IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

missym
23. říj 2014

@soleilll Díky. Doufám, že ten další pokus bude naostro.
@pepina74 Tak moc držím pěsti, aby tam bylo srdíčko 😵 My už od začátku toho prvního pokusu raději počítali s tím, že to nevyjde, ale ty zatracený dvě čárky na testu a neustálé odběry krve, že co kdyby, mě strašně rozhodily. Kdyby mi rovnou řekli, že to nevyšlo, tak by to bylo lepší, než týden pořád čekat, jestli to stoupne nebo ne. Ale tak jo, obrečela jsem si to a půjdeme do dalšího pokusu. Doufám, že ti mrazáčci budou větší bojovníci. Jen je mi těžko z toho, jak se to zase odsouvá a odsouvá. No, snad to bude brzo.
@78marcela Tak že teda nezabrala ani na ženicha 😀 To už teda vážně nevím, co by ty mrňata chtěly.

pepina74
23. říj 2014

@missym Já měla svůj první pokus stejný jako ty. Dvě čárky, hcg 300. za dva dny 350, za další dva dny 360 - na ultrazvuku gestační váček, čekalo se na srdíčko, ale to se neobjevilo .... závěr - biochemické těhotenství. A u neúspěchů číslo dvě a tři jsem i přes užívání utrogestanu začala krvácet přesně v den, kdy měla přijít ms. Neúspěch čtvrtý se dostavil naprosto hned - už třetí den po transferu ms. A to podotýkám, že mám zcela pravidelný 28 denní cyklus.
A mezi čtvrtým neúspěchem a KETem jsem si dala skoro půl roku pauzu. Chtěla jsem vyzkoušet, jestli se embryo neuchytí lépe v přirozeném cyklu, do vyrovnaného těla bez napíchaných hormonů. Jedné kamarádce se to vyplatilo - má dvouletého prcka, z KETU, který si dala s odstupem tří měsíců od IVF.
........ asi je to loterie, někomu to vyjde tak, jinému onak, jednomu dřív, jinému později. Důležité je nevzdát se, střílet na branku, ten gól jednou padne .... 🙂

missym
23. říj 2014

@pepina74 To sis teda užila. A je teda úžasné, že se povedlo nakonec samo. Moc držím pěsti, aby vám tento pokus vyšel a přibyl do rodiny nový človíček.
U nás to je s nějakým spontánním otěhotněním spíš zázrak. Já jsem totálně bez cyklu (myslelo se, že to je dermoidní cystou, kterou teda v červnu úspěšně odstranili, ale výsledek to nemělo žádný) a manžel má špatný spermio. Takže u nás by to byl jó velký zázrak, kdyby jsme miminko zplodili přirozeně. Budu muset věřit, že to jednou vyjde.

suzik161
23. říj 2014

@lentikalena tak jak mamino??? 🙂 najdeme byla v úterý hematologii, jsem o 8 zkumavek krve chudší, tak snad nám to ještě pomůže.🙂

lentikalena
23. říj 2014

@suzik161 Ahoj,zatím mi je dobře,ale padá to všechno na mě.Mám velký strach 5.11 tam jedu a bojím se moc,aby mrňousovi tlouklo srdíčko. Ale ty se ničeho neboj jak jsem ti psala všechno bude dobré a budeme se scházet u lip 🙂 A čekáš na výsledky?

suzik161
23. říj 2014

@lentikalena vůbec se nestresuj!!! To prckovi neprospívá!!!! Čekám na výsledky, budou za 5 tydnu, takže se mi to zase posunulo o měsíc, ale bude to dárek k Vánocům.roberts za léky??

soleilll
23. říj 2014

@kapr Aha, tak to je rychlovka. Na webu jsem vyčetla, že po Clostilbegytu neroste sliznice, takže se ET nedá udělat hned, ale zamrazí se a za měsíc KET. To by se mi teda nechtělo. Ale ty budeš rozhodně jinej případ než já - daleko "chytlavější", když máš mrně přírodně a navíc nepotřebuješ další stimulaci, jen vyvolat/řídit ovulaci. Pokud by to u nás šlo tak, jak popisuješ, šla bych do toho. Budu držet palce, aby ti zítra potvrdili, co mají!
@78marcela Je možný, že Reprofit má volnej termín na první konzultaci až za měsíc?! To už budu možná psychicky srovnaná s jedináčkem a vyprdnu se na to... By mě nenapadlo, že tam mají takovej nával.

78marcela
23. říj 2014

@soleilll ano, to je běžné. Já tam volala v pondělí a řekli mi k mému lékaři 18.11. Takže to je běžné. Ke komu tě objednali? A určitě se s tím nesmířís tak brzy. Měsíc uteče.

soleilll
23. říj 2014

@78marcela Půjdu k Dr. Kozumplíkovi, ale žádný jméno mi nic neříká. Pokud náklady nevyváží procentuální míru úspěšnosti, tak se na to vyprdnem. Muž na to má jasný názor a nechce mít druhý dítě za každou cenu (u nás za cenu vybrání posledních úspor nebo dokonce zadlužení). Nejsme oba naladěni na vlnu "uděláme pro to všechno", jak psala @kapr. Poslední 3 dny pořád dokola sumíruju pro a proti jednomu dítěti, ale věřím, že jak se mě odejdou ty kvanta hormonů, co ještě musím dobrat, bude to lepší.
Samozřejmě něco jinýho je, pokud stále čekáš, až se ta dušička usadí tam, kde má... 🙂

78marcela
23. říj 2014

@soleilll osobně si taky myslím že bych se snaze smířila s tím že budu mít jen jedno dítě než nemít žádné. S tou představou se stále ještě smířit nedokážu.
Zadlužit se není správný krok. To radši chvíli počkat a přišetřit. Naštěstí můžeš ve svém věku třeba rok počkat, kdyby bylo třeba.
A můj názor na jedinácka je ten, že je to hlavně o rodičích, jak dítě vedou. I jedináček může byt pohodový a normální člověk. A dost často mám ve škole děti, co jsou doma dvě a rozmazleny jsou až hrůza. Takže o tom to není. Každopádně moc přeji ať se podaří. kozumplik je celkem mladý lékař, je strašne drobný, ale mě je dost sympatický. Sice působí trochu nejistě ale je fajn. Ale každému určitě nesedne.

soleilll
23. říj 2014

@78marcela U tebe není žádný smiřování namístě! Jen mu/jí moc neslibuj, už teď to moc rozmazluješ - hračky, pokojíček, ženicha.... 😀
Neřeším přemrštěnou péči o jedináčka ze strany rodičů, ale to, že nemá tu dětskou společnost doma a ani do budoucna - kamaráda, rivala, spojence. Sama mám bráchu a vůbec si nedovedu představit ho nemít. Na druhou stranu jedináčci si asi těžko dokážou představit, co je to mít sourozence. Jinak přebalování, noční vstávání, vyvařování lahviček a dudlíků - bez toho všeho se klidně obejdu. 😉 (Ale vám všem to ze srdce a snad i trochu škodolibě přeju!!!)
Jsem zvědavá, jak bude konzultace probíhat a jestli vycítí, že nepůjdeme až na krev a jestli teda kvůli tomu necouvne. Přecejen jako obchodní partneři nejsme ideální.

78marcela
23. říj 2014

@soleilll já bych se zase bez své sestry někdy docela ráda obešla😀
a můj ex - jedináček zase říkal že byl rád že je sám. Uvidíš, zatím to zkoušet můžeš a ono to půjde a vyvarovat ty flašky budeš zároveň se mnou, uvidíš. Taky ti to zcela upřímně a z celého srdce přeju🙂
Pak dej určitě vědět co konzultace. Už teď jsem zvědavá.

martiina_k
24. říj 2014

A to já mám ségru ráda, zrovna včera s klukama přijela na návštěvu, aby mi urychlili čekání. Ale je pravda, že jsme si začly rozumět až tak po dvacítce... předtím jsme se furt dohadovaly, rvaly.. ale teď na ní nedám dopustit. Manžel je jedináček, rodiče jsou na něm enormě závislí, tu závislost se mi teda podařilo odbourat (aspoň ze strany manžela), ale je to někdy peklo, protože když je nějaký problém (a to je třeba že je potřeba posekat trávu na zahradě), tak "Románeček" musí přijet... Děsím se situace, až zůstane jen jeden z rodičů, protože ani jeden z nich nebudou schopný se sám o sebe postarat.... ani pomyslet na to nemůžu. Když jsou dva sourozenci, nebo tři, tak se o ty "starosti" podělí.

kapr
24. říj 2014

@soleilll 🙂 no chytlavá, to teda nevím, když se 3x za sebou nic nechytlo 🙂 je tedy pravda že ano clostík nepotřebuji....ptala jsem se na to a prý by u mne hrozilo, že bude víc vajíček a to už pak nebude Nativ ale IVF. No neřešila jsem to. 😉

kapr
24. říj 2014

@evcann ahoj, já jsem zpět, kdy jdeš ty?

kytka12
autor
24. říj 2014

Holky berete někdo před a po KET Prednison - kortikoidy? Vůbec se mi do toho nechce a doktorka mi to zase předepsala 😒

kapr
24. říj 2014

HCG 130 prý krásná hodnota 😉

martiina_k
24. říj 2014

@kapr jsi byla dneska na krvi? Po 14ti dnech? Nějak začínám mít zmatek v tom kdo, kde, kdy 😅

soleilll
24. říj 2014

@martiina_k Úplně tě chápu, podobně funguje i můj muž, i když není sám (ale má sestru a to je trochu jiný). Taky mě to vytáčí. Ale až budu v pozici své nebo tvé tchýně, pochybuju, že budu jiná. A ještě se budu modlit, aby si nenabrnknul nějakou šílenou semetriku, která mu zakáže kontakt s maminkou nebo mi neukáže vnoučata!!! 😀
@78marcela No, nevím, spíš budeš vyvařovat a přebalovat i za mě. 🙂
@kapr To, že Clost nepotřebuješ zjistili při předešlých pokusech nebo z vyšetření? Četla jsem, že při nativu (nebo miniIVF) lze získat 1-3 vajíčka. Jinak krev super! (Já měla jen 119 a stačilo to.)
@kytka12 Někde se dává běžně každé, někde jen na základě vyšetření - záleží na CAR. Je to na pár týdnů, nedělala bych z toho moc velkou vědu.

evcann
24. říj 2014

@kapr tak ja u te nové nebyla, ale viděla jsem ji, ale neni úplně nova uz jsem ji viděla 🙂. Vzali mi krev prý kdyby nahodou. Dostala jsem prášky na vyvolání a pak hurá stimulace. Vaječníky jsou připraveny. Tak jsem docela rada. Jinak gratuluju 🙂

elysion
24. říj 2014

@kytka12 Ahoj dnes ho nasazujou skoro každýmu nebo ještě Medrol.Mě když ho doktorka chtěla nasadit tak sem se hrozila a moc ho nechtěla v rodině ho brala mamka a sestra a děsně po něm nabrali.Mudr mě ujišťovala,že nenaberu jo a já mám po něm přez 40 kg nahoře 😠 😠 😠
Při prvním Ketu sem ho brala embryo se nechytlo,při druhém Ketu sem ho už odmítla a embryjko se chytlo,ale vydrželo bohužel jen 6tt...měla sem po něm strašný deprese furt sem jen brečela.
Ale na každého působí jinak já sem asi unikát 🙂

kytka12
autor
25. říj 2014

@elysion Ahoj, já měla potrat po ET a následný úzkosti, proto Prednison brát nechci, může se rozjet psychoza a další psychický problémy. Díky za podporu, cítím na sobě, že to není potřeba. Trochu intuice, za týden KET, tak uvidíme, jestli to bude tentokrát lepší. 🙂

martiina_k
25. říj 2014

Holky, jaká je ta "správná" hodnota hcg z krve, kdy už doktor řekne, jooo, to je ono, můžete se radovat?

zofielinda
25. říj 2014

@martiina_k to je hodně individuální. Já po KET 15.den měla přes 1600, po IUI 14.den 468 a 280.

78marcela
25. říj 2014

@martiina_k záleží kolikátý den. Obecně platí že 14.den by měla byt hodnota kolem 300 jednotek. To jsem vykoumala při mém zkoumání teď když jsem byla těhotná. Ale já měla 14.den 112 a taky to bylo v pořádku. Obecně platí, aspoň u nás v centru, co je 14.den nad sto, u toho se nemusí dělat kontrolní odběry. Tak mi to tehdy řekli.

martiina_k
25. říj 2014

@78marcela fakt stačí hodnota nad sto?
Jinak holky oběma děkuju za odpověď. Myslela jsem ten 14. den. Půjdu teda až ve středu, tedy 15. den, ale myslím, že to nehraje roli.
Ta hodnota mě zajímala po debatě se ségrou, která právě tu hodnotu řešila s nějakýma maminama (ale ty nemají problémy, prostě otěhotní v pohodě spontánně).

elysion
25. říj 2014

@kytka12 Tak to na Ket držím pěsti,aby to vyšlo 😉

@martiina_k Já měla hodnotu 14 den po Ket 107 a taky to stačilo 😉 Já myslím,že i kdyby bylo pod 100 tak je to jedno hlavní potom je,aby ta hodnota rostla nahoru tak jak má 😉

78marcela
26. říj 2014

@martiina_k mě to tak řekli. Řekli, že je to nižší, že by měla byt kolem 300, ale že to není tak nízké, aby se musel dělat kontrolní odběr.

martiina_k
26. říj 2014

@78marcela no jako já se ani na tu stovku zatím nedostala, jsem zvědavá, jak to bude tentokrát. Určitě bych si nechala udělat kontrolní odběr u nás po tom týdnu, abych měla jistotu, že to roste... No už se těším, až budu mít po krvi a budu mít jasno.

78marcela
26. říj 2014

@martiina_k a testovat vubec nebudes?