IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

maggie4
14. srp 2014

@78marcela Tak si dej jedno, když tomu nevěříš, aspoň nevyplácáš 2 zbytečně 😉 A stejně si myslím, že tentokrát to vyjde a budeš mít krásné miminko! Držím na zítřek pěsti! 😉

maggie4
14. srp 2014

@evcann já nevím, co se tady řešilo (nechce se mi číst staré zprávy), ale já osobně nejsem proti tabulce. Naopak. Spíš tě obdivuju, že se ti to chce vyhledávat a sepisovat 🙂 Já mám z práce tabulek plný zuby...

evcann
14. srp 2014

@maggie4 jj už jsem ji udělala, někdo se třeba ještě přidá tak to doplním a občas to sem dám at máme přehled a nemusíme to furt dohledávat nebo se vyptávat, já zase jako ruzny tabulky a tak můžu já jsem ten typ, mě to vyložene baví 🙂

78marcela
14. srp 2014

@evcann to bych tě potřebovala u sebe v práci, já papírování totálně nenávidím.
@maggie4 to je velmi dobrý nápad, který stojí za zvážení🙂

snailka
14. srp 2014

@evcann ale tu imunitu nám už dělali a nic nenašli. Právě, to si myslím od začátku, že je problém v tom uhnízdění. Tak nevím, jestli třeba nepožádat o nějaké vyšetření ohledně tohohle nebo čím by to ještě mohlo být?

evcann
14. srp 2014

@snailka hmmm tak to je zvlastní a byli jste na kompletní imunu? Já byla tenkrat jen na bun. imunite a ted mi delali vše a zjistí se z toho daleko víc. Co sliznice? a delali ti hysteroskopii?

snailka
14. srp 2014

@evcann měli jsme rovnou kompletní imuno, pan doktor říkal, že to udělá rovnou všechno 🙂 Sliznice v pohodě, ta je vždycky krásná... na hysteroskopii jsem nebyla a nikdo se ani nezmínil. Tak se možná na to zeptám.

evcann
14. srp 2014

@snailka tak to zkus, protože by třeba mohli něco zjistit když ostatní máš v pohodě. Je to vlastně, že ti prohlídnou dělohu a tak. Nic to není.

hankamisa
15. srp 2014

ahojky holky,plís radu. včera jsme s dr. posílali na pojištovnu žádost na ivf s et.můžu se zeptat kolik jste ještě dopláceli když vám na to pojištovna přispěla?a kdybych si to rozmyslela můžu jít pak jen na iui?já se s tím ivf nedokážu nějak vyrovnat. chtěli jsme přirozeně ale vypadá to marný nebo na dlouhou trat ale bohužel mě tlačí věk na nějaké to čekání.iui bych ještě dala jak psychicky tak fizicky ale ivf nejspíš nedám.

hankamisa
15. srp 2014

ještě jsem zapoměla. mám se objednat na hematologii a kdyžjsem se dr. ptala kvuli objednání na krev tak prý není potřeba. to mi vezmou výsledky jen z té krve co už mi brali na genetice? mám zjištěnou nějakou mutaci protrombinu takže dr. chce ještě podrobnou hematologii.

p1983k
15. srp 2014

@hankamisa Ahoj,mě brali na hematologii krev zvlášť,přímo u nich v ordinaci. A u doplatku při IVF je to různé..určitě léky na stimulaci cca 5.000,-,potom záleží kolik budete mít vajíček a taky jakou metodu si vyberete při oplodnění vajíček spermií. My jsme měli 20 vajíček, 10 nám jich napichali v ceně balíčku metodou ICSI za 8.000,-,potom každé co se ujmulo navíc dalších tisíc korun,my jsme dopláceli dalších 5.000,-(15 ks se uchytilo),potom se platí kultivace embryí do stádia blastocysty 9.000,- ale to hodně záleží jestli jich budete mít dost aby ta kultivace vůbec byla..podle množství oplodněných vajíček. No a potom zamražení nadbytečných embryí 5.000,- dvě pejety,další pejeta 1.000,- ..my jsme celkem platili asi 35.000,-..ale je to u každého jinak,taky každá klinika má jiné ceny,nejsou tam ale moc velké rozdíly...když to shrnu,počítej takových 20-40.000,-.Je to balík ☹ a pojišťovna hradí jen samotný zákrok s odběrem vajíček a transferem včetně různých vyšetření. Hodně štěstí u IUI,to by vás stálo asi jen 1.500,-

evcann
15. srp 2014

@hankamisa ahoj, v podstate p1983k to vše shrnula. Já mám za sebou 3 IUI a 2 IVF, 1 Ket. Za každý pokus IVF jsem doplacela za léky, prodlouženou kultivaci, zamražení atd cca 20 000,-. Já měla vajíčka dobrá, partner spermio také takže nějaké speciální metody u nás nemuseli být. I tak je to ranec peněz. Také záleží čím stimuluješ, já třeba i na IUI stimuluju Puregonem a ten je podstatne dražší než např. Fostimon. Opravdu to se takto nedá říct, to rozmezí je hodně velké podle toho kolik toho a co budete potřebovat.
Jinak IVF se neboj, nevidím důvod proč se s tím nesmířit. Je to stejný genetický materiál jako když jde o přirození početí jen se si s tím telo nedokáže úplně poradit tak se to udělá mimo. Já na tom opravdu nic hrozného nevidím. Bud díte chci a tak budu vděčná za jakoukoliv metodu hlavně když to vyjde a nebo do toho nejdu. To už je na vás.

kapr
15. srp 2014

@hankamisa Ahoj, já mám trombofilní mutace a na hematologii si brali krev zvlášť.
Spíš mi přišlo zbytečné, že na genetice to zjistili a na hematologii si to potvrdili. (vyšetření je totiž pro pojišťovny hodně drahé. Proto s tím šetří). Každopádně pokud něco máš, zjisti to před IVF. Jelikož je pak nebezpečné brát hormony a musíš si píchat injekce na zředění krve. Mne to "téměř" zabilo a embryjko to zabilo úplně.

hankamisa
15. srp 2014

@kapr - na genetice jsem byla a protože našli mutaci tak musím ještě na hemošku. prý to budou řešit léky i v těhu. no mám to v sobě od narození až do ted jsem o tom nevěděla a za sebou 3 otěhulení na poprvé přirozeně a i porody ok. jenže ted se prostě nedaří.takže si myslím,že to zas tak hrozné nebude když to šlo .

@evcann
@p1983k
jaké léky budu mít nevím. to mi dr. napíše po schválení pojištovnou. ale jinak díky za info. zkusíme iui a pokud to neklapne tak budem zkoušet jen doma přirozený. do ivf nejdem páč je to dost peněz na to abychom je v případě neuspěchu jak se říká spláchli do wc.a četla jsem dost často,že vyšlo většinou až 2 nebo 3 ivf.

evcann
15. srp 2014

@hankamisa jo tak to jo ohledne penez to chapu, neni to malo a ne kazdy si to muze dovolit. Tak to držím palečky at to vyjde 🙂

78marcela
15. srp 2014

@maggie4
@evcann
@kapr
ahoj holky. Tak je to za mnou, osud to moje dilema vyřešil za mě. Mám dvě, ale jedno kvality 3, takže špatné, opakované mrazení by určitě nepřežilo. Tak mi ho taky dali, ale moc růžově to s ním neviděli. Takže dá se říct, že mám jedno🙂

evcann
15. srp 2014

@78marcela vyhlížím te tu celý den, hele to je osudovy takze by to mohlo klapnout 🙂, tak ted hezky odpocivej at to vyjde 😎

78marcela
15. srp 2014

@evcann no jedeme zítra na dovolenou, tak budu v klidu. Akorát se nebudu moct koupat. Ale to nevadí.

evcann
15. srp 2014

@78marcela a kam jedete? my meli jet do Francie a prisli jsme o to, krachli :( a ani penize nic. Takze na netu nebudes jo? a ja chtela vedet jak to probiha :D

78marcela
15. srp 2014

@evcann jejda no to je průšvih, kde jste to měli u které cestovky? My jsme plánovali Řecko, přítel moc chtěl, ale když nám vyšel tak blbě ten transfer (původně jsem si napočítala že transfer bude úterý středa, jenže ms měla zpoždění) a s termínem dovolené nemůže přítel hýbat, tak jsme se rozhodli, že pojedeme jenom někam na Slovensko. Nemáme nic objednané, prostě pojedeme a uvidíme kde skončíme. Pět dnů se nemuzu koupat.. Tak nemá cenu jet k moři. Domluvili jsme se že pojedeme koncem října někam za teplem když to teď nevyšlo. Jenom zatím nevím kam.

78marcela
15. srp 2014

No a na netu rozhodně budu, to musím, nevydržela bych to. Takže musíme najít ubytování někde s netem. I když jedeme jenom do příští neděle a to toho moc vědět nebudu. Furt nevím jestli si vzít test nebo ne.

evcann
15. srp 2014

na Slovensku ve srubu na dovce jsou ted moji rodice, zrovna dneska volali, je to tam hezky, ale pry pocasi na nic. Tam urcite neco sezenete. Ono se po transferu nesmi koupat jo? to si ani nepamatuju. No sice jeste vysledky vedet nebude, ale treba budes mit nejaky naznaky a tak 🙂. Internet je nutnost :D.

evcann
15. srp 2014

@78marcela na Slovensku ve srubu na dovce jsou ted moji rodice, zrovna dneska volali, je to tam hezky, ale pry pocasi na nic. Tam urcite neco sezenete. Ono se po transferu nesmi koupat jo? to si ani nepamatuju. No sice jeste vysledky vedet nebude, ale treba budes mit nejaky naznaky a tak emoticon. Internet je nutnost :D.

78marcela
15. srp 2014

@evcann no chystám se trochu pracovat i na dovolene. Takže net budu stopro potřebovat. Bez něj se neubytuju. Náznaky...to nevím. Osobně si myslím, že veškeré příznaky které holky popisují, jsou reakci na hormony, které do nás valí horem spodem. Nevěřím že po týdnu je něco znát. Při minulém pokusu kdy jsem měla pozitivní testy, jsem necítila nic zvláštního, bylo to stejné jako při neúspěšných pokusech. Taky myslím že na Slovensku něco seženeme. Můj chlap právě dorazil po týdnu domů, ale víc než plány na dovolenou ho zatím zajímá jídlo.. Tak uvidím, kdy se domluvíme vůbec na odjezdu, natož cíli cesty. Je chudák hladový za celý týden.

78marcela
15. srp 2014

@evcann
Bohužel se nesmí pět dnů koupat. Přemýšlím jestli třeba ani s tamponem by to nešlo. A taky žádný sex pět dnů. Z toho mám docela radost.

evcann
15. srp 2014

@78marcela co dela manzel, ze neni pres tyden doma? Muj manzel to mel stejne, ten tedy nebyval doma jeste dyl. No ja bych to koupani neriskovala, stejne nema byt moc hezky takze te to ani nebude lakat. Ja si taky myslim, ze ty priznaky jsou spis po lekach a nekdy i vsugerovany. Jsi rada, ze sex nebude jo? :D :D to je dobry

78marcela
15. srp 2014

@evcann tak to nebudu tedy moc riskovat. Ale doufám že bude docela hezky. Ať z toho aspoň on něco ma když už mu padlo to Řecko. Přesně tak, s těmi příznaky, člověk se snadno dostane do fáze kdy si vsugeruje kdejaké pichnuti jako tehu příznak.
No a ten sex..po těch letech už mě to tolik nebaví. Takže jsem ráda že bude aspoň o dovolené klid. Ale jinak je to skvělý chlap. I když momentálně unavený, takže se žádné diskuze nekonají. Kdoví jestli zítra vůbec odjedeme🙂

evcann
15. srp 2014

@78marcela chápu, muj manžel jezdil kamionem, prace ho bavila, ale taky vzdycky pak doma snedl vsechno co tam bylo a spal a spal, tak pojedete v nedeli vzdyt je to jedno, to jsou prkotiny. Jj taky si myslim, ze opravdu spusta je toho vsugerovanyho, protoze bysme to chtely videt a citit. Ja si dneska sedla, nalila vinko a po dlouhe dobe citim celkem pohodu.

78marcela
15. srp 2014

@evcann ja bych klidně jela v neděli. Tento týden byl docela náročný a klidně si dam zítra pohov. No uvidíme ráno. Je to poprvé co nemáme nikde nic domluveného. Normálně to nemám ráda. Vždy objednávám týdny i měsíce předem ubytování. Ale počítali jsme s nějakým lastem do toho Řecka, takže jsme nikde nic nedomluvili a je mi to nějak jedno. Aspoň bude dobrodružství místo klidoveho režimu po transferu.

evcann
15. srp 2014

@78marcela no a treba dobrodruzo bude zrovna to prave, my tenkrat taky jeli bez ubytka a spali jsme nekde v Bratislave a pak jsme dojeli na Zemplínkou Šíravu a tam se nám teda moc líbilo a meli i volno a dělali jsme ruzny vylety, rada na to vzpominam. Tak jsem zvedava kam se az dostanete.