IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

78marcela
31. črc 2014

@majda21 hezky roste jak ma, těším se na zprávy z utz. Super🙂

musilka
31. črc 2014

@majda21 velká gratulace 🙂 moooc hezké číslo 😉

Holky já mám pocit že je to v kelu že se embryjko nechytlo. Je brzy ale tohle já prostě nějak cejtim. Ještě zítra píchám pregnyl takže testovat dřív nemá smysl, ale pocitově je to na pikaču ☹

Tak se poohlížim na 4. IVF jako samoplátce. Ty které jste samoplátkyně jaké jsou cca ceny ? a nechodíte některá na gennetu liberec ? Zvažuji změnu z IVF CUBE do gennetu a liberec mám ještě k tomu blíž....

78marcela
31. črc 2014

@musilka prosím takhle nepřemýšlej. Zatím je brzy na špatné zprávy. Je fakt že jsem to taky vždycky vycítila. Ale určitě bych to nepovažovala jako stoprocentní. Třeba budeš příjemně překvapena. Cube ma velmi dobrou pověst a dělají tam i nějaké studie, když v ní jsi, tak to máš zadarmo. Nad tím jsi nepřemýšlela ?

majda21
31. črc 2014

Holky děkuju vám všem. Z mého okolí o tom nikdo neví, tak jsem ráda, že se s tím můžu podělit alespoň takhle s vámi 😉

@musilka Holka nevzdávej to takhle brzy. Na to je ještě čas. Vydrž prďka, vydrž ...

kytka12
autor
1. srp 2014

@musilka Ahoj, prošla jsem si potratem pro nevyvíjející se embryo a musím říct, že jsem dlouho dopředu cítila, že to nevyjde. Je to takový těžko popsatelný instinkt, ale nějak jsem prostě věděla, že to nedopadne... Mj. jsem po 1. IVF a bylo to ET hned 5 den po odsátí vajíček.

musilka
1. srp 2014

@kytka12 jj přesně tak... Mám za sebou celkem 7 transferu ať KETů nebo ETů, Otěhotněla jsem z druhého KETu a tam jsem od začátku prstě věděla že to je "ono" te pocit jsem prostě v posledních pěti transferech neměla ani jednou a ani jednou mě můj instinkt nezklamal....

alarada
2. srp 2014

@musilka Ahoj, my chodíme do Liberce. Nemůžu si tam na ně stěžovat jsou tam suproví.

musilka
2. srp 2014

@alarada to jsem ráda mám samé dobré reference. Jako já jsem spokojená i teď v CUBE ale rozhodnu se až podle toho co nám tam či onam doporučí.
Čeká nás IVF už jako samoplátce tak asi budu koukat trochu i na finance a to mi vychází CUBE levněji ale zas když to porovnám s tím že mám gennet blíž a o hodinu kratší cestu tak to vyjde tak nějak na stejno....

alarada
2. srp 2014

@musilka Nás čeká ve čtvrek náš první KET. První ET v květnu nedopad tak jsem zvědavá. Včera mi řek primář že mám sliznu jak mech a jdeme o den dřív. Původně jsme měli jít v pátek. Když to nevyjde tak půjdeme na druhé IVF. Sněhuláčci nejsou.
Já věřím že ten prďolka tam je. 🙂

kapr
4. srp 2014

Ahoj holky,
můžu se k vám přidat?
Docela mi chybí to klábosení o pokusech 🙂
Máme za sebou všechny IVF cykly a chystáme se v září na NATIV.
Zároveň vám mohu nabídnout i nějaké ty zkušenosti 😉
berete mne?

78marcela
4. srp 2014

@kapr jasné. Pokud tedy mohu mluvit i za ostatní. Vítaj. Kam chodíš do centra? A to jedno dítě máš z IVF nebo přirozeně?
@alarada na čtvrtek ti moc držím pěsti.

@musilka kdypak budeš testovat?

musilka
4. srp 2014

@78marcela marcelko nevím asi ve středu ale vím že tam nic nebude. Jsem obejdnaná na polovinu září do toho gennetu, příští týden jedu do CUBE aby mi dali opis z karty + nabídli ještě něco co jsme u nich nepodnikli a pak se uvidí. Počítám že pokud vše půjde tak někdy kolem vánoc jako samoplátci... ale možná déle.... podle financí.

78marcela
4. srp 2014

@musilka a co ty jejich zdarma studie v Cube, to nechceš zkusit? Na kolik to vychází jako samoplátce?
Ale třeba to tam ještě je... Ve středu uvidíš. I když taky dam hodně na vnitřní pocit. Je to blbé. Teď naposledy v květnu jak jsem byla, jsem předtím strašne věřila, byla jsem úplně jistá že to vyjde. A jak mi je tam dali, druhý den přišla nějaká beznaděj a vědomí že prostě nic. A opravdu nic. Jenže tenhle pocit stále trvá, příští týden v pátek mám jít na KET a já tomu prostě nevěřím. Nedokážu se jinak prenastavit. Zkrátka naděje je pryč.
Přeji ti ať ti to vyjde. Když ne teď tak ať si date krásný dárek k vánocům.

musilka
4. srp 2014

@78marcela studie jsou v cube fajn ale teď probíhá taková která není pro nás. A žádnou novou zatím nechystají. Mají tam paušální cenu pro samoplátce 35 000 (+ cena za stimulační léky) v tom paušálu už je ICSI i PK. V gennetu kam bych chtěla mají cenu 26 000 pro samoplátce ale není v tom ICSI což je další 7000 ani prodloužená kultivace tak uvidíme kde to v závěru vyjde nejlevněji....

78marcela
4. srp 2014

@musilka tak uvidíš, jak se rozhodnete. Už máš zkušenosti a víš co jste potřebovali, zda jste museli mít icsi nebo pk. My je mít museli. Teda aspoň icsi určitě.

dashi
5. srp 2014

Ahoj holky, tak se hlásím zpět. V pátek jsme byli na 1. konzultaci v Heliosu Brno 😉 Velice profesionální a příjemný přístup. Pan doktor se snažil vysvětli všechny otázky, dokonce i maloval na papír pro méně chápavé 😅 . Janak já osobně tento CAR doporučuju, jelikož dělají i testy, které jsem si musela vyběhat sama ☹ .Nejdřív udělají testy a pak určí nejlepší léčbu. Když pan doktor viděl mé zprávy z minulého CAR, tak se trochu divil 😉 Tj. stimulace mě čeká nejspíš v září 🙂 podle výsledků.

78marcela
5. srp 2014

@dashi ahoj tak to je fajn že se ti tam líbilo. Moje sestra ma odsud už pětiletou dceru. Kam jsi chodila předtím?

dashi
5. srp 2014

@78marcela do Car v Č. Budějovicích 😉 no popravdě jsem fakt byla překvapená, kolik ti udělají vyšetření než začnou s léčbou. A to jak genetiku tak imuno, i když jsem měl aktuální imuno z Prahy od dr. Malíčkový 😉 prostě chtěj mít svoje výsledky. To kdyby dělal každý car, tak se nemusíš třeba 2 roky lopotit s vyšetřeníma ☹ a jdeš na ivf 100% vyšetřená a připravená 😉 🙂 mě to teda uklidňuje, že dělají maximum 🙂 A co ty, jak to s tebou vypadá?

evcann
5. srp 2014

ahoj mužu se přidat? já jsem zrovna po neuspesném IUI a chtela jsem jit na dasli, protoze mi zbyva uz jen posledni pokus IVF a našli mi cystu takže se to odkladá, ale mám předběžně plánované IVF na říjen, hrozne se bojim, že to nedopadne a pak jako samoplátci je to sílene penez :(

dashi
5. srp 2014

@evcann ahoj a vítej mezi námi 😉 a kam chodíš?

dashi
5. srp 2014

@majda21 tak co holka, jak to s tebou vapadá? 😉

78marcela
5. srp 2014

@dashi to je dobře, že to dělají. Já taky uvažovala o Heliosu nakonec jsem se rozhodla pro Reprofit. Jsou taky dobří, i když tedy vyšetření jsem si musela sama vydyndat. Teď mi dělali štítnou žlázu, a hysteroskopii, vše ok. V pátek jdu na utz a příští pátek na KET když bude vše V pohodě. A doufám že bude. Se sliznici problém nemivam. Jdu na pátý transfer.

catchulinecka
5. srp 2014

Ahoj holky, take se rada pripojim, zdravim zname tvare 😉 Marci. Shrnu mou situaci, v breznu 1.IVF, ktere skoncilo mimodel.tehu, pak snaha o ket v nativu, nedoslo k nemu a ted ket v cervenci 2 embryji a nic. Takze se pomalu chystame na 2.IVF. pristi tyden mame konzultaci po nevydarenem pokusu, tak jsem zvedava...chtela bych nejaka vysetreni, ale nevim na co mam narok...nemate prosim nekdo nejakou zkusenost? A jinak teda doufam, ze tahle skupina bude jen a jen s dobrymi vysledky, kdyz uz to tu tak pekne zacalo 🙂

evcann
5. srp 2014

@dashi díky, já chodím do Iscaru v Praze, chodím k nim už po 8 letech znova jednohy syna od nich mám tak spolehám, že bude i další mimi 🙂, ale jak jsem psala zbyva mi uz jen poslední IVF. Já mám take vsechna vysetreni, včetne genetiky imuna atd a mám PCO a zvýsenou bun. imunitu

Kolik nás tu tedy je co se chystají září, říjen na IVF? je fakt, ze jsem to teda cele nedocitala 🙂

dashi
5. srp 2014

@catchulinecka ahoj, máš nárok na imuno, genetiku, jak u sebe tak partnera 😉 už jsem to tu psala, já přešla do jinýho car Helios v Brně a tam ti ty vyšetření udělaj komplet 😉 narozdíl od jinýh car (teda moje zkušenost) a jsi maximálně připravená do dalšího ivf. mě čeká nejspíš v září další stimulace na 2. ivf 😉

dashi
5. srp 2014

@78marcela jj, už si to psala a řešila s dovčou 😉 jenže mě mrzí to, že někteý car to mají jako výhodný job ☹ a něktrý se snaží udělat maximum 😉

dashi
5. srp 2014

@evcann ani ti nevím kolik nás je, pořád se někdo přidává 😅

evcann
5. srp 2014

@dashi a co kdybychom se každá nahlásila a vedly tu tabulku, někde to tak maji a je to hezky prehledné 🙂

dashi
5. srp 2014

@evcann jj, klidně 🙂 tak já 2.ivf předpoklad září - stimulace

kapr
5. srp 2014

@78marcela
Tak děkuji 🙂
já jsem měla svůj celý příběh někde v profilu, ale jak se to pořád mění, tak nevím jestli je vidět.
zkráceně IVF nebylo nikdy úspěšné. Vlastně 1x ale bylo zamlklé těhu. 2x jsem otěhotněla mezi přirozeně a z druhého přirozeného těhu je syn. Manžel má špatné spermio a byl nám doporučen dárce. Hned měsíc nato jsem otěhotněla a po 9ti měsících porodila 🙂
Nyní nám opět doporučují dárce, ale to odmítáme. Takže se chystáme na nativ. Chodíme do ISCARE v Praze. Už se tam hezky známe 😉