IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

donia
21. říj 2014

@catchulinecka diky za radu 😉 take to mam min. hodinku cesty do CARu, takze jet tam jen na krev je zbytecne. No uvidim jak to vse vubec bude.

suzy115
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soleilll
21. říj 2014

@martiina_k O věk až tak nejde, ale mám už "vyplácaný" 3 IVF, takže dál už jen jako samoplátce a to je opravdu nad naše možnosti. S tím, co bylo potřeba na našeho satánka, bychom museli prodat auto. 🙂
@78marcela Musím přiznat, že mě to vyvedlo z míry. Takovou úmrtnost jsem teda nečekala, když minulý měsíc ze 3 odpadlo jen 1. Nedá se nic dělat, asi to tak mělo být. Ještě se zkusím objednat na konzultaci "k tobě" do Reprofitu, co by nám doporučili (nejlevnějšího) a jestli má smysl s naší anamnézou zkusit IUI, případně na kolik vyjde nativ. Pokud mi ale šéf řekne, že mě vezme zpátky hned, asi už na tu holku opravdu rezignuju a budu doufat, že našeho jedináčka připravíme na život, jak má být. 🙂 Každopádně tebe obdivuju, za to, čím sis už prošla a že jsi pořád tak silná a samozřejmě moc budu držet palce, aby to co nejdřív klaplo!!!
@catchulinecka Dost sil mě stálo to, co se muž pokouší uspat vedle v pokoji - psychických, fyzických i finančních, takže na 95% už toho necháme.
Všem přeju brzký úspěch a hodně sil a trpělivosti!

78marcela
21. říj 2014

@soleilll to bych taky nečekala. Mě se zatím rozmrazíli vždy všechny. Akorát u toho posledního klesla kvalita. Jinak vše v pořádku. Nenapadlo by mě že se nemusí rozmrazít a hned všechny tři. To je fakt strašný. Co je u vás za problém a kde jsi byla doteď? Možná jsem se už ptala ale zapomněla jsem to. No u mě není co obdivovat. Prostě chci dítě a hotovo. Tak dělám vše co jde aby bylo. Minulé jsem šla na transfer přímo z tábora kde jsem měla dvacet děti, už druhý týden to bylo a šla jsem tam s mírnou averzi a řekla jsem to i doktorce, že jsem si stihla vypěstovat alergii na děti. Tak jsme se tomu smály. A vyšlo to. Teď od září učím na prvním stupni a alergie se zvyšuje. Takže to teď určitě vyjde🙂
Ne, to byla jen sranda. Člověk prostě musí zkoušet a bojovat. Nic jiného se dělat nedá. Mám štěstí aspoň v tom, že finančně jsme na tom celkem slušně a že to ještě můžeme zkoušet. Ale i tak bych uměla lépe utratit těch 80tisíc, co už jsme dali. Tak snad to už vyjde brzy.
Jakou máte amamnezu? Reprofit ma na stránkách ceník, pokud se v tom už orientujes, jako že už určitě ano po třetím pokusu, tak by ti to mohlo pomoct aspoň orientačně.
Určitě dítě výchovas skvěle, i když bude jedno. Ale přece jen bych se snažila ušetřit a dala třeba ještě jeden pokus. Ono to co platí pojišťovna, zase tolik není, takže rozdíl mezi placeným a neplaceným pokusem je třeba 15000. Jsou to taky peníze ale určitě ne takové, co by se nedaly ušetřit. A byla by škoda kdyby sis pak za pár let vyčítala že jste to ještě jednou nezkusili. To je to co si říkám já. Prostě musím zkoušet. A v průběhu života už jsem zjistila že co je dobře, není snadné. Ale že když se člověk snaží, tak vyhraje. To mě stále drží.

78marcela
21. říj 2014

@soleilll jinak promiň některé výrazy. Píšu z mobilu, ten si dělá někdy co chce za slova. A já to někdy nestihnú podchytit. A opravovat to na mobilu na takovým malým co mám, to je děs. Takže to nedělám.

Fakt je ten, že celé to IVF, všechny ty pokusy, snaha už předtím přes jiné hormony, to už mi docela slušně změnilo zdraví i postavu. Kila navíc, hormony docela blbě snáším, nervozita, návaly, teď ještě medrolem potlačena imunita někde na bodu nula, takže minulý měsíc chřipka, teď zase,. Ale všechno prostě chci vydržet, všechno musím vydržet, jenom ať mám dítě. Už jsem rezignovala na tři děti, i na dvě (i když na ty ještě někdy myslím) hlavně ať je aspoň jedno.

soleilll
21. říj 2014

@78marcela Vycházela jsem ze statistik, kde uvádí, že rozmražení nepřežije asi 1/3 embryí, což se mi přesně potvrdilo u prvního KETu. První 2 neúspěšný IVF v Repromedě (nebylo nic ke kryo), 3. IVF (úspěšné) a KETy na Obilňáku, takže je asi čas zase zkusit změnit lokál. Mám jen jeden vaječník a ještě PCO, cyklus jedině řízenej, pravděpodobně ani neovuluju a navíc spermio taky není kdoví jak ukázkový. Vajíčka se podařilo oplodnit jen při PICSI a vždycky jsme měli i PK - takže peníze jen lítají. 🙂 (Satánek nás stál jen na doplatcích skoro 150 tis.) Nikdy jsem nechtěla jedináčka, původně jsem toužila po dvojčatech, ale druhý dítě nechci za každou cenu, nejen finanční. Poslední IVF pro mě bylo strašný, dostávala jsem koňský dávky, moc špatně jsem to snášela, nakonec náběh na OHSS. Sice to přineslo výsledek, ale už tehdy jsem si řekla, že to už nikdy nepodstoupím... Zeptám se na IUI a nechám si spočítat nativ a podle toho uvidíme.
Vůbec se ti nedivím, že za tu dobu to na tobě zanechalo následky. O to víc je skvělý, že seš pořád tak plná optimismu a chutě do dalšího snažení. A ještě k tomu, když učíš - to by mě asi hráblo, protože cizí spratky nesnáším. 😀 Neznám nikoho, komu by se to nakonec nepodařilo, jen je strašný to čekání. Ale i když nejsem věřící, řídím se heslem, že pánbu ti nadějí jen to, co dokážeš unést, takže zřejmě ještě nenastal ten vhodnej okamžik.

78marcela
22. říj 2014

@soleilll ja to měla taky tak, po odběru vajíček taky náběh na ohss, musela jsem brát léky, jak mi bylo zle. Dokonce mě nechtěli pustit na transfer, pak mi konečně zabraly léky a voda odešla. Tak jsem mohla na transfer. Ale byla jsem šťastná že máme tolik vajíček-měla jsem 33, že už to nebudu muset podstupovat znovu že určitě máme i na sourozence. No vidíš a nic. Zásoba se chýlí ke konci, zatím neúspěšně. Ale je pravda, že předtím jsem byla mnohem víc optimistická, teď jak už se mi ta zásoba tenčí tak se začínám strašně bát a myšlenky jsou hrozné. Napadá mě že nějaký důvod to ma že mi to stále pánbůh nechce dopřát.
Jinak přede mnou ve sborovne sedí kolegyně, které se nepovedlo. Ma za sebou tři IVF i měli nějaké zamražené, 12 iui a prostě nic. Pak to vzdali.
A ještě, v Reprofitu to mají nastavené tak, že platís stejnou cenu ať ti oplodni jedno vajíčko nebo 30. Tedy pokud to nezměnili. My jsme taky měli icsi, pk. ty peníze jsou masakr. Ale nevím jestli ti doporučí iui, když spermie nic moc. A

kapr
22. říj 2014

@soleilll tak já jsem po Nativu a musím ti říci, že je to úplně jiná. Žádné hormony, prostě v přirozeném cyklu. Jako je trochu náročnější to, že máš jen jedno. Takže 50:50, ale jinak je to úplně o něčem jiném 😉 Nás to stálo přesně 21 600. A to 15000 za cyklus, 5000 za ISCI a 1600 za svítící echokatetr - což mi přijde jako hovadina. Hele uvidíš. Naprosto tě chápu. Ale stejně si myslím, že to ještě nevzdáš 😉 uvidíš. Přeji, ať je dobře 😉

rf6shkr
22. říj 2014

chci se zeptat, když jsem po KET v přirozeném cyklu a beru Utrogestan 1-1, tak případnou MS bych měla dostat v termínu tom svém přirozeném, nebo to ten UTG nějak ovlivní a posune?

kapr
22. říj 2014

@78marcela hlavu vzhůru 😉 3 IVF, asi 20 IUI 1 Nativ a nevzdám to. Ještě ne 😉

kapr
22. říj 2014

@rf6shkr s tím bohužel zkušenost nemám

ladaa20
22. říj 2014

ahoj holky mam dotazek jak to dlouho trvalo od prvni navštěvy caru po et a jak vše probihalo
diky

janulka1980
22. říj 2014

@rf6shkr ano, utrogestan to moze ovplyvnit...

missym
22. říj 2014

Takže mimčo to vzdalo ☹ Hodnota hCG poskočila za ty dva dny jen o 4 jednotky, takže vysazuju léky, čekám na MS a příští pátek kontrola, jestli bude potřeba nějaký zákrok, nebo se vše vyčistí samo. Moc všem díky za podporu, snad to vyjde příště.

78marcela
22. říj 2014

Tak to mi je líto, muselo to vzdát v to pondělí tak nějak. Tak teď hlavně ať všechno odejde bez revize, a jestli máš mrazacky, jdi hned do nich, okamžitě, dokud je tělo připravené na těhotenství. Hned bych začala stimulovat na KET s touto ms.

martiina_k
22. říj 2014

@missym tak to mě teda mrzí a já mu tak věřila... ☹

missym
22. říj 2014

@78marcela Jojo, ani uplácení hračkama nepomohlo 😀 Mrazáčky máme, takže chci jít do dalšího pokusu co nejdřív. Pokud by to šlo hned s touto MS, bylo by to fajn, ale všechno se bude odvíjet od příštího pátku, kdy doktorka řekne, jestli je vše v pohodě nebo budu muset na revizi.
@martiina_k Díky :-* Snad vyjde bráška nebo sestřička z mrazáku 🙂 Byl to první pokus, tak je ještě všechno před náma.

nikaa666
22. říj 2014

holky, tak dneska negativní testy i krev....v lednu na KET ☹

missym
22. říj 2014

@nikaa666 To je mi líto ☹ Tak hodně štěstí do dalšího pokusu :-*

nikaa666
22. říj 2014

@78marcela
@soleilll Holky, máte můj obdiv co všechno jste vydrželi a já se tu trapně pozastavuji nad svým prvním nevydařeným pokusem ☹

nikaa666
22. říj 2014

@missym teď zrovna dočítám, že to mimísek vzdal...to je mi líto. Taky ale máte mrazáčky že? Myslíš, že tě nechají jít na KET hned další MS? Mě řekli že až s tou druhou, takže až leden.

missym
22. říj 2014

@nikaa666 Jojo, mrazáčky máme, takže je ještě před náma několik pokusů. Kdyby to šlo, šla bych na ten KET hned další měsíc. Jak tu psaly holky, tělo je nastartovaný a může to vyjít. Ale asi se to všechno rozhodne v pátek podle toho, jak se vyčistí děloha. Snad nebudu muset na revizi. Tak ať ti čekání na leden uteče co nejrychleji a pak se zadaří 😵

catchulinecka
22. říj 2014

@nikaa666
@missym Holky ☹ sakrááá, je mi to líto...příště a lépe!

78marcela
22. říj 2014

@missym tak to je pravda, to budeš muset počkat, až po kontrole, jestli všechno odešlo. Je mi to líto, ale dřív nebo později to určitě vyjde. Do tři dnů by ti měla přijít ms, další tedy za čtyři týdny, se kterou zacneš stimulovat, takže bys mohla v půli prosince jít na KET, po pujdeš zároveň se mnou, super. To platí i pro tebe,
@nikaa666 proc chceš čekat na leden ? Proc ne prosinec? Já si chci dat pod stromeček pěkný dárek.

78marcela
22. říj 2014

@missym tys uplacela hračkama, nepomohlo, já slibovala, jak se mu bude u nás líbit, současně jsem i vyhrožovala, ať se snaží, jak dlouho si myslí že na něj budeme čekat. Taky to nepomohlo.

78marcela
22. říj 2014

@nikaa666 ať první nebo pátý, furt to bolí stejně.

nikaa666
22. říj 2014

@78marcela řekli mi, že první MS mám počkat a od druhé začít brát Marvelon ☹ což teda se mi nechce, a až tu třetí MS se začíná stimulovat

nikaa666
22. říj 2014

@78marcela no navíc, mám v prosinci 14dní velké školení se závěrečnou zkouškou mimo práci, tak bych to asi ani nedala dohromady s kontrolama v Caru. Bude to lepší v lednu (když tak nad tím uvažuju), budu v klidu a asi tentokrát pujdu na neschopenku ať jsem v klidu 😎

missym
22. říj 2014

@78marcela Už teda nevím, co by ti drobci chtěli. Hračky by měli, milující rodiče...a oni si pořád dávají na čas. Tak uvidím, kdy na to vlítnu. Půlka prosince by byla fajn, třeba by se z toho vyklubal ten nejkrásnější vánoční dárek. Tak tfuj tfuj tfuj, ať nám to dobře dopadne 🙂

delinkka
22. říj 2014

jejda holky :( mě to mrzí za vás :( já jsem 5 den po et blastocysty a už ted mám strasný strach že to nedopadlo...nevím jestli si udělat testík at nečekám do 3.11 na hcg at se nestresuju a vím na cem jsem :/