IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

missym
6. lis 2014

@lipanek2 😀 No dobrý 😀 Tak držím pěsti, aby to mimčo tam bylo, když je budoucí mamča z toho tak na nervy 😀

lipanek2
6. lis 2014

@kapr právě, že nemám! Musím dneska nakoupit 😀 No jelito teda jsem. Mně vystresovalo to min. 10vteřinové čůrání na testovací proužek, jsem se bála, že tak dlouho čůrat nevydržím, tak jsem to chtěla chytit všechno 😀

kapr
6. lis 2014

@lipanek2 fakt jsi mne pobavila a rozesmála 😀 tak holt budeš muset vydržet 🙂

lipanek2
6. lis 2014

@missym Já už mamča jsem 😀 Ale ráda bych byla dvojnásobná 😀

missym
6. lis 2014

@lipanek2 😀 No tak to už musíš mít nacvičený 😀 Ale co, aspoň je tady veselo. Další testy už budou v pohodě 😉 Já tyhlety počůrávací neumím používat, moje testování vždycky vypadá v koupelně jako chemický pokus s kádinkama, papírkama 😀 No co, já bych si ty počůrávací taky pochcala celý i s rukou 😀

lipanek2
6. lis 2014

@missym u prvního jsem byla taky nervozní, ale vydržela jsem netestovat až do 11. dne a počůrala jsem to normálně. Čím jsem starší, tím jsem blbější 😀 Koupím si pro jistotu ten na ponoření 😀

kapr
6. lis 2014

@lipanek2 já osobně jsem nikdy ty počurávací neměla ráda. jsou zbytečně drahé a blbě se skladujou. A mne baví si z proužků udělat dálnici 😉

nikaa666
6. lis 2014

gratuluji všem, kterým to klaplo. Jsem tu dlouho nebyla a pěkně koukám, jak se daří 🙂
My, co se nám nevede...musíme bojovat dál...však ono to jednou holky přijde. Co se má stát...se stane, jen to chce ten správný čas. Prvních pár dní jsem byla dost zklamaná, ale teď se věnuju naplno práci a nemám čas na to ani myslet. Dokonce jsem dneska zjistila, že už od pátku zapomínám pít Kontryhel 😀 😀 ( co kdyby to třebas vyšlo mezi ET a KET že 😉 )
Teď čekám na další MS a začínám brát Marvelon. Po Vánocích stimulka a po novým roce snad na KET. Těším se pěkně jak zítra zapařím na koncertě, koupila jsem nové tabáky do voďára a co nevidět se pohrnou vánoční večírky. Musíme si říct, co nás čeká příjemného a co si díky negativnímu testu ještě můžeme dopřát 😎 Alespoň já to tak dělám. Jen se tu trochu už ztrácím, jak ne nás tu hafec...tak holky, která jde do toho hned znovu?

nikaa666
6. lis 2014

@lipanek2 nic si z toho nedělej, já taky počůrala i okénko 😀. Nejvíc se mi líbí test s kapátkem, tak do něj asi příště pujdu zas 🙂

evcann
6. lis 2014

@lipanek2 já se ti nedivím ja bych taky nevydržela 🙂

missym
6. lis 2014

@nikaa666 Já se dozvím zítra, jestli půjdu do KETu nebo do pr...nemocnice.

zofielinda
6. lis 2014

Holky prosím jaký je teď doplatek na Gonal? Moc by jste mi pomohly.
Já tu stimulku buď stihnu za 5 minut 12 nebo tam zahučím 50tis., no to teda nevím. Jsem říkala, že o 50 tis. mluví jak o 5 tis. Nějak se z toho nemůžu vzpamatovat. De facto, když nestihnu do 39 embryotransfer, tak zaplatím pojišťovně 50tis. + ostatní ICSI a spol.

kapr
6. lis 2014

@zofielinda a stihneš?

evcann
6. lis 2014

@zofielinda já teed za plnou dávku Gonalu 2250 jednotek zaplatila 4 700,- (pak jsem si tady dokupovala další, protože mě ta dávka nestačí, ale to už je věc jiná) a stihnes to tedy?

zofielinda
6. lis 2014

@evcann děkuji moc, to nevím podle toho kdy přijde ms. 2250 jednotek je max na pojištovnu?
Mám možnost přikoupit na netu.

evcann
6. lis 2014

@zofielinda ano, 2250 jednotek je max. na pojišťovnu

kapr
6. lis 2014

@zofielinda a třeba bez PK by ses do ET vešla?

zofielinda
6. lis 2014

@kapr No to musí přijít taky MS včas a to nejlépe ihned. Kdyby přišla zítra, tak by to bylo super.
Heleď já četla na Heliosu, že bez PK to nemá smysl, že do stádia blastocysty je nesmysl transferovat, že se to dělalo před 20 lety. Nejhorší je, že původně mi řekli, že stačí začít stimulovat a teď dokonce transfer.
Nejhorší je, že když se to nestihne, tak zaplatím komplet zpětně všechno. To bych nechtěla, případně bych šla jen do nativu a ten prý vyjde podle nich jen na 17 tis.

kapr
6. lis 2014

@zofielinda no a myslíš že je MS na cestě? To by ti tedy také mohli říci podle UTZ. mě to přijde divné, přeci když rozjedeš cyklus, nemůžeš to měnit v půlce.....já se na to mrknu. Hele a co ten můj rarach v bříšku co mám teď? jako 4 buněčný...to je také nesmysl? 🙂

hanule80
6. lis 2014

@zofielinda já mám nejspíš zavrtaný dvě 4buněčný 😀 po nativu s minimální stimulací...Ty blastocysty ted hodně chtějí, ale nevidím nic špatného, když bys chtěla zavést embryjka po 3 denní kultivaci...

lejla29
6. lis 2014

@zofielinda Mě zbyl Gonal, ale čekám do potvrzení srdíčka, pak ho budu prodávat. Ale já za něj jako samoplátce platila 9.800,- za 900j a když přispívala pojišťovna, tak jsem za jedno pero 900 jednotek platila 4.500,-. Ale chodila jsem do Gennetu v Praze.
Já myslela, že stačí, když začneš se stimulací před tím než ti je 39 let. Tak snad to stihneš.

gasha
6. lis 2014

@zofielinda Já mám druhou dceru z 3-denního embrya a bylo to bez problémů. Takže určitě to funguje i pokud to není blastocysta. Pochopila jsem, že tuhle strategii razí hlavně Helios (tuším, že je v Brně). Ale když se dokáží chytnou i embrya horší kvality, tak proč by to nedokázalo mladší embryo než blastocysta? Držím palce, abys stihla to poslední IVF. Je to fakt hrůza, že do poslední chvilky nevíš, jak to bude. A fakt se to bere podle ET?

zofielinda
6. lis 2014

@gasha bere a to ještě musím přijet první den MS do caru.
Bere se ET

evcann
6. lis 2014

@zofielinda hele, ale tak zacit stimulovat muzes kdyz mas od pojistovny schvaleno preci ne? tak jakmile to schvali tak uz se nemusis bat

lipanek2
6. lis 2014

Tak zítra na mě myslete. Koupila jsem si ponořovací Mamatest10, ráno jdu na to! Mám v koupelně vše připraveno 🙂

sasanka033
6. lis 2014

@zofielinda ahoj, neda mi to a musim reagovat - stadium, ve kterem se embryo transferuje je ciste na kombinaci mnoha faktoru - pocet embryi, jejich kvalita a doporuceni embryologa. priklad: kdyz budes mit treba jen dve embrya, nikdo si nelajsne (nebo nemel by) je za kazdou cenu kultivovat az do sesteho dne, do stadia blasty, ale radeji ti embryo transferuji uz i druhy, nebo treti den. pokud ale budes mit embryi treba 8, tak si ten luxus PK muzete dovolit 😉

evcann
6. lis 2014

@sasanka033 presne napsané, ja mela tenkrat blastocystu, povedl se syn, ale taky jsem mela 20 oplod. vajicek prvni kvality 🙂 nj byla jsem mlada

lipanek2
6. lis 2014

Já měla 18 vajíček, z toho se oplodnilo 11 a do 5. dne jich zůstalo 5 😉 Jedno děťátko napoprvé a teď první KET...Opravdu záleží na počtu oplodněných,když je jich hodně, jde se do PK, když by měly být třeba tři, tak je to asi blbost 😉

zofielinda
6. lis 2014

@evcann Tak právě, dnes staniční řekla, že když nestihnem ET do dne 39. narozenin, zpětně zaplatím pojišťovně cca 50 tis. za IVF + léky.

zofielinda
6. lis 2014

@lipanek2 Holky já to beru, tak to výkladají i mě. Já jen co vykládají v Heliosu na svých stránkách a zase oni tu úspěšnost fakt mají vyšší. Ale jasně, vše je o byznysu, jak mi říká moje kamarádka dr, jestli si myslíš, že Tě nechají v nemocnici jen, když musí, no když mají podstav a volná lůžka, tak Tě tam nechají i bez vážných důvodů.