IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

macerka78
23. lis 2014

Já nevím, mam za sebou 2 IVF, 3 minimalky, kdyby šel čas vrátit zpátky, už bych nechtěla trabsferovat drive jak 5 den. Můžeš mít krásné 3 denní, ale kriticky byva 4 den. Až při posledním pokusu jsem si vynutila transfer 5 den, sice to nevyšlo, ale vím, ze jsem schopna vyprodukovat tak kvalitní embryo, aby krásné přežilo 5 dni, tzn. ze má až 60 % šanci na úspěch.teď mam ještě jednoho mrazacka, ale cekam na výsledky imuno testu před transferem. Když transferujes drive, je úspěšnost jen kolem 35-38%. To je dost velký rozdíl. Takže si vypraskas pokusy s embryo, která třeba nemají šanci na život, místo abys čekala na ta opravdu kvalitní..... ale je to můj názor, po všech mých zkušenostech a konzultacích s doktorem😊

macerka78
23. lis 2014

@nadijka jsem si téměř jista😉 respektive asi rok zpátky mi to říkala moje doktorka, ze pokud nedojde k transferu, nepocita se to jako pokus...... no kdo, pojišťovna, copak jim neplatime malo😄

gasha
23. lis 2014

@zofielinda Dobrý, tohle to určitě dotáhne do ET! Držím palce! 😉

macerka78
23. lis 2014

Ale samozřejmě 5 den transferovat pouze blasto nebo lépe expandujici bláto, tam je ta pravdepodobnost nejvyšší....... jsem psala jen o dnech, tak aby to nebylo spatne pochopeno😊

nadijka
23. lis 2014

@macerka78 no ja si tim prave zas tak jista nejsem no 😒ale zeptam se na to v centru.. Ale bylo by to fajn, kdyby to tak bylo..

evcann
23. lis 2014

@nadijka no to mi povidej, taky bych byla klidnější s mrazackama 🙂

@macerka78 no zase si myslim, ze když vidí špatně embryo neschopné života tak by netransferovali

macerka78
23. lis 2014

Se radši příště zeptám i ja😊 já jsem ji ještě říkala, ze kdybych to věděla......a ona oponovala, ze i po transferu 2 den muže byt miminko a ze někdo nechce dávat peníze za prodlouženou kultivaci.....všechno chápu, ale můj problem je, ze moje vajíčka nejsou moc kvalitni😢 což se samozřejmě zjisti až po pár pokusech, takže kdybych to věděla driv, čekala bych až se podari krásná blasta a mohla jsem si ušetřit těch x čekání na výsledek testu.....nektera centra dokonce nedoporučují transferovat drive, a to i přesto, ze je třeba jen jedno embryo..... zkus si najít názory a rady dr. Texla......něco na tom zkratka je

zofielinda
23. lis 2014

@nadijka Podolí

macerka78
23. lis 2014

@evcann to určitě ano, dobra centra, ikdyz sama jsem příkladem toho, ze to tak byt nemusí......první pokus mi takhle zkazili, dali mi 3 den 2 skoro ceckove, ze se tím prý pravdepodobnost zvysi.....ja. Tehdy necelá diskuse, ještě jsem o tom nic nevěděla....a souhlasila😓 velká chyba, připravili mě o 4 pokus u pojišťovny a samozřejmě nevyšlo..... na další pokus jsem od nich utekla

zofielinda
23. lis 2014

@macerka78 Helios jsme už řešily, těžko říct.
Já blasty měla ze 4 Ketů a chytla se jen jedna, ale pak to nedopadlo.

zofielinda
23. lis 2014

@macerka78 kam teď chodíš? Nějak taky myslím, že je to hodně o práci embryologů.

macerka78
23. lis 2014

@zofielinda a měla jsi transfer? Myslím 3-4 den? A kolikrát jsi stimulovala? Jestli se mužů zeptat😪 jsem tu nova, tak ještě moc nevím kde co najít

macerka78
23. lis 2014

@zofielinda to 100% ! Já chodím do reprofitu, olomouc

nadijka
23. lis 2014

@macerka78 ja jsem ted odhodlana nechat ty 3 sampiony do toho 5tyho dne, i kdyz k transferu treba nedojde.. Chci prave vedet, jestli se dostanou do toho stadia blasty...Minule jsme meli pri minimalni stimulaci dve osmibunky treti den a proste nervy zapracovaly a ja treti den nahanela doktora, ze prijdem uz treti den.. Protoze jsem se bala, ze to dopadne jak v prvnim pokusu ivf, ze paty den jsme meli dve moruly..
Jako ten pan doktor texl mi prijde nekdy az moc prisny.. Ze mam pocit, ze jen v heliosu to umi.. 😊 ale je fakt, ze u nich by k transferu moruly paty den kultivace nedoslo... 😄

kapr
23. lis 2014

@nadijka uvidis, nam to z z celkoveho Ivf nikdy nevyslo. A take jsem z toho byla kolikrat unavena. 2 pokusy za rok jsou hodne narocne. Uvidis. Stejne si myslim, ze budes bojovat dal 😉

zofielinda
23. lis 2014

@macerka78 3 stumulace a poslední na pojišťovnu kvůli věku. Zítra 4.den snad morula a ET

macerka78
23. lis 2014

Já se na to ptala ve svém centru a oni mi řekli, ze je určitě lepší nechat kultivovat do 5 dne, ale ze pokud je traba jen jedno a je krásné 3 den, ze mu chtějí dat šanci bojovat ve deloze......chapu, ale jak jsem psala, mě přežila embrya do 5 dne až v posledním pokusu, údajně do 5 dne přežije jen 30% embryí........ holky ale nechci vám brát naděje ani kazit náladu, spis to píšu pro to, abyste si poradně promyslely jednotlivé kroky.... pro mě je totiž vždycky nejtěžší těch 14 dni po transferu.......a kdybych tohle věděla driv, mohla jsem si ušetřit marně čekání a vlastně i penize

macerka78
23. lis 2014

@zofielinda posledni pokus, to bude ten vítězný, uvidis😉 drzim palce a od srdce ti to přeju, přeju to všem... ale o něco vic nám, které procházíme ivf........nikdo jiný totiž neví, čím si musíme projít, abychom se dočkaly vytouženého mimi

nadijka
23. lis 2014

@zofielinda drzim pesti.. 😊 at tam na tebe ceka krasna morulka.. V podoli koukam transferujou i ctvrty den.. V reprofitu v brne jen treti nb paty... Co centrum to jiny postup koukam.. 😊

@macerka78 jj to cekani 14 dni.. To je sileny.. Ale nikdy jsem netestovala driv a ted pujdu rovnou na krev.. Teda jestli neco z tech 3 sampionu zustane...

Holky delate neco pro prokrveni delohy? Aby se embryo zahnizdilo??

macerka78
23. lis 2014

@nadijka ja občas cvicim mojzisovou, ale max3x do týdne, vic ne.😓

nadijka
23. lis 2014

@macerka78 ja taky cvicim nb jsem cvicila do stimulace a ted taky necvicim.. Ale myslela jsem spis, ted pred transferem nb tesne po.. Vim ze kratka prochazka neuskodi.. No zajima me, jestli jsou naky babsky rady vyzkouseny .. 😊

evcann
23. lis 2014

No nebudu tu číst jak Helios je nejlepší a vlastně nejlepší jsou centra co dělají transfer az 5 den atd. Ja si to osobně nemyslím a i tak doufám, ze se morulka chytí jako spousty jiných atd. Mam na to proste jiny názor. Prace embryologu je stopro hodne dulezita. Jsou to nervy vždycky i když jde o blastocystu. Jak rikam me několik blast nevyšlo a vždycky jde o souhru všeho nejen stadium embrya. Kazdopadne všem mooooore štěstí.

nadijka
23. lis 2014

@evcann v heliosu bych rekla, ze jsou dost prisni.. A tu diskuzi tam uz ani nectu, pac me to akorat rozladi.. ja si nemyslim, ze prodlouzena pk je lepsi to ne.. Ale v mym pripade to proste musime risknout i s tim nasim poctem 3 embryjek, abych vubec videla, jestli se to dostane do toho stadia blasty.. Protoze to ja nikdy nemela.. Tak ted i kdyz me to nehorazne nervuje, tak to proste tech 5 dni musim vydrzet 😊 hodne stesti.. Kdy jdes na transfer??

evcann
23. lis 2014

@nadijka presne, me diskuze v Heliosu totálně otrávila a nelíbí se mi jejich přístup my jsme nejlepší atd. I jsou dost nepříjemný ( v těch odpovědích). Tam uz nechodím a nikdy nepůjdu. Viz naše debata tady par dni zpět. Ja jsem po transferu 5. Den. Když mas tri tak bych taky počkala na 5 den to asi jo.

macerka78
23. lis 2014

@nadijka obavam se ze žádné rady nejsou zaručeně.mě v centru řekli, ze 3 dny po transferu opravdu klid, polehavat, šetřit se. V těch třech dnech se prý rozhodne.... pak už fungovat normálně,tzn jestli jsi zvykla cvičit, cvičit , protože pokud se zdařilo, tak embryjku jen prospěje, když mu dělohy trošku prokrvis😁 ale neprehanet...,.😊

macerka78
23. lis 2014

@evcann to mas určitě pravdu, těch vlivu je fakt hodně a každý to máme zkratka jinak a u každého je důležitější jiná "drobnost". Kdo má dobra vajíčka, spermie a jsou z toho krásná embrya, muže transferovat třeba 2 den a vyjde to.......helios nepropaguju, vlastně je vůbec neznam😁 jen zkratka v mém pripade je kultivaci 5 dni zásadní. Tot vse😉

evcann
24. lis 2014

@zofielinda tak dneska vid? v kolik mas volat? drzim palecky

zofielinda
24. lis 2014

Tak vše jak má být. V 11.30 ET. Embryoložka mi udělala
asistovaný hatching, no ten jsem neměla podepsaný, tak dnes tam budu s PK za 7500kč

evcann
24. lis 2014

@zofielinda tak parada, jestli to pomůze tak proč ne, mě ho teda nenabídli ani neudělali. Ty sumy jsou stejně šílený :/

zofielinda
24. lis 2014

@evcann 4,5 tis. za AH mi přijde fakt dost. Asi byl potřeba a obal byl pevný.