IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

kapr
21. říj 2014

@evcann no jedině snad to, že mne včera pěkně bolely vaječníky a píchá mne děsně v kříži 😒 je to trochu jiné než jako před MS ale na klidu mi to nepřidává. Jen si myslím, že je to asi i kalhotama. Mám nějak větší bříško, tak jsem povolila pásek o jednu dírku a hned je lépe. 🙂 No já jsem také napnutá. plánuji na krev v pátek i v pondělí. To bude další krůček. 😲 je to o nervy 🙂 tak dlouho jsem čekala na // a teď na ně hledím a modlím se, aby to bylo správně a v pořádku.

kapr
21. říj 2014

@evcann a co budeš dělat, když MS nepřijde?

martiina_k
21. říj 2014

@evcann a nemůžeš být těhotná přirozeně - v druhém diskuzním foru jedna taková byla, čekala pořád na menstuaci, pak šla i na vyvolávačku, pořád nic, tak si z hecu večer než měla jít na gyndu udělala test a byl pozitivní 🙂

evcann
21. říj 2014

@kapr no to vůbec nevím asi injekci na vyvolání, ale nikdy se mi tohle v Caru nestalo tak mám takový divny pocit, že jako jestli ted do toho vubec jít, když to nejde tak jak by mělo, víš jako znamení

@martiina_k no já si ho taky vcera udelala, pro jistotu, ale nic, snehobílo, takže problém je jinde :(

kapr
21. říj 2014

@evcann aha...no tak uvidíš. Nebo si tam zavolej. Nebo se ti v pátek můžu zeptat. 😉 Tak já si vyfotila testy. jako na telefonu na fotce je to i vidět ty čárky a teď, když jsem si to přeposlala tak to vypadá, jak kdyby tam skoro nic nebylo........takže začínám plašit, jestli to není málo.... 😒

missym
21. říj 2014

@catchulinecka Moc děkuju, jsi zlatá :-*
@78marcela Díky moc za info a podporu. Nervy se snažím uklidnit, ale jde to těžko. Ale díky úžasnému manželovi to určitě pomalu půjde.
@pepina74 Tak přesně tyhle scénáře mi taky letí hlavou. Je to strašnej boj. Já měla 14. den po ET docela pěknou čárku, která den ode dne sílila. Tak uvidím zítra. Včera jsme se s manželem drobka snažili uplatit v obchodě a ukazovali mu hračky, který mu určitě koupíme, když zabujuje a vydrží 😀 Prostě blázni 😀 Tak moc držím pěsti, aby všechno šlo pěkně bez problémů, prcek pěkně rostl a za 9 měsíců vám spokojeně ležel v náručí :-*
@evcann Díky, snažím se věřit, že naděje je. Ale ty nervy...ty teda jedou.

evcann
21. říj 2014

@kapr no to jsem přemýšlela, že bych tam zavolala, ale po Utroši ma prijit ms do 10 dnů takže mi stejně podle mě řeknou at vydržím a pak se ozvu, jako asi to je normalni, ale me se to nikdy nestalo :D, no na tyhle nervy se tesim ze vsechno nejmin fakt, ze jo, to ti nezadivim, človek zpochybnuje pak uplne vsechno, tak to zkus dneska znova testnout jestlil to bude silnejsi a nebo alespon rychleji dusik bude videt a nebo zabehni na krev sama, ja tenkrat chodila snad kazdy den :D

donia
21. říj 2014

Holky, jak to funguje s tou krvi, kdyz zjistujete zda se zadarilo a pak jak ty hodnoty rostou? Ja o tom od nikoho nikdy neslysela, ale tady na MK to ctu casto. To si jako chodite samy? Kam? Na krev musi byt zadanka od dr., ne? Ja tomu nejak nerozumim 😀

kapr
21. říj 2014

@evcann já byla včera v lékárně, tak jsem koupila ještě testy, abych mohla testovat každý den. Takže ranní test proběhl jako dušík tam je a to fakt v limitu. jako žádná tlustice to ještě chvilku nebude🙂 Zase si říkám, že jsem moc rychlá. Vždyť jsem dnes teprve 10tý den. Kdybych měla blastocystu, byla bych teprve 7 den. Tak co chci 🙂 tím se jako uklidňuji. Krev si myslím, že je blbost. V pátek to bude stejně teprve 13 den a ne 14. Tak uvidíme do té doby se asi nic nepohne

kapr
21. říj 2014

@donia 🙂 na krev do CARu 🙂 ale dělají to i na gynekologii. HCg by mělo co 2 - 3 dny stoupat dvojnásobně. Takže podle toho jak stoupá se dá odhadnout, jestli je embrijko "dobře založené" a prosperující. Pokud je hodnota nízká může jít o zamlklé těhu, nebo mimoděložní, nebo biochemické. A holky po ET co si dávají 2 embrijka tak poznají, jestli tam jsou třeba 2, jelikož pak je jejich hodnota dvojnásobná. Někde jsem se teď dočetla, že by měla být hodnota za +č dní po ET cca 300 - 350 jednotek. tak nevím

evcann
21. říj 2014

@kapr tak když je alespon dusik v limitu tak to je parada. A mela jsi neco co by to jako mohlo ovlivnit? Pregnyl nebo tak neco?
@donia na krev se chodí do centra, ale já tenkrát šla sama od sebe u nás jak jsou ty odběrná místa a tam si to teda musís zaplatit, ale žádnou žádanku nepotřebuješ, ráno přijdeš řekneš, že jdeš na testy (těhotenství) a oni ti odeberou krev, zaplatis a pak si zavolaš na výsledky a nebo vydržíš do toho Caru tam se to neplatí, ale málokterá to vydrží 🙂

soleilll
21. říj 2014

Děvčata, děkuji za odpovědi v anketní otázce, ale už není aktuální. Dnes jsem se dověděla, že ani jeden kousek z poslední pejety nepřežil. Takže končíme. Nesmím být neskromná a zkusím být vděčná za toho jednoho satánka, co máme. Všem vám přeju hodně štěstí a brzkej úspěch.

nikaa666
21. říj 2014

@delinkka hrozí dehydratace organismu tím, že se ti tekutina z cév dostává do břicha. Aspoň tak to vysvětloval mudr.

martiina_k
21. říj 2014

@soleilll jejda, tak to je pech ☹(( ale jak tak koukám na tvůj věk, tak s tím třeba ještě něco za nějaký měsíc uděláte 🙂

kapr
21. říj 2014

@evcann to víš že jsem měla pregnyl, ale to není tím. rozdíl ze soboty a z dneška je evidentní k lepšímu 😉

donia
21. říj 2014

@kapr
@evcann
holky diky za info. A jeste tedy doplnujici - kdyz se jde po IVF do CARu na krev, tak to si automaticky zvou za tech 14 dni?

delinkka
21. říj 2014

@donia me napsali do zpravy na odbery hcg za 14 dni

nikaa666
21. říj 2014

@donia jj mám přímo daný termín 14 dní od ET

kapr
21. říj 2014

@donia ano. máš instrukce, že 14 dní po ET udělat test a při pozitivitě přijít na krev. U nás se to dělá bez objednání.
A teď jsem si vzpomněla, že když jsem otěhotněla přirozeně a zrovna v tu dobu nechodila do CARu, tak i přes to mi krev na hcg nabrali. 😉

missym
21. říj 2014

@donia Mě taky objednali na první krev 14 dní po ET.

donia
21. říj 2014

@delinkka
@nikaa666
@kapr
@missym
holky, diky za informace, jste skvely 😉
me to ceka poprve, tak se ptam, kdo se nezepta, nic se nedozvi, ze? 🙂

missym
21. říj 2014

@donia Přesně tak 🙂 Mám to stejně. První pokus, všechno nové, ze všeho vyplašená. Tak díky tady holkám, co už toho mají spoustu za sebou, získávám hodně informací a hlavně hodně podpory 🙂

kapr
21. říj 2014

Od toho jsme tu 😉 abychom se podporovaly 😵

nikaa666
21. říj 2014

mě řekli na krev i při negativním testu, prý se jim často stává, že špatně indikují 🙂

nikaa666
21. říj 2014

taky jsem tu ráda za každé povzbuzení a zkušenosti jiných 😉 Dneska je ten net fakt dar 🙂

78marcela
21. říj 2014

@soleilll Tak to mě moc mrzí...to je hrozné. Ale ještě pořád máš docela čas na to jít ještě znovu a třeba s lepším výsledkem. Skromná neskromná, to nejlepší si člověk prostě musí vybojovat a vydřít. Takže si dej chvilku oraz a pak klidně znovu, ne?
@kapr moc ti gratuluji, super.
@donia není třeba žádanka. Já si jdu k nám do nemocnice jako samoplátce. Stálo to asi 230Kč a za dvě hodiny jsem věděla výsledek.

78marcela
21. říj 2014

@evcann já mám ještě pět mražáčků. Jednu pejetu po dvou a jednu po třech. Měla jsem mražených celkem 13 embryjek. Půjdu asi ted v prosinci na Ket, abych využila toho porevizního plodného období a když nic, tak vyšetření a pak poslední ket.

catchulinecka
21. říj 2014

@donia tak já bych si ještě dovolila ti poradit, jestli máš dobrého svého gynekologa, tak není problém se s ním domluvit. Já to mám do caru daleko, takže jet tam jen krev, to bych nejela a jako samoplátce se mi nechce "zbytečně" platit nějaké tři stovky, když ti to v pohodě může vzít tvůj gynekolog, popřípadě ti dát aspoň žádanku, abys právě neplatila 🙂 Nikdy jsem s tím problém neměla a dokonce, když jsem si kdysi volala do nemocnice, kolik to stojí, když bych si sama přišla na krev, tak mi sami říkali, proč nepoprosím svého gynekologa, ať zbytečně neplatím já 🙂

evcann
21. říj 2014

@soleilll tak to je mi lito, ale nevzdavejte to, chápu, že ted člověk na další boj nemá pomyšlení, ale vydržte však ono to vyjde

catchulinecka
21. říj 2014

@soleilll nééé ☹ to je mi moc líto, ale uvidíš, třeba najdeš zase odhodlání a sílu bojovat! moc bych ti to přála 😔