IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
5. srp 2014

@kapr tak to chodíme do stejného centra a taky už ani nemusím hlásit jméno a známe se dlouho 🙂

tak já bych klidne vedla tabulku tady a treba kazdý týden ji vlozila at víme a nemusíme pátrat co a jak a kde jaky novinky, dala bych jméno, snažení, pak treba jaký car a na co se momentálne chystáme co vy na to? tak mi to kdyztak napiste a já to pak zpracuju 🙂

kapr
5. srp 2014

@evcann jj to jsem se dočetla 🙂
Jsou tam fajn 🙂 Já už se objednávám podle sebe🙂 Ještě občas do toho hodíme IUI, takže si to vždycky spočítám, rovnou se objednám na UTZ a do dvou dnů jdem na to 🙂)))) s nativem to plánuji stejně. druhý objednám se na druhý den MS a pofrčíme 🙂

evcann
5. srp 2014

@kapr jj taky to tak delam, se tedy musim priznat i kdyz jim jsem to uz take rekla, ze jsem po zkusenostech si davala vetsi davky Puregonu nez jsem mela, protoze tenkrat jsem prochazela presne tim samym a i presto, ze jsem si ted davala vetsi davky tak to bylo takove vydrene a nepovedlo se :(, jinak jsem ted taky v sobotu nabehla, ze druhy den cyklu tak sup dalsi IUI, ale mám smulu mám cystu takze tam jdu az 20.8. na IUI v priprave na rijen IVF. Me tam tedy nevyhovuje jedna doktorka, ted nevim jak se jmenuje, ale ta byla divna a mela takovy divny reci 🙂

kytka12
autor
5. srp 2014

Chtěla bych poprosit, pokud to půjde bez tabulek, bude to lepší. Myslím, že ty tabulky jsou dost frustrující pro holky, který se dlouho snaží a nejde jim to, když vidí, že ostatní už jsou v tom a ony pořád ne. Nebo sklouznou z KETu zpět do snažení nebo k dalšímu IVF.

majda21
5. srp 2014

Ahoj holky, tedy tady se to rozjelo...Držím palečky všem 😉

@dashi Děkuju za zeptání. Tak nějak nic nového. Na utz jdu až v pondělí. Včera mi to nedalo, měla jsem strach, jestli je všechno v pořádku, tak jsem si cvičně došla na krev, jestli hcg roste a bylo tam 18.den po ET 13000 jednotek. Teď vydržet do pondělí, kolik jich tam je 😀 😀

evcann
5. srp 2014

@kytka12 tak jak chcete mě je to jedno, já jen myslela pro lepší přehled, tenkrát jsme je taky někde měli a nikdo s tím problém neměl, mě se také nedaří a flustrující mi to nepřijde když stejně se tu o tom píše a čtou to všechny, tohle šlo jen o lepší přehled, rozhodně ne, aby to někoho stresovalo 🙂

dashi
5. srp 2014

@kytka12
@evcann ono to je beztak jedno, jestli tu ta tabulka bude, či ne....po pár stránkách diskuze, nikdo mít přehled nebude...já se u některých holek ztrácím už teď 😅 a to nás tu moc není 😉 Ale to je jen můj názor 😉

evcann
5. srp 2014

@dashi právě, já taky se v tom ztrácím už ted :D, ale tak když to někdo nechce tak to nebudeme hrotit, jsme tu od toho, abych se podpořily a měly se s kým kde vypovídat a sdělit si dojmy a zážitky a zkušenosti a tak

kytka12
autor
5. srp 2014

@dashi
@evcann No tak jak myslíte. Udělejte tabulku, jestli to nikomu nevadí 😉

kapr
5. srp 2014

@evcann a nebyla to slovena? Na krátko?

kapr
5. srp 2014

@majda21 za mne si myslím, že to jsou dvojky jak vyšité 🙂

majda21
5. srp 2014

@kapr Dám v pondělí vědět...děkuju...ale po tom všem tolik štěstí najednou, to se nám snad ani nemůže stát 😉

kapr
5. srp 2014

@majda21 právě proto 😉 Podívej na nás .....po tom všem je mému štěstí už 4 😲

evcann
5. srp 2014

@kapr tak to už přesně nevím, já za poslední měsíc tam byla u všech a nejsou to doktorky z doby kdy jsem tam chodila předtím, snad jen jedna, MUDr. Musilová, ta je moc milá. Ale tahle mě slušně zpražila až jsem to normálně obrečela když jsem šla domu

kapr
5. srp 2014

@evcann jj 🙂 Nás taky 🙂 a ještě jsme měli pocit že nám chtějí říci, že bůh ví, kde jsem si toho kluka uhnala. A přitom jsou si podobní, jak kdyby si z ....vypadli 🙂

majda21
5. srp 2014

@evcann @dashi @kytka12
Holky, možná si myslíte, že se mě to úplně netýká, ale furt jsem v kategorii snažilky. Dokud nebudu alespoň ve čtvrtém měsíci! Víte, jak je to dnes v prvních týdnech těžké...
Já osobně bych byla pro tabulku. Je to přehledné a člověk se nemusí ptát na určité věci několikrát, protože si je přečte. V jiných debatách jsem to vždy uvítala a nemyslím, že by to bylo stresující...naopak jakýkoliv úspěch kohokoli mě motivoval do dalšího boje 😉

alarada
5. srp 2014

Ahoj holky, je fakt že když se nám ten první pokus nevydařil a já jsem si četla v tabulkách komu se to podařilo tak to bylo flustrující. Ale pak jsem jsem si řekla že když se to podařilo jiným tak proč né nám. Naopak mě to motivovala a jen tak se nedám 😀.
A ve čtvrtek si pojedeme pro našeho sněhuláčka a ten se nás nepustí. Teda až za 9měsíců 😀

78marcela
5. srp 2014

Ahoj holky, ohledně tabulky bych spíše byla pro. Člověk ma alespoň přehled, já se přiznám že je nad moje síly si pamatovat kde co kdy. Většina z nás je i v jiných diskuzich a pamatovat si všechny tam i tady.... Takže proc ne, pro větší přehled. Navíc si myslím, že brát to takhle že někomu se podařilo a mě ne... To by byla depresívní i procházka po městě, protože tam potkávám spoustu maminek. Například dnes u mě v práci. Dvě kolegyně jsou starší a děti už mají, na další tři jsem se teď musela pořád dívat, protože otěhotněly všechny tři skoro náraz. Jedna porodila začátkem července, druhá týden po ní a třetí porodi v září. Dnes tam jedna byla ukázat miminko a neřešilo se nic jiného než porody, noční spaní, prdiky atd. Ale člověk se nad to musí povznést i když to není lehké, ale nesmí byt v depresi že oni mají dítě a ja ne.
Nebo je tu ještě možnost, pokud byste nechtěly tabulku, tak si pod svoji profilovku napsat info o sobě a aktualizovat to podle potřeby.

dashi
6. srp 2014

holky tak jí (tabulku)někdo spáchejte 😉
1.ivf - nic (2 ks)
1. ket - nic (2ks)
2. ket - nic (2ks)
přípravy na 2. ivf - nejspíš září - stimulace, čekáme na výsledky (změna car Helios Brno)

evcann
6. srp 2014

@kapr mě zase řekla, no joooo to vy co vám to nejde tak si pořídíte jedno v Car a místo, abyste byli rádi, že jedno máte tak chcete další a pak mi řekla, že jsem odešla od manžela dost brzo po umelym a jako pry proc? tak to uz me jako vytocilo, tak ji říkám, že z duvodu partnery dlouhodobé nevery a ze ji do toho nic neni, ze ja se ji do soukromého zivota také nepletu a kolik chci mit deti je moje vec, ale je fakt, ze od ty doby je klid a pak jsem u ni byla jeste jednou a byla mila

@78marcela jj to chápu, já to taky blbe nesla, ale je fakt, ze postupem casu se to povede temer vsem a cim dyl to trva tim si rikam joooo uz to bude, uz to tak dlouho trvat nebude, ale obcas kdyz je clovek vidi tak mu je do breku

@dashi díky


po 8 letech snaha:
PCO a zvýšená bunečná imunita
1.IUI červenec - neúspěšně
srpen příprava na 2. IUI
pokud se nepovede tak v říjnu na 3. IVF

tak mi to holky pošlete a já to zpracuju 🙂

78marcela
6. srp 2014

@evcann tak já Car Reprofit Brno. 1ET nic, 2KET nic, 3KET zamlkle tehu, 4KET nic, teď příprava na 5KET asi 15.8. Vždy dvě embrya kvality 1. Teď přijdou na řadu méně kvalitní.

colita.22
6. srp 2014

Ahojky holky,tak se k Vám přidám.Já byla na ET v Brně dvou embryí.No a chytla se oba.Čekám dvojčátka 🙂 už jsem v 8 týdnu a zatím je vše tak,jak má být.Tak snad to tak půjde dál.Přeji Vám všem at se Vám vyplní to co si nejvíce přejete.

evcann
6. srp 2014

@colita.22 ahoj, nespletla jsi si skupinu? 🙂, jinak gratuluji

78marcela
6. srp 2014

@colita.22 taky moc gratuluji. V jakém centru v Brně jsi byla?

majda21
6. srp 2014

@colita.22 Ahoj, moc gratuluji. Prosím tě, můžu se zeptat, jak vysoké jsi měla HCG a kdy bylo něco vidět na utz?? Jsem po 2.IVF a možná se chytli taky dva 😉

kapr
6. srp 2014

Holky tak já to asi vypisovat nebudu 🙂 myslím pokusy. Mám to u svého profilu a je toho tedy docela hodně. A nehledě na to si uvědomuji, že už to ani do profilu nepíši 😉 Nic ve zlém, ale pomalu si to už ani nepamatuji.
Jinak co se týče flustrace z miminek, také jsem to tak měla. Každý kolem mně otěhotněl hned napoprvé a já nic. Nyní už mají za sebou všichni i druhé kolo tak si říkám, že je řada už tedy na mně. A ano přiznávám, že je to trochu lepší pocit, když doma už jednoho prďolu mám.
Pozitivní je, že když to vezmu kolem a kolem vlastně neznám nikoho ani v okolí, ani na koníku, kdo by nakonec vyšel bez úspěchu. Takže děvčátka, dříve či později se dočkáme všechny 😉

kytka12
autor
6. srp 2014

Ahoj, vy zkušené, prosím kolik dní po posledních měsíčkách dochází ke KETu? Ještě jsem na KET nebyla, sliznici mám OK, tak bez stimulace. Potřebuju si dopředu vypočítat volno v práci, jestli se KET dělá 12 nebo 14 den aj. po prvním dnu posledních měsíčků.

kapr
6. srp 2014

@kytka12 tak na ketu jsem nikdy nebyla 😒

soleilll
6. srp 2014

@kytka12 Podám jen teoretické info z mého CARu, podle kterého se budu řídit já: 2.-3. den cyklu zajít na krev a tím vlastně začíná cyklus KETu. Pak se chodí na pravidelné kontroly růstu děložní sliznice, který se může medikamenty podpořit. Hlídá se termín ovulace (ke které by zřejmě nemělo dojít) a v ten den se zavádí embrya. Tzn. pokud počítáme, že totálně pravidelný cyklus je 28 dní, tak po 14 dnech od jeho začátku dochází ke KETu.

78marcela
6. srp 2014

@soleilll
@kytka12
teď jdu na čtvrtý KET. A vždy to bylo tak, že od 2.dne cyklu jsem začala stimulovat, a asi 12.den na utz aby se vidělo, jak vysoká je sliznice. Na KET se chodí 19.-20. den cyklu. Tak je to u nás a myslím že všude nebo téměř všude.