IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

bibianca
25. črc 2014

@dashi a jak dlouho ti trvalo vyřízení těch lázní?? a kde jsi byla?

dashi
25. črc 2014

@bibianca musíš zajít k praktickýmu ten ti dá formlář - na lázně(většinou Františkovy) a s formulářem zajdeš ke svýmu gynekologovi a ten ti to vyplní (a jestli máš takovýhle problémy, tak je určo dostaneš), no a pak pošleš na svojí zdravotní pojišťovnu, já mám zpmvčr a do 14 dnů jsem je měla schválený 😉 Hned mi přišel i termín z hotelu v lázních, který odsouhlasíš 😉 no a pak krásný 3 týdny odpočinek 🙂 🙂 😎 Defakto se o nic nestaráš 😉

bibianca
25. črc 2014

@dashi Děkuji za nápovědu. Dneska se na to zeptám gynDr. První týden v srpnu jedeme na dovolenou a hned po dovolené mám jít do ambulance IVF pro výsledky histologie atd. Tak se na to zeptám ještě tam a případně druhý den bych šla k obvodákovi se na to optat. No, třeba když to nadhodím dneska u gynDr. tak to schválí a možná že bych šla k obvodákovi už po dovolené. Ono je fakt že těmi lázněmi 3 týdny, to pak rychle i uteče to nekonečné čekání atd... Myslíš, že to i pomáhá nebo jsou lázně víceméně jen o psychice?

dashi
25. črc 2014

@bibianca no nevím jestli pomáhaj k otěhotnění, mě se zatím nezadařilo ☹ ale je to spíš ta psychická stránka, prostě úplně vypneš, relax 😎 no mít ty procedůry jeden týden v měsíci, tak by možná byly lepší než hafo hormonů 😉 😅

bibianca
25. črc 2014

@dashi A můžu se ještě zeptat? To hradí celý pobyt pojišťovna nebo jen ty procedury? Ubytování a stravování si pacient hradí sám? Na kolik tě ty lázně vyšly cca??

fori
25. črc 2014

@majda21 no krásné testíky...... paráda......

dashi
25. črc 2014

@bibianca hradí ti to pojišťovna, jen doplacíš takový ty "regulační" poplatky, já doplacela nějak kolem 3800,- 😉 tam jen týden s plnou penzí stojí kolem 12500 až 15000 myslím 😅 Máš hrazený pobyt, léčbu a plnou penzi, jen oplatky si musíš koupit za svý 😅

majda21
25. črc 2014

@fori
@dashi Holky děkuju, nedalo mi to a zašla jsem si na krev. HCG mám 280 8.den po ET - 5tidenní kultivace. Nevíte, co to znamená? Jdu to hledat.

musilka
25. črc 2014

@majda21 to je hodně vysoko 🙂 dávali jste dvě embryjka ?
Já měla tenkrát se Sof 11. den po KETu ale jen osmibuněčných což je podobně jako jsi ty dnes asi 150 🙂

majda21
25. črc 2014

@musilka No dávali jsme 2 blastocysty (1 skvělou a jednu trochu horší). Hledám ty hodnoty všude možně a taky mi to přijde vyšší 🙂 Tak to jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál....

musilka
25. črc 2014

@majda21 držím palce !!!! Uvidíš co řekne ultrazvuk 😉

bibianca
25. črc 2014

@dashi Ahoj, tak jdu od doktora a prej na lázně nemám nárok 😒

kytka12
autor
25. črc 2014

@majda21 Ahoj HCG by se mělo zvyšovat každé 2-3 dny o dvojnásobek předchozího. Ale pokud čekáš dvojčata, je to víc. Já měla 20 den po ET HCG 340, ale skoro to nestoupalo. Za 3 dny jsem měla mít kolem HCG 1000, ale já měla HCG 560. Nevyvíjelo se to... Ale držím palce, jen bych už nebyla tak happy z pozitivního těhotenského testu. Až srdíčko na ultrazvuku je jistota. 🙂

majda21
25. črc 2014

@kytka12 To mě mrzí. Taky už jsi si prošla spoustou nepříjemností, viď? Chtěla jsem vyloučit biochemické těhu, proto jsem šla na krev a teď uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Jednoho sviště už mám (přirozeně) a máš pravdu - srdíčkem to začíná 🙂

majda21
25. črc 2014

@kytka12 Ale v pondělí na krev skočím asi ještě jednou, protože do CAR jdu až ve čtvrtek.

boobli
25. črc 2014

Ahoj holky, taky bych se ráda přidala do diskuze 🙂
V cca půlce srpna půjdu na 1.IVF. S manželem se snažíme... no už hodně dlouho, příroda v tomhle totálně selhala, nezbývá než jí pomoct.

fori
25. črc 2014

@boobli jasné, když se pomoc dá, tak proč toho nevyužít ne? 😀 😀

boobli
25. črc 2014

@fori 😉 to je fakt, jen otěhotnění na sále jsem si fakt nepředstavovala ☹ a teď budu šťastná, když se to alespoň na tom sále povede (nejlépe na poprvé 😉 )

kytka12
autor
25. črc 2014

@boobli Ahoj, prý až 42% mužů v USA má problémy s oplodněním. Docela děsivé číslo 🙂

fori
26. črc 2014

@boobli
@kytka12 no můj manžel měl i má spermio super.....ale při IVF přišli na to, že se jeho spermie a moje vajíčko vzájemně odpuzují...tudíš na naše roční snažení, a následné 4 IUI, byli k ničemu....a museli použít ICSI...ted už nám budou ICSI dělat na všechny vejce tak snad nám zbyde něco do mrazáku. |Předtím to dělali jen na polovinu vajec a zbylo nám jen embryo .....ale chytlo se..... bojovalo až do konce .... 😀 😀

kytka12
autor
26. črc 2014

@fori Ahoj, taky jsme nechali oplodnit ICSI všechny vajíčka, ačkoliv nám nabízeli i nativ umělý oplodnění. Finančně to bylo jedno, ale máme teď díky tomu 9 v mrazáku. 😉

dashi
28. črc 2014

@bibianca jak to prosím tě, když máš takový problémy, nechápu ☹ ...zkus si zajít na pojišťovnu 😉

dashi
28. črc 2014

@kytka12 holky já furt nepobírám co je to ten nativ 😅

bibianca
28. črc 2014

@dashi No, protože je to blbec. Nechce se mu to vypisovat. Zkusím se zeptat v IVF ambulanci, kde jsem objednaná 11.8. na výsledky z histologie. TAk uvidím... Řekl mi, že nemám nárok na křížkové lázně. Hňup, ale jestli se mi nechtěl pomstít kvůli tomu, že jsem ho obešla při 3. těhu. Jela jsem rovnou do FN Brno a nikoli k němu.

kytka12
autor
28. črc 2014

@dashi nativ při IVF je minimální stimulace, odsátí vajíček, odebrání spermií a kápnutí spermií na vajíčka (bez vkládání spermie do vajíčka). Je to na pojišťovnu, ale musí být spermiogram skvělý nebo aspoň normální.

dashi
28. črc 2014

@bibianca hm, hm, ono se jim moc nechce, mě dělal problémy praktickej ☹

dashi
28. črc 2014

@kytka12 aha, už jsem chytřejší, no my už razíme v pátek tak, jsem zvědavá co mi tam řeknou 😉

kytka12
autor
28. črc 2014

@dashi Ahoj, tak na první konzultaci my dostali informace o metodách umělého oplodnění, jak vypadá normální spermiogram, kolik stojí metody jako inseminace a IVF. No a pak mi nabírali krev na hormony a štítnou žlázu. Manželovi dali žádanku na spermiogram. Podle toho se pak postupuje dál.

dashi
28. črc 2014

@kytka12 no já jdu sice no jinýho car, ale už na 2. ivf, tak ještě zavolám jestli manža půjde rovnou na sperimo 😉

kytka12
autor
28. črc 2014

@dashi Jé aha... tak to jsi už znalec 🙂