IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
3. říj 2014

@karmeta mohla, jsem žena 🙂, ale našla jsi se v tom takže asi víš o čem jsem mluvila, nebylo to myšlené zle, jen jsem prostě ten smysl nepochopila, určitě ti to přeji a at to dopadne co nejlépe 🙂

sasanka033
3. říj 2014

@evcann no je takova zvlastni, takova trochu studena, odmerena, ale pusobi na nas jako profik...uz je to nas treti car.

evcann
3. říj 2014

@sasanka033 aha, tak to asi nebude ona. Takhle pracovala před 8 lety v Iscaru v Praze a pak se vdala a ja nevím jestli Langerová byla před nebo po 🙂. Ale byla moc milá.

meyryen
3. říj 2014

@sasanka033 nás první a jediny mrazacek se chytil a dneska jsme ve 25tt.Zacatky byly dost krusný, 6 a 7 t t krvácení, nakonec se zjistilo, že je to hematom, ale psych. to bylo strasne náročny, sem myslela, že se zblázním. Do Plzne jezdíme porad, Ulcova-gallova nás chce mit pod kontrolou, má dost o odlišný přístup než v Immu

meyryen
3. říj 2014

@sasanka033 sem to odbouchla driv...než v Imunnii. Začínala jsem na 20 prascích a dnes už jen 4🙂 Takže 3. IVF v kombinaci s Langerovou a Ulcovou pro nás byla stastna volba🙂

sasanka033
3. říj 2014

@meyryen to je krasny🙂 teda ne ty zacatky...ale moc ti to preju, vim jak jsi byla nestastna, jsem ted na tvym miste. ja tady porad vidam nejaky zazraky, ale u nas se proste...nekonaj ☹ kolikatej to teda byl transfer?

sasanka033
3. říj 2014

@meyryen nam loni nam imunu nic nenasli, byli jsme u malickovy. ale znas langerovou - chce si vsechno udelat sama. tak jsme v ty plzni byli a vysledky budou tejden po laparce. akorat jsem si vcera probrecela vecer - ja se obavam, ze mi vezmou oba vejcovody kvuli endo.

zofielinda
3. říj 2014

Tak hcg 0

karmeta
3. říj 2014

@evcann co je k nepochopení,že jsem se chtěla od vás zkušených jen ujistit že ta čárka není Pregnyl.Podle mě jsi byla zbytečně zlá...

evcann
3. říj 2014

@karmeta zla?? :D nemá cenu se hádat, myslím, že stresu máme okolo sebe dost ok? 🙂

evcann
3. říj 2014

@zofielinda to je škoda :(, ale neztrácet hlavu a hurá do dalšího

meyryen
3. říj 2014

@sasanka033 4 transfer, 1. KET ze 3. IVF. Už jsem pomalu přestávála věřit, ještě jsme přidali 2 X v týdnu rehabilitaci s fyzioterapeutem, mobilizaci a když jsem se po vánocích u Langerovy složila, tak mi dala vizitku na psycholozku, tak tam jsem taky třikrát byla a nakonec jsme zjistili, že to není potřeba, ale mela jsem pocit ze ted už jsem udělala fakt všechno.Datum KET jsem si nechala spočítat v Astralu, což je nějak a astrologicka poradna...Dr říkala, že tam pacientky chodi, takže v zoufalství jsem tam napsala email a ono to fakt vyšlo. ..nevím co z toho všeho pomohlo....
Jdeš do Podolí k Hamáčkovi?

sasanka033
3. říj 2014

@meyryen hm, tak to uz jsem te, bohuzel, prekonala. tri ET a jeden KET a nic. nepocitam 5 IUI ☹ kazdopadne zajimava cesta k miminku! jak na to langerova zareagovala? mne prijde takova studena, ja se pred ni bojim projevovat emoce...
jojo, jdu k hanackovi, byla jsi u nej?

donia
3. říj 2014

@sasanka033 ahoj, nemyslis Langerovou v Gennetu na Letne? Pokud ano, tak k te chodime taky, popis by odpovidal. Takova stroha, ale vecna a urcite odbornik na urovni, ale jak pises, tak bez emoci. Proste to bere asi jako fakt, ze clovek sam nemuze a tak pomuze, ale to je vse. Stejne pocity mela i kamaradka a i jim po letech letoucich pomohla. Ja ted stojim pred rozhodnutim zda do IVF jit nebo ne, no je to tezke.

nikaa666
3. říj 2014

Ahojek, tak dneska jsem po OPU ... 21 vajuch, břicho mám jak balón a chodím v předklonu....bolí to jako při silné MS. Měly jste to taky tak holky?

catchulinecka
3. říj 2014

@nikaa666 ahojky, já jsem byla na opu minulý pátek a 22 a teda bylo mi blbě, celá nafouklá jsem byla. V podstatě až do transferu, Pak se to krapet zlepšilo, ale stejně doktor říkal, že cca 6 den od ET to přijde znova, myslím, že je to asi lehčí hyper.syndrom ☹ Hodně pij, to mi pomáhá, trochu se vždycky uleví...

sasanka033
3. říj 2014

@nikaa666 gratuluju, krasnej pocet a ted fakt lemtej horem dolem! esli budes vic dni chodit v predklonu (typickej priznak hyperstimulaku), radsi to rekni doktorovi, ten hyperstimulak nekdy konci i na kapackach a musi se mrazit a nejdes na ET, ale az na KET. opravdu hodne to muze bolet, tak pij a pij a porad pij🙂 a hodne stestiiii 🙂

sasanka033
3. říj 2014

@donia jojo, to je ona🙂 ale ja ji verim, uz jsem tech doktoru potkala fakt hodne 😒 a proc se rozhodujes? co mate za problem? koukam, ze uz dve deti mas 😉

nikaa666
3. říj 2014

@catchulinecka piju jak duha...tak snad to bude OK. Kolik jste si nechali oplodnit? Doktor mi říkal, že když jich bude hodně k světu, tak pulku zamrazí bez oplodnění pro strýčka příhodu 🙂 Držím pěsti, aby Ti to klaplo 🙂

nikaa666
3. říj 2014

@sasanka033 díky, no je to mazec...nejhorší je ležet a pozorovat se, kdyby mohl člověk aspoň vypadnout a nemyslet na to 😠

missym
3. říj 2014

@nikaa666 Ahojky, mně ještě doktorka říkala, že kromě hodně pití i hodně bílkovin. Sice teda nevím na co, ale cpala jsem se bílkovina horem dolem. Neměla jsem teda tolik vajíček, takže břicho mě nebolelo asi tolik, co tebe. Tak ať to brzo přejde 🙂

donia
3. říj 2014

@sasanka033 jo, to ja jsem s ni take spokojena a kamaradka prechazela z jineho CARu a take s ni byli moc spokojeny. Ja prave 2 deti prirozene hned na prvni pokus mam, ale to jsem holt jeste byla mlada 😀 No a ted nam to neslo (stejny partner a zatim nikde nic nenasli) a vzhledem k veku nas odkazali na CAR, abychom neprosvihli moznost cerpat pres pojistovnu. V cervnu nam provadela prvni IUI, to vyslo, ale bohuzel to v 10tt mimi vzdalo (prestalo bit srdicko) a musela jsem na revizi ☹ Ted musim min. ty 3 mesice pockat a tim, ze nas tlaci cas, dr. doporucuje rovnou to IVF, abychom stihli co nejvic cyklu kdyztak. Driv jak v listopadu nam neudela ani IUI ani IVF. Tak ja prave zvazuji jestli rovnou IVF (coz je horsi stimulace + financne narocnejsi) nebo zkusit IUI (nebo sami), ale riskovat, ze to nevyjde a prosvihnout dalsi mesic.

sasanka033
3. říj 2014

@donia jasny. kolik ti je? mne prijde trochu prehnany to takhle hnat teda...pokud mas pravidelnou ovulaci, ja bych sla jeste parkrat do IUI nebo treba do nativu. IVF je fakt zahul a v tvym pripade, kdyz muzes evidentne otehotnet pomerne snadno, mi to prijde skoda.

donia
3. říj 2014

@sasanka033 no to jsem si myslela taky, ze i na potreti to pujde hned a ono skoro rok a stale nic, tak jsme to uz resili. Mame cas do kvetna pristiho roku, pak uz mi pojistovna nic nezaplati.

catchulinecka
3. říj 2014

@nikaa666 Moc díky! Právě že nám se jich oplodnilo docela dost, a tak nám doporučili doktoři mrazit jen ty nejkvalitnější. Moc tomu nerozumím, když se normálně mrazí i horší, ale tak já nejsem odborník, dám na ně 🙂 Máme jich teda 9 zamraženo. Tobě taky moc gratuluju ke krásnému počtu 🙂 Určitě to bude dobré! Mám pocit, že jsi tu psala, že je to vaši první IVF, nemýlím se?

meyryen
3. říj 2014

@sasanka033 byla, v září me operoval.Venoval se mi jen chvili po probuzeni a pak uz jsem ho nevidela, sestry tam jsou desny, ale co by clovek nevydrzel...Endometrioza uplne vsude, ale ložiska odstranili co to šlo a vejcovody pruchodny. Já se desne bala toho, že se probudím a řeknou mi, že mi vzali dělohu. Proc myslíš, že ti je vezmou?
My s Langerovou vycházeli v pohodě, vždycky jsem se k ni těšila a dokonce mela i smysl pro humor...

sasanka033
3. říj 2014

@donia tak uz chapu kolik ti je 😀 tak to jo...tak to do toho asi pujdes, vid?

sasanka033
3. říj 2014

@meyryen ja s ni taky vychazim, to jo, jen je takova zvlastni no 🙂 sestry jsou tam desny jo? no potes, ja to nesnasim, snad se tam s nekym nepohadam 😀 😀 a sla jsi druhej den domu? ja uz z lonska vim, ze mam nepruchodnej levej a hanacek mi rek, ze proste pujdou ven, pokud s nima neco nebude v poradku. tak se modlim, aby mi dyztak sebrali jen ten levej, ze snad ta endo neni uz uplne vsude...langerova si mysli, ze diky tomu muzu mit i spatny vajicka, pac jsem mela pravej vajecnik diky endu prirostlej k brisni stene a ted na UTZ si to samy hanacek mysli o levym vajecniku. no na hovno! pardon ☹ vcera jsem po dlouhy dobe brecela. nedovedu si predstavit, ze mi seberou oba a tim mi vezmou sanci na nejakej prirozenej zazrak.

donia
3. říj 2014

@sasanka033 no to mam jeste stesti, ze jsem u VZP, jine pojistovny by uz ted nic nehradily
Ja to stale zvazuji, jeden den si rikam, ze do toho jdeme a ten dalsi jsem zase na vazkach. Jako mimi chceme urcite, to je jasne, ale resim zda cekat a jit v listopadu rovnou na IVF nebo riskovat uz ted po dalsim cyklu (i kdyz bych teor. mela cekat, ale ne vsechny cekaji a vyjde jim to treba) no a tak, vis....

sasanka033
3. říj 2014

@donia hm. tak me napada akorat tohle: na prirozeny zkouseni vlastne jeste cas mate, stejne tak na IUI, kterych pojistovna hradi sest rocne. ale na IVF uz moc casu neni. takhle bych to vzala ja. je to trochu matematika, ale holt musime bejt i prakticky, ze jo. sla bych do IVF.