IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
12. srp 2014

@78marcela taky na to sázím, ted na konci srpna bych mela zacit stimulovat na IUI a kdyz to nevyjde tak rijen je IVF, uz mi to leze na mozek :(

78marcela
12. srp 2014

@evcann to každému...mě čeká v pátek pátý pokus a nevím, jestli zavést jedno nebo dvě...mám mraženo po dvou, čtyři pokusy po dvou mám za sebou, ale doktorka ted striktně navrhla jedno, že by pro moje tělo byly dvě obrovská zátěž, roziko předčasného porodu atd...prodělala jsem ted hysteroskopii, která zvyšuje šanci otěhotnět, tak nevím, jestli z toho důvodu nebo proč to předtím nevadilo dávat dvě a ted jo...je to nějaká nová doktorka, kterou jsem ted v CARU viděla poprvé...no uvidíme, mám z toho hlavu jak kopačák.

evcann
12. srp 2014

@78marcela já měla taky hysteroskopii a navrhli mi jedno nebo dvě, ja chtela dve. Oni nabízeji jedno dost často, dvojčata berou jako něco komplikované vícečetné těhotenství co nedoporučují. Já jsem tenkrát trvala na dvou a jsem ráda, protože se udrželo jen jedno. Jdeš na IVF nebo IUI?

evcann
12. srp 2014

@78marcela omlouvám se, jdeš na Ket, nejak jsem na to chvíli zapomněla takže muj dotaz jestli jdes na IUI nebo IVF neber vážně :D

78marcela
12. srp 2014

@evcann V pohodě... 😀 😀 😀 já si taky myslím, že nejsem žádná velká chytačka, že když se ze čtyř pokusů po dvou embryích jedničkové kvality nezadařilo, tak ta šance moc velká nebude. Jak dlouho po hysteroskopii jsi šla? Takže máš jedno dítě?

evcann
12. srp 2014

@78marcela celkem brzo, do pul roka určitě, říkali mi, že když je všechno v pořádku tak není důvod to nezkusit a to mi to u toho laparkou ještě vzali slepák 🙂 takže nebýt slepáku šla bych dřív. Já mám jedno z IVF na druhy pokus a Ket, ale už je to 8 let a jako ted to nesu daleko huř jak stimulaci, tak tvorba vajíček a ted mám i cystu, kterou jsem nikdy predtim nemela

hanourek
12. srp 2014

@evcann ahoj, to jsem na tom stejně..... čekám každým dnem MS, půjdu si pro injekce na ovulaci, 2. IUI a jestli nevyjde, tak jdeme příští cyklus do IVF... nechci už víc pokusů IUI... nějak už je toho moc a vše moc dlouho trvá.... a jestli nevyjde IVF, tak nějaké další snahy asi necháme na jaro...

evcann
12. srp 2014

@hanourek je to hrozné co? :( tak to jsi dobrá, že to kdyžtak necháte na jaro, ja to nedokážu si říct tak to odložíme. Čím déle to trvá tím víc to chci, ale tím taky horší nalada a tak. Já doufám, že ted to IUI vubec bude, zaleží na ty cyste. Doufám, že zmizí do té doby. Takže kdy ti zhruba vyjde IUI? ja pocitam, že jeslti 20 bude vše ok tak mi vyvolají ms a hned injekce takže nějak plus minus okolo 12.9.

maggie4
12. srp 2014

Ahoj holky, přidám se k vám, ju? Jdu v září/říjnu na druhý pokus IVF. Teď mě čeká znovu vyšetření krve a v půlce září začínám stimulovat podle toho, co si na mě Dr. vymyslí. 🙂 V květnu nám IVF nevyšlo a pak jsem si musela dát pár měsíců pauzu i od koníka. Teď už jsem toho všeho zase plná, kdy se to blíží 🙂

dashi
12. srp 2014

@maggie4 mě to čeká nejspíš taky v září 😉 tak jdu na 2. ivf, změnila jsem car, tak uvidíme 😉 🙂

catchulinecka
12. srp 2014

@dashi
@maggie4 ahojte holky, pridavam se, taky v zari a taky druhe ivf.takze heslo: po druhe a lepe!!! 🙂

78marcela
12. srp 2014

@dashi
@catchulinecka
@maggie4
Prý podruhé a lépe...můžu se přidat i když už jdu popáté? Ale taky chci lépe🙂)

kapr
12. srp 2014

@dashi tak já ti nevím holka, mám takový pocit, že už jsme na sebe někde v minulosti narazili......ale pátrat po tom nebudu 🙂

kapr
12. srp 2014

a jak to vypadá s tou naší Majdou21? dvě nebo jedno? Nevíte někdo? 🙂

dashi
13. srp 2014

@kapr já ti nevím, jako tady na diskuzi? já mám obodbí kdy diskutuju a pak dlouhý pauzy 😉

hanourek
13. srp 2014

@evcann a jako bonus oblíbené cysty:( proč jednou nemůže něco jít jen tak... chjo.... pokud to dostanu, tak by mi ovulace měla dorazit někdy koncem měsíce...ale mám 30. den a nějak to nevypadá:( No to jaro tak nějak plyne z toho, že už je na mě moc běhání po doktorech.... a začíná mi z toho hrabat.... chci se pokusit myslet na něco jiného

evcann
13. srp 2014

@hanourek taky máš cysty jo? já jsem taky zvedava na pristi tyden, ale tenkrat jsem tam chodila rada, vse slo v ramci moznosti jak melo, ale ted? jedna hruza za druhou :(. Já bych to nedokázala, já doufám, že popr. to IVF v říjnu vyjde a nebo pak hned zase IUI. Tenvěk mě tíží a nedokážu to odsunout natož myslet na neco jiného i kdyz bych tak moc moc moc chtela, uz jsem to zkousela a nejde to. Jsem pak hrozne nervni, kdezto kdyz to resim tak mam pocit, ze neco delam a nekam se to hybe a to me na jednu stranu paradoxne trochu uklidnuje :D cvok no, proste cvok :D

kapr
13. srp 2014

@dashi jj tady na koníkovi. Já mám rovněž po pauze 🙂 asi tak 3,5 roku jsem nediskutovala 🙂

hanourek
13. srp 2014

@evcann jj a jen jeden vaječník... kolik ti je? ..... no hele, to je plán :D neříkám, že to tak dopadne a já to vydržím :D já si občas říkám, jestli nejsem magor :D

evcann
13. srp 2014

@hanourek no to já si říkám taky, takže sama rozhodně nejsi :D je mi 34

hanourek
13. srp 2014

@evcann bychom tu mohly založit skupinku "kape nám na maják" :D a pak se jít pořádně ožrat :D ........ to není ještě tolik na prvního prcka🙂 a furt si říkám, že dnešní medicína umí zázraky.... nebo se tím chlácholím ....

evcann
13. srp 2014

@hanourek u mě je to dost, na me problemy je to dost, hrozne rychle v tomhle stárnu, neda se to srovnat s tou reakci pred 8 lety. No to bysme mohly a ozrat se taky :D to bych i brala hned :D. Tobě je kolik?

hanourek
13. srp 2014

@evcann a ty už jednoho prcka máš? nebo si se začala před 8 lety snažit? mě je 29 a prvně jsem potratila už před dvěma lety (to jsem otěhotněla po 8 měsících snažení)..... že jo :D on takový restart občas asi neuškodí :D

evcann
13. srp 2014

@hanourek jj ja uz mam syna 7 leteho z IVF, ted bych chtela druhe, proto mi zbyva uz jen jeden hrazeny pokus 😒 , do ty 30 to telo reaguje uplne jinak, teda alespon u me to tak bylo. Tak když už jsi otehotnela jednou prirozene tak to je dobry ne? jako dobre vyhlidky, ze se brzo zadari

hanourek
13. srp 2014

@evcann ale taky dobré znamení, že to šlo🙂 a máš doma parádní výsledek🙂 no ale od mého potratu samé problémy:( a už se to právě na mě vleče moc... nejsem moc na zdlouhavá řešení problémů...

78marcela
13. srp 2014

@evcann tak ta cysta, to se dá asi všechno odstranit, ne? Snad to půjde v pohodě a nebude to bránit...
Jinak jsem tu asi nejstarší, za měsíc mi bude 36 a dítko žádné...do skupinky "kape nám na maják" bych se někdy taky hodila 😀 😀 😀 😀

kapr
13. srp 2014

@78marcela a já jsem ještě starší 🙂

78marcela
13. srp 2014

@kapr Aspon už máš jedno dítě, ale já budu asi nejstarší prvorodička...pokud se teda povede, nikde to není psaný, že se povede.. 😒 😒

kapr
13. srp 2014

@78marcela já věřím, že ano. 😉

evcann
13. srp 2014

@78marcela tak jo tak ji založíme. Jasně, že se to dá odstranit, ale je to furt něco to není jen to, vzdyt to tu vsechny známe 🙂

@hanourek jj jistou výhodu toho, že když už se k tomu nejak doplazim tak vím, že jinak problém donosit díte nemám

Určite se to povede a nám všem tady 🙂 dnes už dokáží hodně věcí 😉