IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

evcann
10. zář 2014

@charminge proč tě odrazuji? no práve, že ted uz vekem jsem na tom podstatne hur a vajicka mam dve treba a to muzu byt rada :/

renda12
10. zář 2014

@fucipe jj volala jsem do centra a řekl mi doktor že se bát nemusím že přesně aspoň budu odolná a neonemocním když se podaří otěhotnět 🙂 tento týden začnu brát estrimax a rozjedem to 🙂 už se moc těšíme takovou pauzu jsme měli a když přirozeně se to nedaří tak snad to klapne když to půjde tak transfém máme naplánovaný na mé narozky 🙂

renda12
10. zář 2014

@fucipe a ty chodíš kam do centra já do zlína k dr.kovalčíkovi

lentikalena
10. zář 2014

@suzik161 Tak zítra tam jedu zase na utc tak jsem zvědáva jestli se klucí tvořejí. 😉

lentikalena
10. zář 2014

@evcann peněz to je docela hodně to máš pravdu.Zítra jedu zase na utc tak doufám že se folíci tvořejí a že,už konečně se to nějak pohne.

michaela28
10. zář 2014

@charminge IVF se urcite bat nemusis, ja jsem dnes prodelala odsati vajicek ve 2.IVF, poprve i ted jdem na sobe nepozorovala nic zvlastniho. Z 1.IVF mame 2,5 leteho raubire. Uvidime kolik nam vytvori embrijek 😉.

fucipe
11. zář 2014

@renda12 já jsem jezdila jako první do Prahy do Pronatalu, ale horší car jsem nikdy neviděla, tam snad nepracují ani doktoři, mazec ten jejich výstup.
Teď již 2 roky jsem v Praze v IVF CUBE a luxusní, paráda, vždy se tam těším, jako bych jela ke známým, přístup fakt na jedničku. Dnes si jedu pro 2 embryjka 😀

kapr
11. zář 2014

@evcann ahoj 🙂 nene, neberu nic. Já jsem OK. Takže na inseminaci jen hlídají ovulku, píchnu pregnyl a to je vše. A na Nativ taky nic.
Jinak na IUI jdu v sobotu. Takže se nepotkáme 😒 A byla jsem u té sloveny a normálně mne přivítala úsměvem, byla jak vyměněná. A hned to bylo veselejší. Fakt v pohodě 🙂 jen jsem byla zmatená jak to tam předělali....

evcann
11. zář 2014

@fucipe držím palce at to dobre dopadne 🙂
@kapr ty jsi tam od te doby jeste nebyla jo? tak to ja uz snad 20x, jsem tam vic jak doma, jeste, ze to mam kouse 🙂, vcera jsem pichala Pregnyl a furt se pozoruju, pri minulem pichnuti jsem mela velky bolesti tak rikam super, to jsem nikdy nemela to bude urcite ovulace no a ono prd, zrejme to byla cysta a ted se furt pozoruju a zase si rikam, ze je divny, ze necitim vubec nic :D magor.
Je to hrozne znat ten lepsi usmevavy pristup, tak si asi holka neco o sobe nekde precetla 🙂

kapr
11. zář 2014

@evcann no já tam byla naposled v květnu. Přes léto jsem byla fuč v době ovulace 🙂 já to mám taky kousek 🙂 prosím tě kde bydlíš? ještě zjistíme, že se potkáváme na hřišti 🙂

lentikalena
11. zář 2014

Ahoj holky tak dnes otět utc.Folíci sice pomalejc,ale rostu jedu znova v pondělí pořád si píchám puregon a ještě mi přidal Oragalutran a středa nebo čtvrtek na odsání.A zítra musím na předoperační (co to obnáší)Tak se jednou stranou,už teším,že se to hejbe,ale mám i docela ze všeho strach 😢

suzik161
11. zář 2014

@lentikalena Vůbec se neboj, Leni, Taky jsem se bála napoprvé, ale pak zjistíš, že je to dobré. Posledně jsem se už smála a říkala sestrám, že jsem se přišla vyspat. I když každá narkóza je jiná, zatím jsem podstoupila dvě díky IVF, ale každá jiná. Pak už to půjde ráz na ráz a budeš mít embryjko u sebe, do 14 dní určitě 😀

lentikalena
11. zář 2014

@suzik161 Moc děkuji za podporu máš to u mě 🙂

lentikalena
11. zář 2014

@suzik161 No a co ty? Jedeš tam v pátek jak jsi psla?

suzik161
11. zář 2014

@lentikalena vůbec nemáš za co, opravdu!!!! Jj, jedeme tam zítra, už jsem trochu nervózňí, snad něco najdou 😒 věř mi bude to dobré a nic to poravdě není

lentikalena
11. zář 2014

@suzik161 Budu na tebe myslet.A to vám brali krev a podle toho jo.Boboj bude to v pohodě taky se nám to musí přece podařit 🙂

lentikalena
11. zář 2014

@suzik161 Zítra dej vědět jak jsi dopadla.

suzik161
11. zář 2014

@lentikalena jj, brali krev, mě 5zkumavek, mamželovi 2 a spermíky. Jsem zvědavá co zjistí.

dashi
12. zář 2014

Ahoj holky, tak výsledky v car dopadly dobře 🙂 a můžu začít stimulovat až dorazí MS, mám krátký protokol 😉 . Akorát mám dilema, bylo nám doporučeno PGD kvůli vyššímu věku. Máte někdo zkušenost a co si o metodě myslíte. Jen podotýkám, že genetiku máme dobrou.

evcann
12. zář 2014

Ahoj holky, tak já mám dnes IUI a totalně blbou náladu, minule mě alespon bolelo bricho tak si rikam jo ovulace super a tentokrat nic vubec nic, vim, ze nemusim citit nic, ale u minimalne dvou folikulu by asi neco mohlo naznacit, ze se tam neco deje :/ mám totálně depresivní náladu doufám, že u vas je to lepší

@suzik161 ná brali taky tak 🙂

@dashi já bych si to nenechala, ja si myslim, ze 35 není tolik, kazdopadne me take bude brzy 35 a i kdyz mi to nabídnou tak si to udelat nenecham, za tu cenu mi to v tomhle veku prijde akorat tahani penez

lenkasaf
12. zář 2014

@dashi Ahoj, můžu se prosím zeptat co je PGD ? Asi nás taky čeká IVF, tak hledám informace. Zatím čekáme na výsledky krve a 24.9.se dovíme co dále. Je mi taky 35 let.

kapr
12. zář 2014

@evcann drž se kočko 🙂 já taky cítím ovulku a tentokrát nic. A to jsem to měla minulý měsíc na levo a tento zase. 🙂 Nech si udělat UTZ to by měli poznat, zda je to OK. A můžeš mi tam nechat vzkaz na zítra. Jdeme na 11:00 myslím na tebe dneska 😉

evcann
12. zář 2014

@kapr díky, přemýšlela jsem, že si ho necham udelat. Reknu jim tam, že zítra přijdeš ty tak at se snažej :D, takže zítra v 11 budeš škytat jak na tebe budu myslet, odpo písnu jak jsem dopadla na tom ultrazvuku

kapr
12. zář 2014

@evcann 😉 dobrá tedy 🙂 a vy máte spermio OK?

evcann
12. zář 2014

@kapr jj my ho máme dobry, vzdycky dobry a pri poslednim IUI bylo teda hranicni, ale to bylo poprve za celou dobu a tak doktorka rikala, ze to nechce zadne stresy a odpocivat a chlap mel zrovna velke dlouhodobejsi stresy v praci a spal minimalne a fakt se to na tom objevila, ale ted uz je vse v pohode tak doufam, ze dnes uz to bude ok, ale zase ja hapruju jo, je mi hur a hur furt jsem si rikala, ze neco ucitim, ale vazne vubec nic zadny naznak :/

kapr
12. zář 2014

@evcann tak to je prima. Manžel to má blbý podle mne taky ze stresu z práce. Teď ale ze sebou už začal něco dělat a je to dlouhodobější, tak jsem zvědavá, zda se to na tom projeví. 😒 a včem máš tedy problém?

evcann
12. zář 2014

@kapr je to na tom hrozne znat to jako mas pravdu a pak dlouho trva nez se to srovna nebo alespon zlepsi, já mám anovulaci, jako tu rezervu vajícek mam obrovskou, ale nejsou schopny samy rust a dozrat a ovulovat, ja to mam uz od 15 ja vlastne bez leku vubec nikdy jeste nemestruovala. Rust vajicek je u me totalne mrtvej a reaguju az na vysoke davky leku, ale jinak deloha, sliznice to je paradni, dite donosim, jen ten start je spatnej

kapr
12. zář 2014

@evcann ach taaak, ty jo to je všude něco ☹ tak to máš IVF asi fakt v poho. Já se zase neumím srovnat s tím, že když nám dělají ISCI tak vyberou spermii oni a ta prostě nemusí být ta nejdominantnější.......a proto to třeba nikdy nedopadlo. nevím.

evcann
12. zář 2014

@kapr presne vim co myslis, ja si kolikrat taky rikam takove podobne uvahy a ne a ne je dostat z hlavy. Jako ja uz jsem dnes ve stadiu, ze pozoruji i delozni hlen, to jsem nikdy nedelala :( a taky to neni to co to ma byt v ovulaci :/

dashi
12. zář 2014

@lenkasaf PGD je vyšetření embrya - zjednodušeně, ale spíš se to dělá, pokud zjistí nějaké genetické vady jak u tebe tak u partnera 😉
@evcann já asi do toho taky nepůjdu, mě to pojištovna nezaplatí, jako udělám max pro mimčo, ale ne za každou cenu, když třeba nebudu mít dost vajíček na vyšetření a co potom 😉 v nejhorším to potom vyzkouším u 3.ivf 😉