IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

78marcela
6. srp 2014

@soleilll
@kytka12 ještě dodám že embrya se většinou nezavadí na KET na den ovulace, ale až později, řekla bych že to je proto že se už zavádí několikadenní embrya, obzvlášť po prodloužené kultivaci. Ovulace při řízeném cyklu neprobíhá, ale může probíhat při nativním cyklu u těch který mají pravidelný cyklus.

kytka12
autor
6. srp 2014

Díky holky... ten 20 den mi přijde jako rozumny, tak uvidíme, co mi rekne gynekoložka. Chci co nejméně léků a stimulace, jsem zdravá, IVF bylo kvůli manželovi - špatný spermiogram.

78marcela
6. srp 2014

@kytka12 u nás je chyba ve mě. Vůbec nemám ms, takže u mě by ten cyklus bez léků vůbec nebyl možný.

soleilll
6. srp 2014

@78marcela Díky za upřesnění. S tím vložením až po ovulaci je to vlastně logický, protože i spontánně počaté embryo dorazí do dělohy až několik dnů po uvolnění vajíčka. Jsem na tom podobně - bez medikace bych neměla cyklus (což jsem na čas vyzkoušela a nebylo to úplně špatný) a zřejmě ani neovuluju, nechávám to na doktorech a léty ověřeném postupu. Držím palce, na každýho to někde čeká.

78marcela
6. srp 2014

@soleilll přesně tak to je. Než to je v děloze, chvíli to trvá. A oni se to snaží udělat co nejvíce podobné. Já nemám ms vůbec už několik let. Poprvé jsme byli na IVF v 2010, pak byla velká pauza, letos jsme to zkusili znovu. Mezitím tři roky nic. Taky nemuzu říct že mi to úplně vadí, ale kvůli dítěti bych to raději měla. Ovšem ironií osudu jsem ms naprosto nečekaně a bez léků dostala v červnu na dovolené, když jsme se chystali na koupaliště do termalu. A pár dnů před plánovanou hysteroskopii. Myslela jsem že mě trefí šlak. A trvalo to 10 dnů, málem jsme tu hysteroskopii museli přeložit. Naštěstí se to tři dny před ni umoudřilo.

soleilll
6. srp 2014

@78marcela Já neměla ms samu od sebe nikdy, ale jak říkáš - kvůli plánovanýmu početí je to nutný cyklus udržet i za cenu podpory léky. To je ironie, že...? Někdy si ta příroda dělá, co chce a dokáže, že není tak jednoduchý ji "přečůrat". 🙂

78marcela
6. srp 2014

@soleilll no lehký to vůbec není, příroda je mocná. Ale já to nevzdám a aspoň jedno miminko se budu snažit vydyndat.tak snad se mi to podaří, nad přírodou aspoň jednou zvítězit. A ty už máš dítě, taky přes IVF? A zadarilo se hned nebo ne ?

soleilll
6. srp 2014

@78marcela Jak jsem psala výše, byla jsem 3x na IVF. Mám po dávno prodělané gynekologické operaci celkově ženský problémy a partner taky neměl zrovna ukázkový vzorek. 1. IVF - 1x blastocysta a 1x morula - bez úspěchu, 2. IVF - 1x morula - bez úspěchu (obojí Repromeda, měsíc po sobě, nic na případný KET nezbylo), 3. IVF - 2x blastocysta (Obilňák) - 1 odešla, 1 vedle v pokoji spí a 3x 2ks čekají zatím u ledu. 🙂 Každopádně měli jsme strašně velkou ztrátovost - potřetí ze mě dostali 19 vajíček (z jednoho vaječníku!), ale do konečný fáze prodloužené kultivace to zvládlo jen 8. Poslední cyklus byl pro mě hodně náročnej, proto vím, že do plné stimulace bych už nešla, i když žádnej KET nevyjde. Jasně, že na tebe taky někde čeká. 😎 Možná zapřemýšlej nad změnou pracoviště (mně se vyplatilo), ale pokud jsi s přístupem spokojená a důvěřuješ jim, je to v pořádku.

78marcela
7. srp 2014

@soleilll já chodím do Reprofitu. Nad změnou jsem přemýšlela, už jsem i volala do Heliosu. Tam jsme probrali moji situaci a přímo v Heliosu mi řekli, že Reprofit je dobré kvalitní centrum. Když jsem to probrala kolem a kolem, tak si dodělám ty zásoby, co tam mám na KETy a když bude stále potřeba, přejdu do Heliosu. Dělají tam Pgd na pojišťovnu, to se mi docela líbí. Reprofit mě zklamal pouze v jednom a to v tom, že o vyšetření jsem si musela říct, že mi sami nic nenabídli, když viděli, že to pořád nejde. Teď mi udělali aspoň tu hysteroskopii, která by mohla zvýšit šanci na zahnízdění. Tak uvidíme. Jinak jsou všichni milí a fajn, tohle bylo jediné minus které mě mrzelo. Nebýt tady MK a informací které jsem tu získala, tak nevím nic.
Jinak já měla 33 vajíček, oplodnilo se jich 28. Nechali 15 nejlepších. Takže zásoby ještě mám. Teď jdu na pátý transfer a ještě mám na další dva potom. Pořád věřím že z 15 se musí aspoň jedno chytnout.

kytka12
autor
7. srp 2014

@soleilll Ahoj, jsem na tom podobně. Stimulovali mě až moc, měla jsem 20 odebraných vajíček z toho jich do konce 5 dne došlo 10, ale bylo mě pak tak zle, že bych další stimulaci nechtěla. Možná, že až nebudou mrazáčci, tak budu mluvit jinak, ale už nebudu píchat takové dávky.

colita.22
7. srp 2014

Ahojky a děkuji 🙂 byla jsem v Brně v gennetu hcg po 5 týdnech jsem měla 1890.A na ultrazvuku v 5 týdnu byl vydětc jen gestační váček.V 6 týdnu už tlukoucí srdíčka 🙂

colita.22
7. srp 2014

@colita.22 pardon,tam mělo být po dvou týdnech hcg 1890 né po 5 🙂

p1983k
7. srp 2014

Ahoj holky,přidávám se k vám,čeká mě KET koncem října..pokud půjde vše jak má 😉 ..jsem týden po zamlklém těhu v 10tt,tak musíme chvíli čekat než se tělo srovná. Je to mé první IVF...první ET jednoho embryjka dopadl bohužel smutně tak doufám že KET dvojčátek bude mít šťastnější konec 🙂 Teď už týden neberu žádné léky (hormony) a cítím se mnohem líp,tak doufám že se mi tělo pročistí a bude se u mě drobkovi líbit víc. Stimulace,pak léky na udržení těhotenství,injekce na HSS druhého stupně,byl to záhul. Můžu se zeptat kolik a jaké léky vám nasadili před a během KETu? Díky

soleilll
7. srp 2014

@78marcela Reprofit je určitě výborný pracoviště, slyším na ně jen chválu. (V době, kdy jsem to prodělávala já, neměli smlouvu s mou pojišťovnou, tak jsem šla do Repromedy.) Člověk je v tomhle období trochu přecitlivělej a může přehnaně reagovat na situace, který by mu jinak nevadily. Taky jsem z Repromedy odcházena naštvaná, ale zpětně je mi jasné, že ten přístup nebyl špatný, jen prostě nevyšel. Těžko říct, jestli se dalo dělat víc.
@kytka12 Taky jsem měla pocit, že to na Obilňáku přehání, měla jsem náběh na hypertimulační syndrom, kolem transferu břicho jak v 7. měsíci a valila jsem s jak vzducholoď. Hrozilo, že ani neproběhne, ale po tom všem jsme do toho šli. Doktorka mi řekla, že při takové reakci je vyšší šance uchycení a měla pravdu... Pokud by tvoje zásoby nevedly ke kýženýmu výsledku a nemáš ještě dítě, zřejmě to skousneš znovu. Je neuvěřitelný, co některý ženský dokážou udělat, aby měly dítě a co vydrží! (A tím víc bych fackovala chlapy, kteří se cukají jít byť jen na spermiogram. Přitom vytřepat ho do kalíšku je jediná "hrůza", co ten chlap musí absolvovat!)

78marcela
7. srp 2014

@soleilll já právě na repromedu chválu neslyšela, takže jsem tam nesla, ale osobní zkušenost nemám, takže nemuzu tvrdit jací jsou. V Reprofitu jsou dobří. Jen ve srovnání s rokem 2010 kdy jsme začínali a teď jde znát to jak se rozrostli a že se trošku ztrácí ten osobní přístup který tam byl dřív. Prostě nestíhají a z toho důvodu mi nehledali příčinu proc už čtvrtý pokus nevyšel a hned zase další. Takže jsem se cukla já a vydyndala jsem si vyšetření. Aspoň nějaké. Když se nepodaří, prejdu. Ani ne že bych se na ne zlobila ale spíš že třeba jinde zkusí jinou medikaci, jiný postup který bude třeba úspěšnější. Ale furt doufám že to nebude potřeba. Že to jedno aspoň klapne. Uvidíme.
Jinak hyperstimul jsem měla taky. Bála jsem se pohnout, že prasknu. Bylo to strašný. Taky nechtěli udělat et musela jsem brát léky a čekat až ze mě odejde voda. Naštěstí mě pak pustili. Ale stejně se úspěch nekonal.

kytka12
autor
7. srp 2014

@78marcela
@soleilll No přiznám se, že jsem neukázněná pacientka. Doktorka mi předepsala dávkování 2x 150 jednotek Purpenu, což jsem neudělala a píchala si 150 a 100 jednotek ráno a večer a stejně se dostavil hyperstimulační syndrom, neumím si představit, co by se dělo při 2x 150 jednotkách denně. Jinak po odběru mi bylo vážně strašně zle. Nikdy jsem nic takového nezažila. Tak aspoň, že to mělo výsledek těch 9 v mrazáku došlých do 5 dne kultivace.

majda21
7. srp 2014

@colita.22 Dekuju moc. Ja mela 14.den po Et 2300 hcg, tak to vypada na dve. To je super! Kez by to tak bylo. Na utz jdu v pondeli,tak uvidim,jestli tam bude neco videt. Drzim palecky a diky.

78marcela
7. srp 2014

@majda21 tak to je krásně vysoké. Vypadá to fakt na dvojčata. Nebo na jednoho super bojovníka. Každopádně ať se ti splní co si přeješ.třeba už to v pondělí uvidíš. V kolikátým týdnu budeš? Zrovna včera jsem tu četla někde diskuzi že ještě v sedmém týdnu se občas nepozná že jsou tam dvě. Detaily si nepamatuji, když tak koukni a pročti si to.

colita.22
8. srp 2014

@majda21 tak to opravdu vypadá na dvě 🙂 držím palečky

majda21
8. srp 2014

@78marcela Děkuju moc. V sedmém to ještě nepoznali? To je teda něco, já doufám, že mi v pondělí něco poví. Podle MS budu v pondělí 5+6, ale co jsem se dočetla, tak při IVF se přidávají nějaké dny, ale nevím přesně, jak se to počítá, tak se nechám překvapit od doktora...nebo jak jsi to měla ty
@colita.22 ???

colita.22
9. srp 2014

@majda21 V 5tt je to sotva patrné naUT.V 7 tt.už jsou miminka krásně vydět a srdíčka tlučou.

alarada
9. srp 2014

@p1983k Ahoj já byla na mém prvním KETu ve čtvrtek 7.8. Od prvního dne MS jsem brala estrofem na sliznu, pak kontrola ULZ jak vypadá a od 10DC beru ultrogestan - na žluté tělístko + medrol ten mám proti zánětu (mam endošku na vaječníkách) a nepostradatelnou listovku.

p1983k
9. srp 2014

@alarada Díky za info..vidím že si od hormonů chvíli odpočinu a čeká mě to všechno odznova :( Já brala po prvním ET jen listovku,vitamíny a duphaston...stejně nepomohlo,no tak jsem zvědavá co mi dají za nálož. Kámoška utroš snad i zaváděla i polykala po KETu...?

alarada
9. srp 2014

@p1983k Já ultroš jen zavádím 🙂

renda12
10. srp 2014

ahojte holky ,tak mě čeká první ket v říjnu léky budu brát od září a sned v říjnu to u klapne máme 2xiui,2xivf bez úspěchů tak uvidíme jezdíme do zlína na tomášov

renda12
10. srp 2014

jinak léky mám estrimax,po výkonu budu brát eytrimax,utrogestan,prednison a anopyrin

78marcela
10. srp 2014

@renda12 ahoj. máme skoro stejné léky. držím pěstí ať ti to vyjde. mě to čeká teď v pátek.

soleilll
10. srp 2014

Nevíte prosím některá, co za lék se podává při KETu pomocí náplastí? Mělo by to být něco na růst sliznice.

evcann
11. srp 2014

@78marcela já mám uplne to samé a niky samovolne mestruaci nedostanu, ale jednou se mi stalo, ze po dvou letech kdy jsem nemela menstruaci ani jednou se najednou zjitilo, ze jsem tehotna, bohuzel to teda z jineho duvodu nedopadlo, ale jak je priroda opravdu nevyzpytatelná. Z ničeho nic po dvou letech se trefíme primo do jedno jedineho dne, ted me bohuzel uz asi takove stesti nepotka :(
@soleilll

@78marcela
@soleilll já také mela nábeh na hyper. mela jsem 44 vajíček a z toho se oplodnilo kvalitních 20, dve mi dali a 18 jich tam jeste mám, ale bohuzel s jiným partnerem takze je nemohu pouzit, ale jsou to uz hotová embrya nejvyssi kvality, co bych za ne na dnes dala :(

78marcela
12. srp 2014

@evcann Taok tomu se fakt říká náhoda...tomu já u mě určitě nevěřím, a vzhledem k tomu, že chlap dělá přes týden pryč, tak je to úplně pasé...ale snad vyjde aspon to umělko.