IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

donia
3. říj 2014

@sasanka033 diky 😉 potrebuji slyset i nazory jinych
Ja jsem jen nahlodana jak nalozit s nadchazejicim cyklem, zda to vydrzet a chranit se a v listopadu rovnou na IVF, nebo to risknout a zkusit po rijnove MS doma. Zakazat nam to nikdo samozrejme nemuze, ale mam proste strach, ze kdyby to nedopadlo (jako ze bych sice treba otehotnela, ale dopadlo by to zase spatne), abych si to nevycitala.

sasanka033
3. říj 2014

@donia nooo, ja teda moc nechapu logiku - proc by se prirozeny tehu nemelo udrzet a umely jo?

meyryen
3. říj 2014

Sestry mega krávy, ale občas se našla vyjimka...ale teda jinak strašný, nezájem, otraveny. Já mela zákrok v po a domu jsem šla ve ct...To , že mám vajíčka na prd je určíte taky endometriozou...to už mi říkala moje gynek. někdy před 7 lety, když se na to prvne přišlo. ..ale ze to bude az takhle hustý, to jsem necekala:( už jsem se připravovala na darovany....

bibianca
3. říj 2014

@donia
@sasanka033 Úplně stejné starosti jsem měla a vlastně mám i já. Poslední MS jsme čekali na IVF, ale ted máme asi zřejme poslední ovulaci před IVF, tak jsme si řekli, že tomu dáme ještě šanci a bud se yadaří a nebo ne....Dosud nám nic podstatného nenašli. Mohla to být blbá souhra náhod, i když taková divná již 3 x...?? 😒

sasanka033
3. říj 2014

@meyryen langerova mi prave rekla, ze je cas otevrit tema darcovskejch vajec. no cekala jsem, kdy s tim nekdo prijde... ☹
jezis, tak to doufam, ze tam stravim co nejmin casu! u apo jdes po operaci na jipku a druhej den domu. vsichni. leda by byly naky komplikace.

meyryen
3. říj 2014

@sasanka033 hele já tu představu taky obrecela a to jsem o to zatím uvažovala jen sama pro sebe...ale byla jsem připravena do toho jít, protoze život bez dítěte by pro me byl prazdny, ale bylo by aspoň přitelovo...

sasanka033
3. říj 2014

@meyryen jo, to ja uz asi tu myslenku taky dokazu prijmout. uvidime, zda to bude potreba vyzkouset. po laparce a vysledkach imuna jsme s langerovou vymyslely minimalku, pac stejne na hormony reaguju bidne. ta nepujde na pojistovnu. no a pak kdyztak ten posledni pokus uz s cizima vajickama.

nikaa666
3. říj 2014

@missym jooo ty bílkoviny jsem taky někde už slyšela, tak to zkusím taky. No už je mi trochu líp...na wc už jsem teď šla docela narovno 😀
@catchulinecka nám je oplodnili ICSI, i když nevím proč, páč máme spermio v normě...no ale to oni asi ví nejlíp. Asi to bude věkem, prý čím starší žena, tím tvrdší obal vajíčka. Teď čekám až písnou, kolik jich bylo kvalitních a tedy stálo za oplodnění, případně na zamražení bez. To máte pěknou zásobu, to se určo zadaří 😉 Jj je to první IVF, kolikáté tvoje?

lentikalena
3. říj 2014

Ahoj holky tak dnes jsem si opět dělala test 😉 jsem asi blázen,ale nemůžu se dočkat 🙂 A dnes 11.den se ukázala hodně slabá čárka.Tak jsem zvědavá co mi poví v pondělí 😝 Jinak vás všechny zdravím a myslím na vás holky 😉

donia
3. říj 2014

@sasanka033 to asi neumim poradne vysvetlit 😀 - je to spis o psychice. Kdyby se prirozene neudrzelo, tak si budu vycitat, ze jsem mohla mesic pockat a treba by IVF vyslo, jinak by me zase cekalo 3 mesice cekani a protahovani moznosti jit na IVF. Kdezto kdyby se neudrzelo tehu po IVF, tak si reknu, ze si nemam co vycitat, ze vic uz jsem pro to udelat nemohla. Rozumis mi? 😉

sasanka033
3. říj 2014

@donia naprosto. tak dej na intuici. zkus si hodit korunou - to vzdycky pomuze, protoze poznas, na kterou stranu se vlastne klonis vic 😉

donia
3. říj 2014

@bibianca tak to jsem rada, ze v tom nejsem sama. Jeste mi vrta hlavou, treba to budes vedet - kdyz da dr. zadost na pojistovnu na IVF a ja bych otehotnela ten cyklus pred tim, rikala, ze by holt zadost zrusila. No a ted ten dotaz - to uz by pojistovna brala jako prvni pokus (i kdyz nevyuzity) a nebo by to zlikvidovali a pri dalsi potrebe by se zadalo normalne jako ze poprve?

donia
3. říj 2014

@sasanka033 jak se znam, stejne bych hazela tak dlouho, az by padlo to co chci 😀
Ted mam cas, stejne musim cekat na ms, pak na ovu a pak by to pripadalo v uvahu. Tak do te doby uvidim jak to budu citit. Ted to holt nevymyslim.

sasanka033
3. říj 2014

@donia no a to je prave ono! stejne uz vis, k jaky variante se klonis🙂

donia
3. říj 2014

@sasanka033 no to ja ale prave jeste nevim, ale kdyz uz by slo do tuheho a mela bych nejakou variantu hodit, tak to bych rychle premyslela, kterou ze to chci.

bibianca
3. říj 2014

@donia TAk to vůbec nevím... My jsme ted ve fazi, kdy čekáme na vysledky. A 14. jdem na konzultaci, kde nám řekne co a jak. Vůbec o tom nevím, že se musí nejdřív žádat pojištovna. To trvá taky nějakou dobu?? Nebo jak to je? Jsem myslela, že by mi toho 14. už mohl naplánovat stimulaci a odběr vajíček... Asi jsem příliš rychlá 😒

donia
3. říj 2014

@bibianca my tam byli ted po te revizi v puli zari a rikala, ze ji mam v rijnu zavolat jak jsme se rozhodli, aby stihla vyridit pojistovnu, ze na to maji mesic. Vedela, ze driv jak v listopadu by s nami stejne nic nedelala. Takze vyridi pojistovnu, ja si mezitim musim vyridit imunologii a obvodaka (lecim se s vysokym tlakem, tak aby se k tomu vyjadril) a bude mi volat az budu mit vysledky z te imunologie, aby vedela zda v krvi neco nasli a na co se ma zamerit. A kdyz to bude vse ok, tak mam prijit 2 dny pred ms v tom listopadu.

bibianca
3. říj 2014

@donia aha 🙂 no jsem zvedavá jaký to teda bude mít "rychlí" průběh... 😒

catchulinecka
3. říj 2014

@nikaa666 už druhé IVF ☹ a aby toho nebylo málo, tak první IVF bylo krátkým protokolem, první ET dopadl mimoděložním těhotenstvím, takže laparoskopie, odebrání vejcovodu, revize dělohy, no zkrátka jsem nechápala, co jsem komu udělala, ale je to za námi. No a jelikož jsme měli jen dva mrazáčky, tak jsme je v létě nechali dát oba a to pro změnu se vůbec nechytlo. Takže teď druhé IVF dlouhým protokolem a zbylo tedy i něco víc, tak aspoň něco zatím pozitivního 🙂 holt, je to těžký boj, ale snad má každý boj dobrý konec 🙂 Hele a na ten hyperstimulák, nedali ti nějaký prášky? Mně právě dali Dostinex - tak nějak...

januleh84
3. říj 2014

@nikaa666 Ahojky,mám punktovano 40 folikulu,22 vajíček. Vajecniky zvětšené. Po výkonu pro zabránění hyperstimalacniho syndromu mi dali vykapat infuzy a albumin. Tři dny jsem byla nafoukla,břicho bolelo ale pila jsem jak jsem mohla. Málem se ET odložil a mělo se zmrazit. Ale naštěstí jsem to ,,rozchodila",chce to tekutiny 🙂 ,ať se daří

renda12
3. říj 2014

@nikaa666 ahoj já to stejné měla v květnu 20 vajíček z toho zůstalo 6 na oplodnění jedničkových týden jsem byla v háji jak to bolelo ale ta bílkovina byla nutná

nikaa666
3. říj 2014

@catchulinecka to je mi líto ☹ to mimoděložní je svinstvo, taky se toho všeho bojím, co ještě může nastat ☹ Uvidíš, že teď už to bude jen lepší 😎 Kam chodíš do Caru?
jj Dostinex mi dali taky ještě, už ho beru i na štítnou žlázu něco přes měsíc a teď mi ho dali každý den. Teda aspoň myslím 😀 mám napsáno 1x1, baba v lékárně mi nic neřekla a sestra že si ho mám vzít dneska po obědě...bere se denně že? Mě už z těch všech léků jde hlava kolem 😀 A Estrofen si brala? Zrovna jsem si měla měřit břicho a zatím ťuk ťuk...stejně.

@januleh84 tééééda 40 😲 😲 😲 😲 no klobouk dolů
@renda12 já pořád čekám, kdy mi pošlou heslo, abych vůbec viděla..kolik jich bude Ok

januleh84
3. říj 2014

@nikaa666 mě volali za dva dny, bylo jich 8,jeden mám teď 9. den. 7 v mrazáku. A teď čekám. Držím palce 🙂

hanourek
3. říj 2014

tak abych to sesumírovala.... minulou MS, která přišla po 48 dnech jsem propásla díky dovolené a nedorazila si do centra pro injekce.... další MS zatím nedorazila a to mám zas 34. den za sebou....minulý týden se nám přestal hýbat pes, ale po pár dnech se zlepšil, tento týden jsem si nabourala auto tak, že to pojišťovna vyhodnotila jako totálku a včera to byly dva roky od mého prvního potratu:( .... nestačilo by to špatné už? :(

catchulinecka
3. říj 2014

@nikaa666 Musí to být už lepší!!! 😎 a jinak teda chodím do Reprofitu. Co ty? A ten Dostinex jsem brala jeden denně, to bude stejné u každého myslím a pak mám kromě utroše ještě extrimax, ale to je stejné podle mě jako ten Estrofen...

nikaa666
4. říj 2014

@catchulinecka Chodím na Unicu. Nj stejné léky, jiný výrobce 🙂
@januleh84 tak to přeju co nejdřív // 😉 Dneska tam asi brnknu, už jsem z toho nějaká nervózní.

včera večer mě poprvé manža aplikoval inejkci do svalu....no měla jsem z toho strach... ne že ne... zjistila jsem, že měl nejspíš být zdravotní sestra...mu to tak šlo a vůbec jsem to necítila 😅

januleh84
4. říj 2014

@nikaa666 opravdu? Ten je šikovný 🙂 . Mě to čeká zítra,aplikují ob den. Jinak mi to píchají v centru. Ten můj omdlival už při stimulaci,když jsem se pichala do břicha. Zítra si to zkusím píchnout sama. Ta aplikace neboli,ale pak ta půlka trošku je cítit. Ale u kazdeho to je určitě jinak.

januleh84
4. říj 2014

@nikaa666 Jinak držím palce 🙂 ať se daří

januleh84
4. říj 2014

Zdravím děvčata,mám otázku, předem se omlouvám jestli tím někoho nastvu. Užívám Estrofen 1-0-1,Utrogestan 2-2-2. Poslední dny mám pocit že když jdu na malou,moč je divne cítit. V pribalovem letaku nic není. Jen se chci optat zda se s tím některá z vás setkala? Moc se omlouvám,jestli se někomu má otázka bude zdát,,divná"

renda12
4. říj 2014

tak holky dneska mám 5 den po ket první 2 dny mě bolelo břicho a teď už vůbec nic a cítím se dobře tak fakt nevím test si chci dělat 9 den ve středu abych se rozhodla jestli půjdu do práce nebo zůstanu doma do výsledků z krve a co vy ?