IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
17. pro 2014

@zofielinda ne vubec, nikdy

missym
19. pro 2014

Tak jsem si byla dneska pro výsledky histologie. Řekli mi jen to, že jsem byla těhotná a že na další pokus mám dojít až v březnu. Takže sbohem miminko roku 2015, není mi přáno.
Tak se tu s váma loučím, nějak mě to vzalo. Všem čekatelkám na dvě čárky posílám spoustu štěstíčka a hodně síly a nastávajícím maminkám, aby vše probíhalo bez problémů a příští rok jste se radovaly ze zdravých prcků :-*

78marcela
19. pro 2014

@missym nějak nechápu proc tak velká pauza. Já byla taky těhotná, potrat v 9.týdnu, na revizi jsem byla 1.10, a včera jsem byla na dalším transferu. Ty jsi byla přece podobně jak já, tak proc tak dlouhá pauza?

evcann
19. pro 2014

@missym to je mi lito, ale taky nechapu, proc tak dlouho cekat, ja bych na ne zase az tak moc nedala, já je taky moc neposloucham

missym
19. pro 2014

@78marcela Já to taky nechápu. V jiném fóru kočka měla KET v listopadu a hned další v říjnu. Na tebe jsem si taky vzpomněla, že jsi byla podobně jako já a jdeš na další pokus ještě teď (jinak teda tfuj tfuj tfuj, ať se povede). Já doktorce říkala, že březen je strašně daleko a ona mi odpověděla, že tři měsíce musím počkat, než bude děloha v pohodě. Je mi z toho strašně smutno, moc jsme si s manželem přáli, aby ty příští Vánoce jsme už byli ve třech.
@evcann Já jsem z toho byla tak mimo, že jsem jen špitla nasanou a odešla. Vůbec nevím, co dělat. Chtěla bych to zkusit už třeba během února, ale bojím se, že mě vyhodí a nebudou se se mnou bavit. Prý je to potřeba takhle dlouho čekat, že jinak je zase možné, že se mimčo neuchytí.

missym
19. pro 2014

No, konečně si to po sobě čtu a hned v prvním řádku jdu s měsícema opačně. Takže samozřejmě nejdřív říjen, potom listopad.

78marcela
19. pro 2014

@missym hele, mě to řekli taky. Nejdříve doktorka ještě před revizi řekla dva měsíce a po revizi když jsem se ji ptala na další postup, mi napsala tři měsíce. A to jsem já nechtěla. Protože tím že jsou teď svátky a v centru mají omezený provoz, by se to taky protáhlo skoro na čtyři. Takže jsem čekala po revizi na ms, ta stále nešla, tak jsem si vypočítala, aby mi transfer vyšel před svátky a začala brát léky na vyvolání ms a po nich začala stimulaci. a byla jsem rozhodnuta že jim řeknu že stimulaci jsem začala po druhé ms, ale nikdo se o nic nezajímal, nikdo se na nic neptal. Nicméně včerejší transfer celkem nic moc, kvalita embryí mizerná a vůbec mám z toho špatný pocit.
Já byt tebou si spočítám transfer tak aby mi vyšel tři měsíce po revizi. Mě to taky skoro tak vyšlo. 1.10 revize a 19.12. transfer. A jdi na to. Žádný březen.

cermi77
19. pro 2014

@missym ono to tak prumerne byva, poznaji to ale stejne jen a jen na uz, takze bych se jim tam po dvou cyklech objednala, at kouknou jestli je sliznice dost vysoka a strukturovana, ja byla po dvou cyklech od kyretaze tak natesena, ze jsem to zkusila, bylo z toho biochemicke, ale hned v dalsim cyklu se zadarilo, dej na svoje vlastni pocity, pochopila jsem, ze mivas rizeny cyklus, ale i tak bych moc doporucila kontryhel a Femigard, kdyz by nic jineho, tak hezky prokrvuje delohu a uzijete si doma pekne vecery 🙂.

lejla29
19. pro 2014

@missym Ahoj, já jsem byla myslím na revizi krátce před tebou. Příští stimulaci mám na konec února, ale záleží na MS, protože ještě nedorazila a to jsem už 30 dní od revize a před tím jsme měla cyklus 28 dní. Doktorka mi řekla, že bych měla počkat ty tři cykly, ale já jí ukecala, že s třetím cyklem začnu stimulovat. Takže snad konec února, začátek března. Už se nemůžu dočkat. Chtějí mi před tím udělat hysteroskopii bez narkózy, aby mi zase narušili sliznici a embryo se lépe uchytlo. Mě to aspoň vždycky zabralo. Jinak mi doktorka říkala, že po první menstruaci se můžem snažit a největší šance je právě po první MS. A ty už jsi dostala MS?

zofielinda
20. pro 2014

@lejla29 a kam chodíš do caru?

lejla29
20. pro 2014

@zofielinda Gennet Praha - Archa a ty?

zofielinda
20. pro 2014

@lejla29 zatím do Podolí, do Archy mě bohužel neobjednali

missym
22. pro 2014

@78marcela @cermi77 Spočítala jsem si to na konec února, takže se po druhém cyklu objednám na utz a třeba mě nevyhodí. To by mělo být někdy v průběhu února, tak když začnou plánovat KET, tak to vyjde na ty tři měsíce. Dík, holky, snad to už konečně klapne.
@lejla29 Ještě jsem MS nedostala. Doktorka mi dělala utz a říkala, že to vidí na konec roku. No snad přijde dřív. U nás je snažení víceméně k ničemu. Chránit se nebudeme, ale v přirozené početí moc nevěřím. Tak držím pěsti, aby se vám brzy zadařilo.

78marcela
22. pro 2014

Taky bych to tak udelala. Uvidíš, třeba na příští vánoce přece jen budete tři🙂
@missym

lejla29
22. pro 2014

@missym No u nás přirozeně je šance 1 procento, takže já se taky nechráním. Jinak MS taky ještě furt nemám a dnes jsem 33 den po revizi. Taky doufám, že koncem února bych mohla stimulovat, tak na tom budem zase podobně. Jen já bohužel nikdy nemám nic k zamražení. ☹

evcann
23. pro 2014

@78marcela ahojky, tak co chystáš se na zítra s testíkem?

suzik161
23. pro 2014

@78marcela tak jak je, Marcel???? Myslím na tebe a už mě chytají křeče do palců 🙂 ale zvládnu to a vy taky 🙂

78marcela
23. pro 2014

@evcann já už to zkusila dneska. Minule jsem už tento den měla na testech smouhy, teď tam je bílá jako padlý sníh.
@suzik161 klidně povol, je to marný je to marný, je to marný 🙂
Ale počítala jsem s tím od toho transferu. Takže ani nejsem moc zklamaná.

evcann
23. pro 2014

@78marcela dej jim jeste cas, zkus to, ja taky preci 7 den nic a dva dny na to dusik 🙂

78marcela
23. pro 2014

@evcann jo jo. Jenže já už je minule tento den měla. A navíc vím už od transferu že to prostě nevyšlo.
Takže já už to zabalila a vesele jsem už dnes tahala tašky s nákupem..

suzik161
23. pro 2014

@78marcela Marcel, nehazej flintu do žita 🙂

78marcela
23. pro 2014

@suzik161 já už se smířila. Teď jen nevím jestli na sedmý jít okamžitě nebo až si trochu odpočinu a nechám to třeba na prázdniny. Nevím. Ještě se asi rozhodnu podle výsledků imuno a genetiky. Spíš jsem se přikláněla k tomu jít až o prázdninách. Teď zase nevím jestli by nebylo lepší jít znovu hned a mít to za sebou a najít si jiný smysl života.
Víceméně se srovnávám s tím, že mi to dítě prostě život z nějakého důvodů nepřeje.

suzik161
23. pro 2014

@78marcela to není pravda, to dítě na tebe čeká, jen si opravdu dává na čas a pak té překvapí. Myslím si, že budeš mít něco podobného s tou imunitou jako já! Užij si krásné a pohodové svátky!!

catchulinecka
23. pro 2014

@78marcela jejda Marci nech negativním řečí, jsou Vánoce 😀 držím pěsti, ať je z bílé čárka 🙂

78marcela
23. pro 2014

@suzik161 nevím. Já na tu imunitu beru vždy něco při každém pokusu. Uvidíme, jestli něco najdou. Asi to nechám opravdu na ty prázdniny. Někam si zajedeme na hezkou dovolenou, odstatnicuju a pak dam ten poslední pokus. Asi bude lepší si teď odpočinout, přece jen od května tři pokusy, těhotenství, revize.. Ach jo.

78marcela
23. pro 2014

@catchulinecka a kdy ty si změnís profil? Ať můžu sledovat, jak už hezky postupujes?

catchulinecka
23. pro 2014

@78marcela ty Marci, já to tak nějak ještě všechno tajím, ví to jen manžel, brácha a moje pedikérka 😀 jinak rodiče atd. dostanou zítra pod stromek poukazy na vnouče s fotkou, to bude masakr 😀 doufám, že mojí mamce se od radosti něco nestane 😀 já jsem totiž chtěla počkat do prvního screeningu, stále jsem taková opatrná víš, prostě nechci nic zakřiknout...mám takovou povahu 🙂 ale jsem v 15 týdnu 🙂

78marcela
23. pro 2014

@catchulinecka tak to už je krásné. To budou mít nejhezčí dárek pod stromečkem. Jsi dobrá, že jsi to vydržela neříct. Já myslím že to nejhorší je za tebou, ten první trimestr, takže teď už může začít to opravdové těsení 🙂

suzik161
23. pro 2014

@78marcela podívej na mě, taky jsem vždy něco brala, pak jsem dostala Prednison 6týdnů před Ket a najednou jsem Ket ani nepotřebovala!

catchulinecka
23. pro 2014

@78marcela vím vím, však teď jak to bude venku, tak už to zas bude jinačí 🙂 jinak budu zítra moc držet ty pěsti, ať tam je ten duch 🙂