IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

kapr
20. říj 2014

@78marcela tak můžeš mít klidně také leidena. dědí se na 50%. babičky s ním nemají nic společného a dítě tvého dědečka ano. nevím jestli taťka nebo mamka. Ono je to dnes dost běžné. Nikdy se to neřešilo až v posledních letech. U tebe se to může právě projevit u těhu. Jelikož ti ještě mnohonásobně nahustí krev hormony z IVF. A ohrožuje tě to pak i na životě. Já to zase po někom mám a myslím že po mamce a nemůžu ji donutit k testům, ikdyž ji i Dr řekl, že to zřejmě bude mít též. Takže se pomalu sodtává do rizikového věku. Být tebou prostě bych si je vyžádala. Na každé hematologii ti potvrdí, že po 2 neprosperujících těhu je dělají. 😉

suzik161
20. říj 2014

@78marcela Marcel, šla bych jinam, vyplýtváš si mrazáčky a budeš muset zase vše znova. Na genetiku nechtěli ani doporučení.

78marcela
20. říj 2014

@suzik161 a jak sis ty všechno oběhala. To ti udělali v caru nebo sama jinde?

suzik161
20. říj 2014

@78marcela dala jsem na tvoji radu a našla jsem si genetiku v Brně, kde po mně nechtěli doporučení. Je tam super doktorka Hořínová, tam jsem nás objednala, říkala, že vvýsledky budou do měsíce a ve finále byly za 2 tydny. Na imuno jsem dostala doporučení v caru. To jsme byli v Praze, ale ty budeš mít něco určo blíž. A na tu hematologii mě poslala dr na štítnou.

delinkka
20. říj 2014

Holky meli jste to taky tak jako ja ? Uz od opu mam nafouklejsi bricho a takove pocity jako kdybych tam mela balonek a bud me tlaci žaludek nebo vajecniky a v noci strasne cadto chodim na malou...uz je to tyden od opu atak si rikam zda je to normalni ???

78marcela
20. říj 2014

@suzik161 jsem dobrá, že každému dávám rady a sama jsem bez vyšetření🙂 a co vám dělali, jak to probíhalo?

78marcela
20. říj 2014

@delinkka je to normální. Při odběru ti v těle zůstane hodně tekutiny a je jasné že vajecníky jsou namáhané tou stimulaci. Já měla taky dlouho bolesti. Ani mě nechtěli pustit na transfer, dokud ta voda neodejde.

delinkka
20. říj 2014

@78marcela tak dekuji za info.no a kdy te to preslo nebo kolikaty den jsi po et ?

suzik161
20. říj 2014

@78marcela Jj, jsem ti za to vděčná 🙂 na genetice jsme měli pohovor ohledně nemocí v rodině, pak mi vzali 5 zkumavek krve, manželovi myslím 2. Na imuno nám nabrali krev, mně 1 zkumavku a manželovi 2 a spermie 🙂 nic těžkého

78marcela
20. říj 2014

@delinkka já teď nejsem po transferu. Jsem po revizi a cekam až budu moct jít na další KET.

delinkka
20. říj 2014

@78marcela aha promin to jsem nevedela. 😒

78marcela
20. říj 2014

@suzik161 no tak my to probereme. Spíše jsme se bavili že zkusíme co máme a když nic, tak v Heliosu znovu od začátku. No teď zkusím v prosinci ještě jeden pokus a když nic, tak to vyšetření uděláme. Ale teď nechci prodlužovat tu dobu po revizi. Měla jsem ho hysteroskopii hezky pohnojenou sliznici, tak věřím že to bude stejně tak i po revizi a že by se mohlo podařit. A když ne, tak pak vyšetření. Pokud bylo embryo špatně genetický založené, tak s tím vyšetření stejně nic neudělají a taky říkala doktorka že je možné že to bylo tou moji virózou kterou jsem měla minulý měsíc. Teď ji mám ovšem znovu, od těch decek ve škole chytám kde co, navíc když mám sníženou imunitu tím medrolem. Tak možná když budu znovu těhotná, tak zůstanu na riziku. Ještě nevím.

78marcela
20. říj 2014

@delinkka to je jasné a není důvod se omlouvat🙂

suzik161
20. říj 2014

@78marcela těším se, že půjdeme zase spolu. Máš teď krásně pohnojeno a bude to dobré!!!

78marcela
20. říj 2014

@suzik161 já se taky těším. Za rok už budeme čerstvě matky.

catchulinecka
20. říj 2014

@delinkka ahojky, tak já jsem to měla taky tak od opu nafouklejší břicho a moc jsem třeba nemohla spát ani na boku jak mě to tlačilo. Pak se to trošku uklidnilo a cca 7 den po ET znova a mnohem hůř, ale to se může právě stát, když se zadaří, tak jak ti roste HCG v těle, tak to právě podporuje tyto nepříjemnosti, takže já jsem se nafoukla tak, že už to ani nebylo k vydržení a musela jsem dokonce na odsátí vody. Pokud si nebudeš něčím jistá, volej nebo piš do car. držím ti moc pěsti k tvému bojovníkovi!!! 😉

catchulinecka
20. říj 2014

@missym ahojky 🙂 nestresuj se zatím a věř, že to dobře dopadne...při hodnotě kolem těch 840 podle mě je ještě docela brzy na to, aby šlo něco vidět. Bývá to až tak od 1000 myslím...Já jsem bohužel mimoděl. prodělala po svém prvním IVF ☹ a v nemocnici čekali až si budou jistí, a to bylo, když jsem měla hodnotu 1400 a nebylo nic vidět a šla jsem...Moc ti přeju, ať něco takového nezažiješ a držím ti pěsti, ať to dobře dopadne!!!

delinkka
20. říj 2014

@catchulinecka a to odsati vody se muze udelat ikdybych byla tehu ??

catchulinecka
20. říj 2014

@delinkka jasně, akorát mi v caru kladli na srdce, ať určitě nechodím někde u nás do nemocnice, že tam s tím nemají zkušenosti, takže jsem po dohodě s lékařem dojela a sám mi to dělal přímo v caru, trvá to 15 minut, nic příjemného teda ti povím 🙂 ale ulevilo se mi. Tu jehlu ti zavedou jakoby do břicha, takže dělohy se to ani netýká 🙂

delinkka
20. říj 2014

@catchulinecka no tak to me snad neceka :-/ ale tak jeste uvifim.pokud se to bricho bude zvetsovat tak si radsi zajdu.nedopnu uz skoro kalhoty.

missym
20. říj 2014

@catchulinecka Ahojky, moc děkuju za podporu. Snažím se věřit, že to dobře dopadne, ale jde to spíš manželovi než mně ☹ Já se tak strašně bojím, že to dopadne špatně, že to bude mimoděložní. Embryjko bylo šestidenní a doktorům se prostě nezdají ty nízké hodnoty. Že by to mělo být víc. No uvidí se. Ty dvě noci budou hodně těžké. Strašně špatně teď spím a při tom mi letí hlavou všechny možné scénáře ☹ Nervy pracují.

catchulinecka
20. říj 2014

@missym budu ti moc držet pěsti, ať to dopadne ve středu moc dobře!

78marcela
20. říj 2014

@missym ještě jsem se ve koukala k sobě jak to tu mám. A já měla 17.den 435. Ty jsi dnes 19.den a máš 847, takže pořád máš o něco více než jsem měla já. Podle jejich tabulek a podle toho jak to stoupá, je to pořád v normě, takže já bych neházela flintu do žita. Na utz je minimální hranice 1000-1500 jednotek. Já šla na utz až přesně čtyři týdny po transferu a bilo srdíčko i když to bylo maličké.
Mimodělozni ma hodnoty nižší. Prostudovala jsem o tom kde co když jsem měla taky nižší hodnoty, a našla jsem dost maminek, kterým to vyšlo a ještě měly nižší hodnoty než já. Takže hlavu vzhůru. Co má byt to bude a nervy ti v tom určitě nepomáhají. Takže se snaz byt víc v klidu. I když věř že vím jak je to těžké.

pepina74
20. říj 2014

@missym Ahoj, já byla na Ketu pětidenního embryjka den před tebou (30.9.) a 16. den po transferu jsem měla hcg 630 - to mi přijde naprosto v poměru s tím, co naměřili tobě 14.den ...... a mě gratulovali k těhotenství. Jenže ten den jsem trochu zašpinila, skoro jsem hodila flintu do žita, že je po všem. Uprosila jsem je, aby mi hcg změřili za dva dny 18. den po Ket a bylo 1200. Ultrazvuk mi nedělali vůbec. Mě ty tvé hodnoty připadají dobré, někdo má rozjezd pomalejší (mimochodem můj test 14.den po KET byl sněhobílý). Ale nervy to jsou, já si u sebe maluju samé černé scénáře, samovolné potraty, zamlklé těhotenství, protržení plodového obalu při amniocentéze apod. ...... držím pěsti nám oběma

nikaa666
21. říj 2014

@missym nenech se zbytečně stresovat a hlavu vzhůru, určitě to všechno dobře dopadne a budeš mít zdravého mimíska 😎
@delinkka taky jsem byla tak zhruba 10 dní nafouklá jak balón, hodně jsem pila....fakt 4l denně, na mě jsou i 2 moc ale tohle jsem teda na sebe byla tvrdá. V Caru mi udělali na břichu při OPU čárky, kde si mám měřit každý den břicho, jestli se nezvětšuje (haha...už v den OPU bylo obrovské 😀 tak nevím kam dál by mělo růst) Pak se to všechno pěkně uklidnilo. Brali mě dost vajuch, takže to přisuzuji tomu četnému propíchání uvnitř. Kolik ti odsály oocytů?

evcann
21. říj 2014

@kapr tak co? ja sem letím na novinky od tebe a ty nikde 🙂

@missym ja si taky myslím jak to tu od holek čtu, ze nadeji jeste mas, ty nervy to je tak hrozná vec :(

@78marcela ty mas mrazacky nebo jsem to blbe pochopila, ja se v tom fakt ztracim uz 🙂, je nás tu hodne. Já prave myslela, ze nemas, ze jak jsi se rozhodovala zda jedno nebo dve tak to bylo posledni, tak ted nevim jestli pujdes do Ketu nebo se vrhnete na ty vysetreni 🙂

kapr
21. říj 2014

@evcann a co chceš za novinky? 🙂 pořád tam je duch // 😉 na krev jdu až v pátek

delinkka
21. říj 2014

@nikaa666 no me brali jen 11 vajicek...a prijem tekutin na to ma jaky vlliv ?

evcann
21. říj 2014

@kapr no nějaka kdyby byla 🙂 ty jo jsem napnutá jak kšandy 🙂 no já furt nic, to mě už točí, už mám zpoždění 5 dní :///