IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

suzik161
23. zář 2014

@lentikalena Jj, to znám, hlavně odpočívej a nic nedělej!! Jak jsi se nakonec rozhodla??

evcann
23. zář 2014

@zofielinda tak to já jich mám za sebou ještě víc a nikdy nebyli úspěšné takže už na to kašlu jdu do IVF a je to 🙂

evcann
23. zář 2014

@dashi paráda to je krásný, tak at to dopadne dobre 🙂

@lentikalena neboj to bude dobré, kašel na to nemá vliv 🙂 hlavu vzhuru


@hanourek no tenkrát se taky povedlo když do toho počítám ještě Ket tak až na 4 pokus. A ted mi zbývá jeden jediný :(. Vajíčka žádná sláva. Neboj, dneska uz jsou zase daleko dál a tak vedí jak jak na to, tenkrát to vícemene začínalo. To ti na dve dětičky určitě vystačí 🙂 a kdy teda jdeš na stimulaci? třeba nám to vyjde stejne 🙂

evcann
23. zář 2014

@kapr ahoj tak jak? jsem na tebe zvedava, bylo by hezký kdyby to alespon jedné z nás vyšlo 🙂

kapr
23. zář 2014

@evcann ahoj 🙂 tak nic, zatím držím, ale mám to dostat až na víkend, takže normálka 🙂 prostě běžný cyklus stav 🙂 a vyjde nám to všem 🙂 neboj 🙂 co bych měla říkat já s nativem? ze žádného IVF nebylo nic 😉

evcann
23. zář 2014

@kapr tak ja to asi spatne pochopila, ty už máš vyčerpaný všechny tři IVF?

kapr
23. zář 2014

@dashi už se těším taky🙂 až to přijde 🙂

kapr
23. zář 2014

@evcann jj mám 😒 ale zas si říkám, že na počtvrté se ta statistika musí pochlapit 😀

nikaa666
23. zář 2014

Ahojek holky, dlouho vás tu čtu...dneska jsem začala s puregonem a někdy začátkem října jdu na to. Je to moje 1.IVF. Vždycky jsem věděla, že budou nějaké problémy, ale pořád jsem věřila, že to nějak pujde. Tak bych si dovolila vetřít se mezi vás, ať na to nejsem sama 🙂

hanourek
23. zář 2014

@evcann určitě máš pravdu🙂 no to je to co nevím.... správně bych to měla dostat příští týden.... ale minule jsem měla cyklus 49 dní.... tak uvidíme:( naštěstí mě přešlo už to zoufalství, a snažím se věnovat práci.... minulý měsíc sem byla fakt tragická:( možná i proto sem to nedostala normálně a asi i dobře, že jsme se nepustili do žádných akcí.... kdy jdeš ty? a kam?

kapr
23. zář 2014

@lentikalena a ty se nic neboj 😉 kašel na to nemá vliv🙂 2 měsíce si bere embrijko papání ze sebe až pak z maminky 😉 a to už budeš vykurýrovaná

kapr
23. zář 2014

@nikaa666 vítej 😉

nikaa666
23. zář 2014

Holky, OPU mi zatím vychází na sobotu...ze zkušenoti, budu schopná jít v pondělí normálně do práce? Nebo si mám vzít volno? Vím, že to má každá origoš....ale vůbec nevím, co čekat ☹ Jak jste to měli?

soleilll
23. zář 2014

@nikaa666 Pokud nebudeš mít OHSS a máš fyzicky nenáročnou práci, tak určitě můžeš.

evcann
23. zář 2014

@kapr ahááá no tak to jo, jo jasný, podle statistik by rozhodně mělo 🙂

@hanourek no já jsem ted tragická, nejak to na mě padlo, chjo, tak jsem si ted objednala Mamavit, protoze s tim se mi to tenkrat povedlo, Nosifol jsem brala 4 mesíce možná dýl a žádná sláva teda a jeste je to drahy 🙂. Jinak já jdu 8.10. na kontrolu, pak počítám, že 10 dní než to dostanu, takže tak nejak koncem října by to mohlo být. Jdu do Iscaru.

@nikaa666 ahojky, vitam te, jen pojd mezi nás, podpora je důlezitá. Po opi klidne můžeš jít do práce, tedy většinou to tak je, já si brala neschopenky až po ET

lentikalena
23. zář 2014

@kapr Diky za potporu.

nikaa666
23. zář 2014

@soleilll jsem kancelářská krysa...občas na stavbě, ale tam jsem jen jako "kibic" z toho OHSS mám trochu strach, ale tak snad by to v Caru podchytili včas ne?

@evcann Po pravdě, s neschopenkou nepočítám vůbec 😎 bych se asi ukousala doma...budou mi ji chtít dát co?

lentikalena
23. zář 2014

@suzik161 nakonec jsem se rozhodla pro jedno. 🙂 snad jsem udělala dobře. ☹

evcann
23. zář 2014

@lentikalena jakto, ze jen jedno? ja bych sla do obou, i ted budu chtít dve, vek nevek, je to vyssi sance

@nikaa666 oni ji nenutí, doporučí, ale nenutí, jako po ET bych si ji vzala, ale po OPU neni treba, podle me teda, pak zalezi jak je to dalko od sebe, ja treba mela 5 dni

soleilll
23. zář 2014

@nikaa666 OHSS se může naplno projevit až po punkci, takže je na tobě, aby ses hlídala a při potížích šla na kontrolu. Jakmile by tě začlo bolet břicho, začalo se nafukovat a nevylučovala bys normální množství tekutin - hned do CARu. Ale samozřejmě se nic takovýho nemusí stát, preventivně můžeš hodně pít. (Já ho měla až napotřetí, předtím v pohodě a taky jsem seděla v kanclu.) Neschopenku jsem neměla ani po ET, pokud nemáš jiný problémy po stimulaci, tak ležení nemá pro uchycení význam. Jen se budeš nudit a pořád dokola na to myslet, to je lepší se "odreagovat" v práci, tam ty dny utečou líp. 🙂

nikaa666
23. zář 2014

@evcann jj budu mít prodlouženou kultivaci na 5 dní. Měla jsem strach aby mi ji nedali automaticky právě.
@soleilll já tomu pití moc nedám, musím se snažit to napravit. No u nás je taky super, že v ten týden ET máme jít na svatbu, tak se budu jen sedět a jíst no ☹ Jinak jak říkáš, taky si myslím, že to při práci víc uteče a i trochu toho pohybu spíš pomůže k zahnízdění, že se víc prokrví děloha.

kapr
23. zář 2014

@nikaa666 já jsem se prodloužené kultivace nebála 🙂 naopak se mi aspoň protřídily kvalitní embrijka. A s pitím mám též problém, tak jsem se snažila aspoň vypít 2,5 litru denně. OHSS jsem měla jen poprvé. a pomáhaly mi iontové nápoje 😉

nikaa666
23. zář 2014

@kapr Jsem to asi blbě napsala...kultivaci schvaluju, tu jsme i chtěli, myslím že je to určo lepší a ještě budeme mít i AH....já měla strach z neschopenky, že mě nechají hned doma 😎
No po přečtení prohlášení o souhlasu, jsem se uplně lekla, co mě může potkat.

bibianca
23. zář 2014

@nikaa666 a co tam psali? nás to teprve čeká ;)

dashi
23. zář 2014

@nikaa666 to já mám z ohss taky strach OPU mě čeká v pátek, tak snad bude vše ok 😉 Já jsem taky kancelářská krysa 😅 jestli to půjde tak budu chodit taky do práce, pač mě nemá kdo zastoupit 😉 a taky to utíká jinak.

nikaa666
23. zář 2014

@bibianca ze začátku jsem se lekla ale ke konci zas smála 🙂 Píšou tam, že může dojít ke komplikacím jako je OHSS, následná JIP a i případná smrt. Docela podrobně je to tam rozepsaný, co se ti může dít. No a nakonec že si uvědomujeme, že budeme rodiče a že pokud se z toho všeho narodí dítě, budeme to brát zodpovědně a oni jsou v tomhle jen jako zprostředkovatel...no sranda. Jo a nakonec podpis "budoucí otec" a "budoucí matka" Myslím ale, že každý CAR to má jiné 🙂

bibianca
23. zář 2014

@nikaa666 🙂 tak to je fakt vtipné 😀

kapr
23. zář 2014

@nikaa666 jj asi to má každý jinak 😉

ewicka
23. zář 2014

Tak mě o OHSS v CARU neříkali nic, to jsem si musela načíst sama. Zato mě podrobně informovali o tom, že jestli jsem náhodou byla v Karibiku, jižním Japonsku nebo Papui a měla jsem tam s někým pohlavním styk apod., tak mi udělají ještě testy na nějakou nemoc a když se potvrdí, tak si na embrya budeme muset zaplatit zvláštní kontejner, aby nepřišly do styku s dalšíma 😀

hanourek
23. zář 2014

@evcann já už brala obojí... i gynex, pila kontryhel.... no všechno možné.... ani nechci počítat, kolik mě to stálo už peněz.... tak jsem to zasekla, po dovolené koupila jen listovku a snažím se na to nemyslet.... ale přiznávám, minulý měsíc sem byla na pěst...:( já bych to měla teoreticky dostat 3. 10. a pak do Pronatalu...