IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

zofielinda
26. lis 2014

@hnedoocka83 tak je to čárka i z pregnylu a i z těhu

evcann
26. lis 2014

@hnedoocka83 tak to asi nebude Pregnyl pokud siluje že jo 🙂, ale na druhou stranku kolik jsi mela Pregnylu? ale je mozné, že je to carka tehu i Pregnyl, težko říct

nadijka
26. lis 2014

@hnedoocka83 Ahoj, já má dotaz trochu mimo.. proč si dostala pregnyl 10000 jednotek..? já totiž vždy dostala jen 5000 a měla dost nezralej vajec.. tak jestli to nemůže být tím..
jinak řekla bych, že 6 den po ET už by klidně čárka mohla být, kor když to není duch a máš tam embryjka dvě.. 🙂

evcann
26. lis 2014

@nadijka já taky nekdy mela 10000 a nekdy 5000, podle me je to podle velikosti a poctu foliku, jeslti jich je min a velky tak se dva min, kdyz vic tak asi vic jednotek a pak taky kdyz se da moc a uz jsou velky tak, aby nedoslo k precasne ovulaci tak se dava jen jeden, ten faktoru je vic, ale souvislost s tvym dozranim to uricte ma si myslim

nadijka
26. lis 2014

@evcann jj bude to tím tou velikostí.. teď cituji doktora, co mi odepsal - Pregnyl nehraje roli, na 5000 IU Pregnylu reaguje každý dostatečně. Rozdílná je u Vás velikost foliklů, jsou tam malé i velké zároveň, ani antikoncppece předtím tomu nepomohla...
Jsem tak nervozní a to jen čekám na ten transfer, snad aspoň jedno embryo to dotáhne do tý blasty 🙂 a pak dalších 9 měsíců... co budu dělat pak těch 14 dni do testu nevím.. jako první pokus jsem brala opravdu jako pokus a jako vzalo mě to .. ale teď cítím, jestli teď to nevýde, že to bude horší a ještě i těma vánocema to bude horší, spousta miminek na návštěvách apod 🙂

gasha
26. lis 2014

@hnedoocka83 Pregnyl by měl naopak slábnout, nikoli sílit. Takže to bych spíš přisuzovala těhotenství, ale zas 6. den od ET mi přijde brzo na to, aby bylo na testu něco vidět... Já měla stejnou čárku jako tu kontrolní vždy až víc než 14 dní od transferu. Držím palce, ať stále sílí.

evcann
26. lis 2014

@nadijka jj taky me to napadlo a ja mam fakt zrovna okolo sebe samy tehotny :/, ale treba to vyjde, stale tam sanci mas a velkou, ono se to lehce rekne musis doufat, ale sama ted presne vim jake to je :(. Navic je to muj posledni pokus, ty jeste jeden pak mas ne?

nadijka
26. lis 2014

@evcann jo to mi ten doktor taky napsal - Především - na zklamání je ještě příliš brzy. Máte 3 embrya ve vývoji a k otěhotnění stačí jedno dobré. Ještě nic psychicky nevzdávejte..
a ukončil ten kilometrovej mejl tímto - Vaše situace vůbec není ztracená, zatím jste neotěhotněla ze dvou transferů, to není tragédie a nyní se chystáme na třetí. Je to boj o jedno dobré embryo. Držím palce..

no a k tomu můžu jen říct, že kdyby stát neomezil možnosti jen na 4 pokusy.. tak by člověk hned nemyslel tak černě že 😀

nadijka
26. lis 2014

@evcann mám ještě dva pokusy na pojišťovnu a pak.. no budu chodit na ty minimálky, dokud na to budu mít sílu.. protože u nás je zisk kvalitních vajíček stejný.. při minimálce dvě, teď tři.. a nikdy se nemrazilo..takže co pokus jeden trasnfer a teď uvidíme... zítra touhle dobou už bude po ET, tak dám vědět.. jak to dopadlo.. a budem se tady navzájem pak držet.. i když já ted půjdu rovnou na krev, psychicky do fakt nedávám ty testy...

kapr
26. lis 2014

@nadijka můžu jen opět a znovu říci, neznám nikoho, kdo by se nedočkal. 😉

evcann
27. lis 2014

@nadijka držím palečky na dnešek at to dobre dopadne tfuj tfuj tfuj 😀

nadijka
27. lis 2014

@evcann
@kapr holky tak mam u sebe jednu blastu.. Zbytek moruly, takze se ani nebude asi mrazit.. Snad bude to jedno jedine sampion.. A 9.12 budou na testu // 😀

evcann
27. lis 2014

@nadijka tak paráda, že blasta, nějak nikomu nevychází mražení, by mě zajimalo co s nima v tý laborce dělají 😀

zofielinda
27. lis 2014

@evcann taky si to říkám

zofielinda
27. lis 2014

@nadijka fajn, blasta bude bojovník, jak jinak

nadijka
27. lis 2014

@zofielinda
@evcann
No tak aspoň, ze byla ta PK.. Protoze ten treti den byla embryjka kvality jedna .. A paty den uz jen jedno a ty dve lemry uz mely horsi znamky a hlavne moruly.. Ja nevim, ze ja vzdy co pokus Ivf tak pouze jeden transfer.. A ostatni maj plnej mrazak.. 😄

evcann
27. lis 2014

@nadijka no to jo, to ještě, ze jsi teda počkala, jsk plny mrazák? Tady u nás ve skupině teda plny mrazaky nejsou 🙂. Ja taky nic nemam a to bylo původně 18 vajíček a 13 zralych

zofielinda
28. lis 2014

@evcann Tak kdy jdeš na krev? Co testovat už nebudeš?

evcann
28. lis 2014

@zofielinda testovat budu zítra, na krev popř. v úterý, ale to až podle toho jak to zítra dopadne 🙂, co ty jak to mas v planu? sice je u tebe ješte brzo, ale už jsi přemýšlela kdy?

zofielinda
28. lis 2014

@evcann asi testovat nebudu, nemám na to odvahu. Když jsem testovala tak to nevyšlo, když jsem šla rovnou na krev, bylo to tam. Tak na zítra přeju moc dvojkovej test

evcann
28. lis 2014

@zofielinda ty jo to jsi fakt dobrá, to já bych nevydržela 🙂

zofielinda
28. lis 2014

@evcann nechodíte na krev vždy?

evcann
28. lis 2014

@zofielinda ale jo byla jsem jen jsem vzdy testovala nejdriv doma, jsem to nevydržela 🙂

zofielinda
28. lis 2014

@evcann a jak se citis? Co prsa? Mě tedy bolí ukrutně. Že by to byl ještě Ovitrele?

hanule80
28. lis 2014

Ahojky,
mne dnes předali z CAR k mému gynekologovi. Z utz tedy nejsem moudrá, bobískové ok, odpovídají velikostně, tak jak mají. Ale pak je tam pořád ten hematom a pak další bud hematom nebo nějaký předěl prý to nejde poznat a určit co to je, takový podlouhlý 33mmx10mm a hematom ten je pořád cca 13x7mm. moc klidu mi to nepřidává, no musíme věřit a doufat 🙂

@evcann tak držím palečky na //, zítra budu nakukovat 😉

@zofielinda ať se ti bobísek hezky zavrtává!

A co ostatní, jak se máte? Já po 14 denním ležení vyrazila do nákupního centra pro jídlo a nějaké drobnosti na oslavu synova svátku a to už je šílený, jak lidi nakupují na Vánoce 😒 Pak přijela domů a na 1,5hod. vytuhla v pelíšku, úplně vyšťavená.

evcann
29. lis 2014

@hanule80
@zofielinda
@nadijka
@gasha tak všem moc děkuji za držení palečků a dnes jsou na testu //, vím, že ještě není vyhráno, ale mám hroznou radost, není úplně silná jako kontrolní, ale není to žádný duch je to růžová zřetelně viditelná čárka, takže v uterý na krev a uvidíme 🙂

@kapr ty víš 😉

78marcela
29. lis 2014

@evcann ahoj, no to teď byl docela stres, četla jsem že nic, ani jsem nevěděla co napsat a dnes hezké čárky, takže to je super, tak obr gratulace🙂
velké části holek se to během letoška povedlo, snad skoro každé, tak doufám že se k vám zase přidám ještě letos a tentokrát úspěšně,
držím pěsti k pohodovemu těhotenství.🙂

evcann
29. lis 2014

@78marcela díky, já te hledala, ale jakmile je to na druhe strance tak mi nejde dat odpovědě nebo spíš se to puvodní zase vymaže, ty jdes na Ket ne? a kdy jdes? musí se to povést, já měla tenhle rok dost peprný v ostatních věcech a tak jsem ráda, že se to takhle krásně otočilo, vím, že vyhráno ještě nemám, ale věřím, no jako prekvapko to je takze vim, ze 7 den netestovat 😀

@hanule80 neboj, spousta ženských ma hematom a miminka to zvladnout, budu držet všechno co mám, ale určitě to bude dobré 🙂

78marcela
29. lis 2014

@evcann doufám že půjdu. Mám to v plánu 20.12, to je u mě poslední pracovní den a pak si budu 14 dnů lebedit v klidu doma. Tak snad to k něčemu bude. Mě sice doporučovali po revizi počkat tři měsíce, ale vzhledem k tomu, že to vychází na svátky a v car nejsou, tak bych až po novém roce to mohla rozjet a a to by se zase skoro o měsíc posunulo a to jsem nechtěla, prý je po revizi větší šance tak toho chci využít.
Teď cekam na ms, v úterý jsem dobrala norethisteron na vyvolání a nejpozději v pondělí musí přijít, takže doufám že dorazí. A doufám že štědrý den budu trávit jako těhotná.

evcann
29. lis 2014

@78marcela já ho taky brala, dostala jsem to do 4 dnů, určitě musíš, já bych šla taky ještě před vánoci, chtěla jsem to taky stihnout ještě letos, pak jak v těch centrech práve nejsou tak to se hrozně prodlouží, kolik máš mrazáčků?