ještě popřála, ať mají šťastnou ruku i při výběru té druhé poloviny. No a ještě jsem o 15000 lehčí 😖 tak teď budu vysílat energii v pár hodinách, aby vybrali tu onu vyvolenou správnou spermijku 😉

evcann
9. říj 2014

@kapr tak parada, snad to trefili, a transfer je kdy? mate PK? ja taky pristi tyden budu skladat zaloho 16 000,-

kapr
9. říj 2014

@evcann transfer je v sobotu. U nativu se PK nedělá, nemá to smysl. Prostě buď to dá, nebo nedá. 😉 Takže teď si zavolám zítra. Určitě nenastane situace, že by ET nebyl. Prostě už se na mimi těším 🙂

evcann
9. říj 2014

@kapr tak jasné, máš super přístup takže to určitě klapne, ja včera propadala nějaky pochmurný náladě z toho, ale dnes už je to lepší, tak to jsem na tebe zvedava, ale mohla bys me hezky navnadit, ze v dobe kdy ty budes testovat ja pujdu na transfer, takže pozitivní zpravy by se hodily

kapr
9. říj 2014

@evcann tak všechno co si přeješ se stane. 🙂 všechno co si přeješ budeš mít. 🙂 jen si musíš umět přát. To je celé 😉 ....ale nemůžeš tím ovlivnit přání druhého člověka. Takže ani miminko. Ono ví, kdy má přijít. Ty mu jen můžeš připravit podmínky pro to, aby si to přálo. A to i ty duchovní 😉 Takže musíme ty naše dětičky k nám lákat 😵

kapr
10. říj 2014

Tak hlásím, že náš jedináček se krásně rýsuje a jdeme si zítra pro něj 😉

catchulinecka
10. říj 2014

Dobrý večer holky, chtěla jsem poprosit o rady, jestli nemáte třeba podobnou zkušenost, už si nevím rady ☹
Dnes jsem 9 den po ET a myslím, že mám nějakou formu toho syndromu, trošku jsem měla problémy i po OPU, ale to se dalo zvládnout. Teď mám několikátý den šíleně nafouklé břicho, tvrdé a je mi blbě, nemůžu se jakoby pořádně nadechnout a tak dál 😒 Ale nezvracím. Prosím Vás, nevíte někdo, kdy může tato asi lehčí forma syndromu vymizet? Je to třeba řádově několik dnů? Moc díky!!!

78marcela
10. říj 2014

@catchulinecka ahoj, to se mi nezdá. Já ho měla, ale bylo mi zle okamžitě po procitnutí z narkozy. Je divně že jsi ho měla mírný po odběru a teď se to tak zhoršilo. Zavolej do centra. A co test, už jsi dělala? Nebo kdy se chystáš?

linetka1
10. říj 2014

Ahoj, muzu se pridat? Jsem osmy den po ET a zitra rano se asi podivam na testik, mam obcas pocit ze mozna ano, ale obcas ten opacny☹ Je to muj prvni nativ s ET, sance v mem veku jsou uz o moc nizsi☹

78marcela
11. říj 2014

@linetka1 tak jak to dopadlo?