IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

dashi
28. črc 2014

@kytka12 no už je to nějakej rok, tak není naškodu si obnovit informace 😉 🙂

dashi
28. črc 2014

Holky, kde se flákáte ☹

majda21
28. črc 2014

Ahoj holky, tak dnešní krev 11.den HCG 1007... 🙂 tak nevím, ale vypadá to na dvojčata 😲 Co myslíte??

catchulinecka
28. črc 2014

@majda21 juuuuuu, moc gratuluju!!! To fakt vypada na dvojcatka 😉 hele a co nejake priznaky, pocitujes? 🙂

majda21
28. črc 2014

@catchulinecka Moc děkuju.. No příznaky - mám nateklá a bolavá prsa (ale to jsem měla vždy při stimulaci), chodím častěji na malou i v noci, všechno mi chutná a večer mě pálí žáha 😉 Jinak nic zvláštního nepociťuju, na to je asi ještě brzy 🙂
Nemůžu tomu pořád nějak uvěřit....po tom všem, co jsme si prošli...kolikrát už jsem to chtěla vzdát já, pak partner.... takhle daleko jsme ještě nikdy nebyli a modlím se, aby bylo vše dobré.

catchulinecka
28. črc 2014

@majda21 Jejda, to je krásné, to se hezky poslouchá 🙂 budu držet pěsti štěstí, aby to vyšlo 😉 taky jsme na podobné dlouhé cestě...první IVF a hned mimoděložní těhotenství, takže laparoskopie, odebrání vejcovodu ☹ člověk je jak na kolébce, chvíli to chce vzdát, ale ty chvíle odhodlání bojovat převažují a u tebe jde vidět, že ten cíl tam je!!! 🙂

78marcela
29. črc 2014

@majda21 to je krasne, moc gratuluji, pěkně vysoké hcg, tak ať máš i nadále samé krásné zprávy.
@catchulinecka ahoj, neboj, my si do toho cíle taky dojdeme. Mě konečně dorazila ms, 6.den po vysazení léků, měla přijít do tři dnů. Takže teď to vypadá, že na KET jdeme 15.8 a odletet máme 16.8 jsem trochu na rozpacích, jestli tam vůbec letet, když se po KET nemuzu 5 dnů koupat. Tak jsem to měla hezky spočítané a to tělo si prostě dělá co chce.

musilka
29. črc 2014

Tak já mám od včerejška miminko u sebe 🙂 Z pěti zamrazených prvojader se vykultivovala jedna morulka. Dali jsme i to embroglue. V pátek ďobu ještě poslední pregnyl tak s testováním musím hodně počkat 🙂

@78marcela jela bych marcelko. Odreaguješ se.... 😉

majda21
29. črc 2014

@78marcela Děkuju. To mě mrzí, že sis tolik zažila....ale hlavní je to nevzdávat a bojovat dál. Na každou z nás čeká dobrý konec.

@78marcela Děkuju. Marci, určitě bych na tu dovču jela. Vypneš hlavu, budeš relaxovat a odpočívat a mezitím se mimi pěkně zahnízdí 😉 My přiletěli 30.6. a 2.7. jsem začala se stimulací a myslím, že hlavně kvůli dovolené je výsledek takový jaký je 🙂

@musilka Držím moc palečky!!!!

dashi
29. črc 2014

@musilka držím pěsti 🙂 hlavně odpočívej

78marcela
29. črc 2014

@majda21 taky chco jet...jen by bude líto, že se nebudu moct koupat...škoda, že to vyšlo tak pitomě, no jo no, jednou jsem slyšela přísloví - když chceš Boha rozesmát, něco si naplánuj. A ono to přesně tak je. Tak bbudu aspon po kolena, nebo třeba s tamponem třetí čtvrtý den bych mohla...
@musilka držím pěsti, at následuješ majdu..

dashi
29. črc 2014

@78marcela a proč se nemůžeš koupat, oni to dr. nedoporučujou ☹

soleilll
29. črc 2014

Zdravím, taky se chystám v září na KET. Uvidíme, jak to bude...

majda21
29. črc 2014

@78marcela Koupání mi nedoporučovali 4dny, ale zeptala bych se extra na moře....to je léčivé, ne??? 😉
Ale nedoporučovali mi opalování. Dokonce mi dr. po ET řekl, ať se slunci vyhýbám...

78marcela
29. črc 2014

@dashi jojo, prý po transferu se nesmí člověk koupat pět dní, říkají u nás v centru, jen sprchovat. Jestli to tedy platí na moře taky, to nevím, to se ještě zeptám. Třeba vadí jenom vana a horká voda...no jo ale aby zase nevadila třeba v moři studená, že jo, nevím...třeba tam bude pršet a nebude mi to vadit 😀 😀 😀 včera volali naši z Chorvatska, že jim tam celý týden prší.

dashi
29. črc 2014

@78marcela fakt, tak to u nás v car neříkali 😅 . Jasně měla bys být na sebe opatrná 😉

alarada
29. črc 2014

Ahoj holky, nás čeká teď KET. V pátek 1.8 jdu na ULT slizny a uvídíme. První ET bylo v květnu neúspěšné. Pak naplánový KET na červenec, ale i přes estrofem jsem začala ovulovat. Tak teď mám zvýšené dávky tak uvidíme. Doufám že budu mít v pátek pozitivní zprávy 😝

78marcela
29. črc 2014

@majda21 jejda, fakt? No super teda. To bude úžasné, pokud se nebudu moct ani koupat ani opalovat. No příští pátek jedu na ultrazvuk, tak se zeptám. A přitom mých několik kamaradek si účelově naplánovali otehotneni přímo na dovolené u moře . Tak jsem nemyslela že by to byl až takový problém.

majda21
30. črc 2014

@78marcela Uvidíš, co ti poví doktoři...Oni ti neporadí špatně 😉
A ty kamarádky byly po IVF?

78marcela
30. črc 2014

@majda21 ne, to nebyly...ale nevidím v tom zase tak velký rozdíl, proces je stejný...akorát způsob, jak se to dostane do těla, je jiný...

majda21
30. črc 2014

@78marcela To si napsala hezky 😀 Dej mi potom vědět, co ti doktoři řekli, taky mě to zajímá.

dashi
31. črc 2014

Dobré ranko holky 🙂 tak zítra frčíme na konzultaci do "novýho"CAR, tak už se začíná něco dít. Jen doufám, že 2.ivf dotáhneme dokonce 😉 .

kytka12
autor
31. črc 2014

Teď jsem četla článek, že Ministerstvo zdravotnictví chce povolit další pokus při IVF, tedy 5 pokus pro ženy do 39 let. Ale chce to omezit jen jedním vloženým embryem při všech pokusech... Na to já osobně teda prdím, nenechám si vyhodit půlku zmražených embryií (4 dávky po 2 embyriích) kvůli politikům. Navíc ta stimulace je drahá a dost bolestivá, po odsátí. Jaký na to máte názor? Myslím na 5 pokus při 1 embyru?

dashi
31. črc 2014

@kytka12 já jsem pro, já ketíky měla taky po 2 ks, tak mi zaváděli vždy 2, ale pak jsem tady někde na diskuzi četla, že ti můžou dát jedno a další zamrazit zpět, tak fakt nevím 😒 No ostatně zítra se na to dr zeptám 😉

kytka12
autor
31. črc 2014

@dashi Ahoj, já si myslím, že rozmražený embryo už není možný znova zmrazit, resp. příště se neprobudí, takže je to k ničemu, jen vyhozený peníze.

dashi
31. črc 2014

@kytka12 fakt nevím, já se po tom nikdy moc nepídila, šoupli mi tam 2 a bylo,nebylo 😉 zítra se na to zeptám, sama jsem zvědavá 😕

alarada
31. črc 2014

@kytka12 Ahoj pro nás by to bylo plus, protože nám můžou dát jen jendo embryjo kvůli genetice. Dvě máme zakázaný. Ale osobně si myslím že by mělo být hrazeno více pokusů ať zavádíte jedno nebo dvě embryja. Málo které z nás se to povede na první pokus ☹

majda21
31. črc 2014

Ahojky holky, tak dnešní hcg je 2300 (14.den po ET). 🙂 11.8. mám 1.utz, tak snad bude vidět, jestli je jedno nebo dvě 🙂

dashi
31. črc 2014

@majda21 gratuluju, ty bláho to je dost vysoký číslo neeee 😅

majda21
31. črc 2014

@dashi Děkuju moc, to poznáme až na utz jak moc vysoké je 😀 😀