IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

zofielinda
11. pro 2014

@78marcela bojuj holka, stojí to za to. Sílu zase nabereš neboj

cermi77
11. pro 2014

@78marcela vsechny tyhle pocity dobre zname asi vsechny co tu jsme ☹ , moc na Tebe myslim a preju at uz o zadnem dalsim pokusu nemusis premyslet, protoze tenhle bude uspesny. Za me muzu rict, ze kazdy nezdar me nakopnul do dalsiho pokusu, vim jak je to sileny, 14 dnu cekat jestli to vyslo, pak jestli se udrzi a ty drzkopady... Stoji to za to. Ja doufam, ze budes ten pripad, ze kdyz to clovek zacne definitivne vzdavat, tak se na nej stesti nejenom usmeje, ale chytne se jako h...o kosile a nepusti. Strasne moc ti preju, at se zadari 🙂 !!!

catchulinecka
11. pro 2014

@78marcela a právě teď, když s tím nepočítáš, to vyjde!!!

78marcela
11. pro 2014

@cermi77
@catchulinecka
@zofielinda
díky holky. Já vím že to tady zná každá. Možná se ta síla zase vrátí. Nevím. Po revizi jsem chtěla jít hned okamžitě. Prakticky jsem si tento pokus vydupala, chtěli čekat do ledna. Já ne. To jen teď mám blbý pocit. Asi jsem opravdu měla čekat, když už ne kvůli fyzické stránce, tak kvůli psychické.
No uvidíme, jak to dopadne. Třeba dobře.
Díky moc za vás všechny tady na mk

missym
12. pro 2014

@78marcela Moc moc moc držím pěsti, aby závěr tohoto roku byl pro vás doma tím nejkrásnějším a nadělili jste si ten nejpěknější dáreček, jaký si můžete jen přát 😵 Posílám velký pytel síly, aby jsi to všechno zvládla a dál bojovala 🙂

suzik161
12. pro 2014

@78marcela marcel, hlavu vzhůru!! Tenhle blbý čas zase přejde a bude líp!! U nás dneska svítí sluníčko, tak je ta nálada o trošku lepší, pošlu ti tam kousek!!! 😉

78marcela
12. pro 2014

@missym
@suzik161 jste moc hodný, holky...nevím, co bych si bez vás všech tady počala...

evcann
12. pro 2014

@78marcela
@zofielinda
@gasha
@missym
@kapr
@donia
@cermi77 tak hlásím novinky, dnes utz moc videt nejdřív nebylo, protože mám debilně dělohu a ještě je přesně na druhé straně než odkud je ten vnitřní utz, ale pak ji napadlo vzít to utz přes břicho a to už se nebylo kam ukrýt a jsem 5+4 a se srdíčkem, když jsem to srdíčko viděla tak mi i slza ukápla 🙂

donia
12. pro 2014

@evcann super, ze uz je i srdicko, tak jen tak dal.

cermi77
12. pro 2014

@evcann to je krasnyyyy, gratuluji, to bylo jasny, jine zpravy jsem ani necekala 🙂, a hele, ja mam delohu srdcovitou, dlouho dr. spekulovali, ze je dvouroha a jestli ji riznout a podobne nesmysly, ale kdyz se prcek chytne a zakousne, tak to zvladneme i kdyby byla obracena naruby. Jeste jednou gratuluji k ♥ !!!

donia
12. pro 2014

Holky, ja uz tu zase ve stredu mela zachranku 180/115, ja uz fakt nemuzu. Nejhorsi je, ze nikdy nevim kdy ten tlak takhle vyleti, uz se v tom placam treti tyden. Takze moje nejvetsi prani ted je, at uz je to konecne za mnou.

evcann
12. pro 2014

@cermi77 presne me taky rikali, ze ji mam otocenou a problem a ja nevim co vsechno a jedno dite jsem donosila bez nejmensiho problemu, ted to snad bude stejne, jak rikas kdyz se kousne a má to tak byt tak zustane 🙂

evcann
12. pro 2014

@donia to snad neni mozny, proc ti nedaji jine leky na tlak? nejak ho preci snizit musi, ti musi byt blbe, to je hrozny :(

donia
12. pro 2014

@evcann leky na tlak mi vymenili minuly tyden, ale nejak to stale nestacilo, kdyz mi 24 hod. neucinkoval. Tak mi ted ve stredu pridala jeste jeden na vecer, ale nez jsem ho stihla vzit, uz mi to zase takhle hodne vylitlo a byli tu sanitou. No des, ted uz jen doufam, ze snad navaly budou ustupovat a tlak se bude drzet. Je to fakt desny napor na telo i nervy a uvidim co pristi stredu na kontrole.

evcann
12. pro 2014

@donia no je mi to jasny, to musi byt hrozny, ja tenhle stav zazila 2x v zivote a vim jak desny to bylo a kdyz to mas takhle tak to je sileny napor i na ty nervy, ja si tenkrat rikala, uz nikdy tohle nechci zažít

donia
12. pro 2014

@evcann jj, presne tak, take si rikam, ze tohle uz nikdy. Jako bolest po operaci zlucniku nebo loni kolene, ci pri porodu byla desna, ale clovek tak nejak vi z ceho a ze to odezni, ale takhle nevedomost kdy zase je silena..

78marcela
12. pro 2014

@evcann tak to moc blahopřeji🙂

@donia vím jak ti je. Jednou mi tlak klesl na 45/37 a to bylo šílené. V životě jsem nezažila nic horšího. Tehdy jsem opravdu chtěla umřít. Přeji ať jsi co nejdříve v pohodě.

kapr
12. pro 2014

@evcann tak moc a moc gratuluji 😉 uz jsi klidna? 🙂

evcann
12. pro 2014

@kapr ne :D zase prijde neco jineho, nerikej, ze ty jsi klidná :D, ale tak jasne, je to jistá meta a trosku klidu je

donia
12. pro 2014

@78marcela jezis no to je taky sileny, jak jsi k takovemu tlaku prosim te prisla? Ja zavidim tem co maji nizsi tlak, ale tohle musel byt zase opacny extrem.

78marcela
12. pro 2014

@donia já mívám taky spíš vyšší, někdy normální, někdy taky vysoký. Tohle bylo asi před deseti lety a vůbec nevím co se stalo. Máma říkala že jsem byla úplně bílá, bezkrevna, já nemohla ani chodit. Nic. Šílená bolest. Smrt bych tehdy brala jako vysvobozeni. Strašný. Máma volala doktorku, ta mě nejprve vůbec nemohla tlak změřit, asi až na potřetí naměřila toto, pichla injekci a za hodinu jsem byla zdravá a už se to naštěstí nikdy neopakovalo. Ale nikdy na to nezapomenu, protože tohle bylo absolutně to nejhorší. A to už jsem měla šestkrát sádru, kvůli zlomeným nohám, rukám, jednou mě srazilo auto když jsem jela na kole, coby dítě jsem skočila do skla, takže mám na obou nohách dvacet stehů.. Ale tohle bylo jednoznačně nejhorší.

kapr
12. pro 2014

@evcann hele ja uz jo 🙂 nepochybuji 😉 vybojovala si to holka jedna- ale pinda by mne asi trochu rozhodil 😀

donia
12. pro 2014

@78marcela no zni to teda taky silene, ja si prave rikam, abych si ten tlak taky nesnizila moc, jak nejsem na nizsi zvykla. Tohle jsi mela fakt extrem. Taky jsem si rikala, ze nic horsiho jsem nezazila. Je to des, jak to dokaze s clovekem zavamat.

evcann
12. pro 2014

@kapr tak to jsem zvedava 🙂 necháš si to rict nebo si budu muset počkat?

kapr
12. pro 2014

@evcann no u syna jsme pri NT videli pindu, tak doufam, ze ted pindu neuvidime 🙂 rici si to necham100% 🙂 ale v osudu mam holku. Takze tak nejak nepocitam s klukem 😉 ale samo beru cokoli 😀

kapr
12. pro 2014

@78marcela myslim na tebe! Drz se! Ja si stejne myslim, ze se dockas 😵 a to te nechlacholim. Citim to.

78marcela
12. pro 2014

@kapr no jenom jestli nemáš rýmu 😀 kéž by ti ta předpověď vyšla. Já teď zavedla první dávku utrose a už to zase začne.

kapr
12. pro 2014

@78marcela 😀 no tak tu nemam 🙂 a na kdy to chystas?

78marcela
12. pro 2014

@kapr u mých dvou kolegyn, co teď nedávno porodily, jsem taky cítila, že to budou kluci a vyšlo to. U tebe byl první okamžik, co jsi napsala, že máš v osudu holku, tak jsem cítila ano, že je to tak, ale teď jak píšu mi prostě přijde kluk. Že jsi správná máma pro syny. No uvidíme, já moc senzitvni nejsem. Ale zvědavá jo. Pocit na holku mám spíše u
@evcann . Jejda, no už ať holky jdete, jsem zvědavá víc než vy 🙂

A dost by mě zajímalo, co bylo to moje miminko.

78marcela
12. pro 2014

@kapr jdu ve čtvrtek ve 13.30. Včera jsem byla na utz. A teď najednou, týden před šestým pokusem, po potratu, začali kmitat... Za celou dobu žádné vyšetření, nic, pouze hysteroskopie, kterou jsem si víceméně vyprosila . Na moje další dotazy ohledně vyšetření vždy bylo, že kdyby někde něco našli, stejně nasadí léky, které vám dáváme i tak. A teď to naráz jde a týden před vyšetřením. Rozšířený imuno a a ještě cosi. A že po transferu pichat frax. Tak uvidíme.
Stejně toto nevyjde. Ale když se udělaji ty vyšetření a něco najdou, tak aspoň vyjde poslední sedmý pokus, kde mám tři embrya zamražené a to tvrdím od začátku (i když tehdy jsem To myslela jako legraci) že vyjde až ten poslední. Jak se tomu blížím, tak tomu čím dal víc věřím.