IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

gasha
1. lis 2014

@lipanek2 Dobrý večer všem. Čeká mne další KET a chtěla jsem se zeptat, jak to vyřešili v CAR s tím druhým embryem. Máme to podobně a také si nechci nechat zavést 2 embrya, ale máme je zamražené dohromady. Je možné to jedno opět zmrazit nebo ne? Díky za odpověď.

delinkka
2. lis 2014

Holky od včerejšího odpoledne migrena silena.ja na to nikdy netrpěla. Co s tim ? Prasky se bojim brat ☹

lipanek2
2. lis 2014

@gasha Bohužel to druhé zamrazit nejde :-/ Proto jsem z toho byla špatná... Jinak mě včera chytla odpoledne taková migréna, že jsem dvakrát zvracela a musela si vzít paralen a dnes se mi pro změnu dělá opar ☹

donia
2. lis 2014

@delinkka uz je to lepsi? Ja brala panadol v tehu, kdyz to neni na dennim poradku, tak to nevadi. Lepsi nez se trapit se silnou bolesti hlavy, nebo horeckou, to je z toho telo vic vyrizene.

gasha
2. lis 2014

@lipanek2 Já to nedávno hledala na netu a našla jsem nějaký článek o tom, jak to v USA mrazí znova a mají s tím úspěch. Tak to je škoda, protože tím pádem už máme poslední pokus na KET, máme už jen 2 embrya. ☹

gasha
2. lis 2014

V těhotenství nevadí paralen, ale nevím, jestli by Vám na migrénu pomohl ☹

zdenka35
2. lis 2014

Dnes má přijít ms a zatím nic,ac jsem myslela že vydržím 14 dni, tak pro, je tam pití dusík, ale nějak se z něj ne raduje, není skoro vidět a vím že nemusí nic znamenat a už jsem ho kdysi mela a nic z toho nebylo. Je to dnes 11 den od Ket 2 embryjek ☹

zofielinda
2. lis 2014

@zdenka35 mám to taky tak, ale nevidím to

zdenka35
2. lis 2014

@delinkka Já mám od včerejška taky migrénu a vzala jsem si Paralen když už jsem to po 10 ti hodinách nemohla vydrzet ☹

zdenka35
2. lis 2014

@zofielinda nejde mě foto zaostřit ale v reálu ho vidim 🙂 ale nic to neznamena ☹

lipanek2
2. lis 2014

@gasha my máme ještě dvě zamrazená. Nejvíc mě štve, že se takhle "vyhodilo" jedno perfektní kvality :-/
Jinak mně doktorka taky říkala, že je lepší vzít si prášek než tělo stresovat bolestí. Mně ten paralen pomohl, nedalo se to vydržet, vyzvracela jsem co šlo, pak jsem si ho vzala, na půl hodiny konečně usnula a byla jsem zase fit...

@zdenka35 ještě nezoufej, záleží taky jak stará byla zavedená embrya a jakou citlivost má test atd. dojdi si zítra na krev a budeš mít jistotu 😉

zdenka35
2. lis 2014

@lipanek2 14 den bude AZ ve středu a to mám testovat doma a volat do car ☹ embrya byla 3 denní 6-8 bunecne, test mama test 10

lipanek2
2. lis 2014

@zdenka35 Já testovala s prvním děckem také 11.den, ale bylo to pětidenní embryo, kvality jako šestidenní, tak zkus vydržet. A myslím, že by se nezlobili, když bys přišla na krev 12.den...

donia
2. lis 2014

@zdenka35 ja tam pidi dusika vidim, tak drzim palce, at jen sili 😉

lipanek2
2. lis 2014

@zdenka35 já věřím, že se Ti určitě alespoň jedno chytlo 😉 Byla to první ranní moč? Zkus to ještě zítra hned po ránu a klidně si na tu krev dojeď. Já jsem byla u prvního taky nervózní a na tu krev jsem jela určitě dřív. Myslím, že jsem tenkrát měla testovat v sobotu a protože bych přes víkend nevydržela, dojela jsem si tam hned v pátek 🙂 a nikdo mě nevyhodil...

lejla29
2. lis 2014

@lipanek2 Ahoj Bl3aa je embryo nejlepší kvality, Bl3ac je expandovaná blastocysta s výborným shlukem vnitřních buněk ale s horší kvalitou tedy téměř žádnýma okrajovýma buňkama a tedy o dost menší pravděpodobností úspěchu těhotenství, proto by se ani nemělo znova mrazit.
Vysvětlení: BL1 - začínající blastocysta, BL2-blastocysta, BL3-expandovaná blastocysta (číslo znamená stupeň vývoje). Písmena AA - výborný vnitřní shluk buněk a výborné okrajové buňky, BB dobrý vnitřní shluk buněk a dobré okrajové buňky a CC horší shluk vnitřních buněk a horší okrajové buňky. Krásně vysvětleno zde:
http://www.advancedfertility.com/blastocystimag...
Nemusíš ničeho litovat, protože předpokládám, že zavedli 3BLaa, 3BLac by neměla moc velkou naději na úspěch i když člověk nikdy neví.

lipanek2
2. lis 2014

@lejla29 Koukla jsem znova do papírů. U prvního IVF, z kterého máme děťátko a 4 embrya mi bylo nejdříve zavedeno Bl5aa, čili to byl opravdu ten TOP 🙂 který nám doma řádí. A teď to bylo Bl3aa a Bl4ac. A zavedli Bl3aa...Nejvíc mě štve, jak jsem to chtěla vše mít v klidu a už mám za sebou migrénu a zvracení a opar. Ale co nadělám. S prvním jsem měla taky hned v počátku dva opary...

delinkka
2. lis 2014

@donia uz je to lepší. Nekde psali ze pomaha kafe tak jsem si ho dala a poradne vyvetrala a je mi lip...zitra jdu na odběr hcg a tak uz odpocitavam hodiny 🙂

zdenka35
2. lis 2014

@lipanek2 když tak si dojdu na krev jako samoplatce 🙂 v utery cca, nevím zda zítra testu, či AZ v utery, ms nedorazila, v podbřišku občas pichne a jen mě byli 2 den hlava, ms mě můžou držet léky, ale ani nespinim 🙂

delinkka
2. lis 2014

Holky a kdy vlastně by mela dorazit ms po ivf ? Kdyby to nevyslo ?

delinkka
2. lis 2014

Jsem dnes 15 den po et.vcera jsem zacala lehce spinit i dnes ale test v sobotu pozitivni tak snad to nic nebude

donia
2. lis 2014

@delinkka jo, kafe si dava vzdy moje mamka a rika jak ji to na bolest hlavy pomaha. No ja nevim, tim, ze mam vysoky tlak, tak mi po nem jeste stoupne, takze u me to neplati.
Beres po IVF nejake leky? Me asi ceka prvni IVF do mesice, tak abych vedela na co se pripravit.

lipanek2
2. lis 2014

@delinkka ms by asi měla dorazit normálně, když by to nevyšlo. Akorát u KET ms drží léky a přijde až když se vysadí. To špinění v období, kdy má být MS je celkem běžné 😉

delinkka
2. lis 2014

Beru utrogestan ten si zavádím a beru prednison.pak picham fraxiparin.

kijokena
2. lis 2014

@delinkka
@lipanek2
@zdenka35
@gasha
Zdravý pohyb, zdravý rozum = nejpřirozenější cesta k vytouženému těhotenství:
https://www.facebook.com/pages/Metoda-Ludmily-M...

lejla29
2. lis 2014

@lipanek2 Já si to myslela, zavést BL3AA je nejlepší volba. Já měla taky BL3AA a mám holčičku. Ono je víc než to číslo /vývojový stupeň/ důležité to AA. Embrya hodnocená AA vedou k těhotenství dle statistik 70%. Zatím to hodnocení C je dost špatné...Držím pěsti.

zdenka35
2. lis 2014

@kijokena Já ji cvičím už hodně dlouho, musím i kvůli problémům se zady 🙂 😉

lipanek2
2. lis 2014

@lejla29 když se embryolog rozhodoval které, tak jsem mu řekla, že chlapečka už máme, tak ať mi vybere holčičku 😀 Doktorka říkala, že našlápnuto máme dobře, že sliznice je perfektní, ale já mám pořád pochybnosti. Hlavně jak to zvládnu se synem, kterého dnes přivezeme zpátky od babičky.

go
2. lis 2014

Ahoj vsem, moc se omlouvam, ze Vam sem lezu. 😉 Zitra me ceka KET a ja nevim zda se mohu koupat nebo jen sprchovat? Moc dekuji predem za radu 🙂

donia
2. lis 2014

@delinkka tak ja Prednison zacala brat ted, takze me by cekal asi ten utrogestan jeste