IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

elysion
2. lis 2014

@go Ahoj dnes se můžeš ještě koupat po zítřejším Ketu celých 14 dní až do výsledku jen raději sprchovat 😉

delinkka
2. lis 2014

@rf6shkr ja budu zítra 16 den po et a včera jsem zacala spinit a i dnes a mam uz strach jak blazen. Jak jsi na tom ? Ja jfu zitra rano na odbery a ultrazvuk

hanule80
2. lis 2014

@delinkka Držím palce! Když to není žádné velké krvácení a to snad nebude nic vážného... jaké máš dávky utrogestanu? třeba ti je navýší....
Já už jsem taky jak na trní a nebudu moct ráno dospat a pak to čekání 2hod. na výsledky krve, to bude teprve peklo...

hanule80
2. lis 2014

Jinak zdravím všechny!
Kdo jdete zítra na kontroly, tak ať dopadnou co nejlépe a máte pohodový start do nového týdne! 😉

mně ted začlo pobolívat břicho jako na MS, v těchto dnech by normálně měla přijít, tak s tím tělo asi bojuje 🙂 kontrolní test dnes naprosto ukázkový 😀 kéžby to tentokrát dopadlo dobře...

gasha
2. lis 2014

@delinkka
@hanule80
Držím palce, aby to dopadlo! Já šla na krev s pocitem, že je to jasné těhotenství a měla jsem hCG jen 9,8. Takže to zřejmě BYLO těhotenství, ale rozmyslelo si to dřív než bych čekala... Takže nedejte na pocity a držím palce! 😉

gasha
2. lis 2014

@lipanek2 Právě jsem našla zajímavý dotaz ohledně mražení embryí, podle kterého opětovné zmražení dělají už zřejmě i v některých CARech v ČR...
http://www.neplodnost.org/forum/topic1897-ket-r...

linetka1
3. lis 2014

Zdravim vas spolucekatelky🙂 V patek jsem byla na svem druhem ET a vcera mi cely den nebylo dobre, bolesti bricha, v krizi a priserna unava, pri prvnim nezd. ET nic, tak uvidim za par dni.
Dnes me nic neni, aspon se mi pujde lepe do prace 🙂

rf6shkr
3. lis 2014

@delinkka u nás to nedopadlo.... rozjelo se to a mám MS, tak doufám, že budeš mít víc štěstí tfuj tfuj tfuj 🙂 .... my se mobilizujeme na příště 😉

evcann
3. lis 2014

ahoj všem,
nově příchozí vítám, všechno jsem z pátku dočetla, ale teda naprosto ztrácím orientaci kdo a jak a co 🙂, jen asi u třech vím 🙂. Každopádně se to tu krásně rozjelo a já doufám, že všechny brzy budeme na stejné těhotenské vlně a dáme si hezký dáreček k vánocům 🙂

@kapr tak te musím hned informovat, vysadila jsem leky ve stredu a doktorka mi riká, jsou silné, jakmile vysadíte telo dostane sok a začnete ms, tak říkám paráda, čt nebo pá to přijde, hele tak nic, tak říkám sobota je jasné, nic, ani bricho jsem necitila, proste vubec nic, to už jsem začala být docela nervozní a říkám no tak nedele a nebo asi zase nevim co se deje, tak jsem zasedla na net a cetla kdyz má po tehle lécích přijít ms, takže nejčasteji 2-4 den, ale nekdy i do 10 dnů a pak řílám doma, potřebuji sex ten mi to vetsinou vyprovokuje a dnes rano se probudím a je to tady, ja mám takovou radooooost, takže zítra začínám stimulovat, uf

lipanek2
3. lis 2014

@gasha tak bohužel v tom mém to nedělají :-/ protože mi rovnou řekli, jestli opravdu jen jedno, že zpátky to zamrazit už nejde...Je to škoda ☹

zofielinda
3. lis 2014

Moc držím všem na krev palečky, ať to tam je

delinkka
3. lis 2014

Holky kdyz spinim muzu si utrogestan polknout misto zavádění ?

zofielinda
3. lis 2014

@delinkka Je to i lepší a hlavně ležet, vodu s citronem a hlavně ne teplou vodu na sprchování

missym
3. lis 2014

Všem, které jdou dneska pro ortel, držím moc pěsti, aby to tam bylo 😵
Já byla v pátek na kontrole v CARu. MS stále probíhá (už 8. den), doktorka říkala, že se vlastně nejedná o MS, ale jde o potrat (hm, při tom slově mi úplně naskočila husí kůže) a že je pořád v děloze nějaká sraženina, takže můžu špinit i krvácet ještě dlouho, ale že dobrý, že sliznice už je nízká (5,5 mm). Kontrola zase tento pátek, tak snad to do té doby vydržím, protože mě začalo o víkendu dost bolet břicho. V nejhorším tam volám a fičím hned, aby se podívali, co se děje. A to jsem se těšila, že se domluvíme, kdy bych mohla na KET. Tak to asi dopadne, že až příští rok ☹

zdenka35
3. lis 2014

Tak dnešní test opět pidi dušík,na fotu horní je včerejší a dnešní dole 12 den po KET,včera večer mě bylo blbě,tak mě tlačil žaludek a pálila žáha že jsem nemohla usnout,tak jsem si šla strčit prst do krku a pak mě bylo líp 😒 pobolívá v podbřišku,prsa lehce,bud je vše z léku,nebo mé vsugerování 😒 dnes jsem 30DC 😒

evcann
3. lis 2014

@zdenka35 12 den po KET by podle mě už mělo být víc než jen takovýhle dušík :(, tedy alespon dle me zkušenosti

@missym tak alespon, ze v rámci možnosti nejsou žádný další komplikace a kdy muzete jit na další?

@delinkka je jedno jeslti se to polkne nebo zavede, ja někdy jen polykala a účinek stejný

lipanek2
3. lis 2014

Holky a proč je teda na Utrogestanu napsáno, že v těhotenství se má výhradně zavádět? Já bych ho nepolykala, i když je to celkem nepříjemné, tak se to dá vydržet 😉 Navíc doktorka mi říkala, že můžu zavést a hned fungovat, že není potřeba ležet 😉 Teda já vám závidím, že už jste tak dlouho po. Já teprve třetí den, hrozně se to povleče. Už aby se to přelomilo na příští týden.

missym
3. lis 2014

@evcann To jsme se zatím s doktorkou nedomlouvali. Snad v pátek už řekne, co a jak. Teď se hlavně modlím, že se děloha vyčistí, sraženina odpluje pryč a budu v pohodě.
Tobě přeji, ať stimulaci zvládáš v pohodě a je dostatek vajíček na odběr a všechno jde bez problémů 🙂

linetka1
3. lis 2014

pro lipanek2 : Já Utrogestan ráno a v poledne polykám a na noc zavádím a v caru mi řekli, že účinnost je úplně stejná, jen někomu nedělá dobře na žaludek...

linetka1
3. lis 2014

Můžu se zeptat, kdy nejdříve jste měli pozitivní test po ET 8bun. embryjka? Vím, kdy si ho mám udělat, abych neplašila, jde mi spíš o zkušenosti jiných, u koho se to projevilo, ač třeba jen slabou čárkou 😀

lipanek2
3. lis 2014

@linetka1 já testovala u prvního 5ti denního embrya 11.den a obě čárky byly stejně silné a HCg 13.den snad kolem 1000 😉

kapr
3. lis 2014

@evcann no tak supeeeeer!!!!!!!! tak já to budu prožívat s tebou, jo? 🙂 Já jdu do car v pátek 😉 pro ně na 1. UTZ pro mne na druhý 🙂

kapr
3. lis 2014

@linetka1 7. den duch při čtyřce 😉

kapr
3. lis 2014

jinak HCG z pátku 2619. Tak snad OK 😉

gasha
3. lis 2014

@lipanek2 A můžu se zeptat, do kterého CAR chodíš?

gasha
3. lis 2014

@kapr Gratuluju, to je krásná hodnota! 🙂

catchulinecka
3. lis 2014

@kapr ahojky, moc gratuluju ke krasne hodnote.mohu se zeptat kolikaty den jsi?

kapr
3. lis 2014

@catchulinecka v pátek 20.tý. po ET (13. den 130, 16. den 508, 20. den 2619)

mery41
3. lis 2014

@linetka1 já byla na ET 21.10 a testovala jsem už za týden a byl tam dušík

lipanek2
3. lis 2014

@gasha do Gennetu