IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

7507
20. črc 2014

Ahojky. My jdeme na první IVF hned teď v srpnu, já jsem ok, manžel pohyblivost spermií 11 %. Taky mám v hlavě spoustu otázek. Zavést 1 či 2 vajíčka? Podpořit něčím uchycení? Povede se to na poprvé? Držím ti palce 🙂.

kytka12
autor
21. črc 2014

@7507 Ahoj, manžel měl morfologii 8%, tak jsem v červnu byla na IVF a nechala si zavést jedno embryo. Chytlo se, ale potratila jsem, takže v září nový pokus ze zmražených embryí. A pokud rozmrazí dvě nechám si zavést dvě. Docela často se stane, že si holky nechají zavést dvě a chytne se jedno embryo. Držím palce!

evcann
21. črc 2014

Ahoj, já jsem ted po IUI, ale jelikož tomu moc nevěřím, nepomohlo mi to nikdy tak právě na zaří plánuji IVF, ale mám poslední pokus tak z toho mám strach, je to poslední jediná možnost a pokud nevyjde tak už jsem pak bez šancí. Rozhodně si nechám zavest dve, tenkrat jsem to také tak nechala a uchytilo se jen jedno takže za mě určite doporučuji dve 🙂

dashi
21. črc 2014

@kytka12 ahoj, já razím v srpnu na konzultaci do novýho car, v minulém 1x ivd,2x ket vždy 2 embryjka a nic ☹ Takže jestli to stihnu chtěla bych začít stimulku už v srpnu 😉 Teď to nikomu neříkáme, že se chystáme na další ivf, stačilo mi to u prního...asi tak, kdo nezažije, nepochopí 😉

kytka12
autor
21. črc 2014

@dashi Ahoj, zcela chápu. První IVF a ET je očekávání, časem to vědí všichni z rodiny, ale pak to zklamání když to nevyjde. Já to nyní taky už nebudu nikomu říkat, že jdu na KET. Nyní jsem tak trošku v šestinedělí po potratu, podle známé můžu mít i příznaky jako v klasickém šestinedělí - plačtivost, podrážděnost, úzkosti, což by mělo přejít do 2 měsíců. Už se ale těším na září až to vyjde 🙂.

dashi
21. črc 2014

@kytka12 přesně tak, nejhorší jsou ty otázky 😠 A to jsi otěhotněla přirozeně? To je taky, pech když už se zadaří, tak to mimčo vzdá ☹

bari80
21. črc 2014

Ahoj holky.jsem zde nová, tak bych si s Vámi ráda poklábosila.. Dnes jsem 13.den po et . 1.ivf. Ale bohužel včera test negativni a lehce špiním.. :(

kytka12
autor
21. črc 2014

@bari80 Ahoj, to mě mrzí, ale naděje umírá poslední 🙂. Akolik jsi měla vložených embryií? Zbývá ti něco zamražené?

bari80
21. črc 2014

Ahoj 🙂 Pouze jednu blastocystu, 5 denni po pk. Nic zamraženého. Uvidim zitra co krev, ale už jsem s tím smířená.. Kupodivu jsem to vzala celkem v pohodě.. Jak se říká, co nás nezabije, to nás posílí! 🙂

bari80
21. črc 2014

Moc ti přeji aby ti to v září vyšlo! U nás je problém hooodně špatný spermiogram manžela.. ☹

kytka12
autor
21. črc 2014

@bari80 A mluvili jste doma o variantě darovaných spermií? Já jsem to s manželem probírala a jelikož není macho, ale rozumnej chlap, tak po vyčerpání jiných možností by i s tímto souhlasil. Mě by ale pak šlo o to, že by se musel vyrovnat s tím, že dítě by na něj nebylo podobné a geneticky by nebylo jeho. Nevím, jestli tohle je schopný zvládnout a přenést přes srdce.

alenka_p
21. črc 2014

Ahoj, já stihnu ivf snad už v sprnu, ale přidávám se 🙂 Bude to náš třetí pokus, tentokrát budem zkoušet dlouhý protokol, snad už budeme konečně úspěšní

kytka12
autor
21. črc 2014

@alenka_p Držím pěsti!!! Moc a moc, vážně! Pak dej vědět jak to dopadlo.... a zeptám se, jak snášíš hormony při IVF, jak ti pak je? fyzicky i pschicky... díky za odpověď

alenka_p
21. črc 2014

@kytka12 Tak fyzicky jsem zatím neměla žádný problém (krom utrogestanu, ten snáším blbě vždycky). Psychika už byla horší, ale to bylo vždycky spíš nervozitou než hormony...Poslední pokus jsme měli před rokem na podzim, už je to taky dlouhá doba, odhodlali jsme se k dalšímu až teď 🙂 Taky budu moc držet palce ;)

78marcela
21. črc 2014

@dashi
@kytka12 ahoj holky. Souhlasím přesně s tím vaším názorem, neříkat to okolí. Naše první pokusy jsme taky říkali a pak celá rodina měla o čem mluvit. Určitě to nemysleli zle, ale člověka to nepovzbudí. Nemůžou pochopit když to sami nezažili. Takže teď náš pátý pokus vědí pouze holky tady na koníku. Jinak nikdo a je to lepší. Já byla teď pro zvýšení šance na hysteroskopii a v srpnu jdu na to. Pak po KET si dáme nějakou pěknou dovolenou u moře a doufám že pohoda a mořský zdravý ovzduší zaberou.
Držím nám všem pěsti. 🙂

musilka
21. črc 2014

Ahojda holky asi se přifařim k Vám bo jinam se nevlezu 🙂 DNes jsem byla v CUBE a sliznice fajnová takže příští pondělí razíme na KETík.
Mám za sebou 3 IVF, z KETu v červnu 2009 máme dceru, pak od 2012 další pokusy a teď v únoru 2014 proběhlo třetí IVF. Máme pět mrazáčků v prvojádrech takže musíme počkat která se vykultivují. Jo a dáváme embryoglue. V CUBE mají studii kdy je o 4-5 % vyšší šance na úspěch.
Zítra ďobu první pregnyl pak v neděli a v pondělí v pravé poledne hrrr pro ně 🙂 Jinak zobu estrofem bo mi jinak neslouží sliznice a píchám fraxiparin kvůli ředění krve.... A koukejte tu teď večer někdo být protože jsem na noční a je tu nuda .-)

bari80
21. črc 2014

@kytka12 mluvili jsme o tom, ale doktorka nám řekla, ať o tom nepřemýšlíme, že s icsi to jednou vyjde..🙂 ja už jedno dítě mám, ale z předešlého manželství.. Tak asi bychom na darované nepřistoupili.. Ale nikdy neříkej nikdy.. Za 3 měsíce zkusíme ještě jeden pokus a pak uvidime, jestli nezustaneme u jednoho.. Jinam menzes dorazila v plné parádě .. ☹

bari80
21. črc 2014

@bari80
@kytka12 koukam na ty překlepy, ne jinam, ale jinak 🙂

bari80
21. črc 2014

@kytka12 a ty jsi nějak špatně reagovala na odběr vajíček? Že jdeš až v září.. Je super, že máš zamražená embrya.. 🙂 to už určitě vyjde.. A byl to tvuj prvni pokus?

bari80
21. črc 2014

@kytka12 ještě jsem chtěla napsat k těm darovaným spermiím, že pokud bych žádné dítě neměla a vyčerpala bych všechny možnosti, určitě bych do toho šla..

kytka12
autor
21. črc 2014

@bari80 Ahoj, no doktorka mě přestimulovala, odebírali mi 20 vajíček, bylo mi pak strašně zle. Na transfer do 5 dne přežilo 10 vajíček a nechali jsme zavést jedno proto, že mi bylo pořád ještě po doběru dost blbě. V září jdu až se dám dohromady psychicky po potratu. Navíc si potřebuju pročistit tělo od hormonů. Dřív jsem hormony nebrala, tak na ně reaguju dost citlivě. Ráda bych si teď nechala zavést dvě embryjka, chci být těhotná. V práci by i byla vhodná doba, trochu se to otřásá v základech.

78marcela
21. črc 2014

@musilka takže jdeš do toho lepidla? A to se dá v každém car ?

kytka12
autor
21. črc 2014

@musilka Tak to ti budeme držet palce! A kde pracuješ, že musíš na noční? Nejsem doktor, ale asi by to chtělo teď když se snažíte o mimčo jít ze směn do normálního provozu (občas to ale nejde, vím). Pracovala jsem taky na směny a dost mi to ničilo tělo.

alenka_p
21. črc 2014

@kytka12 Takže máš ještě 9 zamražených embryí? To je paráda, určitě bude aspoň jedno z nich úspěšné 🙂 Mně zbyly z první stimulace 2 zmražené (po ivf se zavádělo 1) - teda už nezbyly, KET proběhl, po druhé stimulaci se zavádělo jedno, ale nezbylo nic. Tak doufám, že teď bude stimulace úspěšnější, cítila bych se líp, kdybych měla po ivf něco do mrazáku a tím pádem i jiné možnosti než se jen snažit doma...

musilka
21. črc 2014

@78marcela embroglue dávají v CUBE a ještě v jednom centru myslím gest ? ale nevím. Já jsem si nechala poradit od dvou lékařů a oba doporučili tak do toho jdeme.

@kytka12 jsem zdravotní sestra pracuji na dvanáctkové směny noční denní a zatím jsem spokojená občas je člověk unavenější ale pořád se to dá. Já bych někde na ambulanci umřela nudou tady je aspoŇ nějaké vzrůšo a akce 🙂

bari80
21. črc 2014

@kytka12 ahojky ještě jednou.. Já měla deset vajíček, 7 se oplodnilo, zbylo 1 po pk :( na hormony jsem reagovala celkem v pohodě, ale teď ty posledni 3 dny byly za trest.. Myslim, že se mi chtěl spustit menzes, ale utrogestan to zadržoval a mě bylo strašně zle.. Únava, malátnost, lezla jsem skoro po čtyrech..🙂 ale odpo se menzes spustil a je mi krásně..🙂 jen na duši moc ne..:( ale jde se dál...ono nám to všem určitě jednou klapne..🙂 krásný večer všem snažilkám!!🙂

dashi
22. črc 2014

@musilka
@kytka12 ježiš co je to za lepidlo a na co je 😝

dashi
22. črc 2014

@kytka12 aspň budeš mít nanučky, kdyby se nezadařilo 😉

78marcela
22. črc 2014

@dashi embryoglue je takové jakési "lepidlo" na embryjka, které o pár procent zvyšuje šanci na uchycení...osobní zkušenost zatím nemám.

musilka
22. črc 2014

@dashi mrkni na youtube zadej embryoglue a uvidíš animaci jak to asi funguje. Jde jen o jiný druh přenosné tekutiny. Když ti embrya transferují tak jsou v tekutině která se nasaje pipetou. Tak tohle je vlastně totéž jen ta tekutiny je trochu vymakanější. ono to v podstatě není lepidlo je to jen trochu více viskozní tekutina než ten klasický přenosný roztok 😉