IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

78marcela
19. lis 2014

@suzik161
@dashi holky, moc vám to přeju, a doufám že vás budu brzy následovat. Dnes jsem začala brát norethisteron na vyvolání ms, takže snad to vyjde podle mých představ a těsně před vánocemi si půjdu pro mimi.

gasha
19. lis 2014

@lejla29 Tak to mě moc mrzí, drž se! Co vím, tak se stěr čípku právě v prvním trimestru u těhulí vůbec nedělá, asi vědí proč. Musí to být hrozné, ale dostaneš se z toho!!! A bude další miminko a tam už si to ohlídáš. I když chápu, že je to teď fakt těžké! Drž se. Kdybys chtěla nějak podpořit nebo si o tom jen popovídat, tak napiš do IP. Ráda pomůžu! 😉

dashi
20. lis 2014

@78marcela děkuju, pořád na tebe myslím 😉 určitě to vyjde, uvidíš 😉 🙂

lejla29
20. lis 2014

@gasha děkuji, v ten kdy mi to řekli, byl nejhorší. Dnes jdu domů z nemocnice. Tak se těším domů. Snad to zvládnu a budu bojovat dál...příště na sebe nenechám v prvním trimestru ani šáhnout.

lejla29
20. lis 2014

Nevíte tu někdo, kdy je po revizi první menstruace?

evcann
20. lis 2014

@zofielinda nemrazilo se, vývoj byl spatny :( taky to na me včera padlo, ze se to nepovedlo tak jsem to obrecela, navíc dnes cítím břicho jako na ms :(. Co ty?

missym
20. lis 2014

@lejla29 To je strašně smutný ☹ Kočko, drž se. Bude to dobrý a miminko přijde. Tvoje sluníčko doma ti pomůže to překonat a až nastane ten správný čas, tak malé pořídíte brášku nebo sestřičku nebo rovnou oboje 😵

evcann
20. lis 2014

@lejla29 tak to obdivuji, ja tímhle končím, těch moc peněz jako samoplatce zase nemam :( urcite to vyjde, jednou to vyjít proste musí 🙂

suzik161
20. lis 2014

@78marcela děkuji!!!! A držím moc palce!!! 😉

lejla29
20. lis 2014

@evcann No my jsme v tom kolotoči už 5 let. Žádná dovolená, večeře nebo blbý kino (to už musí být), všechny peníze, co ušetříme jdou do IVF. Manžel chtěl mít vždycky hodně dětí a tak ho to ubíjí...
Už jsme se těšili, že to konečně vyšlo a plánovali budoucnost a pak tohle...

suzik161
20. lis 2014

@lejla29 to je mi líto, ale ono se to jednou povede. Co mě ale fakt zaráží, je že doktoři to dělají normálně, já jsem byla u své dr a říkala jsem ji, že jsem těhotná a ona to nevadí, uděláme stěr a prohmatneme. To je děs!!!!

lejla29
20. lis 2014

@missym děkuji, já jsem četla, že jsi si něčím podobným také prošla. Je to hrozně nespravedlivý...musíme to nějak překonat. Já jsem ráda, že se tady z toho můžu vypsat. Okolí to nechápe. Všichni furt "tak si uděláte jiný"....Kdo nezažil, tak neví, jaký to je. Držím palce, ať vám to taky brzy vyjde a ať si tu za půl roku píšeme úplně jiné zprávy. Já jsem zvědavá, co mi řeknou v Caru, teprve se tam musím objednat.

lejla29
20. lis 2014

@suzik161 Přesně, já po tomhle řeknu Dr, že chci v1.trimestu jen UZ a nic jinýho a že doufám, že to po poslední zkušenosti bude chápat. ☹

kapr
20. lis 2014

@lejla29 tak já tedy musím říci, že jak jsem špinila, tak mne také prohmátli. Ale jen jednou pak už jen UTZ a naštěstí tedy žádný hematom......Kočko drž se!!!!!

lejla29
20. lis 2014

@kapr Děkuji, já myslím, že to začalo tím stěrem z čípku a na pohotovosti to prohmatávali i zevnitř a dost to bolelo...ono asi záleží, kdo a jak to dělá a poloha miminek. Já je měla dole a to je prý ještě citlivější.

evcann
20. lis 2014

@lejla29 no ja zase dneska premyslím nad vsim mozny, ze ze 13 zralych vajicek zbylo jen jedno kvalitni, taky mi to prijde divny, ale uz s tim neudelam nic. My bohuzel tolik nenasetrime na dalsi. Na jednu stranu jsem rada, ze od toho budu mit klid, je to hodne narocne, stale ocekavani a pak zase srazem dolu a znova a tak, treba za rok budu mluvit jinak, ale nevim noc, stalo me to hodne i nervu i penez :(

lejla29
20. lis 2014

@evcann Já vím, taky se mi do toho nechce. Ale na druhou stranu když vím, že to jde, tak bych si jednou vyčítala, že jsem nebojovala a neudělala pro to vše. Jinak já vždy měla taky 12-18 vajíček z toho 4-10 oplodněných a vždy pak zbyly dvě. A říkali mi že to je tak normální, že většinou jsou dvě kvalitní embrya, že jen občas se to někomu "zblázní" a má jich hodně...tak nevím...uvidíš, třeba za půl roku budeš mluvit jinak. Já už to vzdávala miliónkrát a pak jsem se otřepala a nedalo mi to...

kapr
20. lis 2014

@lejla29 tak já vůbez netuším kde je mám, ale podle toho, když mi vysvětlovali ultrazvuk bych řekla že nahoře. když je to naproti pochvě. Si tedy říkám logicky......já bych měla také absolvovat ještě cytologii, ale asi poprosím gyn abychom to odložily.......

kapr
20. lis 2014

@evcann a ty jak ženo? Ani se neozveš........hajáš?

ea09
20. lis 2014

@evcann ahojky jsme na tom stejně taky 13 vajíček a nic nám nezbylo zavedli jedno a nezadařilo se tak jsem taky nad tím dlouho premyšlela a to stejne jsem si říkala 🙂

evcann
20. lis 2014

@kapr no nelezim, ale mam volny rezim, vcera jsem to obrecela, padlo to na me, ze se to nepovedlo a bylo, brecela jsem mame do telefonu. Dnes jsem volala a nezamrazilo se nic, vyvoj byl spatny.

evcann
20. lis 2014

@lejla29 fakt jo? ja mam furt v hlave to moje tenkrat, 27 vajicek, 20 oplodnenych, 2 transferovane a 18 zamrazenych blastocyst, toho se furt nejak nemuzu zbavit, ale tak jsem si rikala jeslti to neni centrem, ale kdyz rikas, ze to mas taky tak tak je to asi normalni, ja cetla diskuzi na heliosu a tam uz nikdy nejdu to cist, tam jsou docela negativni mi prijde typu povede se malo co, my jsme nejlepsi, ostatni centra to nedelaji nic moc atd

@ea09 a kdy jsi po transferu? to je ted nebo nejak dyl?

lejla29
20. lis 2014

@kapr joj, někdo tu psal, že cytologii raději až po prvním trimestru. Držím palce, ať to dobře dopadne, byla jsem jen dva nebo tři dny po tobě. Když jsem měla ty srdíčka v 6-0 jako ty, tak jsem myslela, že to spolu "doklepem" do zdárného konce. Holt jsem neměla chodit k tomu doktorovi a na pohotovost. Už to stejně nevrátim. ☹

ea09
20. lis 2014

@evcann OPU bylo 6.10 a ET 11.10 a test jsem mela dělat 23.10 no chystam se v lednu znova 🙂

donia
20. lis 2014

@lejla29 je mi to moc lito ☹
K tvemu dotazu ohledne prvni porevizni MS, me rikali 4-6 tydnu po a presne 5-ty tyden jsem zacala spinit a 6-ty se dostavila MS. Take mi rikali, ze ta prvni je bud hodne silna, nebo naopak slaba a srovna se to az tou dalsi, tak ja mela prvni i druhou porevizni uplne normalne jako vzdy.

lejla29
20. lis 2014

@evcann Tak na stránky Heliosu taky už nechodím. Jsou docela drahý, daleko, a já si myslím, že je jedno, kde to udělají, že je to o náhodě a o štěstí. Já jsem v Gennetu spokojená. A když čtěš diskuze od holek, které tam chodí, tak se taky spoustě nedaří. A v Gennetu mi taky říkali, že do 3 pokusů se většině zadaří, tuším 90 procent. Ono je lepší po tom moc nepátrat. Každé centrum má něco do sebe.

lejla29
20. lis 2014

@donia díky za odpověď. Já jdu za chvíli z nemocnice domů...hurááá

donia
20. lis 2014

Jinak se tedy, holky, hlasim jak jsem dopadla vcera na kontrole. Hlavne jsem myslela, ze tam ani nedojedu, bylo mi desne blbe, od rana se se mnou tocil cely svet, manzel po ceste nekolikrat stavel a stejne to moc nepomohlo. Pak mi dr. namerila tlak 180/100, tak rikala, ze se nedivi, ze je mi tak zle, ze jsem ho rano musela mit jeste vetsi. Ze ty injekce proste jednak tlak zvysuji a take snizuji ucinnost prasku na vysoky tlak, ktere beru. Takze jsem vcera ani nemela silu psat jak jsme dopadli.
Mam 6 folikulu (na vek dle ocekavani) a odber v pondeli. Jeste mi pridala Gonal a v sobotu picham posledni injekci. Tak snad to vydrzim a nebudu muset prerusit lecbu kvuli tomu tlaku. Hlava me tedy boli porad. ☹

kapr
20. lis 2014

@evcann Evi!!! Není to žádná katastrofa. Já nikdy, opakuji nikdy neměla mrazáčky a vždy mi zbyl 1 favorit a 1 dobrej k ET. A já si myslím, že tak je to logické a přirozené. Ale chápu, když si zvyklá na takovou úrodu. Ta ale není stndartní. 😉 tak hlaď toho jednoho favorita, co máš v bříšku 🙂 a buď pozitivní!

evcann
20. lis 2014

@ea09 a kolikate to mas IVF? mozna jsi to tu psala, ale ja jsem nejaka mimo tak se ptam znova 🙂

@lejla29 tak parada, alespon uz mazes z ty nemocnice domu 🙂, to mas naprosto pravdu s tema centrama, ja uz taky nepatram, ale tam me zarazili prave tema jejich odpovedma na strankach, desne depresivni, ja uvidim, casem mozna taky zmenim nazor a jeste do toho pujdu, jen s tema penezma nevim nevim, opravdu jsem vdecna za toho syna co mam, ten to tenkrat vybojoval. Vcera jak jsem brecela ke me prisel a rika maminko co ti je? tak mu rikam, ze me boli brisko (nechtela jsem mu to rikat) a on tak si lehni a odpocivej, ja ti pomuzu co budes potrebovat a obejmul me a to jsem rvala znova a byla tak moc vdecna, ze ho mam

@donia no prosim te, takovy komplikace do toho, tak taky odpocivat, odpocivat, odpocivat at to dobre dopadne, tak hele treba je to kvalila nad kvantitou a budes na tom lip jak ja s 18 🙂