IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

lentikalena
1. zář 2014

@78marcela Moc děkuji manžel má hodně slabej spermogram tak se docela bojím.

catchulinecka
1. zář 2014

@maggie4 Moc děkuji za slova útěchy...A můžu se zeptat, proč jsi měla dlouhý protokol a jak to dopadlo?

majda21
1. zář 2014

@78marcela Ahojky, nakoukávám, co je tady nového a čtu takhle úžasnou zprávu!!! Potichounku gratuluju a držím palečky, aby bylo vše jak má být 🙂
My jsme v 10tt a zatím obě mimi v pořádku 🙂

evcann
1. zář 2014

@lentikalena ahoj, ja se chystám za týden na užití a když nevyjde tak v říjnu jdu na třetí IVF. Ted stimulují 🙂 a co ty mas uz za sebou?

michaela28
1. zář 2014

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala od včerejška stimuluji na 2. IVF. Z prvního máme 2,5 letého chlapečka. V červnu jsme si byli pro poslední 2 mrazáčky, ale bohužel s toho bylo jen biochem. těhotenství ☹ . Tak doufám, že to tentokrát dopadne. Všem Vám tu moooc držím palečky 🙂 .

soleilll
1. zář 2014

@lentikalena Horší nebo špatnej spermiogram má už skoro každej chlap, to je snadno řešitelný zádrhel, toho se vůbec neboj. Oni nějakou šikovnou mrskavku vyberou a případně jí pomůžou. 😉

78marcela
1. zář 2014

@lentikalena toho není třeba se bát. Hlavně ať nějakou spermií ma a oni ji pomohou dopravit ji na správné místo. To není žádný velký problém. Akorát si budete muset připlatit icsi.

78marcela
1. zář 2014

@majda21 to je fajn, za chvíli už budete vědět, co to čekáte, vid. A kdy si změnís že čekás mimi a ne že se snažíš ?
@michaela28 taky držím pěsti ať se podaří.

dashi
2. zář 2014

@78marcela no vidíš, graaatuluju z plného srdce 🙂 tak hlavně klídek, a nerozčilovat se ve škole 😉

78marcela
2. zář 2014

@dashi budu se snažit byt v klidu🙂 včera první školní den pohoda, za chvíli byli pryč, dnes to bude asi horší, už si jdu před ně stoupnout, tak jsem zvědavá, jaký budou ty děťátka.

dashi
2. zář 2014

@78marcela taky záleží jestli máš první stupeň, to si myslím, že ještě jde 😉 no, když to holt nepůjde pořád můžeš jít marodit 😉 já si tak říkám, jestli se zadaří tak bych vydržela do konce roku no možná leden a šla marodit, v poslední době toho začínám mít v práci dost 😠

majda21
2. zář 2014

@78marcela Tak nějak mám pořád strach, aby se něco nepokazilo. Chci vydržet do 12tt do screeningu. Zatím to kromě nás a rodičů neví nikdo z našeho okolí, ale bříško už se valí ven 😀
Moc ti držím palečky, opatruj se.

kapr
2. zář 2014

@78marcela a neříkal jsem, že neznám nikoho, komu by se to sříve nebo později nepovedlo? 😉

kapr
2. zář 2014

@78marcela jééé já jsem taky učitelka🙂 co máš za obor? a kterou univerzitu?

fucipe
2. zář 2014

Ahojky teď ve čtvrtek jedu na UTZ jak mi roste sliznice a další týden myslím tak 11-12.9 KET. Bude to můj již 4 transfer.. Ten třetí se podařil, ale mimčo se přestalo vyvíjet a musela jsem na revizi, která byla 9.4.
Doufám, že se zadaří a budou to dvojčátka. Již se snažíme 5 let a máme zažádáno i o adopci, tak toto je poslední možnost na bio dítko.

78marcela
2. zář 2014

@kapr no říkala...jsem štastná, že se to vyplnilo...i když ještě není vyhráno. Jinak mám němčinu na MU Brno, a co ty?

78marcela
2. zář 2014

@dashi Já mám svou jazykovku, ale ted jsem vzala jako změnu pár hodin na prvním stupni ve dvou školách. ted jsem nastoupila a jsem těhule, nevím, jak se na to budou dívat...

eviks
2. zář 2014

@fucipe ahojky, kolik stimulací jsi měla na ty KETy? Koukám, že jsi ještě mlaďounká, tak to nevzdávejte i když to musí být neskutečně těžké..Držím palce!

maggie4
3. zář 2014

@catchulinecka dlouhý protokol jsem měla kvůli endometrióze, že to tak prů bude lepší. Ale nedopadlo to. Měla jsem 3 zralá vajíčka a embrya se po třech dnech přestala vyvíjet. Teď zobu už 3. měsíc DHEA a za 14 dní začínám znovu stimulovat.

evcann
3. zář 2014

@fucipe tak to budu moc držet palečky, to uý máte taky jakou dobu :(, ale neboj dočkáte se

punky
3. zář 2014

ahojky holky jestli muzu tak se k vam pridam jsem po nevydarenem ET a v rijnu nebo v listopadu ale spise v listopadu nas ceka druhe IVf tak doufam ze se nam zadari....uz ted vim ze mi zavedou 5 denni embrijko pac nam delaji PGD na moji dedicnou nemoc.jen doufam ze budou nejaka embrijka k zavedeni bojim se uz ted a to nas to ceka az za necele 3 mesice.preju vsem hodne sil a stesticka 😉

fucipe
3. zář 2014

@eviks teď to bude 3.tí stimulace na KET. 1 IVF mi zavedli embrya i přes OHSS, 2IVF jsem musela čekat a jít pak na KET, jelikož jsem měla 42 vajíček a báli se OHSS. (1car děs, od druhého IVF jsme v jiném a paráda) Mladá jo, ale nemoci se na mě moc podepsali, takže to je u mě velký problém. Již mi chtěli brát i dělohu, ale ubránila jsem se (díky bohu)
@evcann jjj je to delší doba, ale snad se dočkáme
@punky přeji ať to vyjde. u nás v caru mají teď i psychoterapeutku, která i mě otevřela oči. po dalším nevydařeném IVF jsem u ní byla, fakt super a pak se zadařilo,tak myslím, že na tom taky něco bude. Hlava je velký neřád....

catchulinecka
3. zář 2014

@maggie4 diky a ted mas tedy mit kratky protokol jo? Kdyz mi doktor vysvetloval ten dlouhy, tak rikal neco o tom u elrm prechodu...tys to nejak pocitila?

punky
3. zář 2014

@fucipe tak ono se rika ze vetsina uspechu je v mysli a v psychyce tak uvidime mno v pondeli me ceka kontrola v caru at se domluvime co a jak jestli udelat nejake vysetreni treba mame i jinej problem nez ten genetickej ale zatim vsechny testy byly ne jednicku treba nam to nevyslo protoze proste nebyl ten cas nevim moc se mi k tomu vracet nechce chci koukat dopredu a verit v uspesny druhy pokus 😉

kapr
3. zář 2014

@78marcela 1. stup. PedF UK

fucipe
3. zář 2014

@punky no já zítra jedu do caru na kontrolu sliznice jak to vypadá,tak jsem zvědavá a doufám,že bude vše ok, zítra se k estrofemu přidá už zavádění utrogestanu....
Je to krásně napsané, koukat se dopřed a věřit v úspěšný pokus....to je motto 😀

78marcela
3. zář 2014

@kapr no, ten jsem taky zkoušela v brně, ale po dvou letech jsem to vzdala, protože bych to asi neudělala..zlatá němčina...akorát ztracený dva roky.

punky
3. zář 2014

tak na zitra hodne stesticka 😉

evcann
4. zář 2014

@punky ahojky, vitame te, urcite muzes

@fucipe ja taky měla hyper. syndrom a vajicek taky pres 40, ale je fakt, že mi zavadeli dve a jedno se povedlo a mam jich jeste 18 zamrazenych nejvyssi kvality, ale jsou mi k nicemu kdyz je ted nemuzu pouzit :(
Zadari se uvidis.

@catchulinecka
@fucipe
@punky
Holky napiste mi udaje at vas dam do tabulky a rovnou ji sem soupnu, diky

fucipe
4. zář 2014

@evcann Ahojky nevím co vše chceš, tak píši toto, dyžtak doplním. Jmenuji se Petra, 26 let, 5 let snažení 4 spontální potraty 1 revize, dítě žádné