IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

dashi
22. črc 2014

@musilka
@78marcela aha, už jsem moudrá 😅 tak já osobně změnila car 😉 příští pátek frčíme do Heliosu Brno 😉

78marcela
22. črc 2014

@dashi a kam jsi chodila předtím, ?O Heliosu jsem taky uvažovala.

dashi
22. črc 2014

@78marcela do CAR v Českých Budějovicích, jenže tenkrát tam neměli konkurenci a široko daleko žádný car 😉 mě Helios doporučila nová doktorka 😉 a je fakt, jak jsem pročítala jejich stránky tak opravdu není problém v komunikaci a informacích pro pacientky. Já když jsem neměla otázky na dr. na papíře a neptala se, tak moc žádný vysvětlování nebylo. pak mě dorazili tím, když jsem chtěla žádanku na imunologii, tak prý mi doktor napíše stejně prednison a že po 2. neúspěchu by mě tam stejně poslali 😠 😲 Tak to byl snad vrchol, proč další promarněný pokus a pak se možná bude řešit proč to nejde 😠 🙄 .

78marcela
22. črc 2014

@dashi Já myslím, že to je tak v hodně carech. Prostě když si to člověk nevydupe, tak to nemá. Já po čtyřech transferech jsem si už taky vydupala nějaké vyšetření, dělali mi alespon štítnou žlázu a hysteroskopii. Imunitu jsem měla slíbenou před tou hysteroskopií, ale zapomněla jsem se ozvat. Ted už beru medrol na snížení imunity (podobné jako prednison), takže to už ted dělat nebudou...ale zase doufám, že to ted po té hysteroskopii vyjde...uvidíme.

kytka12
autor
22. črc 2014

Ahoj, mě doktorka předepsala Prednison hned na první IVF aniž by zjištovala imunologii. Mám ale obavu, jestli mi to nerozjelo úzkosti a psychické problémy, je to pěkná sračka - kortikoidy.... 😖

merope
22. črc 2014

Ahoj holky, můžu se přidat, i když jsem ještě v CAR ani nebyla? Takže počítám, že tak v koncem srpna/v září tam půjdu teprve poprvé (čekací doby). Nebo tu je nějaké povídání pro ty, co už jim z těch "plodných a neplodných dní" totálně hrabe, že sex funguje ještě hůř než před tím (takže vlastně hůř než na nule)?

fori
22. črc 2014

Ahoj holky, my jdeme ted v pondělí jakoby na první konzultaci na 2 IVF... do caru V Praze k Apolináři. Jsem po 4 IUI, tím jsme ztratili půl roku a pak v lednu 2012 jsme měli 1 IVF, kdy nám zbylo z 8 vajec, 4 embrya a do stádia morulky zbylo jen 1.... když jsem přišla na ET a doktorka mi řekla, že máme jen jedno embryo ale zato špičkový kvality, chtělo se mi brečet. vůbec jsem nevěřila že zrovna nám by se to povedlo a to jedno jediný poslední embryjko by se chytilo.....a hle, CHYTLO SE. Ted už jí je 21 měsíců, a chrupká si v postýlce....
Takže 28.7. uvidíme co nám řeknou, prý když se jde na 2 IVF - jde prý všechno rychleji...jinak mám rpblémy s imunologií.... asi do 12tt jím Medrol ( kortikoidy) a celé těhu a šestinedělí si píchám do břicha Clexane na ředění krve.....ale bychom pro dětičky neudělaly že??? 😉 😉

fori
22. črc 2014

@merope jj to znám taky....pořád jsem si hlídala ovulaci, sex jsme měli jen o plodné dny...a jak se manžel hrozně snažil tak mu to vůbec nešlo ☹ ☹ já na něj čekala do 22.30 než přijel z odpolední...chtělo se mi hrozně spát, ráno jsem vstávala v 5 hodin.......ale říkala jsem si musíš to vydržet......a stejně to bylo takový nahraný.....prostě ted hned musí být sex......no strašný..... 🙂 🙂

fori
22. črc 2014

@kytka12 jakou dávku máš toho Prednisonu.....já ho jedla skoro rok 5mg obden, a nic mi to nedělalo.... 🙂

dashi
23. črc 2014

@78marcela ,@kytka12 přeně,je to individuální, každý car to má jinak. Ale nepochopím, proč se nesnaží od začátku, aby léčba byla úspěšná. No jasně já zapomněla, že je to byznys 😠

dashi
23. črc 2014

@fori jj, sex na povel, tuhle jsem si na to vzpoměla při filmu Medvídek 😉

kytka12
autor
23. črc 2014

@fori Ahoj dávku si nepamatuju, ale vím, že už ho brát prostě nebudu. Asi jsem měla k tomu dispozice a pak se to rozjelo. Něco jako schizofrenik když si po jednom joitu rozjede svou schizofrenii o které do té doby nevěděl. Prostě se to jen rozjelo v blbej čas 🙂. Já teď čekám na menstruaci a docela se na ni těším, pročistím se konečně, sice to budou zase muka a bolesti, ale na září se uvolním a pročistím a půjde to samo 😉

kytka12
autor
23. črc 2014

Já osobně s tím plánováním sexu podle ovulace souhlasím částečně. Taky jsme to tak chvíli zkoušeli, ale nebylo to k ničemu a brzy jsme přešli na sex když se nám chtělo a ne podle kalendáře. Tělesnou teplotu jsem nikdy neměřila a ovulační testy mi vycházely celý cyklus negativní nebo jen lehce pozitivní, asi nemám sebekázeň. 🙂

kytka12
autor
23. črc 2014

Nedávno dávali film Mamas and Papas to je o umělém oplodnění. Vzhledem k mé situaci kdy nemůžeme otěhotnět jsem si některé scény trochu víc připouštěla a bohužel mi to vtipné nepřišlo, ačkoliv to jinak vtipné bylo. Časem až budu mít aspoň jednoho cvrčka se tomu zasměju, ale teď ne ☹

sasanka033
23. črc 2014

cau holky, tak to tady trochu sleduju a premyslim, ze se pridam, ale moc se mi nechce, ale ne kvuli vam, ale protoze uz me nebavi se posouvat z diskuze do diskuze uz vic nez rok ☹ clovek si tak zas pripomina, kolik diskuzi uz prokecal a ze jsem snad jedina z nich, komu se to jeste nepovedlo. na druhou stranu - se mnou v diskusi muzete mit jistotu, ze se vam to povede 😀 😀 😀
mam ted za sebou cerstve nepovedeny 3.IVF, ale jeste nevim, zda a kdy se nam bude chtit do dalsiho pokusu.
jinak // jsem jeste nikdy nevidela, za sebou mam 4 transfery (nepocitam 4 IUI). problem: nepruchodny jeden vejcovod, endometrioza, vyssi FSH a nizky AMH, takze predcasne starnuti vajecniku. nikdy nemame moc vajicek a tim padem ani embryi, jen jednou jsme meli nanuka na KET, jinak vzdy transfer do 3.dne od OPU. partner ma zas trochu liny spermie.

musilka
23. črc 2014

@sasanka033 kočičko pojď však já už takhle putuju přes 7 let.... Je fakt že chvíli byla pauza díky Sof ale teď už zas 25 měsíců v IVF kole 🙂 Tohle bude od Sof pátý transfer tak moc věřím že to dopadne a už se do žádné skupinky nebudeme muset začleňovat 🙂) Věřme si zlato 🙂

maraida
23. črc 2014

Ahoj holky,taky bych chtěla někdy na podzim ještě 1 pokus IVF,ale nevím,nevím.
Jsem teď čerstvě po revizi po 5.transferu ☹
Manželovi se do toho už moc nechce,svou roli hrají i finance,co si budeme povídat,že?
Jinak hned z 1.IVF mám dcerku,nyní je jí 2,5 roku,od té doby proběhly další 4 transfery,2 byly úplně neúspěšné a 2 skončily ZT ☹ My se snad toho sourozence nedočkáme 😒 U mě tedy hraje už svou roli i věk,41...

bibianca
23. črc 2014

ahoj holky, já jsem v pondělí byla už po 3. na revizi. Je mi 27 manželovi také. Už jsem byla na hematologii kde našli jen protilátky PT/PS, tak jsem dostala preventivně fraxiparine, ale ani ten ted naposledy nepomohl. S manželem jsme byli na genetice a očekáváme výsledky. Jsme rozhodnutí jít do IVF. Jen by mě zajímalo na jak dlouhou je to trať. Zkrátka jak dlouho to trvá od první konzultace až k otěhotnění..

evcann
23. črc 2014

@bibianca to je hodne ruzne, u me to bylo ve 27 letech trat dlouha rok a pul

bibianca
23. črc 2014

@evcann Cože? To jsi rok a půl chodila do CAR?

sasanka033
23. črc 2014

@bibianca to zalezi co najdou. u me mezi prvni konzultaci a IVF byl asi mesic a pul a to jen proto, ze prvni konzultace probehla v nevhodnej DC, takze jsme museli jeste cekat na dalsi cyklus kvuli odberu krve na horm.profil.

bibianca
23. črc 2014

@sasanka033 Aha, tak to zní líp 🙂 No, já bych chtěla být do Vánoc v tom. Jestli to bude možné. Jsem po revizi, takže asi by to stejně ted nějak moc nešlo min. 3 cykly bych asi měla počkat, ale tak snad vyšetření by mohli dělat už ted...

sasanka033
23. črc 2014

@bibianca nic ve zlym, ale jsi vtipna 😀 😀 😀 😀 tohle bych si uz nedovolila prohlasovat ani nahodou 😀 ja bych taky chtela bejt do vanoc v tom, no 😀 😀 uvidis, co ti navrhnou v caru. kam chodis?

bibianca
23. črc 2014

@sasanka033 No, právěže ještě nikam. 11.8. jdu na konzultaci do IVF ambulance ve FN Brno k paní MUDr. Vlašínové, ale nevím co se tam dozvím. Ta by měla mít výsledky z histologie a měla by mi dát nějaké doporučení jak dále postupovat.

fori
23. črc 2014

@dashi jako Medvidka miluju...to je super film

kytka12
autor
23. črc 2014

@sasanka033
@musilka Ahoj, já jsem sem na Modrého koníka nechtěla vůbec chodit. Myslela jsem, že u mě nefunguje vykecání se, ale jak je vidět, tak to funguje. Aspoň na pocit sounáležitosti, že je na tom někdo aspoň trochu podobně a že nebojuju sama. Jsem v červnu po potratu v 8 tý. A zítra či pozítří mě čeká rudá mrcha... ☹

evcann
23. črc 2014

@bibianca ano, rok a pul nez se zadarilo, od prvni prohlidky az po potvrzení tehotenství, mam za sebou 2 IUI, 2 IVF, 1 KET, genetické testy, imunologii a vlastne vsechno co jde 🙂

bibianca
23. črc 2014

@evcann Achjo, já se bojím... chci to zrychlit... 😒

fori
23. črc 2014

Hokly chodite nektera do Prahy k Apolinari? Chodi tam i moje doktora co mi delala prevenci v praci. A jasne mi rekla ze to je nejlepsi car v CR. Je sice statni a prave proto... nedelaji nic pro prachy....ba naopak se snazi najit vsechny mozne varianty nez jdete do Ivf....a hlavne to jsou jakoby spis i vedci..ktery porad badaji a zkouseji...to mi rekla....je jasne ze kazda si bude chvalit car kde otehotnela.....ja kdybych si sama diky MK nevybehala imunolozku, tak ted bych Ellu urcite neměla....

evcann
23. črc 2014

@fori já bych také syna nemela kdybych si to tenkrat na diskuzich neprocetla a sama si nevynutila vysetreni, udelali by mi to az po druhem IVF a zadarilo by se treba treti a ja bych ted na druhe dite byla bez pokusu. Muzu se te zeptat jak se to plati nebo neplati kdyz je to statni CAR? tam neplati, ze mas tri pokusy a pak jsi samoplátce?