IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

hanule80
12. lis 2014

@evcann Já si po OPU dávala nutridrinky, koupila jsem si jich pár v lékárně a jakmile jsme po narkoze mohla, tak hned jsem si jeden dala a pak ještě pár dní... ale pribiňák vyjde asi levnějš 🙂

hanule80
12. lis 2014

@kapr Fraxík mám taky...kvůli estrofemu myslím...

gasha
12. lis 2014

@zofielinda Já měla na prvním IVF 20 folikulů, z toho 18 zralých vajíček a oplodnilo se jich 6. Prý je to bez ISCI cca 1/3, které se oplodní. Nám to vyšlo přesně 🙂

gasha
12. lis 2014

Holky, všem držím palce, ať čekáte na srdíčka nebo na OPU nebo ET! Určitě to vyjde!!! 🙂

zofielinda
12. lis 2014

Holky a pijete Nosifol?

donia
12. lis 2014

@evcann tak manzel by to urcite nepichnul, jeste ze je ma sestra i zdravotni - takze 2v1 😀 , tak to mam v pohode a po jistote
jinak ja netrpelive vyhlizim rozjezd MS, abych mohla volat do CAR ze jedu na injekci, zrovna ted, kdyz je potreba, se rozjizdi tak pomalu....

donia
12. lis 2014

@zofielinda ja ho pila na doporuceni dr. ty 3 mesice a bohuzel nic. Pomohlo az IUI, ktere ale zase bohuzel nedopadlo. Takze i kdyz jsem pak Nosifol jeste pila, zazraky jsem od nej necekala. Ted uz beru jen vitaminy.

evcann
13. lis 2014

@hanule80 já mám pro jistotu taky nejaky preparat bud do jidla nebo do piti a asi dam to, dam si to do piti a splnim dve veci najednou pitny rezim a bilkoviny, nejsem si totiz jista kolik pribinaku zvladnu snist 🙂 me bezne staci tak jeden za rok nekdy ani to ne :D

@zofielinda já ne, já ho mela na doporuceni jak je uzasnej a pila jsem ho pres pul roku a zlepseni nikde zadny, vubec nic, takze docela draha zalezitost, pak jsem si kopila za tretinu ceny Mamavit na 3 mesice a mam klid, tenkrat jsem ho taky brala a zadarilo se

@donia to je jak zákon schválnosti co? ty jsi jak já, cely rok pohoda po Utrosi a ted jak jsem mela zacit stimulovat tak jsem to nedostala vubec a musela jsem na vyvolavacku a i ta si dala na cas

@gasha tak jsi me presvedcila v mem vahani a stopro jdu do Isci a uz nad tim nepremyslim 🙂

evcann
13. lis 2014

@kapr co to čtu?? neplaš, ty uz bud v pohode, ty uz to mas jasny 😉 , na plaseni jsem tu ted ja 😀 tak más byt v lesku ne?

kapr
13. lis 2014

@evcann 🙂 jo byt v lesku 🙂 uklidila jsem ten nepořádek z povrchu pryč 😀 ale já měla byt v lesku v neděli, takže včera to bylo ještě dobré 😉
No v klidu nejsem. Dnes jdu do trombotického centra, nafasovat injekce a nechám si napsat papír, že nesmím na delší služební cesty. kamarád nadřízený si trochu honí triko, tak mu dáme trochu za uši 😉 A na UTZ jsem měla jít v pátek a ne se nechat ukecat od Mariky na úterý 🙂 nechápu jak může někdo na kontrolu, třeba i první vydržet měsíc..... 😀

evcann
13. lis 2014

@kapr tak to je paráda, takze chodis do prace jo? ja tenkrat mela hned nemocenskou, ale je fakt, ze ted kdyby se zadarilo tak taky budu chodit do prace, nemam narocnou praci. No ty kontroly jsou sileny co? ja to taky nechapu jak muze nekdo vydrzet, být to na me jdu klidne jednou tydne a kdyby bylo neco divneho tak i 2x tydne 😀

kapr
13. lis 2014

@evcann jj chodím, chodila jsem i u prvního, ikdyž mám rizikové těhu. Jenže tenkrát jsem fakt seděla v kanceláři. Teď také sedím, ale potřebuji jezdit po celé ČR. Ale to mi neva.
Jenže věc se má tak, že k nám nastoupila nová kolegyně a prostě můj nadřízený - kterého jsem byla v podstatě nadřízená před MD já - tak asi jaký je náš vztah, že 🙂, si prostě začal honit triko. A to já nesnáším. Takže zkouší něco jako že mi organizuje čas, před všemi se mi snaží rozdávat úkoly - prostě pan manager. Takže jsem ho v zasedačce trochu usadila s tím, aby si uvědomil, že v současné situaci mi může přikazovat cokoli, ale je to protizákoné. A že co nechci vůbec nemusím dělat. Pak na mne zkusil, že nedostanu dovolenou o Vánocích, ale on si ji vezme. A že těch 20 dní co mám z letoška si vycmrdám po pátkách v příštím roce. Tak jsem mu našla úsek, že nařízená dovolená musí být minimálně 2 týdny v kuse. Takže na jaře jedu na maledivy 😵 😀 😝

hanule80
13. lis 2014

@kapr Ahojky, to je dobře, že se nedáš a v práci se ozveš. Já taky pořád někde hledala zákony co si můžou dovolit a co ne. Dneska aby člověk měl rodinného právníka pomalu na všechno...Já jsem teď měsíc na pracáku, tak mi čekají jen ty povinné schůzky, ale o těhu se mi jim říkat zatím nechce, aby mi třeba nesebrali podporu co mám, nevím jak to je, jestli by mohli nebo ne... 😒 takže bude zatím mlžit 😀

evcann
13. lis 2014

@kapr nooo tak to bych si taky nenechala libit, to me taky vadi, ja mam zase uzasneho sefa, je teda fakt, ze o IVF nevi, protoze co kdyz to nedopadne tak proc zbytecne sirit paniku, ale jinak je super, ja do prace chodim rada i me to bavi 🙂

kapr
13. lis 2014

@evcann
@hanule80
Tak já jsem holky bývalá HR 🙂 takže o tom co můžu a nemůžu něco vím 😉 a když nevím, vím kde hledat.
On je ten klučina rovněž prima. Na druhou stranu kdybychom se neznali, tak mne po mateřské nový vlastník vyhodil. S odstupným, ale vyhodil. A ještě jsme spolu upytlíkovali plat a tak. Jen má prostě tu vlastnost, že občas musí ze sebe udělat hrozně důležitého. A mně to hrooozně vadí. Takže se dostaneme trochu do střetu. Ale nakonec si stejně prosadím svou. Jen to v něm musí uzrát. Takže věřím, že i já budu mít dovču. 😉 A o těhu ví, jelikož chodím po tolika doktorech, že bych to stěží maskovala. A stejně věděl, že mimčo chceme a pracujeme na tom.

evcann
13. lis 2014

@kapr tak to zase jde to neni tak hrozny. Me se to tutlat povedlo, v praci jsem jedina zenska takze tady nikdo nekoume kam tak jako muzu chodit a navic mam takovou praci, ze si muzu v poho odskocit takze se to da. Dneska jsem se zařekla, že už nic na netu studovat nebudu a taky se nebudu pozorovat. Ted uz je to jedno a zitra uvidime. Jsem teda priserne unavena, to jako ja bych lehla a spala. 😀. takze toho v praci moc neudelam a utikat to nebude

zofielinda
13. lis 2014

@evcann nastupuješ zítra ráno?

evcann
13. lis 2014

@zofielinda jj zitra na 7, a co ty jak stimulujes? ty jdes taky zitra na kontrolu vid?

kapr
13. lis 2014

@evcann nejraději bych šla taky zítra🙂 na UTZ abych věděla, že tam je. Jinak z tromb. centra výsledky super. Nafasovala jsem 80 injekcí a další kontrola v lednu.

zofielinda
13. lis 2014

@evcann Jjo jdu zítra v 10. Tak jsem zvědavá. Mám za sebou 4 injekci gonalu.

zofielinda
13. lis 2014

@kapr to máš na kolik dnů 80 injekcí?

kapr
13. lis 2014

@zofielinda no tak na každý den 1, a jdu až za 8 týdnů, v krabičce jich je 10 takže něco zbyde a o to mi pak napíšou méně. Doktorka říkala že si stejně myslí, že mi tato hodnota vydrží až celé těhu, takže jich budu potřebovat ještě skoro 300 🙂 protože po porodu ještě šestinedělí

kapr
13. lis 2014

@evcann ty mi dej zitra vedet jak jste dopadli!!!!! Myslim na tebe 😉

lipanek2
13. lis 2014

Ahoj holky, tak zítra na krev, jsem hrozně nervozní ☹ doufám, že tam stihnu být ráno brzo, abych měla ještě odpoledne výsledek...

evcann
13. lis 2014

@kapr diky, uz to chci fakt mit za sebou a nepřemýšlet nad tím, dam ti hned jak to půjde vedet 🙂

kapr
13. lis 2014

@evcann zacala jsem spinit ☹

evcann
13. lis 2014

@kapr neboj to se preci muže stát bežné, boli te neco?

missym
13. lis 2014

@evcann Moc držím pěsti na zítřejší odběr. Ať je vše v pořádku.

lipanek2
13. lis 2014

@kapr to se opravdu stává dost často. Držím pěsti, ať je to v pořádku!

evcann
13. lis 2014

@missym diky moc 🙂