IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

monak85
12. únor 2015

@gasha Ty brďo, to snad nikdy nevypiju, obzvlášť takhle v zimě, to je úplně hrozný. :-/ Já jim normálně, ale snažim se tam ty bílkoviny více začlenit. 🙂 Mě bylo hrozně asi tak týden. A to břicho mám pořád a nejde ani zatáhnout.. 🙂 Ale to už je to nejmenší, když to nebolí.. 🙂 Ale říkají, že to je znamení, že stoupá hcg.. 🙂 Takže mě to trochu uklidňovalo než jsme dělali test. Teď mám zase obavy, aby stoupalo dostatečně (aby se miminka vyvíjely) 🙂

gasha
12. únor 2015

@monak85 A tys ho dostala po ET? Já totiž hned po OPU, čekalo se, jestli se to zlepší, jinak bych nemohla ani na transfer, ale nakonec to šlo.

monak85
13. únor 2015

@gasha Já až po ET, asi třetí den.. Tak nám doktorka řekla, že se nám tam asi uhnízďují.. A nakonec to tak i bylo asi. 🙂

dashi
16. únor 2015

Ahoj holky, přeji krásný sluníčkový den. Tak a jdu si zanadávát. Už mám toho v práci tak akorát. Tak já, jak blbec chodím do práce, aby se to nesesypalo, zaučuju novou kolegyni a ještě má vedení pindy. Nová kolgyně si klidně odjede pro holku do školky, že má horečku, to nepochopím ještě mi to ráno říká, že se jí holka nezdá. Tak jí doprčic necpu do školky. Ale jelikož je to rodinná známá šéfový, tak se to toleruje 😠. A to jsem mohla zůstat doma od ledna, no já kráva 🤐 . No, příští týden jdu k dr. tak si neschopenku nechám napsat a hotovo. Jo a to ta kolegyně je dosazená od šéfový, ale že neumí s PC v dnešní době...tak to je mazec (beru základy word a excel).

catchulinecka
16. únor 2015

@dashi jeeeee, mluvis mi z duse 😀 taky delam blbce v praci a rozhodla jsem se, ze se nebudu uz nervovat a od brezna si uz udelam volnicko 🙂

evcann
16. únor 2015

Tady se to zase hezky rozjelo, nové příchozím přeji hodne štěstí a opravdu jste si vybrali šťastnou a úspěšnou skupinku. Tak at se všem daří 🙂

dashi
16. únor 2015

@catchulinecka jj, jenže na mě nikdo ohled nebere ani v tom směru, že jsem těhotná 😒 A to mě nejvíc sejří, že někdo může mít privilegia a někdo ne. Kdyby byla schopná, tak neřeknu ani popel, ale myslet si, že to zvládám, protože jsem dohozená od šéfky.......to je docela paradox. Co jsem mohla, to jsem jí naučila, jenže to jsem jí seděla za zadkem. Tak teď se krasavice ukáže 😝

monak85
17. únor 2015

Ahojky 🙂 Tak mi dnes doktor gynekolog tak trochu vyčetl, že jsem si nechala zavést dvě embryjka, že je to zbytečný, že by to zakázal a jestli na to jsem připravená a spousta otázek... Že je to zbytečně víc rizikový.. Tak z něho mám divný pocit.. :-/

78marcela
17. únor 2015

@monak85
A co to hcg, kolik bylo dnes? A potvrdil ti dvě, dělal ti utz? Nediv se, oni to všichni říkají, vidí to z té odborné stránky, a vícečetné tehu je vždy rizikovější než jedno.

kapr
17. únor 2015

@78marcela ahoj marcel, tak prosím tě co ty? Jak to tedy vypadá? Koukám, že budeš mít to první období za sebou 🙂

78marcela
17. únor 2015

@kapr no zatím dobrý. Ve čtvrtek jsem byla na kontrole. Dostala jsem průkazku. Mimi mělo 3,6 cm a hezky se hemžílo. Tak snad dobrý. Ale od soboty mi není vůbec blbě. Ale i tak doufám že to dáme.

monak85
17. únor 2015

@78marcela Ahojky, krev bude až zítra po druhé hodině. Utz dělal a našel dva gestační váčky, ale řekl, že nemá tak dobrý utz, aby viděl víc, Ale já byla jak v sedmém nebi, že jsou oba dva tam kde mají být. Teď ještě aby byli v pořádku. Příští týden jedu do Plzně na utz na kliniku, tam mají mnohem lepší, tak uvidíme víc.. 🙂

kapr
17. únor 2015

@78marcela 🙂 ty jo tak neboj 🙂 pokud by bylo něco špatně, tak už bys to věděla. O tom jsem přesvědčená, že základ je dobrý 😉

hanule80
18. únor 2015

Ahojky, držím všem palecky! Koukám jak se tu řady tehulek rozrůstají 🙂
Já jdu na kontrolu zítra, tak se na prdolky těším! Věřím že bude vse ok. Ohýbání už začíná být problém 😀 tomu co je výš se to krajně nelíbí, dostanu vždy kopanec 😀

lucka.pihatka
19. únor 2015

Holky, byla některa na laparce a odebrání vejcovodů? zajímalo by me, kdy nejdřív jste podstoupili další ivf.dekuji

maggie4
19. únor 2015

@lucka.pihatka ahojky, mně teda nebrali vejcovody, ale ložiska endometriózy ze septa a vaječníku. Byla jsem na laparce v listopadu a v lednu doktor říkal, že můžeme začít řešit IVF. Jenže byla dlouhá objednací doba, takže jsem nakonec začala stimulovat v dubnu a na IVF jsme šli v květnu, tj. 5 měsíců od operace začátek stimulace.

zofielinda
4. bře 2015

Holky nechodíte některá do ISCARE. Imunoložka mi doporučila tam přejít.
Jak je těhotným?

kapr
5. bře 2015

@zofielinda já jsem chodila 🙂

78marcela
5. bře 2015

@maggie4 tak jak se daří? Vše ok? už jsi u své mudry nebo pořád ještě v CAR? já dnes na kontrole, v pondělí na screeningu a čekáme zdravou holčičku. 🙂

kapr
5. bře 2015

@78marcela to je co? 🙂)))) tak ses přeci jen dočkala odměny 😉 moooc znovu gratuluji, už si užívej!!! 🙂

monak85
5. bře 2015

@78marcela Moc gratuluji a jen samé štěstíčko přeju! 🙂 To už vam řekli, že to bude holčička?

maggie4
5. bře 2015

@78marcela Ahojky, tak to ti blahopřeju, holčičku sis, pokud vím, přála, viď? To je neuvěřitelné, že už se to takhle brzo pozná. My jsme asi divní, ale asi si to říct nenecháme, ať máme nějaké překvapení. Stejně nám je to po těch dlouhých letech úplně jedno. Jen si přejeme zdravé a šťastné miminko.
Jj, už jsem u své mudry 🙂 Za 14 dní jdu na kontrolu, tak snad je vše v pořádku. Měla bych dnes začínat 9. týden. Pořád tomu nemůžu uvěřit, že mám v sobě malinkého tvorečka 🙂

zofielinda
5. bře 2015

@kapr A ke komu? Bylas spokojená?

kapr
5. bře 2015

@zofielinda za tech 7 let jsem byla uplne u kazdeho 🙂 ale ja to nikdy neresila. Vcelku jsem byla spokojena. Jako stalo se par seku, to ano, ale jinak mi vlastne uz posledni roky nechavali volny prostor 🙂 dobre je, ze tam delaji vsechno. A vsichni jsou mili. Jen se mi osvedcilo, ze musim mit hlavne svuj rozum a sve informace. Pak lze cokoli 🙂 ale je to tez doktor od doktora 🙂 pro mne naprosto standartni nadstandart 🙂 nemenila jsem 🙂

78marcela
6. bře 2015

@kapr jojo, mám holčičku za odměnu. I když stále trvají nevolnosti. A dost kruté. I když teď musím říct, že dnes jsem ještě nezvracela, to se divím.
Jinak mi včera na kontrole, tak mi řekli že mám zvýšené riziko preeklampsie. Ale snad to bude dobré. Musí byt.
@maggie4 tak super, to je paráda. Ať se hezky drží, ty naše miminka. Určitě nejste divní když si to nenecháte říct. Já bych to nevydržela, když tu ta možnost je, to vědět. Už se těším až budu nakupovat přesně pro tu naši holčičku ty holcici věcicky. Když jsem předtím byla v obchodě, tak těch neutrálních tam moc nebylo. Úplně minimum. Asi si to dnes všichni nechají říct a kupují pak konkrétně pro holčičku nebo kluka. O ty neutrální asi není zájem. A taky jsem prostě strašne zvědavá, i když mi to bylo úplně jedno.

78marcela
6. bře 2015

@maggie4 vždy jsem chtěla holčičku ale byla jsem si jistá že cekam chlapečka. Zdálo se mi o něm, prostě jsem byla přesvědčena o klukovi. A když jsem se teď na screenu ptala a doktorka řekla že mezi nohama nic nemá tak jsem na ni hleděla tak nedůvěřivě a říkám-ale já myslela že to je kluk. A doktorka- no můžeme to ještě ve čtvrtek zkontrolovat vaginalne, ale ukazovala se hezky a jsem si jistá, že ji tam do čtvrtka nic nevyroste 🙂
A měla pravdu. Včera to znovu kontrolovala a říkala že mezi nohama je stále prázdno🙂
A mám samozřejmě velikou radost že se mi splnil sen a věřím že to bude už v pořádku.

maggie4
16. bře 2015

@78marcela Ahojky, tak koukám, že už jsi v 16. týdnu. To to letí, co? 🙂 Vše v pořádku? Já jdu ve středu na kontrolu, tak jsem napnutá, co se dozvím. A teším se, že zas prcka uvidím na UZ 🙂

78marcela
16. bře 2015

@maggie4 tak super, držím ti pěsti. A co, jak se cítís?

maggie4
18. bře 2015

@78marcela Cítím se unaveně, některé dny nejsem schopná vůbec nic dělat, jindy je to lepší. Sluníčko a krátké procházky mi dělají dobře 🙂 Nevolnosti už tak hrozné jako na začátku nemám, několikrát denně se mi navalí, ale zvracím, jen když sním něco těžkého, takže se snažím jíst lehká jídla a funguje to.
Dnes jsem byla na kontrole, mimi už vypadá jako miminko, hemží se. Bylo to nádherný. Škoda, že nemůžu chodit častěji 😀
A co ty? Jak se cítíš a jak se ti daří? Bylas na tom PAPP testu? Dneska mi ho Dr. nabízela, ale já nevím...

evcann
18. bře 2015

@zofielinda já taky chodila do Iscaru, mam od nich obě děti takže za mě dobrý 🙂, ale jak říká @kapr tak to chce mít i svůj rozum a pak to jde. Já kolikrat taky nakráčela s tím, že chci tohle a tohle a šlo to.