IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

suzik161
11. říj 2014

@lentikalena ahoj,tak jak ti je?? Myslím na tebe a držím palce!!! Od pondělí už budu mít net, tak to bude dobré. Kdy jdeš na kontrolu??

soleilll
11. říj 2014

@catchulinecka To co popisuješ by mělo nastat po odběru oocytů (lehčí forma OHSS), ale neslyšela jsem, že by to přetrvávalo i po ET. Zkus hodně pít - i několikanásobně víc, než jsi zvyklá a šetři se. A samozřejmě zavolej do CARu a poraď se s nima, je lepší se nechat zkontrolovat, než něco zanedbat.

lentikalena
11. říj 2014

@suzik161 Ahojky jak mi je docela to jde začínají mě pobolívat prsa a před chvilkou mi to zvedlo žaludek a to dneska prvně.Jinak to jde.Na kontrolu jedu ve středu,tak jsem na to zvědavá.Jinak v pátek jsem byla v Humpolci u doktorky Kopecké cukrovku nemám,ale mám tlak tak mi dala nějaké slabé prášky,tak snad to zabere.A co ty holka jsi moc hodná a děkuji za optání.A těším se na pondělí,až budeš mít net.Taky na tebe myslím a moc ti držím palce.Nebojse ted to dobře dopadne. 🙂

p1983k
12. říj 2014

@catchulinecka Ahoj,já měla po OPU druhý stupeň OHSS,křeče v břiše,nafouklé..doktor říkal že to může odejít ale také se zhoršit jak poroste hcg v těle..takže je dost možné že po transferu se ti to může zhoršovat. Dali mi injekce na ředění krve,hodně jsem pila a užívala čistou bílkovinu (fujtajc 🙂 ) Nakonec to asi po měsíci přešlo samo...

catchulinecka
12. říj 2014

@soleilll děkuji za rady, do caru už jsem volala, pokud to bude přetrvávat, budu muset přijet, ale na druhou stranu, je to prý dobré znamení 😉

catchulinecka
12. říj 2014

@p1983k COŽE???? 😀 po měsíci? ááááááá, můj bože! a neodsávali ti nějak třeba vodu z břicha? někde jsem to četla, že když po transferu roste hcg, tak to právě vybují ten ohss a někdy se musí na odsátí vody. To si nějak nedovedu představit jak probíhá 😕

p1983k
12. říj 2014

@catchulinecka Nee,to ne,ty injekce na ředění krve a bílkovina naštěstí pomohly..ale píchala jsem fakt celou dobu do břicha a měla jsem ho samou modřinu. To právě dr taky říkal,že hcg podporuje ten syndrom.. Ale na klinice jsem viděla holčinu která měla ten nejhorší stupeň a musela na kapačky a si si ji tam nechali. Já měla jen ten slabší ale myslela jsem že je po mě,takové bolesti břicha jsem nezažila..chytilo mě to nečekaně v obchodě,nedošla jsem málem ani k autu,domů jsem tak tak uřídila,kalhoty rozeplé,tak jsem měla velké břicho a hned jsem volala na kliniku že mi je zle (a to už mi fakt musí být aby jsem volala o pomoc). Hned mě doktor vzal a udělal ultrazvuk a nasadil ty léky,každým dnem to bylo lepší a lepší a asi po měsíci mi ty léky právě vysadili.Hcg mi to naštěstí nezhoršovalo..Stalo se mi to právě v tom týdnu po OPU a před ET,tak mě tím strašil,že po transferu může být ještě hůř..naštěstí nebylo 😉

soleilll
12. říj 2014

@catchulinecka Ano, hyperstimulák je prý dobré znamení a embryo se prý spíš uchytí - tím mě taky doktoři konejšili (a vyšlo to). 😉 Tak držím palce. Hlavně hodně pij a kontroluj si vylučování - pokud bys močila málo, i když budeš hodně pít, je to už vážnnější stav!

catchulinecka
12. říj 2014

@soleilll děkuju! a myslíš, že by jako mohlo být ohrožené to embryjko, kdyby se ten stav nějak zhoršil?

soleilll
12. říj 2014

@catchulinecka Upřímně - o riziku pro embrya nevím, ale pokud by se stav zhoršil, byl by to problém pro tebe samotnou! Velmi závažný případy se řeší hospitalizací a můžou být i život ohrožující. Takže si to opravdu hlídej a klidně běž navštívit CAR, aby tě zkontrolovali, pokud to po pár dnech (celkově do týdne) neodezní. Něco málou píšou třeba tady: http://www.zenska-neplodnost.cz/novinky/ovarial...

bludicka83
13. říj 2014

Ahojky , my jdeme na odběr vajíček tento měsíc už 4 dny si píchám a zítra jedu na ultrazvuk docela se toho odběru bojím ☹

suzik161
13. říj 2014

@lentikalena ahoj,děkuji za palce,budu je potřebovat tak za měsíc, teď čekám na ,MS a pak hurá pro ty naše prcky poslední 🙂 to je dobré znamení a určitě se to povede neboj!!! Budu držet palce ať je to ve středu dobré a vše je jak má. Budu čekat na zprávy!!!!

kapr
13. říj 2014

Ahojek vespolek, tak hlásím, že v sobotu zavedeno krásné embrijko. Tak teď se asi ještě dělí, uvidíme co příští pondělí. Dřív testovat nemá smysl 😉
@catchulinecka také jsem měla kdys OHSS, a jestli je to po ET, je to dobré znamení. S Hcg se syndrom "zhoršuje". Ale pokud máš problém s dýcháním, určitě bych byla v pozoru. Je to hromadění vody v břišní dutině a to právě může tlačit na plíce. Jinak hodně pít 😉

lentikalena
13. říj 2014

@suzik161 jj ve středu se ti ozvu jak jsem dopadla.A ty teda jestli se nepletu máš ještě zamražené dva prcky. 🙂

suzik161
13. říj 2014

@lentikalena máme ještě dva,ale jsou oba menší a embryložka doporučila oba najednou, tak snad to bude dobré a přežijí rozmražení. U tebe to bude dobré a budeš mamča 🙂

lentikalena
13. říj 2014

@suzik161 Ty se taky ničeho neboj.Ted se určitě zadaří.A brzo budeš po vesnici krásná dvojčátka 🙂

suzik161
13. říj 2014

@lentikalena kéž by, díky té své imunitě už zónu prednison 6 týdnů dopředu. Bojím se aby zvládly rozmražení,když jsou slabší. Jinak příští rok Praha. :(

lentikalena
13. říj 2014

@suzik161 ničeho se neboj.Všechno bude dobré.Rozmražení určitě zvládnou,protože jsou stateční po rodičích 🙂 A příští rok touhle dobou budeš mít krásná dvojčátka v kočárku. ;-Ono se to lehce řekne já vím taky se pořád bojím,ale musíme věřit,že bude vše dobré a vše se v dobré obrátí.A pak mi budeš jezdit k lípám na proti 😀 😀 😀 😉

catchulinecka
13. říj 2014

@kapr dekuju!!! Snad to bude dobre...a tobe moc drzim pesti!!! Jak se citis? Jeste je brzy na nejake pocity vid?

kapr
13. říj 2014

@atchulinecka no jak se cítím 🙂 blbě. celý víkend jsem prospala, asi tím utrošem, včera se mi spustila rýma a dnes jsem myslela že nevstanu. 😒 asi chřipka. jinak nic necítím. Pouštím si v práci do sluchátek písničky pro miminka, aby se u mně drobkovi líbilo a chtěl si lehnout do postýlky a snažím se na to nemyslet, což mi moc nejde. 🙂 U mne je to poprvé, co mi zaváděli embrijko po 2 dnech, takže 4buněčné. Takže si musím ještě počkat na dělení. Včera jsem si říkala dnes osmička, dnes si říkám šestnáctka a zítra blastocystička a v úterý by se snad mělo kousat. Tento týden bude hooodně dlouhý. Jinak s manželem poprvé děláme, že tam prostě je a v pořádku. Už vybíráme jméno, ukazuji malé pokojíček. Prostě už nestojíme strachy bez sebe u zdi. Chceme aby se naše přání zhmotnilo 🙂

evcann
13. říj 2014

@kapr tak to jsem zvedava, ja se ted snazim, aby se mu jako hodne chtelo, takze by mohlo 🙂

@78marcela tak jak jsi na tom? kdy vy planujete dalsi pokus?

me zase prepadlo obdobi, ze na to furt myslim, hruza, uz aby to bylo za mnou 🙂

@linetka1 tak jak to dopadlo? take jsem uvedava 🙂

kapr
13. říj 2014

@evcann no já se moc neumím odtrhnout od myšlenek co se děje asi. Musím přemýšlet o tom, co mne čeká dnes odpoledne a co zítra a tak 🙂 Měli by vymyslet nějaký stálý monitoring 🙂 A jak to vlastně tedy máš?

evcann
13. říj 2014

@kapr no já čekam koncem tydne ms a pak začnu píchat Gonal a OPU by melo byt nekdy koncem října a ET začátek listopadu, už aby to bylo. No to by mohli vymyslet, to by hodne pomohlo

nikaa666
13. říj 2014

holky...myslet pozitivně, dívat se na hezké věci a poslouchat pěknou hudbu 😎 a všechno bude OK 🙂 já jsem dneska 6.den po ET a pořád jsem děsně unavená. Tak nevím, jestli je to z těch všech pilulek co zobu nebo je to v normální po ET?

suzik161
13. říj 2014

@lentikalena internet je doma, hurá 🙂

delinkka
13. říj 2014

Ahojky holky.muzu se k vam pridat ? Dnes jsem po odberu a cekam na středeční telefonat jak to s tou nasi urodickou vypadá. Muzu se zeptat kolikaty den jste meli Et ?

delinkka
13. říj 2014

Ahojky holky.muzu se k vam pridat ? Dnes jsem po odberu a cekam na středeční telefonat jak to s tou nasi urodickou vypadá. Muzu se zeptat kolikaty den jste meli Et ?

evcann
14. říj 2014

@delinkka ahoj, urcite můžeš 🙂, Já mela vždycky prodlouženou kultivaci a hned ten poslední den (tuším 3) ET. Na jakou kliniku chodis? To je tvuj první pokus?

lentikalena
14. říj 2014

@suzik161 Ahoj no tak to je super 😀

lentikalena
14. říj 2014

@delinkka Vítam tě mezi náma 😉