IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

kapr
14. lis 2014

@evcann
Tak jasne a ja moooc diky! 😉 ale neboj,ani nasi znami nas nedokazi vyslovit. A nakonec obe jsme dopadly dobre 😉

evcann
14. lis 2014

@kapr na to jak jsme se baly vid, tak ja jeste nevim, uvidime zitra kolik jich zbylo a kolik se oplodnilo a tak, ale doufam, ze alespon jedno jediny embryjko by mohlo byt a vyvijet se dal i u me 🙂, ted jsem zase chvili v klidu, ono zase neco prijde 😀

kapr
14. lis 2014

@evcann a jak jste se nakonec rozhodli s isci? Prijde prijde. O to strach nemam. A ty jich budes mit zasobu 😉 ja uz lezim aspon hodku.ve tri syn ze skolky a pak nakup a vareni. Nanominovali se k nam nasi a jelikoz nic nevi....bude to maze. Nakup vareni a obchody. No asi budu muset s pravdou ven...

zofielinda
14. lis 2014

S příjmením výborný, jsem se zasmála

evcann
14. lis 2014

@kapr no ja ted taky lezim a ve tri jdu taky pro kluka, docela me to boli a upozornovali na hyper. kdyz jich je takhle vic, tak doufam, ze mi bude dobre, k nam taky prijdou rodice, ale az zitra a pry vsechno prinesou mam odpocivat 🙂 oni to vedi, tak prvni syn byl taky takhle takze se to dalo cekat. Ted mam zase myslenky co kdyz vajicka jsou nedozraly a nebo naopak moc atd. magor fakt, no a ISCI jsem nechala udelat na tech 10 vajicek a zbytek volne

evcann
14. lis 2014

@zofielinda a co ty? mela jsi dnes kontrolu ne?

gasha
14. lis 2014

@zofielinda Taky jsem zvědavá, jak jsi dopadla 🙂

gasha
14. lis 2014

@evcann Super zpráva, tak to máš podobné, jako jsem to měla já. Z 18 se jich oplodnilo samo 6, zbyly 4 - jedno mi teď spí vedle v pokoji, z druhého bylo biochemické a ještě 2 jsou zmražené. Ty jich budeš mít určitě víc, když jste si dali na 10 ISCI. Držím palce a napiš, jak se to vyvíjí 😉

gasha
14. lis 2014

@kapr Gratuluju!!! Hlavně, že je všechno v pořádku, aspoň budeš zase pár dní v klidu 😉 A špinění je fakt asi normální.

kapr
14. lis 2014

@evcann to by ti rekli hned ze nejsou zrale,ne?

kapr
14. lis 2014

@gasha asi jo. Rikali vsichni i s mou gyn. Ze2/3 tehotenstvi spini. A ze spis ja se synem jsem byla vzornak a vyjimka.

donia
14. lis 2014

@evcann tak to gratuluji k takove urode 😉 Jak to prosim te probihalo, ten odber, me jde hlavne o toaletu, ja proste musim chodit porad. Mohla jsi pred, nez te odvezli, to predpokladam a pak po probuzeni jsi musela lezet, nebo jsi mohla na zachod?

evcann
14. lis 2014

@donia přijdeš ráno, u náse chodí na 7. Zavedou te na pokoj, prevleknes se do sveho pyzama, udelaji prijem a cekas kdy prijdes na radu mezitim muzes kdykoliv na zachod, to neni omezene, muzes i tesne pred tim, ja sla na radu jako druha nekdy po 8:00h a prevleknes se do jejich obleceni, na hlavu cepku a odvedou te na sal, uspi a za pul hodky jsi zpatky na pokoji a lezis a kdyz se na to citis muzes jit hned na zachod, oni i chteji, abys sla, aby videli jak moc krvacis. Na to se te pak budou ptat. Ja dostala cipek na boles, propousteci zpravu, mluvila jsem s embryologem, zmerit tlak a sup domu 🙂

evcann
14. lis 2014

@kapr no já prave nevim, vypadalo to, ze ne, ja se ptala jeslti muzu ISCI az podle toho kolik jich bylo zralych a oni, ze to takhle nejak nezjisti a ze to vajicko je obalene necim, co kdyz chces ISCI musi odstranit a kdyz nechces tak to tam nechavaji protoze je to dulezite pro prirozene poceti.

donia
14. lis 2014

@evcann to mi nikdo nerekl, ze se pak krvaci, to jako bezne, to k tomu patri? a jak moc?

lipanek2
14. lis 2014

Ahoj všem, dneska je den dobrých zpráv, všem vám gratuluji, i já mám jednu dobrou a sice dnes, 14.den od KET mám Hcg 1339 🙂 a za 3 týdny jdu na ultrazvuk. To bude neskutečné čekání...

catchulinecka
14. lis 2014

@lipanek2 moc gratuluju! to je ale velmi pěkná hodnota, kdo ví kolik se jich vyklube 😉 každopádně 3 týdny??? tož to je dlouhoooo, to bych se asi zbláznila 🙂

lipanek2
14. lis 2014

@catchulinecka měla jsem transfer jedné blastocysty...Takže doufám, že jedno 😉 Jinak u prvního dítěte jsem měla 13.den od ET hodnotu 880...

catchulinecka
14. lis 2014

@lipanek2 však uvidíš 🙂 tý jo, ale fakt ty 3 týdny, jako já čekala 2 a bylo to nekonečné 😀 ale stále to pokračuje, prostě do každé kontroly jsou to muka 😀

evcann
14. lis 2014

@donia moc ne, nekdo pry treba vubec, ja teda jo a docela dost, ale ted uz jen spinim, ale boli to, ale taky pry jak koho, me zrovna jo 🙂

donia
14. lis 2014

@lipanek2 tak to gratulace jen tak pekne dale 😵

donia
14. lis 2014

@evcann hm, tak to ja urcite budu taky, po porodu i po revizi jsem taky krvacela vic nez ostatni. Takze vlozky s sebou?

evcann
14. lis 2014

@donia no me to vubec nenapadlo si je vzit, ale na zachodech byli, tak jsem toho vyuzila 🙂

lipanek2
14. lis 2014

@donia já jsem teda vůbec po OPU nekrvácela...

lipanek2
14. lis 2014

@donia a děkuji za gratulaci, je to taková první šťastná vlaštovka. Člověk se bojí celé těhotenství...

donia
14. lis 2014

@lipanek2 jo, to mi povidej, to ja po te nedavne spatne zkusenosti se budu bat uz porad. Ani z tech event. // nebudu mit takovou radost, kdyz vim co se muze stat. Ale na to clovek nesmi tak myslet, jinak by neudelal nic.

donia
14. lis 2014

@evcann to by me prave taky ani nenapadlo, od nikoho jsem o tom zatim neslysela

lipanek2
14. lis 2014

@donia nesmí myslet, ale ono to stejně nejde, měly bychom si uvědomit, že my to stejně neovlivníme a nestresovat se 😅 ale to se řekne...

evcann
14. lis 2014

@donia no fakt i to říkala sestra, ja i tenkrát jeden den krvacela

donia
14. lis 2014

@evcann no tak aspon ze to vim dopredu a nebudu prekvapena, ale ja uz doufala, ze ted to mam naposledy a min. tech 9 mesicu budu mit klid 😉