IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

suzik161
2. led 2015

@78marcela mě by se líbila Eliška 🙂 uvidíme, jaká jména vybere a třeba to bude i jiné, ještě je dost času. Shodli jsme se, že do toho 20tt nebudeme vůbec nic řešit 🙂

78marcela
2. led 2015

@suzik161 dnešek nám oběma krásně vyšel, tak jak jsme si plánovaly, vid. Mám radost.. 😉 🙂

suzik161
2. led 2015

@78marcela to máš pravdu a bude to pokračovat i nadále. Mám z tebe obrovskou radost!! Manžel neví, že si tady s vámi píši, ale tohle jsem mu dneska říkala 🙂 budeš na neschopence?

78marcela
2. led 2015

@suzik161 musím se domluvit s doktorem. Nevím ale komu kdy říct. Na kontrolu mám jít až 15.1
popravdě moc mě neláká představa že jsem furt doma. Přítel je přes týden pryč v práci, někdy jezdím za ním, to bych nemohla, žádný výlety, žádný víkendy nebo dovolená.. Taky nevím jak vyřešit svoje podnikání, když budu na neschopence, jestli mohu vystavovat faktury, když práci budou odvádět jiní? To vůbec netuším..
Ale chci aby miminko bylo v pořádku, a když to doporučí doktor tak půjdu. Možná to bude i rozumnější, než nechat na sebe děcka prskat bacily.

suzik161
2. led 2015

@78marcela já jsem říkala v Caru, že nemám fyzicky náročnou práci, ale psychicky a hlavně mohu od dětí něco chytit 🙂

donia
2. led 2015

@rezni ET kvuli zdrav. stavu nemohl probehnout, takze se mrazilo. Z 5-ti odebranych, byla 4 ok, zaplatili jsme si ICSI, protoze jsem vedela, ze do dalsi stimulace bych uz nesla, tak abych vedela, ze jsem pro to udelala vse. A po PK zbyla 2, ktera se teda zamrazila. Jak uz jsem ale psala, nejak nevim zda se do toho poustet, mam z toho tlaku strach. (prvni porod mi vyvolavali 38tt prave kvuli tlaku, u druheho jsem brala prasky uz od zacatku a od te doby uz beru na tlak stale) I pres prasky mam stale hranicni tlak 140/90, niz mi to proste nejde.

78marcela
3. led 2015

@kapr teď jsem si vzpomněla že jsem ti předpověděla toho kluka. Už máš za sebou nt screening? Byl tam pindik?

kapr
3. led 2015

@78marcela no zatim to vypada na tu holcicku 🙂 a myslim, ze bude 🙂 ja ji mam v osudu 🙂 ...ale jeste to neni 100% ty holky se hur poznavaji. U Jakuba uz tam pindik byl krasne videt.

78marcela
3. led 2015

@kapr tak to je fajn, že jsem se spletla, vid..😉😉😉

catchulinecka
3. led 2015

@78marcela Jejda Marci, no co toto??? Bože můj, to je fakticky zázrak, hrozně moc Vám držím všechno co jde, ať je z tohoto krásného nárustu krásné zdravé mimino!!!

rezni
3. led 2015

@donia tak to jsi došla dál než já. Ze mě vydolovali 3 vajíčka oplodnili 2 a třetí den konec... ani jedno. Chápu, že je to těžká volba, takové rozhodování ti opravdu nezávidím. Moc ti přeji, aby na konec všechno dobře dopadlo. Někdy bych vážně chtěla křišťálovou kouli,aby mě řekla jak to všechno dopadne 😝

rezni
3. led 2015

@kapr četla jsem vaši diskuzi jestli se nepletu čekáš miminko s nativu. Přemýšlím o něm, ale nevím jestli je to pro mě vhodný když je mě už 40. Mužů se zeptat proč si se rozhodla pro nativ a jestli jsi byla i na IVF ? A velká gratulaci k miminku

kapr
3. led 2015

@rezni mne je 38, myslim, ze nativ je pro kazdeho vhodny, pokud je zdrav. Je to IVF bez hormonu, bez stimulace. V prirozenem cyklu. Jen se uvadi nizsi uspesnost. Coz je logicke. Je to o 1 vajicku, takze 50%:50% 🙂 ja mela nativ, jelikoz uz mi nic jineho nrzbylo. IVF mam vycerpane, IUI s nasim spermiem sance 0. A nativ se da i financne zvladnout. Byla jsem pripravena, ze bych nativ zkousela 1x - 2 x do roka. Dokud to vek dovoli. Asi cca do 42 let 🙂 tak doufam, ze uz to nebudu muset resit 🙂 Nevim jakou mas anamnezu, ale ja bych do toho sla 🙂 jo a vsechna Ivf u mne nevysla. A vzdy jsem mela 1-2 embria k zavedeni a zadne mrazacky.

78marcela
3. led 2015

@catchulinecka věřím že to teď dobře dopadne. Teď čárka sílí hezky, i podle krve to vypadá dobře takže jsem plná naděje🙂

kapr
3. led 2015

@78marcela jj tak uvidime 🙂

rezni
3. led 2015

@kapr já mám jen jeden vejcovod a druhý mám ucpaný 😀 no a věk to je asi to nejhorší, páč sice je folikul, ale vajíčko nikde, ale musím věřit, že ho ze mě vydolujlí.Tam kde jsem byla ta nativ nedělali. Teď v lednu jdu jinam a tam vim že ho dělaji, tak uvidím co mě řeknou. Mám strašný strach, že dám spoustu peněz a nic 😢 tak vážně přemýšlím o nativu.... Jinak jak pravil Dr. Jsem vpořádku?! Dr.to viděl tak skvěle, že než jsem se rozhlídla tak se dělalo IVF a pak to překvapeni, že vajíčka nikde, neměl ani potřebu dělat nějaké vyšetření

kapr
4. led 2015

@rezni tak to nevim, jestli je nativ to spravne. Muzou to jeste pidporit clostillem....to nic nestoji. A kdyz jsi mela IVF tak nejaka vajicka byla?

rezni
4. led 2015

@kapr vajíčka byla 3 , oplodněná 2. Jedno to vzdalo třetí den a to druhé to vzdalo čtvrtý den. Mám bohužel i jeden vaječník poloviční . Takže polovina vajíček 😖 na druhé straně kde je celý vaječnik tak neni vejcovod a druhý vejcovod je neprůchodný.

evcann
5. led 2015

@rezni hele a co ten hormonalni profil tak preci vidi jakou mas zasobou vajícek, z toho se to pozna, na to ti rekli co?

@kapr jinak se mi dnes v noci zdalo, ze jsem na obliceji samej pupinek a ze teda cekam holcicku, protoze bere krasu, tak to jsem na sebe zvedava

@78marcela a co ted ty? jdes na krev? a k doktorovi tak za tri tydny az co? to cekani je sileny

kapr
5. led 2015

@rezni No tak to opravdu s Nativem nevím nevím....průchodnost vaječníku je jedno, ale berou jen jeden folikul-jedno vajíčko, které přirozeně dozrává. Takže bych řekla, že je to metoda vhodná třeba pro nás právě proto, že já jsem naprosto OK a máme jen špatné spermio. Tudíž u nás ty spermie v tom počtu k vajuchu prostě nedoplavou......Ikdyž i to se stalo a máme syna 🙂 Když ale nemíváš vajíčka, to by bylo asi jen vyhazování peněz. Jelikož platíš půlku, ikdyž vajíčko nezískají.

kapr
5. led 2015

@evcann faaakt? Já jsem na sebe taky zvědavá. Příští týden jsem 16 a jdu zase na utz, tak myslím, že by pohlaví mohlo být už přesnější 🙂 ty dej hlavně vědět, jak jsi dopadla 😉

evcann
5. led 2015

@kapr tak ale tobe uz predbezne rekli holku ne? to to uz jen potvrdí 🙂, no já jsem zvedava, tak ja myslim, ze v tom 13tt na utz na tom screeningu by uz taky mohli neco u me videt 🙂

kapr
5. led 2015

@evcann tak kluka určitě, to jsem u syna poznala i já 🙂 proto si troufám říci, že teď to byla buchtička, jako s pahoreckem, ale pinďa to tedy nebyl 🙂

evcann
5. led 2015

@kapr jo kluci se poznaji snáz :D

kapr
5. led 2015

@evcann v mém fotoblogu pod albem Kapr je fotka z 12tt a s pindíkem. Tak jukni 😉

evcann
5. led 2015

@kapr joooo tak ten je jasnej :D, krasně videt

kapr
5. led 2015

@evcann tak vidíš 🙂

hanule80
5. led 2015

Ahojky, taky se přidám s pohlavím, na screeningu ve 13 tt byl kluk poznat hezky, tak není pochyb a to druhé asi holčička, ale tam to prý ještě není tak jisté 🙂 tak snad příště budem vědět víc.

dashi
6. led 2015

@78marcela tak vidíš hoka 😉 potichu gratuluju 🙂 Jinak holky já nic nestíhám, natož chodit na web ☹ V práci konečně oznámeno těhotenství a zkrátila jsem si úvazek na 6 hodin, aspoň to 😉 Jinak vše probíhá dobře až na těhu cukrovku 😒 . Takže spíš hubnu než přibírám. Začíná se mi rýsovat pupendo 😉
@suzik161 tak jak válčíš 😉 jj, jména tak u nás je to jasný kluk po tátovi František, což jsem zprvu moc nadšená nebyla, ale teď se mi začíná líbit a holčičku jsem chtěla Elišku, jenže je jich nějak moc tj 2. varianta zatím Terezka 🙂 No, bude to velký překvápko, jelikož si počkáme až do porodu 😝

evcann
6. led 2015

@hanule80 takže nejspíš páreček jo, to je krásný 🙂

@dashi to už jsi byla na teh. cukrovce jo? Terezek je urcite jeste vic nez Elišek 😀