IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

nikaa666
4. říj 2014

holky, měla jste některá i metodu ISM-ET? Jinak máme 6 vyvíjejících se mrňousků 😎

terezmachy
5. říj 2014

Ahoj v úterý jsem byla na KET, dneska mě začalo bolet břicho jak před menstruací kterou mám dostat ve čtvrtek takže nevěřím že to vyšlo, bolelo některou z vás břicho i když se to povedlo?

78marcela
5. říj 2014

@terezmachy ano. Přesně jako před ms. Měla jsem to až do osmého týdne. Skoro pořád. Takže nic nevzdávat.

kapr
6. říj 2014

Tak právě jsem se vrátila z hradu 🙂 jeden folík vlevo, ve čtvrtek OPU, pokud folík vydrží a v sobotu ET, pokud tedy bude co 😲 takže teď už přijde na řadu jen logistika. Uff

dashi
6. říj 2014

@kapr držím pěsti 😉

arixtra
6. říj 2014

Mali ste niektora po crinone bolesti v podbrusku?

dashi
6. říj 2014

@arixtra já beru utroš a bolesti mám taky 😉

arixtra
6. říj 2014

@dashi a kolky den si po vklade?

dashi
6. říj 2014

@arixtra 6. den a ty?

arixtra
6. říj 2014

Aj ja🙂od vcera ma pobolieva v podbrusku,ale nie su to typicke menstruacne bolesti,vkladali mi 5 dnove embrya

lentikalena
6. říj 2014

Dnes mi bylo radostně zděleno,že se to újmulo a čekám miminko.Jsem strašně štastná je to něco krásného toto slyšet.Přeji i vám holky at se všem zadaří. 🙂

kapr
6. říj 2014

chci slyšet podrobnosti 🙂

lentikalena
6. říj 2014

@kapr Jestli odemne tak jaké 😀

maggie4
6. říj 2014

@lentikalena to je krásné! blahopřeju a jen tak dál!

soleilll
6. říj 2014

@lentikalena Super, tak ať se drží zuby-nehty!

suzik161
7. říj 2014

@lentikalena moc gratuluji!!! Strhneš jim tam tabulky!!!! To je super, mám radost s tebou!!!! V nějakém fóru jsem četla, že jsi od Světlé, já jsem z Kejžlice, to je náhoda, viď? Držím palce, aby bylo vše v pohodě a za chvilku tě budu následovat, drž mi místo!! 😀

januleh84
7. říj 2014

Ahojky,chci se zeptat zda některá z vás má zkušenosti. Jsem po 1. ET bohužel se embryo neuhnizdilo. Po menses ,se mám objednat na konzultaci do centra. Máte představu co teď bude následovat,prý další transfer může být za dva měsíce.? A vkládáte 1 nebo 2 embryika?

kapr
7. říj 2014

no jako krev ultrazvuk, jaký jsi týden a tak 🙂

lentikalena
7. říj 2014

@suzik161 Ahojky moc děkuji za gratulaci,ale to víš bojím se pořád.Je to v še v začátku.Příští středu tam jedu na utc a při dalším utc,už by mělo tlouc srdíčko.Tak se budu modlit ať je to vše v pořádku. A neboj se i u tebe se zadaří moc ti drím palce moc ti to přeji.Kejžlici moc dobře znám a myslím,že se známe osobně.Jestli se teda nepletu.Máš postaveno vedle obchodu? 😉 🙂

lejla29
7. říj 2014

Ahoj holky, já teď stimuluju na svoje 5. IVF a vypadá to, že mi bude chybět 1 cetrotide a asi 75jednotek Gonalu. Nezbyl někomu náhodou po stimulaci? Byla bych vám moc vděčná. Kdyžtak písněte zprávu. Děkuji

evcann
7. říj 2014

@kapr tak to je dobry, ale s jednim to je taky malo co? kdyz uz OPU tak by to chtelo tak alespon dve tri :(, ale treba zrovna to jedno je vyvolene

kapr
7. říj 2014

@evcann tak ptala jsem se, jestli mi dají nějaké prášky na víc vajíček, ale prý při Nativu smí být jen 1-2, jinak by se prý jednalo o klasické IVF s plnou palbou placení. Jen bych prý ušetřila za léky pro stimulaci.
A tím, že funguju naprosto ukázkově, bude to 1 zralé vajíčko. Napravo mám sice další 3 folíky, ale nevypadá to, že by dozrály, nebo alespoň jeden. Nevím, jestli pregnyl dopomůže k dozrání. A OPU se nedělá při jednom folíku pod narkózou. Prý půjdu jako první a bude to 5 vteřin a půjdu makat 🙂 a na sále mi ještě ihned řeknou, jestli je to vajíčko OK. Tak aspoň že tak 😉 No uvidíme. Nativ je prostě buď anebo.

sasanka033
7. říj 2014

@januleh84 ahoj, no to zalezi, zda mas neco zamrazenyho - pokud ano, muzes jit dalsi cyklus do KETu - bud bude v nativu, takze bez hormonu - to pokud mas sama ovulaci a normalni cyklus, anebo ti pomuzou hormonana. a pokud nemas nanuny, tak muzes jit do dalsi IVF stimulace po dohode s carem a schvaleni pojistovnou. co se tyce poctu embryi na ET - ja treba davala vzdycky dve, kdyz jsme je meli.

sasanka033
7. říj 2014

@lejla29 ahoj, paty IVF?:/ a nikdy zadnej uspech? ja mam za sebou tri IVF, celkem 4 transfery a nikdy jsem // nevidela.

lejla29
7. říj 2014

@sasanka033 Já mám za sebou 4 IVF a 4 transfery, nikdy žádného mrazáčka, do páteho dne nám zbyde vždy jedna nebo dvě blastocycsty. U nás je to ale nejspíš způsobeno hoooodně špatným spermio. Jednou jsem byla těhotná z 2.IVF ale nedopadlo to. Je to asi špatnou kvalitou embryí, protože můj chlap má jen jedno procento dobrých spermií a ke všemu jich má míň než milión celkem, takže téměř žádnou dobrou. Bohužel nechce dárce. Tak to budem zkoušet dokavaď to bude finančně možné. Každý rok děláme 2 pokusy a chci to zkoušet do svých 35 let maximálně. Tak snad se jednou zadaří. Doktorka nám furt tvrdí, že je to jen otázkou času. Tak snad. ☹

Jinak asi budu mít Gonal od Meggie, tak bych měla s Gonalem vystačit, budu se modlit, aby mi v pátek neřekli, že musím ještě den stimulovat. To už bych musela kupovat zas nové balení. A cetrotide mám koupených 5ks, ale včera mi řekli, že budu asi potřebovat 6ks. Tak kdyby někomu zbyl, tak budu moc vděčná.

evcann
7. říj 2014

@kapr aháá tak to jo, Pregnyl pomáhá i k dozrání, kolik teda platis za nativ jesti se muzu zeptat? protoze jako Car mame stejný a me rekli, ze to jde jako IUI takže muze být víc foliků a pak se udela nativ, ale za ET chtejí 15 000,- Já tam jdu zítra na 8:00.

kapr
7. říj 2014

@evcann no ceník jsem si nechala včera řádně vysvětlit. 🙂 je to podle toho, co ti dělají. Nativ stojí 15000 pokud vše proběhne. tzn OPU + ET. Jinak se částky snižují. Jako třeba OPU bez ET 7.500. co mne rozčiluje je echokatetr za 1200. Já ho třeba nepotřebuji. Nepotřebuji vidět jak to svítí při vkládání. Ale oni ti vysvětlí jak je to s ním lepší. Takže to jsi na 16200. No a my máme ISCI, takže ještě 5000 navíc.takže 21200 😒 Jinak zítra? To se hezky míjíme 🙂 já zase čtvrtek 7:40

sasanka033
7. říj 2014

@lejla29 a v jakym jsi caru? uz jsi je menila? no, je to desny ☹ ja kdybych to mela zkouset jen do 35, tak za pul roku koncime ☹ my meli nanuka jedinyho z prvniho IVF, jinak proste jen dve nebo jedno embryo k transferu, mam malo vajicek.
ja strasne trpim tim, ze jsem nikdy // nevidela. ze proste nejsem schopna otehotnet, to me nici. navic ted pujdu na laparku, kde mi zrejme seberou vejcovod a ja se silene bojim, ze zjisti, ze ani ten druhej neni v poradku a vezmou mi i ten.

zkousela jsi tu diskusi, kde si holky nabizi leky?

kapr
7. říj 2014

@lejla29 .......jsme na tom naprosto stejně. Doporučují nám dárce. A stačí ti, že jsem mezi IVF z kterých nic nebylo byla 2x přirozeně těhotná? a z jednoho mám chlapečka? 😉 dodnes na to v Caru koukají jak blázni a vždy jen podotknou ...příroda je prostě nevyzpytatelná 🙂

suzik161
7. říj 2014

@lentikalena no jasně, ale já jsem teď asi mimo a nevím kdo jsi, kde přesně bydlíš. To je náhoda jak blázen 😀