IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
10. lis 2014

no dle protokolu nejdyl do nedele, uvidime jak to roste no, muze jich tam byt plno, ale maly, coz by znamelo zase shaneni leku a dokupovani na posledni chvili a nebo tam budou uz nejaky treba vetsi a pak do konce tydne to bude
@kapr

kapr
10. lis 2014

@evcann to je mazec....... 😒 to si ani snad nedovedu představit. Jen pro zajímavost, jak jsme teď chodili docela pravidelně na IUI, tak jsem vypozorovala, že už mi asi moc nepremává pravý vaječník. Jsou tam třeba 2 - 3 menší folikuli, ale vždy dozrál nalevo. A to 4x po sobě. Dr. mi říkala, že je to normální. Já žila v domění, že je to vždy na střídačku.....hm co se člověk po 10ti letech dozví... 🙂

evcann
10. lis 2014

@kapr fakt? na stridacku jo? tak to taky nevim, ja driv mela aktivni oba, ale ted pri poslednich stimulacich to vzdy bylo v pravem, levy se k nicemu nemel, takze my dve kdyz to dame dohromady jsme plodne az az :D jedna pravy, druha levy :D

kapr
10. lis 2014

@evcann No tak paráda🙂 😀 takový malý mix, pak ještě Caru vytahnou z klobouku mého nebo tvého a budeme velká rodina 😀

hanule80
10. lis 2014

Ahojky, já byla dnes na prvním utz, tak byly vidět dva gest.váčky, jeden ukázkový s krásně zřetleným žl.váčkem, ten druhý že má nepravidelný tvar a zatím jen náznak žl.váčku, takže uvidíme jak se jim bude dařit dál. Příští kontrola na srdíčka za 14 dní. To bude doba 😒 Ale nenudím se, syna mám doma, je nemocný, nějaká viroza či co, má zarudlý krk, tak mu dělali výtěry na streptokoka, výsledky budou ve středu...zrovna ted se mi fakt marodění nehodí...mám si často mýt ruce, nepusinkovat ho a snažit se držet dál...se to řekne, prdolka malej, když mu není dobře a chce pošmudlat od maminky...Snad to zvládnem bez velké úhony...

kapr
10. lis 2014

@hanule80 tak se kočko drž 😉 a jak ty? Byla bys spokojená s jedním, nebo toužíš po dvojčátkách?

hanule80
10. lis 2014

@kapr nechci se rouhat nebo tak něco, ale popravdě bych raději jedno...kdybych byla úplně zdravá, tak by to bylo asi jiné, ale jak mám tu epilepsii, sice dlouhodobě bez záchvatů, mám zpátky řidičák, jen nízkou udržovací dávku léků, dodržuju spánkový režim, tak je to ok, ale mám velký strach, jak to pak zvládnu...jedna věc je mimča donosit do nějakého schůdného týdne, aby byly ok a pak tedy ta péče hlavně v noci o ně. manžel bývá přes týden často pracovně po montážích, takže na ně budu převážně sama, mamky pomůžou to jo, ale nebyly by 24 hod. denně...manžel ještě nedávno by byl pro redukci na 1, ten o 3 dětech nechtěl slyšet, ale ted už o ní tak nemluví a začíná přemýšlet o úpravách na baráčku, o větším autě atd. ale sám dnes řekl, že by byl radší, kdyby se to vyřešilo samo, že by se to momentálně menší slabší zredukovalo přirozeně. počkám na srdíčka a pak půjdu k neuroložce a budu se chtít s ní také poradit, co a jak a i podle toho se pak definitivně budem rozhodovat. ale myslím, že na 90% bysme si je nechali obě 😉 jen prostě nechce nic zatím rozhodovat definitivně. je ještě tolik času co se může stát...

kapr
10. lis 2014

@hanule80 tak to si myslím, že to vidíš dobře po všech stránkách a směrech. 😉 uvidíme. Hlavně ať ještě nejsi nemocná 😉

hanule80
10. lis 2014

@kapr Děkuju, já jsem na nemoci, kort ty školkový chytlavá. malej donese jen rýmu na dva dny a já ulehnu s horečkama na týden...

I ty se drž! ten podzim je na nemoce šílený...viry číhají všude ☹

evcann
10. lis 2014

@kapr tak jsem zpet, zatim opadl stres a velka uleva, na mega davky moje telo reaguje takze vajecniky nabouchany folikulama. Jsou tak cca 14-16mm coz na 7 dc paráda, OPU je v pátek, říkala, že foliku bude mezi 20 - 30. Bude na sale i ona takze jsem rada, tak to by bylo, aby z toho nebylo jedno krasne vajicko a miminko 🙂

lipanek2
10. lis 2014

ahoj holky, nechci to tu spamovat, nicméně spodní je ze sobotního rána a horní z dnešního. Oba citlivost 10, dolní mamatest a horní Dr.Max. Vypadá to, že to sílí, tak snad jsou testy spolehlivé. Ve čtvrtek pojedu na krev...Mám tam sice jet až v pátek, ale ve čtvrtek můžu dát dítě do školky...

hanule80
10. lis 2014

@lipanek2 paráda 🙂

missym
10. lis 2014

@evcann Tak to je krásná úroda. Tak v pátek držím pěsti a ať se pěkně oplodňují 😉

evcann
10. lis 2014

@missym diky, jsem rada, je to jen prvni krok, ale i tak parada 🙂

lipanek2
10. lis 2014

@hanule80 četla jsem, že jsi šla na transfer 2? Já jsem měla ty dvě rozmražené a neriskla jsem dvě k jednomu dítěti, co mám doma...Jsi odvážná. Já do rizika dvojčat nepůjdu, psychicky bych to nedala. Já po porodu trpěla takovýma depresema, že to opravdu nebudu pokoušet. I když mi z toho bylo úzko...

hanule80
10. lis 2014

@evcann To je jasný, že tě vaječníky musí bolet při takové úrodě! velikost mají pěknou, tak ať to klapne a jsou i krásně zralá! A snad se tě OHSS vyhne, hodně odpočívej 😉 ale to ty určo víš 🙂

hanule80
10. lis 2014

@lipanek2 při všech jiných transferech, a že jich bylo, jsme dávali jedno, nyní když z 8 jich druhý den bylo 5, třetí už jen 2 a ještě pomalé ve vývoji, tak nám byly doporučeny dát obě, vzhledem ke kvalitě a dřívějším pokusům, kdy naše embryjka nikdy nepřežila rozmražení a že jich bylo zamraženo hodně. takže jsme to vzali buď a nebo... tohle byl náš úplně poslední pokus jako samoplátci a já se nemohla smířit, že by syn neměl sourozence. u nás bylo větší % že se nechytne nic, než že obě... bylo to těžký rozhodování, to neříkám, obavy strach mám, ale věřím, že se s tím popereme 🙂

evcann
10. lis 2014

@hanule80 jj citim je a jeste jak zajela utz na ten levej, ktery me pri vysetreni boli sam od sebe mam ho tam pry nejak vys a vzadu tak dneska to dost bolelo, ale ta radost to prekryla 🙂. Tobe drzim taky palecky at se to vyresi tak, aby vse bylo v poradku at uz jedno nebo dve, hlavne zdravicko 🙂

hanule80
10. lis 2014

@evcann myslím, že se mi uleví, až už budu vědět něco víc, že je 1 nebo 2 srdíčka, až se budu moct jakoby od něčeho odpíchnout a rozseknout to. teď je to taková nejistota, co by kdyby apod. Vím, že i po srdičku - srdičkách se může přihodit cokoliv, není zdaleka vyhráno, ale pro mne to bude takový jakoby odrazový můstek 🙂

evcann
10. lis 2014

@hanule80 jasne no, ono vzdycky neco prijde z ceho ma clovek strach, ja jsem si tehotenstvi vubec neuzila, furt jsem se prohlizela neceho se bala atd., ale holt u nas to k tomu patri no, mame to s takovyma komplikace, ze se pak bojime

kapr
10. lis 2014

@evcann wau!!!! super 🙂 ty vado jak to děláš??? 🙂

evcann
10. lis 2014

@kapr tak vzala jsem si k srdci naši dopo rozmluvu, takže jsem to musela nekde ventilovat at tech prcku mame co nejvic a budem jedna velka rodina :D, jsem ted nadopovana pozitivem tak snad to bude na dobre vlne

kapr
11. lis 2014

tak jak? někdo další na super zprávičky? 🙂

donia
11. lis 2014

@kapr Ja byla vcera na kontrolnim UTZ pred stimulaci, jestli nemam cysty. Takze vse ok a zitra nebo ct (dle 1DC) dostanu jednorazovou injekci Elonvy - uvolnuje se postupne 7 dni, takze staci jen jedna, popr. se pak dopicha Gonal. No takze se nam to take rozjizdi, ted obiham predoperacni, je to na honem...

evcann
11. lis 2014

@donia Elonva to je taky neco na stimulovani jo? a na jak dlouho je to stimulace?

@kapr já nic noveho, jen, ze se mi blbe sedi a boli to teda, boli a uz chci patek 🙂, ale od toho vcerejska jsem takova dobre naladena

zofielinda
11. lis 2014

@donia kam chodíš? To je stimulace? Jsem ještě o tom neslyšela...

evcann
11. lis 2014

@zofielinda no ja prave taky 🙂 asi nejaka novinka

kapr
11. lis 2014

@donia no vidíš co sem nosíš za novinky 🙂

kapr
11. lis 2014

@evcann no tak u tebe to jesné🙂 tvá další meta je v pátek a zase se mineme🙂 Já jdu na UTZ v úterý a ty půjdeš ve středu na ET 🙂))))) ty vado to je ale osud 😉

kapr
11. lis 2014

@evcann 😀 jsem tě úplně viděla jako kvočnu nosnici, jak hezky hačáš a plodíš vajucha 🙂 (ta kvočna v dobrém, samo 😉