IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

kytka12
autor
23. črc 2014

@andreee86 Jo v HK Sanus je, ale já chtěla do Pardubic. Chodila jsem chvíli i do Arlety Červený Kostelec, ale lékař byl pro mě příliš nemluvný. Potřebuji někoho, kdo mi vysvětlí rozumně a věcně danou věc. Nechci to z toho člověka tahat, což v Arletě bylo. Navíc neměl smlouvu s pojišťovnou, tak nám nabízel hned po prvním neúspěšném IUI nativ IVF za 26 tis. V Sanusu jsme pak měli 2x IUI nikdo nás nenutil IVF, ale šli jsme do toho s ICSI a prodlouženou kultivací vajíček to stálo asi 25 tis. Snad z toho bude mimčo, máme něco v mrazáku.

andreee86
23. črc 2014

@kytka12 Držím moc palce, určitě to dopadne dobře. A kdy jdeš? Já mám s tímhle právě taky problém. Ten doktor, ke kterému chodíme, hrozně kuňká. Musím vždycky napínat uši, abych ho slyšela a rozuměla mu, spíš mi přijde, že si povídá sám pro sebe než aby mi něco vysvětloval. Sice se vždycky zeptá, jestli chci něco vědět, ale já právě chci, aby mi to vysvětlil sám. Když je to KET, tak se to nebere jako pokus na pojišťovnu, ne? A kolik máte mrazáčků?

damae
23. črc 2014

@fori Já byla u Apolináře loni v zimě - na IVF, které nevyšlo. K Apolináři jsem šla, protože mi ho taky všichni doporučili. Z mé strany to byla spíš negativní zkušenost - byla jsem na některé z konzultací/vyšetření s Faitem, Jirsovou, Řežábkem a ještě jedním doktorem a doktorkou. Nejvíc sympatický nám s manželem byl Fait, protože měl (černý) smysl pro humor. U Jirzové jsem byla naposledy po IVF a pět měsíců po IVF, kdy již měla v kartě napsané, že to nevyšlo, se mě zeptala, jestli jsem teda těhotná. Tím začala naše konzultace, pak to šlo o desíti k pěti a skončilo mým brekem. U Apolináře mi nedělali absolutně žádné vyšetření, měla jsem jen imunologii z předchozího centra a to jim stačilo. Byla jsem zoufalá a tak jsem se moc nebránila. Plusově musím zhodnotit, že byli všichni celou dobu moc milí a podle mě i vědí, co dělají. Mínusově, že absolutně nic nevysvětlují a když člověk klade dotazy, tak nejsou nadšení a moc neodpovídají (Jirzová). Po prvním nepodařeném IVF nic nechtěli řešit, že prej až dvě IVF jsou pro ně závažné. Takže tak.

kytka12
autor
23. črc 2014

@andreee86 Ahoj KET platíme jen 300 Kč a máme 9 mrazáčků, čili 4 pokusy - zamrazili je po dvou a jeden po třech. Teď dostanu měsíčky a rozhodnu se, jestli to rovnou zkusím nebo až v září.

andreee86
23. črc 2014

@kytka12 a na KET se nijak nestimuluje? V Jihlavě moc nejsou nadšeni ze dvou, preferují jedno.

andreee86
23. črc 2014

@damae ahoj, tak to koukám, že až po dvou. Někdy by mě zajímalo, co je víc zajímá, jestli pacient nebo peníze. Ale asi spíš ty peníze. Mně by asi moc nevyhovovalo to vyšetřování od různých doktorů. Vždyť je lepší, když tě pokaždé vyšetří jeden doktor, ví toho pak víc, o tvém stavu a tak, může rozmýšlet co dál. A každý může mít jiný názor. A teď chodíš někam jinam?

kytka12
autor
23. črc 2014

@andreee86 Tak to nevím,jestli se na KET stimuluje. Myslím si, že u mě bude určitě Utrogestan, ale doufám, že jinak nic víc. Sliznici mám OK.

damae
23. črc 2014

@andreee86 Jo, mě ten přístup taky trochu překvapil (asi naivně) a stejně jako ty jsem si řekla, že mít pokaždé jiného doktora se mi nelíbí. Teď chodím k doktorovi, co sice nedělá přímo IVF, ale zato mi udělá nějaká vyšetření. IVF samotné jsem snášela docela dobře, ani extra blbě mi nebylo, ale měla jsem zdravotní problémy hned potom (zdánlivě nesouvisející) a myslím, že byly min částečně způsobené tím, že bylo moje tělo dost vyčerpané. Takže další IVF si chci pořádně rozmyslet.
Držím ti na tvoje IVF moc palce a přeji psychickou pohodu. Samotný ten proces je docela v pohodě a mě to ani nepřišlo nijak moc náročný. Jen u Apolináře k tomu nedávají nemocenskou a silně doporučuji si pro ní případně zajít k normálnímu gynekologovi nebo k praktikovi. Já byla fakt hodně unavená.

kytka12
autor
23. črc 2014

@damae Souhlasím, nyní bych si dala nemocenskou. Sice tím pádem budu mít mizerný plat v práci, ale po zkušenostech bych nedělala už ramena. Špatně to snáším, bolest břicha, únava, motání hlavy, čili totálně rozhašená. Motání hlavy mívám občas i teď, měsíc poté. Jak dlouho jsi bla unavená a rozhašená a co ti bylo? Většina holek tu píše, že jim nic nebylo....

damae
23. črc 2014

@kytka12 Měla jsem problémy se zuby. Hned několika najednou a hned potom, takže si myslím, že to na to muselo mít nějaký vliv. A unavená jsem byla fakt hodně. Ale jinak mě nic nebolelo. Menses jsem měla rozhašený cca půl roku. Ze zkušeností spolutrpitelek ale vím, že bývají bolesti břicha, motání hlavy atd. U mě si ty hormony podle mě hrály i s náladou - naštěstí v pozitivním slova smyslu.
Bohužel je to zásah do těla, ale zas za pozitivní výsledek to stojí. 😉 Já jsem se ale rozhodla to dávkovat opatrně, naštěstí zas tak moc nespěcháme.

fori
23. črc 2014

@damae jeeežíš, tak to mrzí, že máš u Apoli takovou zkušenost... to docela koukám.....já teda nikdy neměla žádný problém...vždy se mě ptali ke komu chci jít....já vždychodila k rd. Malkovské, ta tam byla tenkrát nová a k Řežábkovi....já si stěžovat nemůžu....ale každý to má jinak....mě zase nevyhovoval Iscare a jiní si ho chválili.... no uvidím jaké to tam bude ted.... tenkrát jsem byla ze všeho vyplašená ..... ted jsem v klidu, vím do čeho jdu......jen doufám, že když jsem po IVF ( ICSI) že mě nebudou tlačit do IUI 🙂 🙂

fori
23. črc 2014

@sasanka033 no někteří doktoři jsou fakt kreténi....je nejlepší chodit k jednomu nebo ke dvoum, mě se vždycky zeptalo ke komu chci jít.....ted když jsem tam volala, tak mi dali na výběr, a já blbec řekla ,že mi to je jedno...tak pak dám vědět u koho jsem byla 😉

dashi
24. črc 2014

@andreee86 ty jsi z Pelhřimova? Já bydlím kousek od Pejru 🙂 😉

dashi
24. črc 2014

@andreee86 to je teda pěkná blbost, já některý testy měla před 1. ivf. Gyndař by ti fakt měl vystavit dopručení, když mu řekneš, že se chystáš na ivf, ale chceš jít na genetiku a imuno, tak nevím proč by ti to nenapsal 😒

dashi
24. črc 2014

@damae to je snad všude, že 2. ivf něco řeší, nám řekli v car ČB to samé 😖

punky
24. črc 2014

ahojky holciny tak ja se k vam jdu pridat v polovine srpna mozna drive o par dni drive podle MS zacinam stimulovat na IVF s PGD je to nase prvni IVF u nas je problem v moji genetice mam dedicnou genetickou mutaci proto to PGD jinak ja jsem po zdravotni strance v poradku vsechny testy co mi delali jsou super a spermiogram je ukazkovej takze pevne verime ze se nam zadari hned na poprve 😉 vsem vam holky preju at to co nejdrive klapne mate pod srdcem to vytouzene stesticko 🙂

sasanka033
24. črc 2014

@andreee86
@kytka12
cau holky, na KET se stimuluje jen kdyz nemate ovulaci nebo mivate problem se sliznici. vetsinou se bere estrofem, nebo neco jinyno na bazi estrogenu. ma za ukol zablokovat ovulaci, ale zajistit peknou sliznici. doted jsem vlastne nechopopila, proc je potreba nemit ovulaci, kdyz se v nativu KET s ovulaci dela, ale je to tak 🙂

sasanka033
24. črc 2014

@dashi ahoj, to si teda nejsem jista, ze by gyndar mel vsechno tohle vystavit jen tak. bez nejakyho nalezu nebo problemu. doktor ti nevystavi vsechna vysetreni jen proto, ze je chces mit, to by mel pak asi co vysvetlovat pojistovne. imuno i genetika jsou draha vysetreni a proste z toho duvodu je vsem hned zkraje nedelaji...

kytka12
autor
24. črc 2014

@sasanka033 Aha, děkuju. Asi není žádoucí, když se vkládají dvě embrya, aby došlo k ovulaci a tím možnému oplodnění třetího. Tož chápu, že jsou ženy, které odnosí i 5 dětí, ale to je už na trakárek, bo se to snad nedá nosit 🙂... Tak já byla na IVF v červnu hned týden nato ET jedno embryo, za 10 dní krvácení, ale embryo se drželo, lékaři mě vylekali s možným mimoděložním těhotenstvím a šla jsem na laparoskopii. Zjistili, že mimoděložní to není, ale potratila jsem. Od té doby na tom nejsem psychicky moc dobře, mívám občas navečer úzkosti. Čili další těhotenství pokud možno nehrotit, to je můj závěr.

dashi
24. črc 2014

@sasanka033 no, já to beru tak, že můj doktor o broblém s otěhotněním věděl, a já s tím fakt problém neměla a myslím, že na genetiku mě vzali bez žádanky, když jsem se objednávala a řekla jaký mám problém 😉 ,ale už je to nějaká doba, tak nevím jak teď 😉

sasanka033
24. črc 2014

@kytka12 jeee:( to je mi lito:( jinak bych nerekla, ze to s tim souvisi covece, to co pises. kdyz v nativu ovulace na ket zadouci je...

sasanka033
24. črc 2014

@dashi sla jsi sama na genetiku a vzali te bez doporuceni?🙂

kytka12
autor
24. črc 2014

@sasanka033 Hele fakt nevím s tou ovulací a KET nemám zatím žádnou zkušenost.... Uvidím v září.

andreee86
24. črc 2014

@kytka12 já měla zatím také Utrogestan, akorát mě po tom bolí prsa a ráno sem jak opilá, ale za chvíli je to Ok. Akorát mi vadí to zavádění. Hlavně v práci je to takové divné, to je jak kdybych si nic nezaváděla.
@damae - s neschopenkou souhlasím, po OPU je to snad zbytečné, ale po ET doporučují klidový režim, hlavně ten první týden, vím, že holky z jiné skupiny vždycky leží, ani se nehnou a nic nedělají. V Sanusu dávají 14 dní, do první kontroly. Tak mě i překvapuje, že tady ne.

andreee86
24. črc 2014

@dashi Ahoj, no já jsem taky kousek od Pelhřimova 🙂 Tak 20 km. A kterým směrem bydlíš? 🙂 Já chodím právě do Pejru ke gyndařce, ještě zkusím se domluvit v CARu, mám jiného doktora. Ten můj odešel, tak chodím k jinému a ještě jsem s ním o tom nemluvila. Tak uvidím.

andreee86
24. črc 2014

@sasanka033 aha, tak už je mi to jasnější. No, ovulaci by měli asi poznat i z toho hormonálního profilu, ne? a sliznici taky? Nebo to jen ultrazvukem?
@kytka12 - to mě také mrzí, ale věřím a držím palce, že teď všechno dopadne tak, jak má.

dashi
24. črc 2014

@sasanka033 jj, v ČB dr. Čutka, velkej odborník....tenkrát jsem sestřiče při objednání řekla, jaký mám potíže s otěhotněním a fakt nebyl problém 😉 myslím, že do 14 dnů mě vzala 😉

dashi
24. črc 2014

@punky držím palce do zdárného konce 🙂

punky
24. črc 2014

@dashi dekuju ja tobe taky 😉

majda21
24. črc 2014

Ahoj holky, můžu se k vám přidat do diskuze?? Koukám, že se to tady pěkně rozjelo a zapojilo se vás hodně 😉 Jsem dnes 7.den po ET 2.IVF a na ranním testu jsem měla pěkného ducha...Nevíte, jak dlouho se v těle drží Pregnyl (já měla Cetrotide)?? Jsem z toho nervózní, protože vloni jsem zažila to samé a bylo to biochem.těhu!! Pak proběhl 4xKET a taky nic...