IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

catchulinecka
23. pro 2014

@suzik161 ahojky, krásně nám to roste ty týdny co? 😀 co screening, máš za sebou?

evcann
23. pro 2014

@78marcela
@suzik161 Marci ty ještě nemáš imunitu??? Ja myslela, ze mas všechno uz po tokolika pokusech. Ja měla zvýšenou a měla jsem brát taky vzdy měsíc před ET a ja ho brala porad bez přestávky jako tenkrát. Tak uvidíš kdy budes mit naladu na další, ale ja taky uz vybírala dovolenou a přišlo to. Úplně to ještě nezahazuj.

78marcela
23. pro 2014

@evcann neměla jsem skoro žádné vyšetření. Když jsem se na to ptala, řekli jen že když se něco najde tak vždy nasadí prednison nebo medrol a ten že mi nasadili preventivně. Takže se do toho nehnali. V podstatě začali až teď, při utz týden před KET mi najednou dělali oboje vyšetření.

evcann
23. pro 2014

@78marcela no tak to je taky neco, na tu imunitu si urcite počkej, ta je dulezita, teda u me byla

78marcela
23. pro 2014

A ty jsi brala jak dlouho před KET prednison ? Jaký byl u tebe problém?

evcann
24. pro 2014

@78marcela ja měla vyšší imunitu takže 3 měsíce chráněny styk a pak kontrola a stále jsem ho brala. Jeden prášek denně. Povedlo se nam to az po zaleceni imunity. Ted při druhem jsem byla opět na vyšetření a ten samy výsledek. Doktorka řekla, ze mam brát půlku denně měsíc před výkonem. Ta doktorka byla taková divná, ale to tu vypisovat nebudu 🙂 takže jsem jo začala brát jednou denně a cely a porad. Takže od června a stále ho ještě beru. Ja bych ho nenasazovala jen před výkonem. Tenkrát mi to Madar vysvětloval v Podoli, ze je to k ničemu takhle nárazově. Chce to prave dlouhodobě utlumovat.

suzik161
24. pro 2014

@catchulinecka To teda ty týdny skáčou 😀 Screening mám za sebou a vše v pohodě. Ještě jsem si připlatila Prenascan v Českých Budějovicích, což je podrobnější genetika a ukážou prcka i manželovi. Jedná se o hodinový UTZ, kde nám ukážou úplně všechno i jak proudí krev, Tak se těším, jedu 2.1. 😀
@78marcela přesně jak to píše evcann, taky mi to tak řekli, neboj se, dočkáš se. Já mám taky zvýšenou imunitu a měla jsem ho brát 6týdnů před.

Jinak holčiny, krásné a pohodové svátky 😀
(já jsem moc dobře nezačala, tak krásně jsem si pochutnala na vánočce a moc dlouho u mě nepobyla 😀)

78marcela
24. pro 2014

@suzik161 já brala 6 týdnu medrol, tři denně. Teď mi dělali nějaký rozšířený imuno profil. Tak uvidíme.
Ještě teď máš nevolnosti? To tě to drží docela dlouho.
@evcann díky za info. Uvidíme zda něco najdou.

suzik161
24. pro 2014

@78marcela to bylo asi po 4 za celou dobu, ale vím, že vánočku fakt nesmím, po ní je mi blbě už po druhé a nebo to bylo Caro, nevím, ale jsem jak praštěná pytlem, to mi ten den hezky začal 😀

78marcela
24. pro 2014

@suzik161 tak to jsi zvládla celkem dobře ty nevolnosti. A jsi tedy doma na neschopence? Nebo ještě chodíš do práce?

suzik161
24. pro 2014

@78marcela ně, jsem doma 🙂

78marcela
26. pro 2014

@catchulinecka
@evcann
@suzik161
Dobré ráno, holky. Hlásím opožděný vánoční dárek- na dnešním testu je malý, světlý, i při různých natočeních asi z 20cm viditelný dušík🙂

suzik161
26. pro 2014

@78marcela Já to vím, že tam je a bude!!!! Věř mi!!! Když se ti bude chtít dávej fotky, ať se pokocháme!

78marcela
26. pro 2014

@suzik161 což o to, mě by se chtělo, už jsem se snažila fotit. Jenže když jsem dala makro režim, tak mgtm udělalo celé série těch fotek. Nevím co s tím. A na normální snímání to nejde ještě vidět. Ale mám z toho teď skvělý pocit. Předtím v tom srpnu jsem měla od pátého dne takové smouhy na testu, které skoro nechtěly sílit. Až pak desátý den bylo něco co se fajn nazvat čárkou a ne stínem. A teď už osmý den vykoukl dušík a žádná šmouha. Takže snad se teď bude vyvíjet hezky jak má abych nemusela tak stresovát jak minule. Ale já asi stejně budu.
Jejda, to je hezké ráno, jsem plná naděje.. Nevěřila jsem tomu vůbec.

lenicka07
26. pro 2014

@78marcela Marcelko, to je skvělé !! Teď to čtu a úplně mi to rozzářilo den ! 🙂

suzik161
26. pro 2014

@78marcela nemusíš hned dnes, ale poteš nás někdy ráno. Hned se mi zlepšila nálada, budu mít slunečný na sněhu 🙂 bude to dobré o Vánocích se dějí zázraky a ty hlavně už nic netahej!!!

78marcela
26. pro 2014

@lenicka07 já jsem taky strašne šťastná. Hrozně moc tomu teď věřím, že to vyjde. Funguje to, funguje, jen tak dál, až ke zdravému miminku. Díky za to🙂

@suzik161 ty jsi doma od kdy? Já přemýšlím jestli zůstat taky doma. Předtím jsem chtěla pracovat co to půjde, ale teď se bojím. Sice práce fyzicky náročná není, ale děcka jsou dost nemocný a prskaji bacily. Předtím jsem byla od nich nemocná i v září i v říjnu, prý ten potrat mohl být zaviněn i tou virózou. Tak nevím.

lenicka07
26. pro 2014

@78marcela A neříkala jsem ti to? 🙂 Moc tomu věřím že to dobře dopadne 🙂 Včera když jsem četla tvou zprávu, že ti není dobře, ale test je bílý, tak jsem tušila že to je na dobré cestě. Ty jsi nevydržela a testovala moc brzo 🙂 Dneska jen otevřu koníka, tak na mě jukne tvoje skvělá zpráva! Jen tak dál! Budu na tebe myslet 🙂

78marcela
26. pro 2014

@suzik161 vy máte sníh? U nás ani vlocka. Jak přítel dorazí, tak mu řeknu ať se na ten foťák podívá. Já tomu nerozumím. Stejně je to divné. Ve čtvrtek byl transfer, o víkendu rekonstrukce ložnice, sice jsem nic moc netahala, ale občas jo, když jsme pokládali koberec a montovali nábytek, byla jsem přítelovi k ruce a pomáhala mu. Do toho dvě zkoušky v pátek na vysoké, nervy docela dost a vira v těhotenství vůbec žádná. A ono jo. Aspoň to tedy vypadá že snad se povedlo.

78marcela
26. pro 2014

@lenicka07 jenže na tehu nevolnosti je moc brzy. Navíc při minulém těhotenství mi skoro nic nebylo, žádné nevolnosti, nic. A to jsem se tak těšila jak mi bude blbě. A dnes ráno po snídani opět jsem taktak udržela snídani v žaludku. Trvalo to jen chvíli, ale intenzivně🙂 jenže to nechápu, nikomu přece není blbě hned týden po transferu. Nevolnosti jsou přece až kolem sedmého týdne..
Jsi moc hodná, jen na mě myslí dal, pěkně prosím🙂

suzik161
26. pro 2014

@78marcela já jsem doma hned od začátku, měla jsem hematom a tak jsem měla odpočívat. Já učím taky, tak jsem se bála těch nemocí taky. Kolegyně to měla bohužel taky, potratila v 20tt, byla furt nemocná od dětí a nakonec měla zánět placený, takže to mě přesvědčilo zůstat doma.
U nás nachumelilo přes noc, je to prášek, ale zatím to drží 🙂
Teda ty jsi šikula, co vše zvládáš, právě proto se to třeba povedlo. Já jsem hodila vše za hlavu a povedlo se taky 🙂

suzik161
26. pro 2014

@78marcela každý to má jinak, hold se to povedlo a budeš si to užívat se vším všudy 🙂

lenicka07
26. pro 2014

@78marcela Neboj, budu 🙂 A na práci se vykašlej, jsem chtěla ještě napsat.

78marcela
26. pro 2014

@suzik161 asi mi to ani nevadí, klidně se vším všudy i kdybych měla denně zvracet. Tak já zůstanu taky doma. Ve škole budou mít radost. V září jsem tam nastoupila. Ale je mi všechno jedno, chci mít dítě. A udělám cokoliv. Zkusím za sebe sehnat náhradu. Jen ať se to povede do sladkého konce kdy budu držet mimi v náručí. A klidně dvě🙂

78marcela
26. pro 2014

@lenicka07 budu raději doma. Uvidím na krvi asi si za týden zajdu, to už by mohli v nemocnici fungovat.když to bude v pořádku a opravdu budu těhotná, zůstanu doma. Jazykovku můžu řídit i z domů, nebo tam budu chodit jak budu mít vycházky. A do školy nenastoupím.

78marcela
26. pro 2014

@suzik161 a ještě otázka, jak máš vycházky?

suzik161
26. pro 2014

@78marcela máš nárok na 6hodin denně, jak si rekneš, já mám od 13-19hod. U nás jsou všichni dopoledne v práci, tak mám odpoledne abych mohla po návštěvách 🙂 moc ti držím palce!!!

evcann
26. pro 2014

@78marcela jupíííííííí, no takto je naprosto užasná zpráva, to jsi jak ja, 7 den nic a pak dušík, pomaličku gratuluji, jsme říkaly, že ten listopad se daří vid 🙂, mám ohromnou radost a to ze jsi pracovala? to je nejlepsi ja taky pak se smirila s tim, ze nic a delala jsem vse normalne a vyslo to

78marcela
26. pro 2014

@suzik161 asi si to taky tak dam, když to bude opravdu pravda a fakt se to podaří. Ideální čas.
@evcann já tomu od začátku nevěřila, už jsem to pátý den obrečela a začala vymýšlet co a jak dal. A dneska ráno jsem se vzbudila, prohrabala celou lekarnicku, našla ještě jeden test ze srpna a kuk na mě duch. Tak uvidíme. Teď momentálně tomu věřím strašne moc že to dopadne dobře.

catchulinecka
26. pro 2014

@78marcela JUPIIIIIIIIIIIIIIIIII, zázraky se prostě dějí o Vánocích, já to věděla, moc jsem ti to přála! Budeme všechny tady stále na tebe myslet, ať je to tentokrát vánoční dárek až do konce 🙂 🙂 🙂